Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: Axi0maT » 2010-08-25, 06:38

quit pisze:Jak można za Rock tyle płacić - i have no idea
Trzeba go po prostu kochac... Wiec ty nigdy tego nie zrozumiesz.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: DizzyX » 2010-08-25, 08:51

quit pisze:Jak można za Rock tyle płacić - i have no idea
Tak samo jak ja mógłbym się zapytać - jak można płacić tyle za techno... przecież to tylko zapętlone kilka dźwięków z syntezatora ;)

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: quit » 2010-08-25, 09:07

LOL, akurat nie chodzi mi o to o czym wy myślicie.
Głównym rynkiem zbytu płyt są DJe,albo każdy kto tym się jara. Dlatego schodzą wszelkie odmiany elektroniki, Funk, Soul, RnB, HH itd, rzeczy które gra się w klubach, albo można do nich scratchować itd itd.
Natomiast płyty z Rockiem starym są raczej nie kupowane(obecnie Rocku i Metalu prawie wcale się nie wydaje na winylu), a jeżeli już to w celach kolekcjonerskich, przez ludzi którzy jeżeli już kupują, to wyszukują najlepiej zachowanych egzemplarzy i na swoich delikatnych gramofonach audiofilskich wsłuchują się w detale. No i tutaj generalnie znowu pojawia się wizja takiego gościa, który słucha jeżeli już rocka, to klasyków, drogich klasyków, a zazwyczaj te są drogie. Inne gatunki jak Jazz/Blues już bardziej.
Więc chodziło mi o to, a nie o samą muzykę.
A odnośnie kochania muzyki, to ja znam tylko 2 osoby które kupują płyty np. NIE Winylowe i nie słuchają elektroniki, jeden mój brat i jest to rock i metal, drugi to kumpel i jest to HH. Reszta każdy ssie na masę, nie wydaje nic na płyty, okrada swoich "ukochanych" twórców(pomine, że większość hajsu niestety zjadają ZAIKSy itp organizacje), dlatego ja w tą miłość szczerą szczerzę wątpie. Nie żebym kogoś z was o coś takiego posądzał, ale jak już Axi0maT temat miłości poruszył to tak mi się skojarzyło

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: Axi0maT » 2010-08-25, 09:58

quit pisze:A odnośnie kochania muzyki, to ja znam tylko 2 osoby które kupują płyty np. NIE Winylowe i nie słuchają elektroniki
No to ja bede w takim razie trzeci, bo kupuje CDki nagminnie. Minimum 1-2 w miesiacu.
quit pisze:większość hajsu niestety zjadają ZAIKSy itp organizacje
Dlatego ja zazwyczaj kupuje plyty z muzyka na koncertach - wtedy chociaz sieci sklepow nie zarabiaja, a ja mam plytke taniej.

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: quit » 2010-08-25, 10:14

Polecam w takim wypadku dla Ciebie serwis Discogs, idealny do katalogowania, wyszukiwania i robienia zakupów

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: emde » 2010-08-25, 10:53

quit, ja naprawdę nie wątpię że znasz się na rzeczy. Domyślam, że kupujesz sporo nowych płyt (aktualnie wychodzących) i tu rzeczywiście trudniej trafić na okazje, nie można robić w balona handlarzy, którzy oferują to z drugiej ręki i nie wiedzą tak naprawdę co mają. Ja głównie koncentruję się na muzyce z "poprzedniego tysiąclecia" i tu umiejętności diggingu i chęć łażenia po lumpeksach/antykwariatach/targach naprawdę ma spore znaczenie. Co do elektroniki, to takiej z lat 90 i wzwyż nie mam w kolekcji niemal zupełnie, a przygarniam średnio 10 płyt miesięcznie. Przyznam, że mnóstwo rzeczy znam wyłącznie ze ściągniętych mptrójek, ale mam ambitny plan zamienienia tego w przyszłości na oryginały...

Ahaa - moja kolekcja na discogs - http://www.discogs.com/collection?user=mike_cornell

paru rzeczy (tych bardziej wartościowych) niestety zdarzyło mi się w trudnych chwilach pozbyć. No i brakuje kilku najnowszych aktualizacji płytowych. Kolekcja nie jest duża, ale na poważnie zbieram dopiero od 2 lat.

