Czarna lista sprzedawców

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: mikoREAL » 2015-01-21, 18:10

Mniamniacz pisze:@PapaHerbal
To albo Ty miałeś farta, albo ja miałem pecha, chociaż sądząc po tym jak zakończyła się moja historia, stawiam na to pierwsze ;).

Postraszyłem gnoma policją, co ponownie zakończyło się milczeniem z jego strony. Ostatecznie wystawiłem negatywny komentarz:
"Tak bezczelnej osoby jeszcze nie spotkałem na allegro. Towar nie jest zgodny z opisem, płyta z grą jest zrysowana chociaż miała być w BDB stanie. Zdjęcie aukcyjne maskuje stan faktyczny pudełka.
Po zakupie kontakt się od razu urywa."

W dość szybkim tempie otrzymałem komentarz zwrotny, oczywiście również negatywny:
"Typowy żółtodziób na Allegro.Na zdjęciu aukcyjnym widać wszystko jak na dłoni.Płyta jest w stanie bardzo dobrym, ale ktoś zapomniał, że kupuje na Allegro rzecz używana i nie będzie ona w stanie jak ze sklepu. Trafia na moją czarną listę! NIE POLECAM!"

Podsumowując: gra jest w bardzo dobrym stanie, ale to używka, więc jest zrysowana, no bo stara i mi nic nie zrobisz. Blows my mind.

Wszystko fajnie, tylko że:
a) Konto mam od ponad pięciu lat, więc żółtodziób ze mnie żaden.
b) Jako kupujący wywiązałem się z umowy wpłacając mu pieniądze, więc teoretycznie negatyw się mi nie należy. Taki szczegół :D.

To tyle z mojej strony na temat tegoż użytkownika. W każdym razie od tej chwili zmieniam drastycznie moją strategię kolekcjonowania gier. Szkoda moich nerwów i pieniędzy.
Mam obecnie podobną sytuację z gramofonem. Niby igła w nim nie wymagała wymiany i sam gramofon był sprawny. Okazało się, że igła jest w stanie kiepskim, a gramofon nie grał prawidłowo na jednym tempie. Typ był cicho mimo tego, że zgłaszałem to. Jak wystawiłem negatywa to po momencie otrzymałem negatywa zwrotnego, że spodziewałem się jakości fabrycznej mimo wieki przedmiotu. Zgłosiłem sprawę Allegro i mimo zakończenia sporu to do teraz nie otrzymałem odpowiedzi. Osoba dostała tylko ostrzeżenie i... na tym się skończyło. :/
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

MrMajst3r
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 105
Rejestracja: 2013-04-18, 20:33
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: MrMajst3r » 2015-01-21, 18:22

Allegro to nie AliExpress. Tutaj nie liczy się kupujący, tylko prowizja :)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: kolo » 2015-02-17, 19:33

Unikać oszusta o nicku roberttras, kilkukrotnie sprzedaje te same konsole, niewykluczone że w ogóle ich nie ma, dowody zebrane tutaj: http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... 082#p98071
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: M-Chan » 2015-03-09, 10:00

Manifesto pisze:Ostrzegam przed sprzedawcą o nicku ZigaPaskuda. Mimo że ma prawie czystą kartę, w moim przypadku pojechał ostro po bandzie. Gość nie potrafi nawet porządnie zapakować przesyłki - okleił taśmą paczkę w ten sposób, że przykleiła się do pudełek (!!!) dwóch, z trzech gier na PSX, które u niego kupiłem. Ale to jeszcze bajka gdyż jedna z gier ma dodrukowaną okładkę (akurat dziwnym trafem ta, której nie było na zdjęciu aukcji) zamiast oryginalnej. Stan płyt jest ok (choć w sumie na upartego również można się tutaj przyczepić do jednej gry). Gość jest mało komunikatywny i raczej wątpię, że odpowie na maila którego mu wysłałem (przed kupnem odpowiadał od razu, w tej chwili nie odzywa się od wczoraj mimo że loguje się na Allegro). Teraz do tych 60 zł które wydałem będę musiał skombinować dwa pudełka, gdyż śladów taśmy przylepnej raczej nie usunę. No i jedna z gier na sprzedaż, gdyż egzemplarz z dodrukowaną okładką nie ma dla mnie żadnej wartości kolekcjonerskiej.
Dodam tylko, że przy transakcjach z tym smarkaczem nie wierzyć w ANI JEDNO SŁOWO, czy opis przedmiotu - "prawie czysta karta" o której wspomniał Manifesto to pewnie wynik tego, że krętacz sprzedaje jeszcze na olx jako Piotr z miejscowości Pszów. Zbyt późno skojarzyłem - maila z danymi do przelewu dostałem od ZigaPaskuda. Zakupiłem u niego cztery gry "w stanie bardzo dobrym, kompletne", dla pewności zadzwoniłem czy aby na pewno płyty są w stanie bdb - czyli nie posiadają żadnych rys czy uszkodzeń i nie są po szlifowaniu czyszczarką i czy są w 100% kompletne i w całości w języku angielskim bo tylko takie komplety zbieram i czy gra na psx ma pudełko bez uszkodzeń bo jak wszyscy wiemy są one dość delikatne. I tak otrzymałem trzy gry ze sporą ilością powierzchownych rys, w tym jedna bez instrukcji oraz czwarta w wersji niemieckiej w stanie agonalnym - śmieć, zapomniało mu się też wspomnieć, iż najdroższa z gier to wersja platynowa czyli o wiele mniej warta w pękniętym pudełku (psx). I oczywiście kontakt się urwał - smark nie odbiera telefonu i nie odpisuje na maile choć na allegro się loguje. Zarzekał się, że ma prawie wszystkie tytuły na psx i sporo na ps2, a właśnie wyprzedaje kolekcje więc radzę szczególnie uważać przy zakupie gier na te konsole - konto bankowe podaje mamusi, więc i kont na olx może mieć kilka. Poniżej link do jego aukcji na olx:

