W co teraz grasz?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: kolo » 2018-11-09, 09:55

@alf Personę Q przechodzę po raz pierwszy, jest przygotowana przez ludzi od Etrian Odyssey na ich silniku, więc:
- jak na Personę jest mocno okrojona niemal wyłącznie do penetracji lochów
- eksploracja jest na bardzo wysokim poziomie, jak dotąd najwyższym z jakim się spotkałem w uniwersum Megami Tensei (dotychczas na szczycie był Soul Hackers)
- walka jest gdzieś pomiędzy klasycznym podejściem z Etrianów i nowocześniejszym z Persony, jest dobra i świetnie wyważona, ale jeśli nie jesteś przyzwyczajony do klasycznego podejścia może być ci trochę ciężko wejść :)

Gra ma voice acting głównego wątku fabularnego i niektórych innych wydarzeń, do tego zgodnie z kanonem wszyscy strasznie paplają w trakcie walki, reszta rozmów jest niema, albo mają podkładane "wielokrotnie używane wypowiedzi ogólnie pasujące do kontekstu". Wydaje mi się też że głosy podkładają te same osoby co w P3 i P4.
Mam trochę problem z fabułą, która ogólnie nie jest zła ale nie trzyma poziomu z głównej serii, no i trochę zalatuje fan-fiction, przynajmniej po stronie Persona 3, postacie zaczerpnięte z czwórki trochę bardziej się przypominają (P3 była bardziej sztywna, a tutaj często zachowują się jak dzieciaki z podstawówki na wycieczce do kina).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Forte » 2018-11-09, 10:35

Storms pisze:
2018-11-09, 08:36
Forte pisze:
2018-11-01, 20:13
Aktualnie:
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (Switch)
(...)Żeby nie było, ze tylko ganie - zremasterowanie i ułatwienie pierwszego Crasha to genialny ruch.
Rozważałem ostatnio zakup ale niespecjalnie jestem dobry w takie zręcznościówki, czy polecił byś grę laikowi?
Również rozważam wersje na pstryczka bo ogółem do tego typu gier wydaje mi się najodpowiedniejszą platformą.

Żeby nie offtopować. Obecnie na tapecie Resident Evil Revelation 2. W mojej opinii jakościowo gorsza od pierwszej odsłony ale rozumiem że głównym założeniem produktu jest co-op. Chociaż z niego nie korzystam to ma całkiem ciekawą koncepcje jako że postacie wzajemnie się uzupełniają (jedna jest siłą ogniową druga bezbronnym wsparciem taktycznym). Barry i Natalia chyba trochę przypominają Joela i Ellie z Last of Us.
Co rozumiesz przez laika? ;)

Jeżeli chodzi o techniczne aspekty portu - bierz. To solidna wersja, choć nieco gorsza niz PC czy PS4

Jeżeli chodzi o Gameplay... Crash zawsze był wymagający. Jedynka jest uproszczona, ale dalej możesz zjeść zęby na padzie. To samo tyczy się momentami dwójki, dopiero trójeczka jest prostsza.

Chociaz moze wymagajacy, to zle okreslenie. Kiedys gry po prostu takie byly.
Sega!

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: tbxx » 2018-11-09, 21:23

Już któryś raz czytam jaki to Crash jest wymagający. Moje pociechy lvl11 i lvl7 rozpracowali już kiedyś trylogię na PSX, a teraz wymiatają na Switchu nie rzucając padem.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: W co teraz grasz?

Post autor: cissic » 2018-11-09, 21:37

Aktualnie bawię się wyśmienicie przy Ratchet & Clank. Nic trudnego, czysty fun :)
tbxx pisze:
2018-11-09, 21:23
Już któryś raz czytam jaki to Crash jest wymagający. Moje pociechy lvl11 i lvl7 rozpracowali już kiedyś trylogię na PSX, a teraz wymiatają na Switchu nie rzucając padem.
Może bez przesady z tą trudnością, ale to nie jest jednak gra, że idziesz do przodu i nie giniesz :) Dzieciaki mają zawzięcie. Sam ogrywałem za małolata gry takie jak Battletoads/Double Dragon bez większego wysiłku. Czysta pamięciówa. Czas to klucz do sukcesu ;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Forte » 2018-11-10, 23:34

cissic pisze:
2018-11-09, 21:37
Aktualnie bawię się wyśmienicie przy Ratchet & Clank. Nic trudnego, czysty fun :)
tbxx pisze:
2018-11-09, 21:23
Już któryś raz czytam jaki to Crash jest wymagający. Moje pociechy lvl11 i lvl7 rozpracowali już kiedyś trylogię na PSX, a teraz wymiatają na Switchu nie rzucając padem.
Może bez przesady z tą trudnością, ale to nie jest jednak gra, że idziesz do przodu i nie giniesz :) Dzieciaki mają zawzięcie. Sam ogrywałem za małolata gry takie jak Battletoads/Double Dragon bez większego wysiłku. Czysta pamięciówa. Czas to klucz do sukcesu ;)
Dokładnie. Poza tym, dzieciaki mają o wiele więcej czasu na zabawę. Sam nie wiem jakim cudem zebrałem kiedyś wszystkie diamenty w pierwszym Crashu na PSX... Chociaż nie. Wiem. Dużo wolnego czasu.
Sega!