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: quit » 2010-08-25, 12:10

digging zawsze kojarzył bardziej mi się z producentami, którzy wyszukują jakieś stare "śmieci" dla sampli, głównie Ci od produkcji HH, żeby mogli sobie fajnie pokopiować rzeczy z winyla na MPC.
Natomiast samą starą elektroniką i w ogóle muzyką starszą właśnie interesuję się mój kolega od sklepu ;p Ale tutaj bardziej stare electro/italo disco, dlatego moja kolekcja jest raczej młoda(dnb w formie jakiej słucham jest młodym gatunkiem) i nie za duża(drogie płyty często) z drugiej strony teraz jakieś stare rzeczy też mam w ofercie, Kraftwerki z 74roku czy takie tam.
nt. cen NIE-elektroniki zbytnio się nie będę wypowiadał. Handluje się tym na co jest wysoki popyt, a jest raczej na rzeczy 90' i młodsze, aniżeli 60'.
A kolekcja bardzo ładna, chociaż ja tam narazie CD się nie interesuję ;p A Tych masz dużo.
Moje: http://www.discogs.com/collection?user=MR1

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: emde » 2010-08-25, 13:27

quit pisze:digging zawsze kojarzył bardziej mi się z producentami, którzy wyszukują jakieś stare "śmieci" dla sampli, głównie Ci od produkcji HH, żeby mogli sobie fajnie pokopiować rzeczy z winyla na MPC.
Tak też jest w moim przypadku, co prawda nie mam MPC (jeszcze), ale stare i proste S20. Właściwe kolekcjonowanie zaczęło się właśnie w związku z bitami (a zaczynałem od samplowania mp3, hehe). Uwielbiam to uczucie, gdy natrafiam na płytę, która zapowiada się naprawdę ciekawie, ale nie mam pojęcia co to do końca jest i mogę kierować się tylko informacjami na okładce itp. - taki "digging sense" 8)
quit pisze:electro/italo disco
Bardzo lubię, ale jak sam widziałeś, w kolekcji mam tego na razie tylko troszkę, kiedyś miałem mega zajawkę na house/techno/new beat z przełomu lat 80 i 90 i bardzo poświęciłem się temu, dopiero od jakiegoś czasu inwestuję więcej w electro/italo.
quit pisze:Kraftwerki z 74roku
"Autobahn"? Kurcze, muszę sobie sprawić, ale w grę wchodzi pierwszy niemiecki pressing z tym kiczowatym artem z samochodami na tytułowej autostradzie. Ta druga wersja okładki 9znak drogowy) dla UK/USA jest antyzajawkowa.
A kolekcja bardzo ładna, chociaż ja tam narazie CD się nie interesuję ;p A Tych masz dużo.
Dzięki :D. A ja CD lubię. To od nich wszystko się u mnie zaczęło i nigdy nie porzucę ich kolekcjonowania.
Ładny zbiór. Zawsze podziwiałem tych, którzy konsekwentnie zbierają konkretne gatunki muzyczne. Ja na przykład chwytam się niemal wszystkiego, przez co w niczym moja kolekcja nie jest specjalnie bogata i interesująca.

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: quit » 2010-08-25, 14:20

szczerze mówiąc to ten Kraftwerk to mogłem pomylić date wydania, ale chyba 2 z 3ech co mam gdzieś w kartonie to repressy, wiem, że mam Tour De France, druga taka cała czerwona i chyba kawałek we are the robots, a 3ciej nie pamiętam.
Nie wiem - nie gustuje ;p
Zbieraj na MPC, najlepiej stare kultowe XL i niszcz ;d

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: emde » 2010-08-25, 17:52

Bardzo chciałbym MPC 60 / MPC 3000. Ale największym marzeniem jest kultowe E-MU SP-1200.

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: quit » 2010-08-25, 18:14

AKAI FOR THE LIFE ;D
http://www.gizmodo.com/gadgets/images/mpc3etsuk.jpg
XL'ka jest śliczna ma duszę i kiedyś kupie, chociaż nie produkuje, to sobie zrobie z niej wystawkę.
Ja na APC40 bym se pozbierał conajwyżej, ale przed nim jeszcze Rane Empath i Rane Serato SL-3 ;d

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: Axi0maT » 2010-08-26, 05:17

Ludzie... no gdzie jest moderator jakis? Oftopy sie robia na kilometr w dyskusjach... Wydzielcie to do jakiegos innego tematu!


[StormS]: Nie ucz stajennego obornik przerzucać . Ja mam tylko zmianę o poranku.
Ostatnio zmieniony 2010-08-26, 07:43 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 2 razy.

Czino
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2012-11-14, 21:43

Re: Oryginaly :) Te kupione i te w planach

Post autor: Czino » 2012-11-18, 18:40

Mam w planach kupic wszystkie 4 plytki Trzeciego Wymiaru :D mysle, ze po nowym roku zaczne realizowac ten cel.
Nikt nigdy nie da mi takiego zajecia
Jak Hip-Hop i Reggae zajmuja w moim sercu miejsca!


BYCIE PRAWDZIWYM LICZY SIE BARDZIEJ NIZ TANI LANS!

ODPOWIEDZ