Problem szczescia/przyjemnosci

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: Gimiak » 2006-06-26, 12:48

Tak ostatnio sie zastanawialem nad 'szczesciem'. Kiedy czlowiek jest szczesliwy? Czy ja jestem szczesliwy? Co moze powodowac, ze bede barrdziej lub mniej szczesliwy?
Czy pieniadze/przedmioty daja szczescie?

To jest tylko kilka pytan, nad ktorymi sie rozmyslalem.

Uwazacie, ze posiadanie duzej ilosci pieniedzy czyni czlowieka szczesliwszym? Co to za przyjemnosc pojsc do sklepu i kupic np. GC + 20 gier [przyklad].
Czy jest to przyjemnosc kiedy wszystko przychodzi tak latwo ?

Ma ktos ochote i odwage rozwinac ten temat? Pisac i sie nie czaic!

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: soberpl » 2006-06-26, 12:54

Eee gdybym wygral 10 mln zl. w duzym lotku ,czy czyms takim to napewno bylbym szczesliwy :P jednak mimo wszystko dojscie do celu po malo tez ma swoje dobre strony :) wtedy smakuje lepiej i dluzej :wink:

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: froger3 » 2006-06-26, 13:12

Gimiak: daja, bo moge pomoc innym, zakupic rzeczy potrzebne mi do rysowania, aparat, splacic dlugi :oops: , kupic rodzicom dom, wybrac siew podroz dookola swiata. Kasa daje szczescie, ale zalezy od tego jak ja wykorzystasz. Kupi sobie kupe rzeczy to zadna frajda, lepije zainwestowac w siebie(w sensie jakasdobra szkola, przybory do pracy w moim wypadku), pomoc innym itp. Taka moja filozofia:)

Awatar użytkownika
Radek 666
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2005-12-21, 16:35
Lokalizacja: ChrZanOW
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: Radek 666 » 2006-06-26, 13:43

Wg. Mnie Jakby ktos mi8al duzo Kasy to nie byl by za wesoly :P np. Ktos sobie zbiera na cos ( w moim przypadku jest to gitara elektryczna :D ) i jak uzbiera te pieniadze to potem korzystanie z tej rzeczy sprawia mu wieksza przyjemnosc niz jak np. poleci sobie do sklepu kupi i rzuci to w kat bo cos fajniejszego sobie kupi :)
:P :P :P <--- Lubie ten Emot :P :P :P

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: Blackie » 2006-06-26, 14:09

Pieniadze i przedmioty zdecydowanie nie daja szczescia. Niby mam tam jakies zbiory, ale co z tego? Szczescia mi nie daja, potrafia odciagnac mnie od przygnebiajacych mysli/rzeczy/zdarzen, ale nie potrafia ich zniwelowac. Ostatnio sie zastanawialem co mi daje posiadanie tego wszystkiego. Szczerze mowiac to w zasadzie nic. Z pieniedzmi jest podobnie, bo to rowniez rzecz materialna a "szczescie" ma wymiar pozamaterialny. Szczesciem jest wiez miedzy jednym a drugim czlowiekiem, ktora buduje sie czasami przez lata. Dla mnie zrodlem szczescia (i niestety wielu smutkow) jest druga osoba.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: setezer » 2006-06-26, 14:10

Kasa 8). Gadki o ciezkiej pracy do sukcesu i wiekszej radosci ze zdobytego sukcesu wlozmy w bajki. Tak mowi tylko Ci, ktorzy maja kasy malo lub srednio. Jakbym wygral 1mln zlotych to bylbym szczesliwym. Gadki o milosci nie sa dla mnie :twisted: . Kasa, kasa!

[poglad wakacyjny, bo sa wakacje]

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: Gimiak » 2006-06-26, 15:16

Co do kasy, to jest to rzecz nie ukrywam wazna, ale czy najwazniejsza? Pieniadze sa i moze ich nie byc.
Co z tego, ze bedziesz przyslowiowo 'sral' pieniedzmy? Co bedziesz mial z tego jak juz wykupisz wszystko co bedziesz chcial? Co z tym zrobisz?

