Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Axi0maT » 2017-11-15, 23:09

Wiem jak to dziala - koles proponuje i nie musze sie zgadzac ale sam fakt polowania w ten sposob to takie zerowanie na niewiedzy ludzi. Nie ukrywam ze sam tez kiedys kupowalem za grosze ale byly to propozycje sprzedajacych. Sam niemialbym na tyle tupetu zeby kogos tak oszwabic. Zwykla uczciwosc by mi na to nie pozwolila. Tymczasem niektorzy w bezczelny sposob wykorzystuja niewiedze innych. Slabe to.

Wykupywanie w celu zawyzania ceny - nie zauwazylem i nie spotkalem sie chociaz sporo o tym slyszalem. Ciezko mi sie ustosunkowac do sytuacji z racji tego ze nie mialem z tym do czynienia.

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Melvin.FoX » 2017-11-17, 19:37

Axi0maT pisze:Jak sie ma lipna prace to sie ja zmienia.
Jak na moj gust miales po prostu w zyciu za latwo. Wyobrazam sobie sytuacje kiedy ktos ma lipna ale stabilna robote bo sam utrzymuje rodzine a zmiana wiazalaby sie np z ryzykiem utraty plynnosci finansowej. Takich przykladow mozna tworzyc z predkoscia powstawani chinskich klonow Famicoma.
I tu musze cie zmartwic bo chyba nie wszystko jest tak czarno-biale jak do tej pory w twoim zyciu.
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Axi0maT » 2017-11-18, 23:26

Melvin.FoX pisze: Jak na moj gust miales po prostu w zyciu za latwo.
Nie, po prostu albo ktos jest zaradny w zyciu albo jest nieudolna pizda. I nie probuj dorabiac tu filozofii o biednych i poszkodowanych.

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Melvin.FoX » 2017-11-21, 14:09

No i teraz czarno na bialym maja obraz twojej osobowosci.
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Axi0maT » 2017-11-21, 14:41

Mieli juz predzej. Byles chyba jedynym nieswiadomym.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: ramzes64 » 2017-11-25, 00:47

że Wam się tak chce dyskutować ;)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Namingway
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 49
Rejestracja: 2017-07-10, 19:37

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Namingway » 2017-11-25, 17:21

Skoro to wątek o tym co nas wkurza, to i ja coś dodam. Mnie wkurza Axi0maT. Do tej pory sobie tylko obserwowałem tą dyskusję, ale po przeczytaniu kilku jego postów w tym wątku również uważam, że miał za łatwo w życiu. Nigdy się pewnie nie znalazł w ciężkiej, niezależnej od siebie sytuacji i nigdy mu bieda w oczy nie zajrzała.

Stawiam, że skoro ma takie podejście, i tak łatwo dzieli ludzi na "pizdy i zaradnych", to pewnie jest jedynakiem i miał wszystko podane na tacy przez rodziców, którzy zawsze mu pomogli. A on sam nazywa to zaradnością.

Jednak życie nie jest takie proste, jak to widzi Axi0maT. Często bywa niesprawiedliwe i potrafi się nieźle pogmatwać w ekspresowym tempie. Często sami nie mamy na to wpływu, widocznie Axi0maT'a nigdy jeszcze nic takiego nie spotkało, ale i bardziej zaradni od niego śpią teraz pod mostem. Nigdy nie wiadomo co będzie robił za np. 10 lat. Może nawet sam zostanie kanarem? ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Axi0maT » 2017-11-26, 07:58

Niestety ale musze was rozczarowac. Nie jestem jedynakiem. Nigdy tez nie mialem w zyciu latwo (a przynajmniej tak nie uwazam). Nigdy nic od rodzicow nie dostalem chociaz mialem taka okazje ale duma mi na to nie pozwalala zeby COKOLWIEK wziac. Na wszystko co posiadam zarobilem absolutnie sam. Miewalem pod gorke i wtedy pracowalem np. przy wycince drzew czy odsniezaniu ulic... Ba zdarzylo mi sie nawet kilka razy zamiatac ulice o czym pewnie niewielu z was wie. Nie jestem z tego dumny ale bywalem w dolku wiec imalem sie roznych prac wowczas. Nigdy jednak nie przyszlo mi do glowy zeby pracowac jako policjant lub straznik miejski - dlaczego? napisalem powyzej. Tu mala ciekawostka - nie przeszkodzilo mi to jednak pracowac jako ochroniarz.

Zeby byc w tym miejcu w ktorym jestem obecnie musialem ciezko pracowac czesto po 12 czy 16 godzin dziennie - i nadal tak pracuje. Mimo tego jakos po drodze znalazlem jeszcze czas na studia ktore udalo mi sie skonczyc i dzieki temu odbilem sie od dna. Kto mnie zna moze to wszystko potwierdzic. Jesli w zyciu praca mi nie odpowiadala to po 2-3 miesiacach znajdowalem inna. Tak wiec sorry ale bujdy na resorach o tym ze nigdy w zyciu nie mialem ciezko sa wyssane z palca u stopy chyba. Powiem wiecej - moje zycie idealnie pokazuje to ze mozna od niczego dojsc wlasnie do czegos jesli tylko ma sie wystarczajaco duzo samozaparcia i motywacje zeby walczyc o to zeby cos w zyciu osiagnac. Ja nie mowie ze od razu trzeba miec wlasna wielka firme, wille, Ferrari i kilka milionow na koncie. Moim zdaniem po prostu warto dazyc do tego zeby robic w zyciu cos dobrego i jednoczesnie miec z tego satysfakcje.

