Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: PapaHerbal » 2015-03-18, 12:38

Czekam na Pixels.
http://www.imdb.com/video/imdb/vi2398335257/
Szykuje się uczta dla retrofanów.
Obrazek

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: Mniamniacz » 2015-03-18, 17:39

Jestem świeżo po seansie Chappiego autorstwa Neila Blomkampa. Powiem krótko: zdecydowanie lepszy od Elizjum, lecz gorszy od Dystryktu 9. Historia ponownie toczy się w "słonecznym" Johannesburgu, także fanatycy Blade Runnera będą raczej odrzuceni. Odnoszę wrażenie, że filmy Blomkampa stają się coraz grzeczniejsze pod względem przemocy, chociaż muszę przyznać, że w Chappie'im "był moment". Mam tylko nadzieję, że estetyka w nowym Alienie będzie mroczniejsza :).

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: Storms » 2015-03-18, 21:19

Nie uczta tylko groteska, pod batutą Sandlersa :P

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: Kwaśny » 2015-03-18, 22:22

Jak to ma być uczta dla retrofanów to ja podziękuje, pogłoduje.
 Pokaż
Obrazek

badPixel
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 196
Rejestracja: 2013-08-04, 10:23

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: badPixel » 2015-06-07, 00:09

Widziałem nowego Mad Maxa, fajne efekty ale fabuła płytka (żeby nie napisać banalna) - nie mogę powiedzieć że film jest zły ale gdzie mu tam do kultowego (jak dla mnie) Mad Max 2.

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: Mniamniacz » 2015-06-07, 15:59

badPixel pisze:Widziałem nowego Mad Maxa, fajne efekty ale fabuła płytka (żeby nie napisać banalna) - nie mogę powiedzieć że film jest zły ale gdzie mu tam do kultowego (jak dla mnie) Mad Max 2.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. ;)

To jest Mad Max 2 na sterydach, w nowej szacie technologicznej, która umożliwiła przemycić Millerowi kilka ciekawych chwytów artystycznych nadających pozornie miałkiej historyjce głębi. Weźmy pod uwagę chociażby...
...sekwencję w samym epicentrum burzy piaskowej. Niby efekciarska, jedno wielkie CGI, etc. a jednak ma w sobie coś z błyskawicznie opowiedzianej historii o człowieku XX wieku. Tak, jakby przed oczyma rozpościerało się nikomu niepotrzebne wspomnienie dawnych wydarzeń (doprowadzających do apokalipsy w uniwersum MM?), i jednoczesny dowód wiecznie zataczającej koło historii. Zwróć uwagę na te czarno białe przebłyski nadające charakteru rozsypującego się dokumentu lub starej wyblakłej pocztówki. Plus cały kontekst wydarzeń, m.in. ślepej wiary w charyzmatyczną jednostkę, dopełnia obrazu całości. Piękno piekła wylewa się z ekranu.
A takich rzeczy jest więcej.

Jasne, sam rdzeń ciągu zdarzeń nie jest absolutnie wybitny, ale czy ktoś oczekiwał czegoś innego? Mad Max od samych swych początków istnienia opierał się na prostych z pozoru schematach a i tak bardzo często wzbudzał euforię, z resztą imo zasłużenie.