Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na płycie

Ogólna dyskusja o handlu.
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na płycie

Post autor: M-Chan » 2015-11-23, 08:17

Od jakiegoś czasu liczba "pułapek" na które trzeba uważać kupując używane gry stale wzrasta - a to zapomniało się dodać w opisie, że wersja gry w języku np. niemieckim, a to umknęło sprzedawcy, że gra bez instrukcji, a to stan "idealny" w opisie dotyczącym płyty tak wyświechtanej czyszczarką, że jest już niemal przezroczysta i błąd odczytu wywalać będzie nawet na nowym napędzie i ostatnio coraz częściej spotykana zmora - naklejki na płycie...

Nie zagłębiam się w tym poście po co ktoś taki idiotyzm stosuje - czy to kolejna bezmyślna forma reklamy czy tzw. "podstawa gwarancji".
Postanowiłem jednak założyć temat gdzie będziemy mogli wpisywać nazwy sklepów bądź sprzedawców u których można się natknąć na takie dziwactwo, gdyż w moim odczuciu szpeci to płytę niesamowicie, a próba usunięcia takiej naklejki niejednokrotnie może się zakończyć uszkodzeniem płyty.

Ja do tej pory spotkałem się z naklejkami u sprzedawców:

GAMES4YOU - to zaznaczę, iż wiele razy już robiłem zakupy w tej sieci i za każdym razem udało mi się bez większych problemów stosunkowo niewielką naklejkę usunąć, nie pozostawiając po niej śladu - jednakże ryzyko uszkodzenia płyty zawsze jest.

GAMES4US - tu już TRAGEDIA, naklejka z reklamą firmy i adresem równie "przyjemnie" schodzi co naklejka rejestracyjna z szyby samochodu - z tym, że tu nie polecam używania suszarki z uwagi na tworzywo z jakiego wykonana jest płyta. W tym przypadku można z góry założyć, iż płyta jest na stałe oszpecona - mnie udało się naklejkę usunąć po 40 min delikatnego skrobania i rzucania mięsem podczas rozwodzenia się nad "błyskotliwością" pomysłów tego sprzedawcy - klej użyty na naklejce jest na tyle tandetny, iż delikatny ślad pozostanie na stałe.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: Kaspar84 » 2015-11-23, 08:21

Masz może zdjęcie takiej płyty? Rozumiem naklejanie naklejki od wewnętrznej strony pudełka, niektóre sklepy tak robią pewnie dla reklamy i usunięcie tego to nie jest problem. Ale na płycie??
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: M-Chan » 2015-11-23, 08:41

Kaspar84 naklejka chamsko naklejona na górnej warstwie płyty - zdjęcia nie zrobiłem. Co do naklejania na pudełku to też irytująca forma reklamy bo natrafiłem już i na klejone tak tandetnym klejem, że pudełko jest porysowane po usunięciu. Tak ciężko wsadzić do środka wizytówkę?

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: przemorg » 2015-11-23, 08:45

Ode mnie za taka akcję poleciał negatyw i mam nadzieję, że sprzedający się nauczył :)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: Kaspar84 » 2015-11-23, 10:29

Polecam patyczki nasączone spirytusem. Bardzo ładnie schodzą naklejone ceny nawet z kartonowych pudełek do Segi Saturn zostawiają okładki w nienaruszonym stanie. Myślę, że z naklejkami na płytach CD ten sposób też da radę.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: kolo » 2015-11-23, 10:52

Nie wiem jak dokładnie wyglądają te z którymi zetknął się M-Chan ale nie na wszystkie pomoże, często używają "błyszczących", właśnie po to żeby za nic w świecie nie dało się takiego gówna usunąć.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: Kaspar84 » 2015-11-23, 11:10

No jak te z błyszczącym spodem to już chamstwo do potęgi.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: kanarekkk » 2015-11-23, 14:40

Kiedyś dostalem skany takich płyt. Naklejane jak popadnie, czasem w puste miejsce, czasem na jakieś napisy :/
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: Ukukuki » 2015-11-23, 18:38

Bez sensu, płyta może się rozwalić w napędzie bo zwyczajnie one są wyważane, szybciej się niszczy. Druga sprawa nie ma gorszego miejsca na naklejkę, od góry jest warstwa która ma zapisane dane najmniejsze jej uszkodzenie powoduje ,że gry nie będzie się dało ukończyć. Po odklejeniu naklejki sprawdź świecąc od spodu płyty czy nie ma jakiejś drobnej kropki świecącej, jeśli jest uszkodzona część danych na płycie i prawdopodobnie gra w określonym momencie będzie się wieszać.