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: BloodyClaw » 2018-11-29, 22:54

W indyka z duszą o nazwie "Rain" na Trzeciej Plejstacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Kaplitov » 2018-11-29, 23:43

Obecnie kończę Ori and the Blind Forest na PC oraz L.A Noir również na tym systemie. Pogrywuje również okazjonalnie w gierki na DOSa na laptopie, ale to rekreacyjnie, czysto casualowo - narazie głównie Epic Pinball czy Micro Machines. Niebawem chce przysiąść do Settlersów II oraz Heroesów II.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: kolo » 2018-12-02, 23:03

U mnie to co wcześniej, czyli Persona Q i Cities Skylines.
Oprócz tego ponownie zabrałem się za Black Knight Sword na PS3 - nareszcie udało mi się ubić białą królewnę! Wcześniej zaciąłem się na jej trzeciej formie, ale nareszcie mi się udało zapamiętać ataki. Obecnie maszeruję radośnie po prawdziwe zakończenie - jest znacznie trudniej (już wcześniej nie było zbyt łatwo), ale z trzema paskami zdrowia i wszystkimi ruchami oraz znając ruchy bossów idzie mi nieco szybciej. Inna sprawa że prawdziwy cyrk dopiero przede mną - wieża zegarowa i kucharka potrafią napsuć krwi.
Tak czy inaczej bardzo solidna i unikalna od strony audiowizualnej gra.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: W co teraz grasz?

Post autor: cissic » 2018-12-03, 19:11

Wróciłem do Owlboy. Robię aktualnie ten cholerny kanion na 100% :)
https://www.youtube.com/watch?v=NEukJq-ZfeM

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Forte » 2018-12-04, 08:58

Cały czas Zelda ba Switchu.
Na PC Sonic Lost World i Dragon Ball Fighterz
Ze znajomkami obgrywamy Super Mario Party jak tylko mamy okazje spotkać się w więcej niż 3 osoby :)
Sega!

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: W co teraz grasz?

Post autor: alf » 2018-12-04, 10:47

Masz juz Zelde i Mario Party ? ! I jak tam wrazenia, Mario Party daje rade ? (nie jest zbyt proste ?) a jak Zelda ? Świat ciekawy ?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: kolo » 2018-12-07, 22:46

I Black Knight Sword skończony, muszę przyznać że nie spodziewałem się takiego zakończenia, pomimo że wiedziałem że po Sudzie 51 należy spodziewać się niespodziewanego. Jeśli nie liczyć niesamowitej oprawy audiowizualnej to "tylko" bardzo solidny platformer, a jednak jest w tej grze to coś, co sprawia że się o niej pamięta przez długie lata.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: W co teraz grasz?

Post autor: /dev/null » 2018-12-08, 17:35

Odin Sphere na ps4, Nier na ps3, Taiko no Tatsujin na Switchu (ale to dla fanu bo raczej nie będę wymiatał na bębenku) ...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: ramzes64 » 2019-01-01, 13:14

ja przepraszam się z Super Mario 3D Land na Nintendo 3DS. Grę już kilka la temu przeszedłem, ale nie wymasterowałem - a każdego Mario musze ograć konkretnie... czyli zebrać wszystko, co jest do zebrania. Kiedyś chyba nie wskoczyłem na szczyt każdej flagi i nie pamiętam czy zebrałem wszystkie trzy duże monety. Gra mi się nie podobała, marudziłem... ale w sumie teraz gram od nowa wszystko, każdy lewel zaliczam odrazu na maksa i SM3DL ma jednak swój urok. Wole pełne 2D lub 3D Mario, a to jest coś pomiędzy. Teraz jednak może być i ma nawet fajne poziomy, zróżnicowane i jest z tym trochę zabawy. Nie widzę efektu 3D, a gra jest robiona pod ten bajer więc poziomy pewnie z głębią dają więcej frajdy i wtedy pewnie bardziej bawią. Tytuł jednak zaliczam do obowiązkowych na Nintendo 3DS. Trzeba znać!
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: W co teraz grasz?

Post autor: cissic » 2019-01-01, 17:47

Od Wigilii gram w Red Dead Redemption 2. Jestem oczarowany światem

ODPOWIEDZ