Czarna lista sprzedawców

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: kanarekkk » 2015-07-26, 19:47

Jedah pisze:http://allegro.pl/street-fighter-3-ps2- ... 00487.html

Koleś sprzedał mi pirata! Nawet nie poinformował, że gra jest nieoryginalna!
dvd+r z drukowana okladka? :D
Obrazek

Jedah
Redaktor
Redaktor
Posty: 138
Rejestracja: 2012-11-01, 00:09
Lokalizacja: Kraków, małopolskie

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Jedah » 2015-07-26, 21:47

Nom to fakt

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: kanarekkk » 2015-07-26, 22:49

Jak na moje oko, to kiepski druk na kiepskim papierze... nie zauważyłeś tego?

Z tego co mi wiadomo, regulamin Allegro zabrania sprzedaży podróbek, więc należy Ci się całkowity zwrot kosztów ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Axi0maT » 2015-08-17, 07:27

Kupowal ktos moze cos ze sklepu Apogeum? Bo w tym temacie nie znalazlem o nich info, ale jak sie pytalem ostatnio o ich produkty to rozmowa dziwny przebieg miala. Ogolnie okazuje sie ze zdjecia na aukcjach sa wylacznie podgladowe - stan gier ktore sie otrzymuje moze odbiegac od tego przedstawionego na aukcji. Ogolnie gry sa wylacznie z angielskiej dystrybucji, a ze sa w dobrych cenach to od razu zadalem pytanie o to czy plyty sa regenerowane - otrzymalem odpowiedz ze niektore tak. Wystosowalem wiec liste 20 gier ktore mnie interesuja i zaznaczylem ze chce z tej listy wylacznie gry ktore nie byly regenerowane... po czym jak kamien w wode - mija tydzien i zero odpowiedzi. Ktos ma z nimi jakies doswiadczenie?

Tawhy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-23, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Tawhy » 2015-08-17, 08:00

Kupilem u nich kilkanaście gierek ze względu na bardzo niskie ceny i jestem bardzo zadowolony. Szybka przesyłka, zgodność z opisem, dobre ceny no i nie są porysowane. Co do regeneracji to da rade to jakoś sprawdzić? bo w sumie o tym nie pomyślałem, że gry mogły być regenerowane
Atari 65 XE / SNES / PSX / PS2 / X360 /

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Axi0maT » 2015-08-17, 08:12

W porownaniu do nieregenerowanych - plyta jest ciensza, a dodatkowo czesto mozna doszukac sie charakterystycznych zaciekow na krawedziach plyty.

Tawhy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-23, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Tawhy » 2015-08-17, 08:29

Axi0mat miałeś nosa, wszystkie gry jakie kupiłem mają "zacieki" nieco odkształcony kształt płyty. Chciałem u nich robić niedługo nowe zakupy, ale na pewno już tego nie zrobię bo czuję się zrobiony w wała :S jeżeli firma , która wystawia faktury sprzedaje gry taniej niż na całym allegro to musi coś być nie tak. W każdym bądź razie dzieki za cynk :)
Atari 65 XE / SNES / PSX / PS2 / X360 /

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Axi0maT » 2015-08-17, 09:17

A... i jeszcze jedna kwestia - w jednym z maili padlo stwierdzenie:
"Pudełka połamane wymieniamy na nowe, więc zawsze Pan dostanie całe pudełko"
Dlatego proponuje sprawdzic czy nie masz tez wymienionych pudelek - poniewaz pudelka zastepcze jednak nieznacznie ROZNIA SIE od oryginalnych (szczegolnie te na xboxa i xboxa 360 - ciut inny kolor i inne zatrzaski na plyte).

Ja mowie ze ten sprzedawca powinien trafic na czana liste sprzedawcow na naszym forum - w koncu maja same pozytywy - wnioskuje wiec ze ludzie ktorzy tam kupuja sa zadowoleni. Wolalem sie jednak zorientowac predzej. Osobiscie uwazam jednak ze powinni informowac na aukcjach ze plyty sa regenerowane. Ale to ostatnio bardzo popularny trend wsrod sprzedawcow gier na PS2/XBOX/ X360/PS3... kupuja za totalne grosze jakis szmelc za granica w sklepach z zajechanymi uzywkami, tutaj na miejscu regeneruja co sie da i sprzedaja w "atrakcyjnej cenie" wybrakowany towar.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: M-Chan » 2015-08-26, 07:46

Axi0maT pisze: Osobiscie uwazam jednak ze powinni informowac na aukcjach ze plyty sa regenerowane. Ale to ostatnio bardzo popularny trend wsrod sprzedawcow gier na PS2/XBOX/ X360/PS3... kupuja za totalne grosze jakis szmelc za granica w sklepach z zajechanymi uzywkami, tutaj na miejscu regeneruja co sie da i sprzedaja w "atrakcyjnej cenie" wybrakowany towar.

