Rowerem przez świat

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Rowerem przez świat

Post autor: Axi0maT » 2011-06-02, 06:17

We� si� pochwal co tam kupi�e� ciekawego!
Lyknalem taka oto uzywke:
http://allegro.pl/trekking-alex-stonewa ... 10062.html
Troszku przymaly na mnie, ale niestety ciezko znalezc cos z rama wieksza niz 22". Firma jakas krzak, ale osprzet bardzo dobry. Z tego co sie zorientowalem to za taka nowke musialbym dac ponad 2 tysiaki, wiec mi uzywke udalo sie kupic w przyzwoitej cenie. Niebywala zaleta jest lekkosc. Ze wszystkim wazy mniej niz 12kg (+/- bo waga elektroniczna nie wazylem), wiec mozna spokojnie biegac z nim w reku - bardzo pomocne w terenie w ktorym bywam. Coz wiecej dodac? Chyba tylko to ze dzieki temu wehikulowi codziennie jestem nad morzem ;)

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Rowerem przez świat

Post autor: michu40i4 » 2011-06-02, 15:44

Aluminiowa rama. Cudo

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Rowerem przez świat

Post autor: ramzes64 » 2011-06-02, 18:23

Axi0maT pisze:
We� si� pochwal co tam kupi�e� ciekawego!
Chyba tylko to ze dzieki temu wehikulowi codziennie jestem nad morzem ;)
ile jedziesz nad morze? dobrych kilka lat temu to sie jezdzilo rowerkiem codziennie / teraz to przez samochod dupy sie ruszyc niechce / ducha bym pewnie wyzianal teraz ruszyc nad morze ... chociaz droga lepsza zrobiona - rowna.

jak sie przyzwyczaje do roweru, to moze sie kiedys znow przejade
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Rowerem przez świat

Post autor: Baieros » 2011-06-02, 18:43

Kurde też bym pojechał rowerem nad morze..... 650km to tak akurat na 4 dni jazdy. Pewnie dla was widok morza to coś powszedniego, jak dla mnie widok kopalni czy bułgarskiej tirówki. Bardzo chętnie bym zobaczył teraz jakieś fajne fale :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Rowerem przez świat

Post autor: ramzes64 » 2011-06-02, 21:22

kiedyś chciałem przejść się na piechote - ale nie wiem ile szedłbym z 18km :) - pewnie by troche trwało ... a w drugą strone autobusem ... zresztą, jakbym już nie mógł, to jakiś BUS i tyle.

Morze to morze - nie ma sie czym zachwycać - właśnie planuje sobie wypad na plaże w sobote - tak posiedzieć na świeżym powietrzu / bo ostatnio kilka dni przeleżałem na kanapie chorując (obejżałem pełno odcinków Star Gate Atlantis / kilka filmów / ogrywałem SMG2 i dokończyłem World of Goo na 100% ... wygniotłem kanape z każdej strony - już mi się leżeć niechce :).

a w górach czy kopalniach nie ma nic ciekawego... nad morzem możesz poleżeć na piasku, lub popływać w morzu... a w górach? połazić po górach? i tak tam same lasy - tylko że pionowe itd... wole Północ kraju. :)

sry za offtop
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Rowerem przez świat

Post autor: Keitaro » 2011-06-02, 22:12

2 tyś to cena nieco nad wyrost, ale sprzęt całkiem ok :) ja jestem chyba nielicznym fanem retro / informatykiem który na bieżąco uprawia sport ;P 10km co 2 dzień biegam, w tym sezonie (7 miesięcy) 909km na liczniku :) Do tego co jakiś czas wyprawa na rowerek do lasu 50-100km. Plus inne tam czynności sportowe których już nie liczę hehe.

Nim zająłem się na poważnie bieganiem to jeździłem rocznie po około 3000km na rowerku :)

Żeby było na temat optymizmem napawa mnie pogoda która pozwala na wszelkiego rodzaju szaleństwa na świeżym powietrzu, a nie pozwala zająć się graniem.

