Smartphone'y

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Smartphone'y

Post autor: Q@sor » 2011-10-21, 20:33

Temat dość ogólnikowy więc konkretnie - co o nich sądzicie?

Z uwagi na fakt, że jestem autorem tematu to zacznę wypociny. Jako osoba młoda, żądna nowych technologii na początku byłem zachwycony inteligentnymi telefonami - mnóstwo funkcji, programów, parametry bijące na głowę choćby takiego DS-a. Jednak z czasem zauważyłem, że te wszystkie funkcje ograniczają się do: rozmowa, sms, e-mail, od biedy internet (jak najdzie nagła potrzeba - korzystanie z przeglądarki na kilkucalowym ekraniku nie jest komfortowe), gps. Do grania niestety takie urządzenia się nie nadają. Nie mam na myśli jakichś popierdółkowatych gier w javie, tylko gier przez duże "G". Raz, że sterowanie tylko dla osób se skłonnościami masochistycznymi, dwa - dobrych, rozbudowanych gier po prostu nie ma....

Zacząłem od Nokii 5800 - Symbian, do czynienia miałem z HTC Wildfire - Android, aktualnie posiadam HTC Touch Pro. Czemu skłoniło mnie na tego typu wypociny - właśnie przerzuciłem kartę pamięci do starego bb 8100, teraz grzecznie, kulturalnie się ładuje. Telefon szybki, posiada fizyczne klawisze (co IMO jest o wiele wygodniejsze i naturalniejsze aniżeli ekran dotykowy), bateria trzyma 5 dni. Na zakończenie dodam, że z przyjemnością powracam do normalnego telefonu, odchodząc od super-wszystko mających smartfonów.

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Smartphone'y

Post autor: emet96 » 2011-10-21, 20:43

Moja przygoda ze smartphonami zaczęła się od Nokii 6630 Symbian s60 v2. Wbrew dzisiejszym trendom, TAK to jest smartfon (jak ktoś nie wierzy radzę sprawdzić definicję smartphona na wiki). Telefonik jest mega pancerny z szybko wymiennymi obudowami. Potem przesiadłem się na nokię e51 (spadkobierca 6310 czyli tzw. "śledzia"). Złego słowa na ten sprzęt nie jestem w stanie powiedzieć :). Kolejnym smartphonem była Nokia e63. Klawiatura QWERTY szybko wygodnie pisało się smsy. I teraz posiadam Xperię Neo czyli kolejna wszystkomająca maszynka do mielenia mięsa. I powiem że całkiem nieźle zrobiony jak na dzisiejsze standardy( upadek na płytki chodnikowe z ok. 1,5m- zero rys :D). Wracając do nokii 6630 to nadal ją używam jako drugi telefon. A w przyszłości pewnie znowu coś ze stajni nokii, mam nadzieję że firma znowu wskoczy na pozycję lidera i nie zbankrutuje, jeśli by tak było to pewnie jakieś HTC.

Sory za chaotyczność :twisted:
/PSX/N64/X360/

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Smartphone'y

Post autor: Q@sor » 2011-10-21, 20:54

Ja powracam do klasycznych rozwiązań - niedotykowy ekran, fizyczne przyciski. BB 8100 też jest smartfonem, ale smartfonem w którym główną funkcją jest telefon :)

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Smartphone'y

Post autor: DizzyX » 2011-10-21, 21:00

Ja w zasadzie zawsze byłem daleki od wszelakich wymysłów typu smartphone... dlaczego? w sumie sam nie wiem. Może dlatego, że dla mnie telefon to po prostu głównie narzędzie. Do dzwonienia, pisania SMSów. Bo w końcu od internetu mam laptopa, a od gier handheldy.
Swojego smartphone'a kupiłem jakieś... pół roku temu? Nic nadzwyczajnego, HP iPAQ hw6510. W sumie skusiłem się, bo potrzebowałem drugiego telefonu, a za 100 zł mogłem kupić albo to albo jakąś zwykłą Nokię...
W sumie nie żałuję. Nie jest co prawda jakiś megawypaśny, ma WindowsMobile 2003, procesor o taktowaniu w granicach 400MHz i 64MB pamięci, ale... w zasadzie wystarcza, zwłaszcza że wykorzystuję go w zasadzie tylko do dzwonienia i pisania SMS. Ma megawygodną klawiaturę QWERTY. Brakuje mu tylko WiFi, ale w dzisiejszych czasach to nie problem, bo kupuje się kartę WiFi na miniSD...

