Czarna lista sprzedawców

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Kaspar84 » 2017-08-08, 21:56

Wydaje mi się, ze negatywy już nie działają na sprzedających. Ja jako kupujący muszę się przyznać, ze rzadko sprawdzam opinie o sprzedającym.
Obrazek

Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Aris » 2017-08-08, 23:34

Tylko co robić i jak unikać takich asów? Jak sobie radzić po kupieniu bubla?

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: cissic » 2017-08-09, 09:55

A ja zawsze sprawdzam, jeśli kupuję gry, zwłaszcza te stare i często podrabiane

Melo_Śmiacz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 55
Rejestracja: 2010-11-11, 04:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Melo_Śmiacz » 2017-08-21, 23:24

PERSONUS_PL allegro sprzedaje pady do ps3 szkoda że bez żyroskopu.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: M-Chan » 2018-08-02, 06:26

Karmella z Wrocław, Psie Pole na OLX sprzedał mi grę na PS2 wyglądającą jak wyciągnięta ze śmieci (stan BDB) - płyta cała porysowana jakby dopadła ją nawiedzona szlifierka, do tego sporo głębszych rys, okładka potargana na brzegu, instrukcja na rewersie, co oczywiście fachowo zostało ukryte na zdjęciach.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1K7Bx/

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: /dev/null » 2018-12-07, 14:00

"www_games4you_pl" Niestety, wiele razy kupowałem tam ale zaczęli handlować "przepakowywanymi" towarami. Sprzedają grę jako nową (ps3) ale folia jest zgrzewana (brak napisu playstation 3) okładka jest drukowana a instrukcja zabrana z wersji nie angielskiej. Z początku myślałem, że nie wiedzą - starałem się im pomóc i wyjaśnić co i jak. Niestety wiedzą i bezczelnie piszą "zgadało się z opisem - była folia, była instrukcja". Niestety trzeba uważać bo na ps4 też takie buble wychodzą. Na szczęście allegro ma w pompie dlaczego zwrot, ale pomaga we zwrotach bo duże sklepy nie chcą stracić konta firmowego.

Przykład takiego bubla: https://allegro.pl/1583-no-more-heroes- ... 18185.html

Po całej akcji nie raczyli nawet uzupełnić opisu że produkt nie jest oryginalnie pakowany tylko jest przepakowywany - a to że okładka po angielsku a wkładka po holendersku jeszcze niczego nie dowodzi (bo znamy przypadki, że okładka jest multi-lang a wkładka już nie)

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: alf » 2018-12-11, 10:24

Kupowales u nich tego No More Heroes ?

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: /dev/null » 2018-12-11, 19:00

Tak, i zwrocilem - nietesty.
To samo zrobili z Killer is Dead - o ile kod na DLC byl nie uzywany, plyta igla, to calosc byla w foli zgrzewanej potem, a okladka nosila slady dobrego druku na polyskujacym papierze, ale ze kod na DLC zuzylem i nie chcialem byc zawodnikiem ich ligi to tej gry nie oddalem.
Kupilem u nich juz duzo gier, ale po tym posmak pozostanie na dlugo.

A pomimo interwencji Allegro, nadal sprzedaja te lewe wersje bez zmiany w opisie.

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: alf » 2018-12-13, 11:45

Wiekszosc ludzi i tak sie nie domysli ^^

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: /dev/null » 2018-12-13, 14:30

alf pisze:
2018-12-13, 11:45
Wiekszosc ludzi i tak sie nie domysli ^^
Niestety. Chamskie zagranie. Dobrze wiedzą, że pisząc 'opakowanie nieoryginalne' lub 'opakowanie zamienne' lub 'okładka dodrukowana z powodu brak' nie pomoże im sprzedać gry. Niestety, cwaniaków pełno.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: M-Chan » 2018-12-19, 11:41

