Pytania różne i różniste

Tawhy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-23, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: Tawhy » 2016-02-27, 07:12

Planuje kupić sobie Wii i teraz pytanie czy kupować białe czy czarne z Motion+. Duża jest różnica w graniu? P.S. Wiem, że część gier nie będzie chodzić bez motion+

Dzięki za odpowiedź :)
Atari 65 XE / SNES / PSX / PS2 / X360 /

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: kanarekkk » 2016-02-27, 10:24

Z dużych tytułów znam dwie wymagające motuon Plus ;) Jedyne czego warto szukać to wii z wsteczną kompatybilnoscia; )
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: Storms » 2016-02-27, 11:43

Różnica moim zdaniem niewielka, w dodatku niewiele gier z tego korzysta. Ja mam plusa i używałem go tylko do gry The Legend of Zelda: Skyward Sword gdzie jest on niezbędny. Druga warta plusa gra to Red Steel 2 i na tym się kończy lista must-have do Montion +.

Trochę brak plusa odczułem gdy grałem w Nintendo Land na Wii U. Tam sporo mini-gier z tego korzystało więc nie mogłem ze znajomymi urozmaicić bardziej naszej zabawy z tym tytułem. No ale to była tylko taka potrzeba chwili. Nie mniej jak byś myślał kiedyś o przejściu z Wii na Wii U to będziesz miał już kontroler plusa w zanadrzu. :)

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: kanarekkk » 2016-02-27, 11:45

Storms pisze:Różnica moim zdaniem niewielka, w dodatku niewiele gier z tego korzysta. Ja mam plusa i używałem go tylko do gry The Legend of Zelda: Skyward Sword gdzie jest on niezbędny. Druga warta plusa gra to Red Steel 2 i na tym się kończy lista must-have do Montion +.

Trochę brak plusa odczułem gdy grałem w Nintendo Land na Wii U. Tam sporo mini-gier z tego korzystało więc nie mogłem ze znajomymi urozmaicić bardziej naszej zabawy z tym tytułem. No ale to była tylko taka potrzeba chwili. Nie mniej jak byś myślał kiedyś o przejściu z Wii na Wii U to będziesz miał już kontroler plusa w zanadrzu. :)

Właśnie o te dwie gry mi chodziło ;)
Obrazek

Tawhy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-23, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: Tawhy » 2016-02-27, 12:45

Dzięki wielkie panowie za rozwianie wątpliwości :)
Atari 65 XE / SNES / PSX / PS2 / X360 /

kriskuc
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 103
Rejestracja: 2012-02-16, 13:08

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: kriskuc » 2016-03-05, 13:39

Wracam z pytanie do Kiriki-kun czy jak grałeś na lcd na wii to czy ta czerń zielona bardzo źle wyglądała czy dało się spokojnie grać bo mój samusung padł 2 tygodnie temu i wczoraj na olx trafiłem na ogłoszenie że wymienni babka 2 monitory lcd 100% sprawne za 7kg cukru od razu napisałem i już wieczorem dokonałem transakcji jeden to LG FLATRON L1753S(za 5kg cukru) a drugi CTX X761A(2kg cukru i ten LG to kawał dobrego monitora kontrast 2000:1 :) i posiada też SOG podłączyłem do niego xboxa360 przez kabel vga i obraz wygląda świetnie i stąd pytanie bo do takiego monitora już bym podłączył wii, po niżej dołączę linki to do monitorów które wyrwałem na olx
http://olx.pl/oferta/monitor-komputerow ... 0463538fb0
http://olx.pl/oferta/monitor-komputerow ... 0463538fb0
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: Kiriki-kun » 2016-03-05, 15:40

Jak był cały czarny ekran to było widać, potem szło się przyzwyczaić. Generalnie po jakimś czasie widziałem różnicę dopiero jak podłączyłem konsolę do telewizora :)
Przy czym zaznaczam, że musiałem zmienić kolorystykę na sRGB. Jeżeli monitor tego nie ma, może być gorzej.
Jest za to opcja, że monitor będzie miał bardziej zaawansowaną kontrolę kolorów, i będzie lepiej :)

