Fotografia

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: froger3 » 2007-07-24, 13:58

Hehehe, ja tam lubie kazda manipulacje(ale jest pewna granica). W swiecie foto to zawsze byla norma - najpierw w ciemni, potem na kompie. Tylko nie mylmy fotografiki z fotografia...

A koncertowe fotki fajne bardzo, ale ja wole zawsze focic tlumy na koncertach i sesje z modelkami:)))

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Fotografia

Post autor: siudym » 2007-07-24, 18:09

oj setezer...

Ni chodzi o to ile co ma, ale o porownania. U mnie z TC mam 820mm co nie oznacza, ze lustrzanka z majaca np. 400mm bedzie miala ten sam efekt i podobne przyblizenie.
Jedynie jakosc moze byc lepsza, ale nie ognoskowa.

A ogniskowa JASNE ze jest CALEGO aparatu... A jaka by miala byc? :twisted:
Przeciez, to kompakt, tu nic sie nie zmienia w obiektywie (poza TC). Ile ma mm max, tyle ma i nawet podawane jest czesto w nawiasach np. "Ekwiwalent lustrzanki 36-432"
- czyli ile ma lustrzanka gdyby ja porownac do tej wartosci.

Czyli reasumujac - mam 820mm i tyle mam w RZECZYWISTOSCI. :roll:

Cos czuje, ze Twoje fotografowanie ograniczac sie bedzie do wypisywania co ile co ma, a nie do robienia zdjec... :undecided:

setezer pisze:Caly czas mnie zadziwiala dobra ostrosc Twoich zdjec z reki na najwiekszych ogniskowych, ale to troche zasluga IS-a (Image stabilizer).
S2 i S3 maja IS bardzo dobrej jakosci, dziala znakomicie, do tego w dobra pogode mam ustawione F2.7 i jakies 1/1000 - 1/1600 (iso 100). Jak ciemniej to zmieniam szybkosc migawki, ostatecznie zmieniam na ISO200 (ISO 400 juz ostatecznie)

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: setezer » 2007-07-25, 15:49

Kliknij, by otworzyc galerie.
Obrazek
Zdjecia robione kitem 2 czerwca.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Fotografia

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-25, 16:14

Mam slabosc do opustoszalych fabryk i in. budowli przemyslowych. Jest tego sporo w moich okolicach Zabrza, Rudy slaskiej i Gliwic, ale jeszcze sie nie odwazylem wybrac tam z moim kompaktem, bo wiekszosc tego cholerstwa nalezy do jakichs wiekszych kompleksow i sa chronione. Ale kuscie mnie dalej takimi zdjeciami, to pojde. :grin:

Acha, i jeszcze podobaja mi sie koncertowe zdjecia Froger3, bo mimo, ze sa pro, to jednak z dusza. Masz moze cos z Openera? Bo ja wzialem sobie do serca zakaz wnoszenia aparatow. Jak sie okazalo niepotrzebnie, bo wiekszosc osob je miala. :yell:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: froger3 » 2007-07-25, 17:42

Nie mam bo ktos inny od nas focil, ale w przyszlym roku jednak ich pocisne ze maja mnie wyslac. Sfocic Sonic Youth i Beastie Boys... mrrr...

Jutro foce koncert Roda Stewarta(bardzo fajny koles tak na marginesie:P), w piatek byc moze pewnacelebrity, a za miesiac najprawdopodobniej zespoly na Metal Hammer Fest i OStroda Reagge Fest. Cholernie sie ciesze:)

I dzieki za komplement:)) Staram sie :D W piatek wieczorem aparat do serwisu na 2-3 tygodnie:(
I bron boze pro moje fotki nie sa :DD

BTW. set, widze ze upodobales sobie picasse:)

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: setezer » 2007-07-25, 18:54

Jutro foce koncert Roda Stewarta(bardzo fajny koles tak na marginesie:P), w piatek byc moze pewnacelebrity, a za miesiac najprawdopodobniej zespoly na Metal Hammer Fest i OStroda Reagge Fest. Cholernie sie ciesze:)
W Gdansku w stoczni? Moi rodzice mieli jechac na ten koncert, za darmo bank PKO dawal bilety wybranym klientom. Jednak nie pojechali, troche zbyt daleko.
BTW. set, widze ze upodobales sobie picasse:)
Picasa jest przejrzysta, latwa w obsludze, przyjemna dla widza i oferuje mnostwo miejsca. Ma wszystko co jest potrzebne, jedyna wada moze byc to, ze bez wlasnej "reklamy" nikt na nasza strone nie wejdzie i nie skomentuje (jak to sie dzieje na np. plfoto).