To ja dodaje:
grajlandia_com

https://allegro.pl/xbox-one-ryse-son-of ... 16149.html

i gamesaver

https://allegro.pl/rare-replay-xbox-one ... 77885.html

U obu sprzedawców kupowałem już kilkukrotnie, ale nigdy wcześniej nie kupowałem nic na xboxa one. Obie te firmy sprzedają gry na rynek arabski z opisem, iż gra ma okładkę w języku angielskim(taaa angielski też jest wśród "falek"). Jako kolekcjoner z wieloletnim doświadczeniem staram się nie kupować na aukcjach ze zdjęciami "poglądowymi", bo to w naszym kraju daje od razu powyżej 80 % pewności, iż ukrywa się tam niemiecka czy francuska okładka, wersja bundle copy bądź reedycja typu essentials itp., tak w tych przypadkach dałem się nabrać zwiedziony wcześniejszymi transakcjami. Oczywiście prośba o zdjęcie okładki padła w przypadku grajlandia_com, ale sprzedawca odpisał, że "nie mają czasu na robienie zdjęć i okładka jest w języku angielskim", w przypadku zaś gamesaver dzwoniłem już po fakcie i tam z kolei sprzedawczyni tłumaczyła się, iż "system im nie pozwala zamieścić informacji o kilku językach na stronie, więc w przypadku kilku piszą tylko jeden..."- nie chciałem przerywać tej fantastycznej opowieści faktem, iż kupiłem tym razem przez allegro, a nie przez stronę lub też sugestią, iż można napisać "różne" by nie było niedomówień - od razu CZARNA LISTA.

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: fakk3 » 2018-12-28, 14:42

Ja jak tylko widzę te "sklepy" co sprzedają gry bez faktycznego zdjęcia to mi się niedobrze robi. Ostatnio skusiłem się na Dark Alliance 2 za 49zł na allegro, bo był odbiór osobisty we Wrocławiu (sklep z używkami na Zielińskiego). W opisie stan bardzo dobry. Na miejscu okazało się, że płyta zjechana i regenerowana. Pudełko jak ze śmietnika. A na płycie naklejka z innego wrocławskiego sklepu. Oczywiście podziękowałem i zrezygnował z zakupu. Polecam omijać szerokim łukiem te wszystkie szemrane punkty skupu i sprzedaży. Głównie wysepki w jakiś domach/halach handlowych. Plus sklepy, które wymieniają i skupują gry. Płyty na bank są regenerowane lub brakuje instrukcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: /dev/null » 2019-01-07, 11:22

płyty regenerowane to nie jeszcze porażka, w japonii też takie sprzedają ;-)
od czasu do czasu kupuje w pukcie gdzie sprzedają muzykę cd/winyle, filmy dvd no i gry na konsole.
Nie przeszkadza mi, że jest regenerowana bo robią to dobrze w tym punkcie, gry zawsze działają.
Lepsza zadbana regenerowana, niz z odpryskami na sreberku. Oczywiście nie dam 150zł za grę igłę na psx, wole w dobrej kondycji regenerowaną za 30zł ;-) dla Ciebie fakk3 zostawie te 'mint condition' (w stanie idealnym/jak nowa).

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: kolo » 2019-01-07, 18:40

Wiesz /dev/null jak ktoś mówi ci że gra jest w dobrym stanie to oczekujesz że jest w dobrym stanie, a nie że została wyłowiona ze studzienki kanalizacyjnej. Z regeneracją jest też taki problem że plastik się kiedyś skończy i nie można ich regenerować w nieskończoność.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: fakk3 » 2019-01-09, 17:00

/dev/null pisze:
2019-01-07, 11:22
płyty regenerowane to nie jeszcze porażka, w japonii też takie sprzedają ;-)
od czasu do czasu kupuje w pukcie gdzie sprzedają muzykę cd/winyle, filmy dvd no i gry na konsole.
Nie przeszkadza mi, że jest regenerowana bo robią to dobrze w tym punkcie, gry zawsze działają.
Lepsza zadbana regenerowana, niz z odpryskami na sreberku. Oczywiście nie dam 150zł za grę igłę na psx, wole w dobrej kondycji regenerowaną za 30zł ;-) dla Ciebie fakk3 zostawie te 'mint condition' (w stanie idealnym/jak nowa).
Jak jest regenerowana to powinno to być napisane w ofercie. Ja zregenerowanego szrotu ze skupów nie zbieram. Jak kupię za grosze lub w zestawie jakiś felerny egzemplarz to mam to gdzieś, bo kupi się kiedyś inną w lepszym stanie. Za grubszą kasę już się wymaga więcej. Sprzedawca łaski nie robi.
Obrazek

ODPOWIEDZ