Ale za 7 KG cukru to nic tylko brać, i samemu sprawdzić. Daj znać jak wyszło.

kriskuc
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 103
Rejestracja: 2012-02-16, 13:08

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: kriskuc » 2016-03-05, 15:57

teraz patrzyłem po ustawieniach monitora i mam taką opcje sRGB także tylko zamówię kabel component do wii i po wiem jak wszystko wygląda :D
Obrazek

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: philipo » 2016-03-31, 07:59

Mam mały dylemat. Otóż czeka mnie mały remont i przy tej okazji naszła mnie refleksja co zrobić z nagromadzonymi, elektro sprzętami z których nie korzystam ( o istnieniu części nawet zapomniałem) ;-)
Ich stan jest rożny i nie chce mi się sprawdzać czy wszystko jest sprawne w 100% czy kompletne. Z jednej strony szkoda mi się tego pozbywać z drugiej zajmują tylko cenną przestrzeń.
Ma ktoś jakieś porady ?

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: Kiriki-kun » 2016-03-31, 08:14

Jeżeli znajdziesz na to wolne miejsce, zostaw.
Jeżeli nie masz miejsca, wywal/wystaw na OLX, Allegro.
Nie wiem co tu można doradzić :P

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: kanarekkk » 2016-03-31, 13:29

Ja większość Nie używanych gratow sprzedałem. zostawiłem tylko to na czym gram ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: Forte » 2016-03-31, 13:38

Ja sprzedałem, potem żałowałem.

Wszystko zależy od Ciebie phillipo :P

@Tawhy,

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś Wii, to polecał bym Ci zestaw z Motio+. Dlaczego? Dlatego, że lepiej mieć go od razu, niż potem dokupować. Podróbek jest od groma i trzeba uważać.

Zwróć też uwagę przy zakupie, czy Twoje Wii ma obsługę gier z GC (slot na pady i karty pamięci). Da się to obejść Homebrew i padem na USB, (ahh czego to scena nie wymyśli) aczkolwiek zawsze lepiej mieć w konsoli więcej funkcji :)
Sega!

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: Storms » 2016-03-31, 13:44

To co nie używasz a jest problem żeby to złapać w miarę sensownej cenie lub stanie to sobie lepiej zostaw. Tak czy siak chyba remanent Cię nie ominie.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: kanarekkk » 2016-03-31, 13:48

Forte pisze:Ja sprzedałem, potem żałowałem.

Wszystko zależy od Ciebie phillipo :P

@Tawhy,

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś Wii, to polecał bym Ci zestaw z Motio+. Dlaczego? Dlatego, że lepiej mieć go od razu, niż potem dokupować. Podróbek jest od groma i trzeba uważać.

Zwróć też uwagę przy zakupie, czy Twoje Wii ma obsługę gier z GC (slot na pady i karty pamięci). Da się to obejść Homebrew i padem na USB, (ahh czego to scena nie wymyśli) aczkolwiek zawsze lepiej mieć w konsoli więcej funkcji :)
Nie da się legalnie obejść. I tracisz na jakości ;) Także bez wygłaszania herezji proszę ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: kolo » 2016-05-27, 13:07

Siema wszystkim, kanarekk kiedyś do przechwytywania obrazu polecił mi takie kombo: rozdzielacz
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
+ konwerter SCART -> S-video / czincz
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Niestety jakość obrazu na grabberze jest podła (gorsza niż zwyczajnie kablem czincz prosto do grabbera) a sam rozdzielacz powoduje zakłócenia na obrazie podawanym do telewizora (niewielkie, ale jednak). Macie jakiś inny pomysł? Co z tym?
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Będzie sensowne, czy może olać ten temat bo za niewielkie pieniądze nie ma nic sensownego? W ramach rozjaśnienia, chodzi przede wszystkim o przekazanie jak najlepszej jakości sygnału z kabla RGB SCART na S-Video do grabbera.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