W co teraz grasz?

ODPOWIEDZ
Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Kiriki-kun » 2024-03-29, 13:19

Jak ogólnie oceniasz granie na PS Vita? Konsola warta zakupu teraz? Jeśli mówisz że kupiłeś na nią jedną grę, to mam wrażenie że bibliotekę nie bardzo Cię interesowała.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: kolo » 2024-03-30, 15:16

W tej chwili zakup PS Vita w zasadzie tylko jako element kolekcji albo do przeróbki i piracenia / emulacji. Z gier ekskluzywnych zostało chyba tylko Uncharted: Złota Otchłań i Killzone: Najemnik, gry fizyczne są absurdalnie drogie, karty pamięci są absurdalnie drogie a zawartość PS Store została wyczyszczona do może 1/3 pierwotnej zawartości. Adaptery kart pamięci pojawiły się już dawno temu, ale do działania potrzebują softmoda, więc znowu - tylko do kolekcji albo do przeróbki.

Nie jestem też fanem ergonomii PSV, ale wiele osób się ze mną w tej kwestii nie zgadza, no ale generalnie nie używam konsol przenośnych w sposób mobilny, więc pewnie szukam w tej kwestii czegoś innego niż normalni użytkownicy.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Axi0maT » 2024-03-31, 07:37

Mam dokladnie to samo co kolo. Tez uzywam handheldow wylacznie stacjonarnie. PS Vita interesowalo mnie wylacznie ze wzgledu na dwa wspomniane tytuly: Uncharted: Złota Otchłań i Killzone: Najemnik. Gierki chodza w okolicy stowki wiec jeszcze daloby sie jakos przymknac oko. Ale sama konsola... jak widze te styrane egzemplarze za 500 zyla to mi przechodzi. W pewnym momencie myslalem nawet o playstation tv ale jak na zlosc Uncharted nie jest kompatybilny. Trzeba miec jednak swiadomosc ze pewnie ceny konsolki beda szly zaraz w gore.

Zeby pozostac w temacie - ogrywam pierwszego Dooma (jestem w polowie), na zmiane z Lego Hobbit. Obie gierki daja sporo funu, wiec nie porzuce ich w trakcie i na bank wkrotce skoncze.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Kiriki-kun » 2024-03-31, 19:19

Dzięki za info, też używam konsol stacjonarnie, więc pewnie miałbym te same odczucia :)

Lego Hobbit działa poprawnie? Bo ja jakiś czas temu grałem we władcę pierścieni, i nie dość że wymagało godziny fixów żeby ją uruchomić, to potem regularnie się wyłączała.
A co do porzucania w trakcie, to od dłuższego czasu nie odpaliłem Baldurs Gate 2, i muszę się zmotywować żeby do niej wrócić. Szczególnie, że niedługo przyjdzie BG3 w big boxie :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Axi0maT » 2024-03-31, 20:42

Niebardzo wiem o jakich fixach mowisz. Jakies updatey sie posciagaly po instalacji i tyle. Zgadza sie jednak ze sa z nia problemy. Zawiesza sie (chociaz konsola normalnie dziala wiec mozna wyjsc do menu konsoli i ja zamknac a nastepnie uruchomic ponownie). Obecnie ogrywam na ps4 ale kiedys juz ja przeszedlem na xboxie 360 i miala dokladnie ten sam problem wiec przez te ostatnie 10 lat nie naprawili tego.
Ostatnio zmieniony 2024-04-01, 06:05 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Kiriki-kun » 2024-03-31, 21:33

Ja grałem na PC, to może miał większe problemy. Trzeba było ściągać biblioteki, zmieniać ustawienia, generalnie na forum steama jest dedykowany temat jak uruchomić legalnie kupioną grą, bo nie jest połatana na tyle, żeby w ogóle działała.

ODPOWIEDZ