Mysle ze niektorzy z moich wypowiedzi wyciagneli daleko idace wnioski, nadimpretowali a jeszcze inni NIEDOCZYTALI jak na przyklad Namingway ktory zasugerowal ze moze w zyciu sie kiedys wydarzyc ze bede musial pracowac jako kanar - odpowiadam - tak moglbym pracowac jako kanar, nie uwazam zeby ta praca byla czyms zlym (ale chyba komus to umknelo). Wszystkim ktorzy sie pogubili przypominam ze moj stosunek tyczy sie wylacznie tylko dwoch zawodow o ktorych wspomnielismy - policjantow i straznikow miejskich. Jesli ktos kto pracuje chocby w kuchni, sklepie, magazynie, jezdzi tirem czy nawet daje dupy za pieniadze i z tego powodu mysli ze uwazam go za niezaradna pizde to prosze o ponowne przeczytanie tych kilku postow powyzej i uruchomienie szarych komorek przy czytaniu :)

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: kanarekkk » 2017-11-27, 07:00

Jak tak bardzo przeszkadzają Wam wypowiedzi Axiomata to możecie wsadzić mu kostkę rosołową do prysznica w ramach nauczki, a tymczasem apeluje o zakończenie tej dyskusji.
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: cissic » 2017-12-02, 03:03

Amen

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: kolo » 2017-12-07, 20:15

Optymizmem napawa mnie fakt że udało mi się naprawić moje pady do Mega Drive, praktycznie nie dało się na nich grać tak mocno trzeba było je wciskać żeby załapały. Po przyklejeniu gumek z zestawu naprawczego do pilotów działają idealnie, a ja muszę się pilnować żeby dalej ich mocno nie gnieść. Co prawda skok jest mniejszy bo mi się nie chciało przycinać oryginalnej gumy, ale nie ma żadnych problemów z działaniem, a zapłaciłem za to tylko kilka złotych. Zastanawiam się czy sobie nie podkleić przycisków które działają trochę lepiej, ale chyba zrobię to dopiero w przyszłym roku, żeby sprawdzić czy gumy z czasem nie zaczną sprawiać problemów.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Spyro1993 » 2018-04-02, 15:02

Święta już nie będą kojarzyły mi się ze szczęściem i radością, ponieważ wczoraj zerwała ze mną dziewczyna. Ona pracuje i mieszka w Holandii, w sobotę późnym wieczorem przyleciała i spotkaliśmy się wczoraj. Szczęśliwy jechałem do Niej, a tu bum - ona zrywa. We wtorek wraca do Holandii, a ja miałem tam już niemal załatwioną robotę (w środę miałem złożyć podpis pod umową i w piątek wyjechać). Najlepsze jest to, że w na początku maja miałem w planie się oświadczyć, miałem już pierścionek na oku. Teraz czuję się totalnie rozbity, skołowany, bezużyteczny... a do tego przygotowania do wyjazdu szlag trafił... :(
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: kolo » 2018-04-03, 09:07

A ja zostałem bardzo miło zaskoczony przez PZU które ma bardzo dużą zniżkę na OC dla pojazdów zarejestrowanych jako zabytkowe (~70% swojej ceny i gdzieś około ~50% ceny innych). Miło że ktoś dba o ludzi którzy dbają o starocie.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: cissic » 2018-04-09, 00:58

Spyro1993 pisze:
2018-04-02, 15:02
Teraz czuję się totalnie rozbity, skołowany, bezużyteczny... a do tego przygotowania do wyjazdu szlag trafił... :(
Przełkniesz pigułę, otrząśniesz się i znajdziesz kogoś nowego. Wiem, że to łatwo tak powiedzieć, ale wiele osób miało podobne przeloty. Jeśli planowałeś wyjazd, to może nie rezygnuj. Wybierz jakiś inny kierunek niż była i jedź zdobywać świat. Domyślam się, że ruch był planowany nie tylko ze względu na dziewczynę, ale też ze względu finansowych. Nie ma niczego lepszego na złamane serce niż nowe wyzwanie i ogólny reset. Nie chcę tu mędrkować, ale co masz teraz do stracenia?

Moja dobra rada na sam koniec, może nawet o zabarwieniu lekko humorystycznym - nie żeń się. No chyba, że będziesz musiał ;)
I głowa do góry. Retro nie pęka

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: kolo » 2018-08-12, 09:15

Zdechł mi laser w tłustym PS2 :( Będę musiał kiedyś wykombinować jak kopiuje się gry przez FTP, na razie zapas mam spory, ale kiedyś się przez nie przedrę.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