Filmowe adaptacje gier

ODPOWIEDZ
Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Filmowe adaptacje gier

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-18, 15:31

Obrazek

Super Mario Bros., Street Fighter, Resident Evil, Mortal Kombat, Doom, Tomb Raider. Jakie jeszcze filmowe adaptacje gier znacie? Ktore z nich uwazacie za udane, a ktore nie i dlaczego? Co wg. was nalezy w kolejnych produkcjach tego typu poprawiac, a co robic w nich zupelnie inaczej?

Moze razem uda sie w tym temacie stworzyc w miare kompletna liste filmow opartych na grach, opatrzona odpowiednimi komentarzami.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Filmowe adaptacje gier

Post autor: Senshu » 2007-06-18, 16:01

Jest jeszcze Alone in the Dark - nagorszy film jaki kiedykolwiek powstal. Suito Homu (sweet home), japonski horror oparty na grze, lub na odwrot nie pamietam juz :/

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Filmowe adaptacje gier

Post autor: philemon » 2007-06-18, 16:23

Rozumiem, ze umieszczamy tylko produkcje zachodnie ? Lista bylaby zbyt wielka gdyby trzasnac nagle wszystkim adaptacjami ze wschodu..

Anyways.. Dead or Alive, Wing Commander, Silent Hill, Blood Rayne, Alone in the Dark, House of the Dead.. Chyba jeszcze gdzies tam bylo Final Fight i Double Dragon (wczesne lata 90te) z kategorii 'pizza movie' klasy Z, a'la Karate Kid czy Zolwie Ninja. :shock:

DoA jak na swoja kategorie prawie idealne (niestety znaczna czesc ujec podlegla prawom fizyki wiec 10/10 odpada :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ).

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: Filmowe adaptacje gier

Post autor: Lien » 2007-06-18, 16:28

Nie zapominac o Sillent Hill - Film dla tych co grali w gre, reszta bedzie sie nudzic.


//edit

aaa! philemon mnie uprzedzil.
Hell was full so I came back

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Filmowe adaptacje gier

Post autor: Storms » 2007-06-23, 09:19

Inlagd sill, Te tytuly co wymieniles sa chyba jedynymi najlepszymi filmami na podst. gier. No moze Doom sprawa kontrowersyjna ale liczy sie scena w koncowce filmu ktora wymiata dla tych co niewidzieli nie polapia sie. :smile:

Mowiac o Mortal Kombat mowimy o pierwszym filmie. Bo pozostale o tym samym to respiratory probujace podtrzymac tytul przy zyciu ale odnoszace przeciwny skutek.

Zeby bylo cos od siebie dodam tytul "Dungeons & Dragons". Nawet nienajgorzej sie go oglada. :wink:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Filmowe adaptacje gier

Post autor: Gimiak » 2007-06-23, 09:32

Storms pisze:Zeby bylo cos od siebie dodam tytul "Dungeons & Dragons". Nawet nienajgorzej sie go oglada. :wink:
Nigdy nie dotrwalem do konca tego filmu, a ogladalem go juz ze 3 razy...

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Filmowe adaptacje gier

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-23, 10:08

Najbardziej cenie sobie pierwszy Mortal Kombat. Oddawal klimat gry i byl wystarczajaco spojny, a ja bylem mlodszy i bardziej naiwnie go chlonalem (ten hype nakrecany w Secret Service). Nadal sobie cenie ten film i jest to moj numer jeden wsrod kinowych (nie animowanych) ekranizacji gier.

Zawsze tez polecam obejrzenie Super Mario Bros., bo mimo, ze film jest dosc tendencyjny, to proba przedstawienia swiata hydraulikow bardzo ciekawa. Mushroom Kingdom i jego mieszkancy w cyberpunkowej otoczce to jest cos. Cale mnostwo udanych odniesien do miejsc, postaci i nazw ze swiata Mario. Warto chociaz raz obejrzec.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Filmowe adaptacje gier

Post autor: ashka » 2007-06-23, 11:03

Inlagd sill pisze:Najbardziej cenie sobie pierwszy Mortal Kombat.
I ja sobie cenie pierwsze Mortal Kombat. Glownie za muzyke (Juke-Joint Jezebel, Blood & Fire, Reject czy Twist The Knife .... kocham ten soundtrack), ale tez za caloksztalt: to jest film ktory nie pretenduje do niczego, jest przyjemna, bezmyslna rozrywka. Co go zauwaze w TV, to ogladam :P
Szkoda, ze dwojka juz nie miala tego uroku (a i OST ma slabszy :/ ).

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Filmowe adaptacje gier

Post autor: Morden » 2007-06-23, 11:44

Ciekaw jestem jak wypadnie Mortal Kombat 3: Devastation. Jak by nie bylo, wszystko idzie do przodu wiec wizualnie film powinien stac na wyzszym poziomie. Mam nadzieje ze gra aktorska wypadnie nieco lepiej, choc w czesci pierwszej mialo to swoj urok.

Mortal Kombat nie jest juz tak mocnym tytulem jak kiedys, wiec mam nadzieje ze w jakis magiczny sposob znajda sie wieksze pieniadze na produkcje trzeciego filmu. Seria MK zasluguje na cos wiecej niz kiepskie kontynuacje, zarowno w kwestii gier jak i filmow.
Obrazek

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Filmowe adaptacje gier

Post autor: Gimiak » 2007-06-23, 14:09

ashka pisze:
Inlagd sill pisze:Najbardziej cenie sobie pierwszy Mortal Kombat.
I ja sobie cenie pierwsze Mortal Kombat. Glownie za muzyke (Juke-Joint Jezebel, Blood & Fire, Reject czy Twist The Knife .... kocham ten soundtrack), ale tez za caloksztalt: to jest film ktory nie pretenduje do niczego, jest przyjemna, bezmyslna rozrywka. Co go zauwaze w TV, to ogladam :P
Szkoda, ze dwojka juz nie miala tego uroku (a i OST ma slabszy :/ ).
Zgadzam sie, OST z MK jest swietny. Mi najbardziej podoba sie utwor Goro vs Art w wykonaniu Buckethead. Przez ten utwor zaczalem sluchac Buckethead, ktory jest bardzo interesujaco grajacym zespolem. Kazdy album to dawka bardzo dobrej wolnej/szybkiej muzyki bez wokalu. :P

ODPOWIEDZ