To mozemy od razu przejsc do sedna tego rozwazania, po co jest dobro i zlo. BO to na to samo wyjdzie? Czy bez zla bylo by lepiej? Jezeli tak uwazasz to skad bys wiedzial czy dobro to dobro :evil:

To ile masz tego szczescia jak juz wszystko masz ? :P

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: soberpl » 2006-06-26, 15:33

Lepiej szczescie miec niz go nie miec :lol:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: Gimiak » 2006-06-26, 15:37

soberpl pisze:Lepiej szczescie miec niz go nie miec :lol:
Ehh, nie chodzi mi o szczescie na loterii tylko o szczescie wewnetrzne. :P
No zeby sie mentalnie lepiej czuc :mrgreen:

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: setezer » 2006-06-26, 16:07

Co bedziesz mial z tego jak juz wykupisz wszystko co bedziesz chcial? Co z tym zrobisz?
Wtedy zajme sie jak to ladnie mozna nazwac, sprawami uczuciowymi, ciekawe czy milosc istnieje itp. Poza tym i przez cale zycie majac full kasy nie da sie kupic wszystkiego, zawsze mozna nabyc jakis rekopis ksiazki czy pole pod uprawe. :twisted:

I nie gadajcie, ze nie chcielibyscie wygrac kilku mln zlotych i zwiedzic caly swiat.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: Gimiak » 2006-06-26, 16:39

_-_ O rany!
Nie chodzi o czy ktos chcialby wygrac czy nie wygrac mln zl.
Chodzi mi o to czym jest dla was szczescie? Ale nie szczescie, ze uda mi sie np. na allegro wygrac super rarowata gre za 2 zl i snajpowalem.
Chodzi mi o szczescie wewnetrzne [w tym takze radosc radosc], a nie fart.
Set po co ci tyle caly hangar konsol i gier, skoro i tak ich w zyciu nie przejdziesz ?
Kojarzycie tego typa co ma cala piwnice gier? Ciekawe na ilu gral. :?
Wiadomo, ze pieniazki moga pomoc byc szczesliwym... ale jakbys to widzial, jezeli juz mialbys ten hangar, 20 samochodow i inne duperele... gdzie bys z tym siedzial? W miescie? Pewno nie, jedyna opcja to gdzies na odludziu, z daleka od ludzi, aby nie patrzyli, nie dotykali, nie wtykali nosa? Nie bal bys sie wtedy, ze ktos moze sie wlamac i np cie zabic tylko po to aby zdobyc 'kilka' zlotych? A mialbys sporto tych zlotych, wiec bylo by o co sie bac.
Zauzmy, ze nawet masz rodzine [zona, dzieci], to dzieciaki musza sie z kims bawic, isc do szkoly ... To by bylo tyle na temat szczescia z pieniedzy.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: soberpl » 2006-06-26, 17:03

Dobra, dobra :P wszysko pieknie ladnie ,ale wolalbym wygrac te miliony :D:D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: Axi0maT » 2006-06-27, 07:22

Pieniadze szczescia nie daja... ale na pewno pomagaja w osiagnieciu celow... czyli pewnie pomoga w znalezieniu szczescia :evil:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: Inlagd sill » 2006-06-28, 11:26

Gimiak pisze:Czy pieniadze/przedmioty daja szczescie?
Pieniadze szczescia nie daja, ale szczescie ulatwiaja. Zreszta pytanie jest z cyklu "byc czy miec". A co jesli ja mam w nosie miec jak nie moge byc i byc jak nie moge miec?
Gimiak pisze:Czy jest to przyjemnosc kiedy wszystko przychodzi tak latwo ?
Latwo przyszlo, latwo poszlo. Pewnie, ze duzo przyjemniej jest do czegos dojsc, ale tez zadna przyjemnosc z tego, ze cos pozostaje wciaz poza zasiegiem. Skrot mysowy i wniosek: nie kupujcie niczego na raty. Zadna przyjemnosc. Kupcie to samo za gotowke. Zobaczycie roznice.
Gimiak pisze:Kojarzycie tego typa co ma cala piwnice gier? Ciekawe na ilu gral.
Niewazne ile ma, ani na ilu gral, tylko czy czerpie z tego przyjemnosc. Nie rozumiem wiec osob potepiajacych go, albo obnizajacych wartosc jego kolekcji.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Kenzo
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2006-06-30, 11:07

Re: Problem szczescia/przyjemnosci

Post autor: Kenzo » 2006-07-07, 16:33

Wiecie co ja olewam te miliony !! :D Mam przyjaciol ktorych bym za te wasze "kapuche" w zyciu nie oddal :!: Ciesze sie ze mam takiego wspanialego kumpla jak Barman :oops: . Chociaz nie stac mnie na duzo konsol akcesorii i tego typu innych mam wspanialych kolegow i kolezanki na ktorych zawsze moge polegac :!: :wink:


WIELKIE THX - BARMAN

ODPOWIEDZ