AliExpress - o kupowaniu i płatnościach pytania

Ogólna dyskusja o handlu.
Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: AliExpress - o kupowaniu i płatnościach pytania

Post autor: Bodzio » 2015-09-13, 16:46

Podobno od niedawna można płacić łatwo za pomocą Przelewy24
http://antyweb.pl/za-zakupy-na-aliexpre ... ego-banku/

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: AliExpress - o kupowaniu i płatnościach pytania

Post autor: Forte » 2015-09-13, 17:03

Tylko czy bank nie pobiera sobie większej kwoty za przelew zagraniczny ;) oto jest pytanie
Sega!

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: AliExpress - o kupowaniu i płatnościach pytania

Post autor: fakk3 » 2015-09-13, 18:22

Forte pisze:Tylko czy bank nie pobiera sobie większej kwoty za przelew zagraniczny ;) oto jest pytanie
Bank bierze ci około 3zł za przelew zagraniczny. Ja korzystam z mbanku i taką wlaśnie kwotę pobierają.

Przed chwilą skorzystałem z opcji przelewy 24h jak sugerował kolega wyżej. Pobrali 1,28zł opłaty... także jak najbardziej się opłaca używać tej opcji.
Obrazek

MrMajst3r
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 105
Rejestracja: 2013-04-18, 20:33
Kontakt:

Re: AliExpress - o kupowaniu i płatnościach pytania

Post autor: MrMajst3r » 2015-09-14, 13:11

badPixel pisze:Odkopię temat, czy na aliexpress nadal nie można płacić za pośrednictwem paypal ?

EDIT: ...a nie, już znalazłem - zależy od sprzedającego :)
Nie, nie można płacić przez PayPal.

Najtańsza opcja to konto walutowe i samodzielny zakup dolarów. Jednak do sporadycznych zakupów można wykorzystać tradycyjną kartę w złotówkach (bank przewalutuje płatność automatycznie, po kursie wyższym o około 6%). Niedawno pojawiła się także płatność zwykłym, krajowym przelewem przez serwis przelewy24.pl.

Nie polecam płacić przelewami zagranicznymi, w niektórych bankach mogą pojawić się dodatkowe opłaty, a sam przelew jest długo weryfikowany na Aliexpress.

loizok
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 5
Rejestracja: 2015-09-02, 19:32

Re: AliExpress - o kupowaniu i płatnościach pytania

Post autor: loizok » 2015-09-15, 08:45

A jak jest z legalnością kupowania niektórych rzeczy? Np kartridż do Segi Genesis za 6$, który raczej oryginalny nie jest.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: AliExpress - o kupowaniu i płatnościach pytania

Post autor: kolo » 2015-09-15, 08:58

W Chinach wszystko jest legalne ;)
A tak serio to sam przecież widzisz co jest w pełni legalne (kable, folie ochronne itp) a co podejrzane (gry) więc po co się pytasz? Kupujesz na własną odpowiedzialność i sumienie, piratów do starych konsol ci się celnicy raczej nie przyczepią, podróbki iPhone prędzej.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: AliExpress - o kupowaniu i płatnościach pytania

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-15, 09:23

Właśnie płaciłem, i polecam przelewy24. Automatycznie wypełnia dane do przelewu i w kilka sekund płaci się za zamówienie. Koszt czegoś takiego to jakieś 4 grosze na dolarze więcej, więc jeżeli ktoś sporadycznie kupuje to nie opłaca się zakładać konta walutowego.

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: AliExpress - o kupowaniu i płatnościach pytania

Post autor: Melvin.FoX » 2016-02-16, 12:23

Czołem - chociaż pewnie część z Was się tego obawia to ja zaryzykowałem płacąc kartą poprzez aplikacje w telefonie. Nigdy nie wybieram opcji zapisywania danych o karcie (chociaż domyślam się, że i tak ta informacja gdzieś pozostaje).
Nie płacę żadnej prowizji (płatność niczym zbliżeniowa) i przelicznik jest bardzo korzystny (wychodzi niecałe 10 gr drożej niż kurs jaki podaje NBP). Nikt jeszcze nie pobrał więcej niż było napisane w serwisie i co ważne - gdy raz założyłem spór to zwrot kasy miałem w ciągu 1 dnia od informacji o potwierdzeniu sporu :)
xo - that was for the players

ODPOWIEDZ