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/NnMz/

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Bodzio » 2015-03-09, 16:20

Zawsze mnie ciekawił ten sprzedawca bo miał masę dobrych gier na PSX, ale coś mi w nim nigdy nie grało, więc zakupy odpuściłem i dobrze. Dzięki za info.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: ping » 2015-03-09, 16:43

Widać po fotach, że zaniedbane śmieci :).

Ja pierwszy raz pomyślałem, że coś z nim nie halo gdy sprzedawał dla zysku gry skupione od szalitara (niemce w kiepskim stanie). Potem chciałem zostawić u niego trochę grosza, ale na szczęście zajrzałem na forum i się powstrzymałem.
Obrazek

mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: mingan » 2015-03-10, 18:33

Ja niedawno oglądałem gry u niego i byłem paroma zainteresowany (stosunkowo niskie ceny jak na stan bardzo dobry). Potem zobaczyłem "oryginalny" zegarek Emporio Armani z certyfikatem. Zegarek jest tak chamską chininą, że kompletny idiota to zauważy. Wtedy sprzedawca kompletnie stracił moje zaufanie i olałem zakupy. Widzę, że słusznie.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: kolo » 2015-04-26, 17:50

Ostrożnie z gamer19900: http://allegro.pl/show_user.php?uid=39853436 Gość sprzedaje możliwość pobrania ze swojego konta Steam (klonuje) zamiast zwyczajnie jako klucz / SteamGift.
Sega, Sega über alles
Obrazek

szyma1116
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 35
Rejestracja: 2015-05-12, 09:55

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: szyma1116 » 2015-05-13, 23:40

Sprzedawca z OLX.pl kryjący się pod nick'eim: prorok216
Kupiłem od niego GB (niewiele, ale ale jednak za trochę niższą cenę niż było na innych aukcjach). Przysłał mi konsolę. Okazało się jednak, że głośnik jest zepsuty, a na wyświetlaczu są dead line.

Opis aukcji: "działająca sama konsola bez dodatków czarno biała u mnie od nowości".
We wiadomościach prywatnych, też nie podał chociaż jednej z tych dwóch rzeczy. Byłbym wstanie to zrozumieć, ale facet odczytuje wiadomości, które do niego pisze. Jednak już nie raczy odpowiadać.
Game Boy | Game Boy Advance | Sega Master Drive CGC | Xbox 360 Slim

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: ping » 2015-05-14, 10:33

BARCELONAS55 - handlarz, który skupuje konsole i sprzedaje z kilkukrotną przebitką.
Do samej praktyki nic nie mam, każdy orze jak może, ale co do transakcji - dramat.
Mam w aukcji wyraźnie zaznaczone, że proszę o terminowe wpłaty, bo tylko wtedy jestem w stanie zrealizować wysyłkę w terminie ze względu na częste wyjazdy. Gość wylicytował u mnie kilka aukcji i cisza. Mija tydzień - zero kontaktu, przelewu, czegokolwiek. Piszę maila, dostaję odpowiedź że wpłata pójdzie następnego dnia. Mija kolejny tydzień - cisza. Klepnąłem zwrot prowizji (chociaż powinienem to zrobić po tygodniu, ale chciałem pójść na rękę, jak widać niepotrzebnie...) i dopiero wtedy, jak allegro wkroczyło do gry otrzymałem przelew.
Dwa tygodnie czekania, zdarza się, ale ja jeśli opóźniam wpłatę to o tym piszę i przepraszam, przy czym nigdy nie są to okresy dłuższe niż 2-3 dni.

Jako że nie było mnie już na miejscu, przesyłkę nadałem dopiero po powrocie, tydzień po wpłacie, nawet priorytet dokupiłem bo chciałem być fair (kupujący zapłacił za paczkę ekonomiczną). Dzisiaj dostaję wiadomość:
Witamy
gdzie jest do tej pory nasz zakup za który dokonalismy płatności ponad 1,5 tyg temu ????
W którym powinny być xxx ?
czekamy na odp lub kontakt tel pod nr xxx xxx xxx .
W przypadku braku odp sprawę kierujemy do allegro.
Pozd.
Brak mi słów po prostu. U mnie czarna lista.

