Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: froger3 » 2006-10-30, 19:27

Czyli najulubiensze soundtracki z gier komputerowych:)

Obecnie znow zatapiam sie w Diablo 1(motyw z miasta wymiata i rozwala) i 2, Fallouty i Superfrogu.

Macie jakeis swoje typy i polecacie cos? mile widziane linki itp(oczywiscie legalne!) do utowrow w formacie mp3. Wiem ze takie sa:)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: Inlagd sill » 2006-10-30, 19:56

Uwielbiam Chrisa Hulsbecka za jego muzyke do wielu gier, ale najlepszym podsumowaniem i szczytem jego mozliwosci (z bita smietanka i wisienka na czubku) jest wg. mnie udzwiekowienie Turricana. Jako pozycje obowiazkowa polecam wiec plytke Turrican original video game soundtrack by Chris Husbeck (01 - opening, 02 - prologue, 03 - main title, 04 - techno dungeon, 05 - desert rocks, 06 - the great bath, 07 - walker factory, 08 - the hero, 09 - bionic action, 10 - air combat, 11 - climb to survive, 12 - transfer to the battlefield, 13 - the machine, 14 - countdown, 15 - freedom, 16 - turrican medley).

Poza tym mam wlasnie retro-amigowy nastroj, wiec chcialbym podkreslic swietne sciezki z dzwiekowe wywodzace sie z tego sprzetu. Zwlaszcza muzyka tytulowa z wielu amigowych gier (Superfrog, Speedball 2, Benefactor, SVIV, Cannon Fodder, Chaos Engine, Lotus, czy oczywiscie Turrican). Mniam.

[Edycja: poprawa literowki]
Ostatnio zmieniony 2006-10-30, 20:07 przez Inlagd sill, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: froger3 » 2006-10-30, 20:04

Ja wlasnie mam retrocomp nastroj i dzis poprostu mecze papierkowa robote przy dziwekach z tych starych gier.

Miod cud!
Przypomnialy mi sie jeszcze przesympatyczne Gobliny;)

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: Gimiak » 2006-10-30, 22:40

OCREMIX to standard.
Oprocz tego mentalnie odprezam sie przy OST. z Diablo 1, 2 i LoD.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: froger3 » 2006-10-30, 22:53

Nie chodzilo mi o remixy/koncerty itp, tylko o czyste osty z tamtych lat(ah jak to zabrzmialo:).

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: Morden » 2006-10-31, 06:48

Para wieloletnich faworytow to Draconus na XL/XE i Yo!Joe na Amige.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: Axi0maT » 2006-10-31, 08:22

froger3 pisze: mile widziane linki itp(oczywiscie legalne!) do utowrow w formacie mp3. Wiem ze takie sa:)
Mam taka stronke ale mp3 tam nie uswiadczysz z przyczyn oczywistych - bo po co? Wiekszosc utworow jest w formacie "mod" ktory bez probelmu odtworzy zwykly Winamp (choc w niekotrych wymyslnych przypadkach potrafi odtwarzac nie tak jak trzeba).

http://www.mirsoft.info/

(Zeby dostac sie do Archiwum utworow trzba wybrac z menu rozwijanego World of Game MODs -> Game MODs Archive)
jest tego naprawde duzo - Soundtracki z ponad 800 gier na Amige (przy sciaganiu wiekszej ilosci utworow trzeba sie zarejestrowac).
Dodam tylko ze jesli dobrze poszukacie to znajdziecie na stronce utwory AdamaGilmore (damjen666), ktory swego czasu wlasnie tworzyl OSTY - bylem zaskoczony kiedy to zobaczylem, bo Adam nigdy przedtem sie tym nie chwalil :shock:

Osobiscie nasiagalem tego ok 400 MB i teraz wciaz przesluchuje. Czesc kawalkow jest taka niesamowita ze porobilem sobie dzwonki do komorki (w formacie mp3) i mam teraz Super Mario Bros, Super Mario World, Contra, Donkey Kong, Lotus 2, Cannon Fodder, Gobliiins 3 (moj faworyt - muzycza jest naprawde porabana co idealnie pasuje do dzwonka) , Street Fighter 2 i jeszcze pare innych.