Tu niestety Axi0maT masz rację - jest to już istna plaga - zaczęło się od "modnego retro", poprzez nawałnice handlarzyn na dział gry i konsole - można już zapomnieć o słodkim uczuciu wyszukania sobie na allegro czy olx długo poszukiwanego tytułu który komuś zalegał w szafie - ogłoszenie dodane 2 dni wcześniej obejrzane 170 razy przy czym każda jedna okazja już wykupiona i za chwilę pojawia się z trzykrotnym przebiciem, a teraz jeszcze śmieci z UK i Germanii po regeneracji sprzedawane jako stan bdb, zacinające się nawet na nowym laserze - szczególny problem jest z grami na konsole Nintendo - Wii i Gamecube, co przyznał mi nawet właściciel punktu obsługującego takie cudowne czyszczarki.
PŁYTA PO REGENERACJI TO NIE JEST PŁYTA W STANIE BDB TYLKO PŁYTA PO REGENERACJI i jest to zwyczajne oszustwo sprzedawać taki towar jako towar w stanie bdb. Płytę taką łatwo poznać po charakterystycznych białych zaciekach których nie da się na szczęście doczyścić.

Zadowolenie ludzi z takich zakupów wynika z nieświadomości tego co kupili.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Kiriki-kun » 2015-08-26, 10:22

Najgorsze jest to, że nawet jak chciałbyś to gdzieś zgłosić, to mało kogo to obejdzie.
Bo nie wytłumaczysz, że tak, dostałeś i działa i ładnie wygląda ale jest regenerowana a to duża różnica.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: M-Chan » 2015-08-27, 07:43

UWAGA!!!

Na allegro pojawiło się nowe konto dobrze znanego już złodzieja ZigaPaskuda o nazwie paniDanuta1957 oczywiście też ze wsi Pszów ;) i także sprzedająca "unikaty" w stanie "BDB" po "okazyjnych cenach".

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=41143470


Smark dostawał już coraz więcej negatywów za okradanie i oszukiwanie ludzi, w komentarzach podobne historie jak w moim przypadku, połamane pudełka, płyty porysowane jak śmieci, podmiany wersji platinum itp.

http://allegro.pl/show_user.php?uid=994 ... _recvd_neg

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: fixxxer1 » 2015-09-28, 12:16

Biznesmen pełną gębą:
Kupiłem Splatoona na WiiU wraz z amiibo:
http://allegro.pl/splatoon-wii-u-box-am ... 64858.html
Po kilku dniach dostaję maila ze zdjęciami że pudełko uległo uszkodzeniu (zdjęcia w załączniku były) i proponuje zwrot pieniędzy. Pudełko było faktycznie czymś przygniecione, więc zgodziłem się na zwrot kasy, bo taki stan mi nie odpowiadał. Jak się przyjrzeć zdjęciom z tej aukcji to widać ślad na opakowaniu od amiibo.
Kasa od sprzedawcy w drodze i nowa aukcji z tą samą grą:
http://allegro.pl/splatoon-wii-u-box-am ... 18840.html
tylko 25zł wyższą ceną.
Odliczając od różnicy w zarobku koszty wystawienia aukcji, komentarz negatywny i zawracanie sobie i innym głowy, to nie wiem co on na tym zyskał - 10zł? Może 15? Cebulactwo pełną gębą.

Jedah
Redaktor
Redaktor
Posty: 138
Rejestracja: 2012-11-01, 00:09
Lokalizacja: Kraków, małopolskie

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Jedah » 2015-10-06, 18:58

kanarekkk pisze:Jak na moje oko, to kiepski druk na kiepskim papierze... nie zauważyłeś tego?

Z tego co mi wiadomo, regulamin Allegro zabrania sprzedaży podróbek, więc należy Ci się całkowity zwrot kosztów ;)

Nom hajs odzyskany. Właściciel mówi że zatrudnił jakiegoś nieogarniętego gościa co wrzuca na allegro co popadnie. Zauważyłem na zdj że z okładką jest coś nie tak ale liczyłem na oryginalna zawartość a tu zonk.

M4ciek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 121
Rejestracja: 2014-09-04, 22:06
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: M4ciek » 2015-10-12, 12:27

Zamówiłem w sklepie Gekon kontroler do Wii. Dobrze, że spytałem, czy oryginał, bo okazało się, że nie:

http://sklepgekon.pl/product_info.php/p ... 1d01e169cc

Zdjęcie wkleili oryginała, gdybym nie spytał to czekałaby mnie niemiła niespodzianka. Zamiennik mogę kupić za połowę tej ceny.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: DizzyX » 2015-10-12, 16:30

Nie polecam RetroSellerGames.
Sam podbija sobie ceny.
Licytowałem jedną z gier, wszystko wskazywało że kupię za 1 zł + przesyłka.
"Świeże" konto na sam koniec przebiło mnie.
Gra obecnie wystawiona na nowo za 30 zł :v
Kupiłbym i za to 30 zł, ale po takich akcjach - dziękuję, obędę się.

ODPOWIEDZ