Kiedyś tez miałem wesołka z podobnym nastawieniem - najpierw pisał do mnie, że mam coś drogo i że na ebayu taniej (najtańsza oferta była 2x droższa), odpisałem, żeby brał z ebaya. Koniec końców zakupił u mnie, na wpłatę czekałem ponad tydzień, a jak już się dźwignął do wykonania przelewu to ponaglał żebym wysłal już teraz, natychmiast, bo on wrzuca mi fotkę potwierdzenia przelewu i to powinno wystarczyć. Jak już wysłałem to były przez następne 3 dni pytania o to czy już poszło, o numer nadania, potem o skan potwierdzenia i wszystko to za jakieś gów.no warte 30zł. Handel allegrowy to jednak nie dla mnie, strasznie mnie wkurwiają święte krowy, które ociągają się z przelewem, ale Ty musisz poruszyć niebo i ziemię żeby wysłać tego samego dnia, pomimo że zaznaczasz swoje warunki...


tl;dr - pomarudziłem na ludzi bez kasy, którzy licytują.
Obrazek

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Didzejek » 2015-05-14, 20:39

ping - stary, poruszyłeś najbardziej wpieniający mnie temat. Jak ja tego nie trawie. Sprzedaję na allegro dobre 8lat. Do każdej aukcji podchodzę z pełnym profesjonalizmem. Pakuje i opisuje jak dla siebie. Ale tych wpłat od użytkowników nie jestem w stanie przetrawić. Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś nie ma od razu kasy to po cholerę zawraca mi za przeproszeniem dupę. Zrozumiałbym, jeśli ktoś by o zaistniałym fakcie poinformował, ale klikanie "Kup Teraz" i olewanie tematu po prostu doprowadza mnie do szału.

Uwielbiam "szybkie misje": zakup, natychmiastowa wpłata, ja lecę w ten sam dzień na pocztę, a następnego dnia dostaje komentarz za błyskawiczne ogarnięcie sprawy. Sorry za offtop ale to mój czuły punkt ;)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Kaspar84 » 2015-05-15, 07:50

Wg. regulaminu Allegro kupujący ma TYDZIEŃ na kontakt ze sprzedającym. Ja czasem jak mam końcówkę miesiąca a pojawia się coś na czym bardzo mi zależy także licytuję i płacę później, jednak zawsze informuję o tym sprzedającego, jednak nie jest to regulaminowy obowiązek a kwestia dobrego wychowania.
Mnie bardziej rozwalają te regulaminy u sprzedających, często sprzeczne z regulaminem Allegro ;]
Obrazek

mattek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 216
Rejestracja: 2013-04-25, 15:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: mattek » 2015-06-03, 14:02

Chciałbym serdecznie Was przestrzec i jednocześnie prosić o pomoc co w tej sytuacji robić. W zeszłym tygodniu kupiłem u sprzedającego Adam_Gowor Fifę Street na PS3. Na aukcji napisano, że stan ogólny bardzo dobry, co potraktowane przeze mnie zostało jako grę wyglądającą jak nowa, z delikatnymi ryskami na pudełku czy płycie, ale bez przetarać, pęknięć czy dziur. Zdjęcia tylko upewniły mnie w przekonaniu, bo sami musicie przyznać, że na nich nic nie widać.
Dzisiaj gra przyszła, zapakowana w kopertę bąbelkową, bez uszkodzeń etc. Jakież było moje zdziwienie, gdy po otwarciu zobaczyłem to:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Dziura w okładce, pęknięcie pudełka, roztargana folia. Czy tak wygląda gra w stanie bardzo dobrym? Nie sądzę. Dodatkowo, żadna z tych rzeczy nie została uwzględniona na zdjęciach. Co teraz czynić?

Link do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=5401484481#thumb/1
Obrazek
Obrazek

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Mniamniacz » 2015-06-03, 14:51

@mattek
Sądząc po tym, jak sprzedawca cwanie zamaskował dziurę na zdjęciu z otwartym pudełkiem, masz do czynienia z klasycznym naciągaczem. Jedyne co mogę osobiście Tobie polecić, to olej kompletnie grzecznościowe maile o chęci zwrotu towaru, tylko od razu rozpocznij spór allegro i dodaj zdjęcia porównawcze - aukcja / stan faktyczny. Może to pomoże albo też nie, w zależności, czy koleś trudzi się tym na co dzień czy nie.

Jedah
Redaktor
Redaktor
Posty: 138
Rejestracja: 2012-11-01, 00:09
Lokalizacja: Kraków, małopolskie

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Jedah » 2015-07-26, 17:43

http://allegro.pl/street-fighter-3-ps2- ... 00487.html

Koleś sprzedał mi pirata! Nawet nie poinformował, że gra jest nieoryginalna!

ODPOWIEDZ