Kącik czytelnika

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Kącik czytelnika

Post autor: hat » 2011-09-04, 11:37

Nie samym graniem człowiek żyje, i od czasu do czasu warto oderwać się od pada na rzecz ciekawej lektury. Mam nadzieję że w tym temacie pochwalimy się ostatnio przeczytanymi książkami. Jako że zawsze ktoś musi zacząć pierwszy :smile: , to zaczynam.
Niedawno nabyłem pozycję mocno związaną z naszym hobby
Krzysztof Gonciarz - Wybuchające Beczki Zrozumieć Gry Wideo
Obrazek
Jestem dopiero na początku, ale czyta się nieźle. Na tyle nieźle że może zbiorę się i skrobnę recenzje na stronę główną.
Obrazek

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: Spyro1993 » 2011-09-04, 12:26

Z książek innych niż lektury szkolne, to czytałem w tamte wakacje Anioły i Demony oraz Kod Leonarda da Vinci napisane przez Dan'a Brown'a. Obie książki czyta się bardzo dobrze i bardzo wciągają. Na przyszłe wakacje planuyję zwięczenie tej opowieści i przeczytam Zaginiony Symbol (czeka na mnie na półce od tamtych wakacji). :P
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: DizzyX » 2011-09-04, 12:52

Przeczytałem jakiś czas temu dwie książki "w temacie" : Dawno Temu w Grach i Cyfrowe Marzenia - obie mogę polecić ;)
Teraz zabieram się do książki Pierścień Larry'ego Nivena... zobaczymy co to będzie ;)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: kolo » 2011-09-04, 13:01

Od ładnych kilku miesięcy męczę Gargantua i Pantagruel - świetne, ale straszliwie ciężko się czyta (maks 5 rozdziałów na posiedzenie, bo mi się łeb przegrzewa).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: BigBoss » 2011-09-04, 16:02

Przez ostatni rok studiów, spędzony w pociągu przeczytałem sporo książek, głównie te od Stephena Kinga, zawsze mnie interesowały, a że miałem czas to czytałem. Polecam Worek Kości, Pod kopułą i oczywiście klasyki jak Lśnienie, a przede wszystkim Misery. Zbiory opowiadań mocno średnie. Dodatkowo polecam Cormaca McCarthy'ego - Krwawy Południk i Drogę, z tym, że Krwawy Południk dość brutalny, zrobił na mnie wrażenie mimo, że myślałem że nic mnie nie potrafi już obrzydzić. Dodatkowo, Lęk i odraza w Las Vegas i twórczość Charles'a Bukowskiego :D
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik czytelnika

Post autor: Velsu » 2011-09-04, 16:14

Pan Lodowego Ogrodu,jedyna sluszna ksiazka ktora moge czytac kilka razy mimo ze w zyciu przeczytalem tylko kilka lektur i psx extreme.
Pozatym teraz mecze Wiedzmina,ale do PLO mu daleko :<
Obrazek

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: emde » 2011-09-04, 16:21

Ostatnio "Magiczną Moc" Isaaca Singera, mistyczne (ze względu na zainteresowania samego autora) opowiadania o sytuacji polskich żydów sprzed II Wojny Światowej. Mądra lektura.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: kawka » 2011-09-04, 20:15

Velsu pisze:Pan Lodowego Ogrodu,jedyna sluszna ksiazka ktora moge czytac kilka razy
Zetknąłem się kiedyś z tą książką. Nie skończyłem jej, ale to co miałem okazję przeczytać sugerowało, że jest ciekawa. Dzięki Velsu za przypomnienie tytułu :)

Najbliższa lektura jakiej zamierzam się podjąć to Hobbit, czyli tam i z powrotem. Tym sposobem będę mógł pójść za rok na film, z pełną znajomością literackiego oryginału :grin:

