Dlaczego licytuja?

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Dlaczego licytuja?

Post autor: soberpl » 2007-04-20, 22:43

Od dluzszego czasu zastanawia mnie 1 kwestia zwiazana z licytacja na allegro, a ze mam przerwe w graniu w Zelde postanowilem zmusic sie do napisania tego tematu. Chodzi mi glownie o kategorie 'Gry', bo na niej 'siedze' najczesciej, ale zaloze sie, ze dotyczy to tez innych. Chodzi mi o sytuacje kiedy w danej aukcji przedmiot jest warty np. minimum 100 zl. to ktos licytuje za max 5 zl. Oczywiste jest, ze przedmiot ten nie pojdzie za owego 'piataka', poniewaz jego wartosc jest duzo wieksza; wiec dlaczego? Sam licytuje tylko wtedy gdy mam pieniadze i wiem, ze z moja gotowka mam jakies szanse na wygrana, a to, ze ktos mnie przelicytuje w ostatniej sekundzie to juz inna 'bajka' :? Staralem sie zrozumiec tych ludzie, ale poleglem... Dla zabawy, dla uprzykrzenia komus zycia, dla podbicia, z nudow? Rozumiem (przynajmniej tak mi sie wydaje) takich ludzi jak Konsolemen (konsole_69), ktorzy kupuja dla zysku i jezeli zostana przelicytowani to np. z powodu ograniczonego budzetu (przypominam mloda osoba :P). Jezeli np. ciekawi mnie wynik jakiejs aukcji to dodaje ja 'do obserwujacych', bo po to tez jest ta opcja. Zdarzylo mi sie, ze widzialem chyba Gimiak'a i barman'a, ktorzy tak postapili :P wiec moze sie wypowiedza :evil: Nie mam oczywiscie do nikogo pretensji (dot. osob, ktore wymienilem) to po prostu wina tego, ze zzera mnie ciekawosc od srodka :D Dobra to tyle, ide grac dalej :o

sqobler
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 22
Rejestracja: 2007-03-31, 23:47

Re: Dlaczego licytuja?

Post autor: sqobler » 2007-04-21, 00:09

Bardzo czesto tak robie, tzn. licytuje za najnizsza kwote bez zamiaru wygrania aukcji. Ilekroc dodaje jakas aukcje do obserwowanych (w celu sprawdzenia ceny koncowej oraz jakie jest zainteresowanie przedmiotem), to szybko o niej zapominam. Nie mowiac juz, ze rzadko zagladam do zakladki dotyczacej aukcji obserwowanych. Gdy zalicytuje mam pewnosc, ze dostane e-mail o zakonczeniu aukcji, w koncu skrzynke sprawdza sie dosc czesto. Z drugiej strony, niby jest opcja w obserwowanych o powiadomieniu na e-mail na X godz. przed koncem aukcji, ale uzywam jej raczej, gdy mam zamiar zalicytowac i wygrac.
~ oldskool ~

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Dlaczego licytuja?

Post autor: Inlagd sill » 2007-04-21, 04:56

Co do mnie, to ja takiego licytowania nie rozumiem. Mozna przeciez dodac aukcje do obserwowanych, mozna tez zachowac sobie linka. Nie mialem nigdy potrzeby licytowania w ten sposob.

Chociaz... ostatnio byla glosna sprawa, kiedy kobieta zalicytowala w aukcji od zlotowki lodke (taka fachowa) i sprzedajacy zorientowal sie, ze zapomnial dac ceny minimalnej. Chcac to naprawic zakonczyl aukcje, ale nie odwolal oferty. Kobieta wygrala lodke za zlotowke, przy czym sprzedajacy mial ja w nosie, ale sad mial inne zdanie. Nie wiem jak to sie skonczylo i czy byl juz ostateczny werdykt, ale prawnie nie ma co do tego watpliwosci i jesli nawet kobieta nie dostanie lodki, to na pewno spore odszkodowanie od sprzedajacego.

A wiec moze czasem warto zalicytowac za symboliczna zlotowke? :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Dlaczego licytuja?

Post autor: barman » 2007-04-21, 08:22

Bardzo czesto tak robie, tzn. licytuje za najnizsza kwote bez zamiaru wygrania aukcji. Ilekroc dodaje jakas aukcje do obserwowanych (w celu sprawdzenia ceny koncowej oraz jakie jest zainteresowanie przedmiotem), to szybko o niej zapominam. Nie mowiac juz, ze rzadko zagladam do zakladki dotyczacej aukcji obserwowanych. Gdy zalicytuje mam pewnosc, ze dostane e-mail o zakonczeniu aukcji, w koncu skrzynke sprawdza sie dosc czesto.

Teraz juz tak nie robie. Dodaje aukcje do ulubionych i... zazwyczaj o niej zapominam. Tak samo jest na aukcjach Kuby Wojewodzkiego - dochodze do wniosku ze nektorzy tam sie reklamuja :?

Awatar użytkownika
Abyssal
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 43
Rejestracja: 2007-02-19, 21:58

Re: Dlaczego licytuja?

Post autor: Abyssal » 2007-04-21, 10:53

Jesli do licytowanego przedmiotu mam "powazniejsze" zamiary to zawsze licytuje jakas niezobowiazujaca kwote np. 2 PLN. Dodajac do obserwowanych czesto zapominalem o aukcji :x. W przypadku gdy licytujacy podbija cene poza moje mozliwosci finansowe, to zostaje w "Liscie ofert kupna", ze Abyssal dal tylko 2 PLN. Korzystam oczywiscie z "Dodaj do obserwowanych" jesli jednak jakas aukcja mi umknie, to nie popelniam z tego powodu harakiri.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Dlaczego licytuja?

Post autor: soberpl » 2007-04-21, 10:54

No tak, to juz sie wyjasnilo :P Wielkie dzieki osobom, ktore sie wypowiedzialy i zaspokoily moja ciekawosc :D

PS.
Chyba zaczne tez tak licytowac :D taka lodka za 1 zl. :lol:
PS.2
Skleroza :evil:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dlaczego licytuja?

Post autor: Gimiak » 2007-04-23, 09:17

Ja mam jakas glupia manie zapominania gdy dodaje aukcje do obserwowanych dlatego licytuje zawsze na minimum. Tak to wyglada z mojej strony.

ODPOWIEDZ