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: Rowerem przez świat

Post autor: marcin_N » 2011-06-02, 22:19

Widzę, że amatorów dwóch kółek na forum nie brakuje. Kontynuując jeszcze tego sportowego offtopa, dodam, że jak dziennie nie wyrobię limitu kilometrów na rowerze, to nawet nie zasiadam przy konsoli :) W tym roku robię przeważnie krótsze trasy ~20km, ale raz 70 i 50km też się zdarzyło.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Rowerem przez świat

Post autor: Axi0maT » 2011-06-03, 03:07

Aluminiowa rama. Cudo
Sie wie :D Wczoraj wracalem z pracy i stwierdzilem ze zamiast drogi na okretke to sobie wbiegne po schodach przy Koszalinskim amfiteatrze. Rower w jedna reke i kilkanascie sekund pozniej mialem za soba ze 40-50 stopni (nie liczylem ile tam jest). Nawet ludzie sie patrzeli dziwnie ze tak mozna. Po prostu sama przyjemnosc nie tylko jezdzic ale tez go nosic ze soba... toc to mniej wazy niz zgrzewka wody :)
ramzes64 pisze:ile jedziesz nad morze?
Niecale 50 minut ale jade nie do Mielna, tylko na Lazy przez Jamno, Labusz, Osieki - ruch duzo mniejszy, trasa krotsza, a i teren o wiele przyjemniejszy - drzewka, ptaszki, jezioro po drodze itd.
Baieros pisze: Pewnie dla was widok morza to coś powszedniego
Powiem tak, gdyby nie to ze mieszkam na pierwszym pietrze to widzialbym morze z okna. Kumpel ktory mieszka z 500 metrow ode mnie w bloku na 4 pietrze wychodzi na balkon i morze oglada :) W linii prostej mamy 12km niecale, a ze ostatnio Koszalin wchlonal kilka okolicznych wiosek to teraz miasto siega az do jeziora Jamno ktore jest polaczone z morzem... tak wiec mozna powiedziec ze mieszkamy z ramzesem nad morzem :)
hirikawa pisze:2 tyś to cena nieco nad wyrost, ale sprzęt całkiem ok
Patrzalem w sklepie rowerowym ile kosztuje z podobnym osprzetem i tak mniej wiecej staly 2100-2400. Pewnie kupujac przez internet moznaby pare stowek zaoszczedzic.
Ostatnio zmieniony 2011-06-05, 14:06 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Rowerem przez świat

Post autor: hat » 2011-06-05, 11:27

To i ja się pochwalę moim bolidem
http://www.togoparts.com/items/view_ite ... d=0&cid=4# .
Oczywiście nie wygląda już tak dobrze :smile: , w końcu ma już sześć lat. Przebieg około 10 tys km, sprawuje się bez zarzutu, jedyne co musiałem wymienić to szprychy, które pękały hurtowo pod moim ciężkim tyłkiem :grin: . Niestety ostatnimi czasy jeżdżę dużo mniej niż bym chciał, ale muszę w końcu się ruszyć leniwą dupę z samochodu na dwa kółka :lol:
Obrazek

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Rowerem przez świat

Post autor: YukiDeSan » 2011-06-05, 13:27

Ale fajny temat :D

to moj cudak ktory sporo juz przetrwal i jeszcze troche przed nim :)

http://www.altsport.com.pl/shop/galerie ... x_1479.jpg

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: Rowerem przez świat

Post autor: marcin_N » 2011-06-05, 13:42

A to mój potwór:
Obrazek

Rocznik '07. Prócz dętki jeszcze nic w nim nie wymieniałem. Wystarczy go dobrze konserwować a sprzęt odwdzięcza się swoją niezawodnością. Przebieg, na pewno kilka tysięcy kilometrów, jeżdżę bardzo często. Chwyt kierownicy już trzeba będzie wymienić, bo z takim przebiegiem wytarł się prawie całkowicie.
Moje Vmax: 68km/h z górki :D

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Rowerem przez świat

Post autor: Baieros » 2011-06-05, 19:57

Kurde wszyscy macie takie nowoczesne rowery..... Ja jeżdżę na Romet "Reksio" z opcją 4 kółek, ale tata mi mówił, że niedługo może kupimy składaka "Pelikan".

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: Rowerem przez świat

Post autor: marcin_N » 2011-06-05, 20:29

Baieros pisze:Kurde wszyscy macie takie nowoczesne rowery..... Ja jeżdżę na Romet "Reksio" z opcją 4 kółek, ale tata mi mówił, że niedługo może kupimy składaka "Pelikan".
Ha.. też miałem reksia. To pierwszy rower mój był, potem awansowałem na salto. Wszystko po starszych kuzynach zawsze dziedziczyłem :smile:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Rowerem przez świat

Post autor: ramzes64 » 2011-06-05, 20:32

jak nie zapomne, to w wolnym czasie wrzuce fotke mojego dwu-kołowca. Oczywiscie nie bedzie to zadna nowosc, - opisze tez wtedy jego historie ;)

zobaczycie jak wyglada rower, a nie jakis z salonu/katalogu ;) heheh
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: Rowerem przez świat

Post autor: marcin_N » 2011-06-05, 20:42

No to też zapodam normalną fotką:
Obrazek

ODPOWIEDZ