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Kącik czytelnika

Post autor: hat » 2011-09-04, 20:29

kawka pisze:
Velsu pisze:Pan Lodowego Ogrodu,jedyna sluszna ksiazka ktora moge czytac kilka razy
Fantastyczna lektura, polecam z całego serca. Wszystkie trzy tomy przeczytałem jednym tchem. Z niecierpliwością czekam na tom czwarty.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: kanarekkk » 2011-09-05, 06:50

ostatnia ksiazka jaka przeczytalem to "my ,dzieci z dworca zoo" . Opowiada o dzieciach ,ktore przez brak kasy na narkotyki uprawiaja prostytucje na dworcu ,zeby miec na dzialke . Historia zaczyna sie od palenia trawki ,konczy na heroinie ,a w wielu w wielu wypadkach na smierci. tytul godny polecenia :)
Obrazek

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: Hayabusa » 2011-09-08, 20:06

Jeśli chodzi o książki, to preferuję przede wszystkim fantastykę i science-fiction. Muszę jednak zaznaczyć że nie znoszę fantasy w stylu Władcy Pierścieni, takie książki wieją gejem i zwyczajnie mnie nudzą. Poza tym chętnie zaczytuję się we wszelkiej maści biografiach, felietonach i książkach tematycznych, lubuję się także w różnych podręcznikach akademickich, głównie teoria literatury, językoznawstwo i filozofia. Ostatnio przerobiłem "Dzieje literatur europejskich" i początki Rusi Kijowskiej, a także początki piśmiennictwa na Ukrainie. Z literatury popularnej czytałem "Kantyczka dla Leibowitza" W. Millera, którą mogę polecić wszystkim miłośnikom fantastyki osadzonej w świecie postnuklearnym.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: kolo » 2011-09-08, 20:22

Od Władcy pierścieni mi się odstosunkuj - bardzo dobra książka, ale masz rację - popłuczyny po niej są nudne.
Z własnego doświadczenia i zbiorów polecam ci serię Piekło i szpada (Feliks W. Kres), coś z uniwersum Warhammera (trochę drogie, trochę trudno znaleźć w bibliotece i łatwo trafić na gniota, ale coś w starym świecie jest co trudno znaleźć gdzie indziej), polecam też wszystko co znajdziesz Dukaja (mam 3 książki i każda jest świetna), Marcin Wolski też czasem coś fajnego napisze (jeśli szukasz czegoś żartobliwego z lekką nutką fantastyki).
Sega, Sega über alles
Obrazek

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Kącik czytelnika

Post autor: mcfly12 » 2011-09-08, 20:27

Osobiście bardzo lubię i czytam nawet sporo. Ostatnio skończyłem Młot na Czarownice Jacka Piekary, który mi się podobał. Obecnie jestem w trakcie Wyspy Tajemnic. Zapowiada się równie dobrze jak film. Jeśli chodzi o gatunki które preferuję to głownie fantastyka, ale czytam praktycznie każdą ciekawą książkę jaka mi w ręce wpadnie.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Kącik czytelnika

Post autor: hat » 2011-09-08, 20:35

kolo pisze: polecam też wszystko co znajdziesz Dukaja (mam 3 książki i każda jest świetna),
Z Dukajem to mam problem, wszędzie polecają i się zachwycają a mi kompletnie nie wchodzi. Czarna Oceany z dużym trudem przebrnąłem, ale już Lód mnie kompletnie zmęczył i poddałem się gdzieś w połowie.
Obrazek

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: Hayabusa » 2011-09-08, 20:45

kolo pisze:Od Władcy pierścieni mi się odstosunkuj - bardzo dobra książka, ale masz rację - popłuczyny po niej są nudne.
Z własnego doświadczenia i zbiorów polecam ci serię Piekło i szpada (Feliks W. Kres), coś z uniwersum Warhammera (trochę drogie, trochę trudno znaleźć w bibliotece i łatwo trafić na gniota, ale coś w starym świecie jest co trudno znaleźć gdzie indziej), polecam też wszystko co znajdziesz Dukaja (mam 3 książki i każda jest świetna), Marcin Wolski też czasem coś fajnego napisze (jeśli szukasz czegoś żartobliwego z lekką nutką fantastyki).
Dzięki, zapoznam się, jeśli mi się gdzieś nawinie. Z tą fantastyką to u mnie różnie bywa, po prostu trafiłem na sporo gniotów, przez co się zniechęciłem. Nie każdemu taki klimat musi odpowiadać, ale z drugiej strony, są takie książki, w których każdy znajdzie dla siebie kilka smaczków.

ODPOWIEDZ