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Smartphone'y

Post autor: kanarekkk » 2011-10-21, 21:06

ja obecnie uzywam nokie 5530xpress music. brak mu gpsa , ktory i tak mi nie potrzebny :D ma za to wifi , ktore do neta jest swietne . w pracy mam otwarta siec 6mb/s takze smiega az milo . przegladam na nim strony, od RA po allegro , ogladam filmy , testowalem nawet aplikacje do sciagania torrentow :D muzyka gra glosno i wyraznie ,w zestwie 3 pary gumek do sluchawek , radio z rds . doslownie mini komputer pod reka . jestem mega zadowolony :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Smartphone'y

Post autor: kolo » 2011-10-21, 21:08

Ja mam E51 - smartfon z niego taki sobie, ale telefon już całkiem niezły (jedyna wada jako telefonu to to że go przymula gdy ktoś nie odbiera).

Ale i tak nic nie zastąpi 6310 (będę tęsknił :cry: ).
Sega, Sega über alles
Obrazek

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Smartphone'y

Post autor: emet96 » 2011-10-21, 21:14

Ja swego czasu miałem 6310i, od zwykłej różniła się tylko tym że miała niebieskie podświtlenie i jave.

Ja i tak nie zapomnę o swoim przyjacielu 3310 (space impact + snake= zabawa bez końca). Myślę że sobie kiedyś sprawię tą nokię ale najpierw Gitarra :D.

DizzyX Też byłem sceptycznie nastawiony na dotykowce, ale jak pojechałem do mobilnego t na przedłużenie umowy to naprawdę nic "wysranego" ze zwykłą klawiaturą nie było w ofercie. I dałem się zbajerować na xperię Neo. W domu po obeznaniu się i pobawieniu, ściągnięciu głupiutkich aplikacji stwierdzam że to fajne urządzonko

PS. Na smartphony wychodzi GTA 3. Nigdy tej gry nie przeszedłem ale będe miał powód na przejście z dupnym sterowaniem :P.
/PSX/N64/X360/

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Smartphone'y

Post autor: Hayabusa » 2011-10-21, 21:36

Przygodę ze smartphone'ami także zacząłem od telefonów Nokia na systemie Symbian... i muszę przyznać, że bardzo sobie ceniłem ten system. Istnieje spora biblioteka gier i programów na tę platformę, pamiętam że w starej Nokii 7650 za pomocą irdy telefon działał jako pilot uniwersalny do urządzeń RTV. Kolejne aplikacje to odtwarzacz div-x w telefonie, czy emulatory starych konsol. Te z kolei świetnie się sprawdzały w Nokii E61 (klawiatura QWERTY + poziomy ekran 320x240 ), dzięki czemu zarówno skalowanie obrazu jak i sterowanie działało bardzo sprawnie. Gdzieś tam wcześniej przewinęła się Nokia N-Gage i inne telefony na Symbianie... najlepiej z nich wspominam Nokię 6630, E51, N95i i 5230 ;)

Gdyby nie cena to skusiłbym się na Nokię N8... tutaj możliwości telefonu, podłączonego przez złącze HDMI do TV, telefon przy użyciu WiiMote'a emuluje SNES'a :D

http://www.youtube.com/watch?v=5D5lan5EgPM

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Smartphone'y

Post autor: Q@sor » 2011-10-21, 21:46

Emulatory traktowałem jako ciekawostkę, zaś gry - wolę klasyczne handheldy. Jak pisałem - aplikacji mnóstwo ale po pierwszym zachłyśnięciu korzysta się dosłownie z tych kilku :smile:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Smartphone'y