Do wymienionych przez was utworow dopisalbym jeszcze Breathless, Banshee, Super Stardust i tytulowy kawalek z Body Blows Galactic i oczywiscie kawalki z SUPER MARIO BROS 2... pewnie zapomnialem o kilku ciekawych utworach - jak jakies jeszcze mi sie przypomna to dopisze.
Ostatnio zmieniony 2006-10-31, 08:26 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: froger3 » 2006-10-31, 08:24

Mi chodzi o mp3 z paru przyczyn:

1) czesto laduje kawalki do discmana lub mp3 playera
2) tagi
3) po prostu wol taki format.

A gobliny faktycznie rula, jeden z moich ulubionych ostow! Obecnie, jak juz pisalam, katuje te klimatyczne mi. motyw z Town z Diablo i opening do Fallouta 1:)
Ale dzieki za adres!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: Axi0maT » 2006-10-31, 08:32

froger3 pisze: czesto laduje kawalki do discmana lub mp3 playera
Mozna poprzerabiac mod na mp3 - po prostu robisz z mod'a wav a potem go kompresujesz (chec pewnie sa programy ktore to robia od razu - nie wiem - nie szukalem).
Ja rowniez wgrywam sobie muzyke tylko akurat do telefonu a nie discmana, zeby posluchac jej sobie w kazdej mozliwej chwili - mam tak przerobionych juz calkiem sporo kawalkow.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: Inlagd sill » 2006-10-31, 10:50

froger3 pisze:opening do Fallouta 1
Nazwijmy rzecz po imieniu: Louis Armstrong to jest to. Nie tylko jako utwory tytulowe do Falloutow. :wink:

Co do Diablo to tak, ale bardziej sobie jednak cenie OST z drugiej czesci. Bardzo sie ciesze, ze polska wersja Diablo II (i jego rozszerzenia tez) zawierala sciezke na AudioCD. :)
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: Morden » 2006-10-31, 12:05

Ja tez sie cieszylem. Szkoda tylko, ze jakis baran zapomnial o tym, ze w sciezce z Diablo II utwory przechodza plynnie z jednego w drugi. Piekna i oryginalna sciezka z Diablo II w wersji polskiej "zacina" sie pomiedzy utworami bo ktos przy przygotowaniu master'a zapomnial o usunieciu przerw.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: Inlagd sill » 2006-10-31, 14:15

Morden pisze:Piekna i oryginalna sciezka z Diablo II w wersji polskiej "zacina" sie pomiedzy utworami bo ktos przy przygotowaniu master'a zapomnial o usunieciu przerw.
Z jednej strony tak, ale z drugiej to na szczescie zaden problem w nagraniu sobie poprawionej wersji bez przerw.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: froger3 » 2006-10-31, 15:28

Inlagd Sill z tego co wiem to jeden z openingow Luisa nie jest:) A muzyka tego typu to temat na inne dyskusje:)

Morden: bez problemu mozna zgrac z audio CD na kompa, przetworzyc i nagrac na CD jeszcze raz. Ja tak zrobilam.

Z konwertowaniem to torche roboty jest, a ze ostatnio przerabiam i konwertuje fotki i rysunki wszelakiego konwertowania mam dosc i wole gotowy stuff:)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: Inlagd sill » 2006-10-31, 18:31

Nie wiem jak moglem wczesniej o tym zapomniec (to pewnie przez ten scisle amigowy nastroj), ale jedna z najgenialniejszych sciezek dzwiekowych jest OST z Neverhood, czyli Neverhood Songs autorstwa Scotta Taylora!

Ekscentryk ow zmajstrowal tez dzwieki do Skullmonkeys, ktorymi nie jestem juz az tak zachwycony (co nie znaczy, ze sa zle, a obowiazkowo polecam utwor The Lil' Bonus Room).

OSTy z obu gier wydano rowniez jako jeden album Imaginarium: Songs from the Neverhood.

Muzyke z Neverhood okreslilbym tak: szalona, genialna, eksperymentalna, obca, plastelinowa i jazzowa.
Olley olley olley olley olley he he heeeee....
olley olley olley olley olley (oxen free) he he he
Zainteresowanych odsylam ponizszymi linkami:

Wszystko o OST z Neverhood i Skullmonkeys

Skany i teksty z Neverhood Songs
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Ulubione OSTY z gier na PC/AMIGA/ATARI/C64 itp

Post autor: mog123 » 2006-10-31, 18:36

Uwielbiam muze z the neverhood chronicles !:]


Szczegolnie: Sound recording number 33: man takin a shower played backwards.
Albo Everybody, everybody way oh xd

to olley olley oley ee he he, tez niezle ;>

ODPOWIEDZ