Lata temu zamówiłem od jednego gościa kilka gier na Dreamcasta, płyty były normalnie włożone w pudełko plus przyklejone taśmą do trzpienia, wszystkie gry były uszkodzone po odklejeniu taśmy albo się nie wczytywały albo zawieszały w czasie gry. Sprzedawca tłumaczył się ,że to dla bezpiecznego transportu... Pod światło były widoczne drobne dziurki wielkości milimetra albo i mniejsze i to załatwiło płytę. Pamiętam też ,że warstwa z danymi z QIII:Arena to została na taśmie...


Walcie negatywy za takie coś niech się nauczą.
Famicom!

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: Kwaśny » 2015-11-23, 18:44

Możliwe, że to nie da zbyt wiele ale napisz do tego drugiego, żeby zmienił metody reklamy.
 Pokaż
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: Kiriki-kun » 2015-11-23, 19:05

No cóż, faktycznie jest opcja że nie wiedzą czym to szkodzi.
Zawsze warto próbować narzekać i negocjować bo sprzedają uszkodzony towar.

mattek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 216
Rejestracja: 2013-04-25, 15:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: mattek » 2015-11-23, 20:38

Apropos prześwitów, co w przypadku gier na PS3, które wydane są na płytach Blu-Ray? Ostatnio zakupiłem dwa tytuły w komisie na mieście i obydwa mają po 2-3 prześwity. Zapytałem sprzedawcy dzień po zakupie co o tym sądzi, na co odpowiedział, że to nie szkodzi w przypadku tego typu płyt, ponieważ rozłożenie warstw z danymi jest inne niż na DVD/CD. Poszukałem trochę potem na internecie i znalazłem potwierdzenie tego, co mówił sprzedawca. Dodatkowo był on na tyle pewny swojej teorii, że dał mi dożywotnią gwarancję na gry - jeżeli cokolwiek by się działo, dostanę całkowity zwrot. Zgodził się też wymienić jeden nośnik na pozbawiony tej wady. Póki co zainstalowałem jedną grę z płyty na dysk i wszystko przebiegło poprawnie. Zobaczymy co dalej, ale jakie jest Wasze zdanie? Ktoś miał coś podobnego?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: M-Chan » 2015-11-24, 07:32

W przypadku sklepu allegrowego GAMES4US możemy już wyczytać w odpowiedzi na negatywny komentarz jakiegoś użytkownika, że informują o tym fakcie na "stronie o mnie" i że jest to ich "podstawa gwarancji"... Brak pomyślunku i brak słów!!!

Pozostaje nam tylko ostrzegać się w tym poście przed takimi praktykami i przed zakupem prosić o zdjęcia płyty z obu stron, a nie tylko ze stroną do odczytu jak to bywało do tej pory.

mattek daj znać jak zgłębisz tą teorię odnośnie płyt Blu-ray, ale coś nie chce mi się w nią wierzyć... Tak jak napisał Ukukuki - dane są zapisane na wierzchniej warstwie płyty.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: Storms » 2015-11-24, 15:53

Hmmm...ale chyba te sklepy nie mają żadnej alternatywy jak oznaczać nośniki które są w obiegu "wymiany". Może tu kwestią najbardziej problematyczną jest jakość i rozmiar naklejki, a nie samo jej zastosowanie.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Sprzedawcy u których można się natknąć na naklejkę na pł

Post autor: Kiriki-kun » 2015-11-24, 22:21

Ale po co mają oznaczać nośniki? To nie jest wypożyczalnia.

ODPOWIEDZ