Post autor: ramzes64 » 2011-10-21, 21:59

ja nie mam, ale jak bede mial to
HTC Desire Z (z klawiatura QWERTY)

albo dla zabawy iPhone 4 - no ale mysle ze jednak HTC wygra.

a dlaczego jakis z powyzszych? Bo tak - telefonu uzywam glownie do SMSowania i praktycznie tyle ... no ale jakiś GPS by sie czasem przydał - dlatego głównie nakierowany jestem na tego HTC. Brat ma, miał i będzie miał HTC - a mi sie podobają te telefony.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Smartphone'y

Post autor: hat » 2011-10-21, 22:02

Mój pierwszy smart to Samsung Galaxy i5700, od niego bliżej zaprzyjaźniłem się z Androidem. Najczęściej używam WiFi jak potrzebuję coś na szybko sprawdzić w sieci bez uruchamiania lapka, w pracy często korzystam z netu komórkowego. W andriodowe gry nie gram za to czasami bawię się emulatorami (proszę nie bić :P ) Do tego fajna jest synchronizacja z kontem Google, gmail, kalendarz i takie tam pierdoły. I to w sumie tyle.
No i oczywiście szajsung dość szybko postanowił się popsuć i wymieniłem go na HTC Desire, którego mam do dzisiaj. Szybki, wygodny z dużym wyświetlaczem, bardzo przyjemna maszynka. Zastanawiam się nad Xperią Play, kuszą gry z PSXa i w sumie dość przystępna cena. Jak dobrze pójdzie to zrobię sobie fajny prezent na gwiazdkę :smile:
Obrazek

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Smartphone'y

Post autor: Q@sor » 2011-10-21, 22:14

Xperia Play dla gier z PSX-a. Nie lepiej PSP? Takie dwa w jednym :D Ja w przypływie gotówki muszę sobie po raz kolejny sprawić to cudeńko i ograć nowego God Of Wara.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Smartphone'y

Post autor: hat » 2011-10-22, 11:50

Ja tam wolę mieć wszystko w jednym, po co mi dwa graty w kieszeni. Zresztą miałem kiedyś PSP i jakoś się nie zaprzyjaźniliśmy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Smartphone'y

Post autor: Axi0maT » 2011-10-22, 15:29

Pierwszy smartphone jaki mialem to Motorola A1000. Stare dzieje, kosztowala fortune, ale telefon jak na tamte czasy mega full wypas. Te 8-10 lat temu robil piorunujace wrazenie. Niestety jakies 2 lata temu wyzional ducha i musialem przesiasc sie na cos nowego. Padlo na LG KP500 Cookie:
Obrazek

W smartach korzystam glownie z dzwonienia, pisania smsow, bardzo duzo slucham tez muzyki i wykorzystuje kalkulator oraz notatnik... To w zasadzie wszystko. Klawiaturna ekranikowa - niektorzy sa na anty do tych rozwiazan, ale ja sie juz tak przyzwyczailem ze bardzo dobrze mi sie tego uzywa - nie ma szans zebym wrocil do rozwiazan ze starych telefonow - 12sto przyciskowe klawiaturki to totalna tragedia. Jesli kiedys przesiade sie na cos innego to mozliwe, ze kupie akurat cos z pelna klawiatura, ale nie mysle o tym jeszcze. Jedna rzecz ktorej nie da sie pogodzic z telefonami (absolutnie zadnym) to gry... Grac sie nie da i niech nikt nie probuje nawet powiedziec inaczej :)

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Smartphone'y

Post autor: emet96 » 2011-10-22, 15:39

Da się grać w Angry Birds i inne tego typu popierdółki :).
/PSX/N64/X360/

ODPOWIEDZ