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: froger3 » 2007-07-25, 20:41

Tak tak, Gdansk Stocznia. 2,5 godziny koncertu, pewnie bede focic przez 10 minut lol :D

Hehe, mnie picassa sie nie spodobala - wole flickra(w przyszlym miesiacu chyba abonament wykupie). A wynalazkow typu fotka.pl czy pl foto nienawidze. Digart mnie tez denerwuje. Na devianata wrzucam fotki z przyzwyczajenia..

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: setezer » 2007-07-25, 21:17

Na Pl foto jest wiele swietnych zdjec, takze uwazam serwis za bardzo dobry. Co innego fotka.pl, gdzie slodkie nastolatki wrzucaja swoje zdjecia w pidzamach. DZa digartem i deviantem nie przepadam, jakies reklamy, wielcy artysci, ktorzy nie potrafia konkretnie wytknac bledow, ale krytycznych opinii sobie nie odmawiaja. Takze wole pozostac niezalezny, jak na lodzie knur. Flickr ladnie sie prezentuje, ale ma zbyt duzo zbednych opcji przez co nie jest zbyt intuicyjny, do tego brakuje jezyka polskiego (nie ma znaczenia czy znam, czy nie - zawsze polska wersja oprogramowania bedzie dla mnie zaleta i dla widzow tez).

Ile kosztuje abonament na flickr? W picasa dziala to tak: (w kwadratowym nawiasie przeliczylem zgodnie z dzisiejszym kursem walut)

7GB ($25 USD za rok) [68,75zl]
26GB ($100 USD za rok) [275zl]
101GB ($300 USD za rok) [825zl]
251GB ($500 USD za rok) [1375]

Szkoda, ze zwyczajne serwery nie sa takie tanie. 7Gb za 70zl...

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: froger3 » 2007-07-25, 21:27

Mnie tam komentarze najmniej obchodza. Po prostu:)

A wsio dotyczace cen za flickr masz tu -> http://www.flickr.com/upgrade/ . IMHO lepsze warunki niz na picassie. Ale jak mowie, to dla mnie:)

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: ashka » 2007-07-25, 21:57

Flickr to wydatek rzedu 25$ za konto BEZ limitu :) Picasa wysiada :twisted:
Poza tym flickr NIE NALEZY do google (i to jest plus :) ).

Mam pro konto na flickrze juz drugi rok i bardzo je sobie chwale.

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Fotografia

Post autor: siudym » 2007-07-26, 02:08

Picasa nawet fajna. Mam juz konto na gmail i nawet nie wiedzialem, ze moge juz sobie jej uzywac :twisted:

http://picasaweb.google.com/siudymus/


ps. Jak zapraszac kogos do "Profile polaczone" ?? Widze, ze Setezer masz Tarniaka i Invictiusa dodanych.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: setezer » 2007-07-26, 07:05

Wchodzisz na kogos strone picasa i pod awatarem tej osoby jest "Dodaj do ulubionych" (oczywiscie musisz byc zalogowany). Potem zgodz sie na zamieszczenie linku i w "Moje ulubione" wszystko zaznacz. W razie gdyby pojawila sie u kogos z "polaczonych" nowa galeria, to zostaniesz o tym powiadomiony. Wejdz sobie tez do "Ustawien" i zaznacz dzienne podsumowanie - gdyby ktos cos u Ciebie skomentowal, to zostaniesz o tym powiadomiony codziennie (jezeli nie, to po prostu nie zostaniesz).

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Fotografia

Post autor: siudym » 2007-07-26, 21:06

Prawie jak MASH :twisted: :twisted: 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: froger3 » 2007-07-27, 23:27

Rod wyszedl dupnie, ale za to dzis focilam... http://muzyka.wp.pl/id,42128,size,2,galeria.html .

Szkoda ze moj aparat powoli mowi mi "spierdalaj"...

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Fotografia

Post autor: siudym » 2007-07-29, 13:55

Setezer musisz koniecznie na miasto gdzies wyruszyc z eosem, wiesz ludzie/sytuacje itd:) Bo budynki to nuuuda :)

Dzisiaj bylem na meczu, oczywiscie 95% moich fotek to zdjecia najladniejszych dziewUH :) Ale mniejsza z tym, dwa nawet ciekawe wyszlym reszta nuda:)

"Oldskul"
Obrazek

"Champion"
Obrazek
(foty na szybko wykadrowane, wiec nie czepiac sie :P )

ps. A tutaj ustawiona mala ogniskowa aparatu z telekonwerterem :D
hehe fajna dziura ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