Filmy SF w gazecie Przekroj

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: Gimiak » 2007-09-06, 15:58

Dosyc ciekawa kolekcje zaczal wydawac Przekroj/viva. #1 wraz z filmem T1 kosztuje ok 12 zl.

http://www.kolekcjafilmowa.pl/sf/

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: ashka » 2007-09-06, 17:01

Szkoda, ze taki szajs wydaja ... jakby nie bylo na tej planecie dobrego kina sci-fi :neutral:

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: froger3 » 2007-09-06, 18:04

Tytuly takie sobie. Najbardziej chyba z tego setu to Obcy mi pasuje, ale od jakiegos czasu zbieram sie by kupic Quadrotrilogy wiec odpada:P

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: Gimiak » 2007-09-06, 23:02

Kupilem i jestem zadowolony. Plyta znajduje sie w ksiazce, ktore opisuje kulisy powstawania filmu, sylwetki aktorow itp.
ashka pisze:Szkoda, ze taki szajs wydaja ... jakby nie bylo na tej planecie dobrego kina sci-fi
Marudisz. :P

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: ashka » 2007-09-07, 10:56

Zawsze :lol:

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: Gosiek » 2007-09-07, 16:44

"The best" to z pewnoscia ta kolekcja nie jest, chociaz nad kilkoma pozycjami bym sie zastanowila - Bliskie spotkania, Raport mniejszosci, Glebia... Reszta to w wiekszosci filmy, ktore dla mnie moglyby w ogole nie powstac, albo nadaja sie co najwyzej do jednorazowego obejrzenia a i to pod warunkiem, ze nie ma sie co zrobic z czasem wolnym. ;)
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-07, 18:02

Z tego wszystkiego to interesuja mnie Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia, Gatunek i Obcy.

Spotkan dawno juz nie ogladalem, a Gatunku tez nie pamietam (chociaz jego obejrze i tak tylko dla zobaczenia potwora Gigera). Wezme je jak bede nastepnym razem w wypozyczalni, bedzie taniej niz kupowac, hehe.

Obcego z kolei chyba kupie, bo bardzo lubie ten film, jest jednym z najlepszych jakie widzialem. W kolejnych czesciach jest coraz gorzej, a perfekcyjny projekt Gigera jest coraz bardziej luzno traktowany, wiec akurat ja ani mysle o kupowaniu calej antologii.
Gosiek pisze:Raport mniejszosci
Czytalas opowiadanie? Film jest zupelnie zepsuty, podobnie jak np. Zaplata. Dick nie ma szczescia do ekranizacji jego tekstow, bo zwykle trafia na "ambitnego" rezysera wiedzacego lepiej, jak scenariusz powinien sie potoczyc i - o zgrozo - zakonczyc...
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: Gimiak » 2007-09-07, 18:18

Pierwszy numer kupilem, poniewaz brakowalo mi T1 do kolekcji. Dziwie sie, ze zabraklo tutaj takich tytulow jak T2, czy Obcy 2: Decydujace starcie.

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: Gosiek » 2007-09-08, 00:47

Inlagd sill pisze:
Gosiek pisze:Raport mniejszosci
Czytalas opowiadanie? Film jest zupelnie zepsuty, podobnie jak np. Zaplata. Dick nie ma szczescia do ekranizacji jego tekstow, bo zwykle trafia na "ambitnego" rezysera wiedzacego lepiej, jak scenariusz powinien sie potoczyc i - o zgrozo - zakonczyc...
Czytalam, jak wszystkie ksiazki Dicka, ktore mialam okazje dostac w swoje rece - bedzie tego kilkadziesiat sztuk. :]

Co do ogolnego pecha Dicka do ekranizacji, to musze sie niestety zgodzic, poza swietnym Blade Runnerem, ktory jest raczej luzna impresja na temat ksiazki Czy androidy marza o elektrycznych owcach, reszta wypada mizernie. Chociaz akurat o Raporcie nie mam zlej opinii - fakt, ze fabula zostala w znaczny sposob zmieniona, i samo opowiadanie mozna w najlepszym przypadku uznac za inspiracje dla scenariusza, ale nie uwazam zeby takie zmiany akurat w tym przypadku byly zle. Chociaz samo opowiadanie zrobilo na mnie zdecydowanie lepsze wrazanie, to z filmem tez wiaze dobre wspomnienia i chetnie do niego jeszcze powroce.
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: Morden » 2007-09-08, 10:31

A co z Darkly? Ekranizacja moim zdaniem zla nie byla, wrecz przeciwnie. Do tego swietnie uchwycono w filmie to, co w ksiazkach Dick'a bardzo lubie. Mimo iz swiat w ktorym rozgrywa sie akcja jest swiatem przyszlosci, nie poswieca sie temu uwagi. Nikt nie tlumaczy co TO za wynalazek i jak dziala. On tam po prostu jest.

Do tego caly rotoscoping, dobra obsada i tak dalej. Z pewnoscia znajdzie sie wiele filmow gorszych od "A Scanner Darkly".
Obrazek

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: ashka » 2007-09-10, 21:15

Do ostatniego Przekroju dodano "Jablka Adama". MUUUsicie obejrzec :lol:

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: Morden » 2007-09-10, 21:35

Polecam. Film naprawde swietny, choc ciekaw jestem jak przetlumaczono niektore zarty opierajace sie na przyklad na przekreconych slowach. W takich wypadkach trzeba po prostu wymyslac cos, co zastapi oryginalny zart i moze nie byc juz tak smiesznie, choc to na pewno nie zepsuje calosci.
Obrazek

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Filmy SF w gazecie Przekroj

Post autor: froger3 » 2007-09-10, 21:57

Morden dobrze ze mi przypomniales! musze sobie dvd wreszcie sprawic!

ASD bylo naprawde, naprawde super. No i mialo Winone Ryder w obsadzie :D

Apropo Pi Kej Dicks, czy tylko ja mam problem z dostaniem jego ksiazek w ksiegarniach?
Czytalam bardzo malo(cos kolo 7 ksiazek i zbiorow) i wciaz chce wiecej!

PS. niech ktos wydzieli topic o Dicku bo cos czujeze dyskusja bedzie.

Zeby nie klecic offtpa: wydania nawet ladne, ale cena troche za duza. No i szkoda ze tylko jeden Obcy..

ODPOWIEDZ