Furmanki

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Furmanki

Post autor: Axi0maT » 2012-07-27, 20:00

To ze za toba nie przepadam to jedno... ale po tym co napisales to jestes jak dla mnie debilem i tyle....

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Pytania różne i różniste

Post autor: Ukukuki » 2012-07-27, 21:03

Axi0maT pisze:
hat pisze:No wiesz droższe auta mają kilka udogodnień dajmy na to klimatyzację :)
Wiem o tym... Ale frodo zasugerowal jakoby nie dalo sie tym juz jezdzic, a kazda kolizja to trup na miejscu. Ja akurat jestem z tych co to uwazaja ze samochod to rzecz w ktora nie warto inwestowac zbyt duzych pieniniedzy. Nie mam pojecia jak np. mozna wydac wiecej niz te 10 tysiecy na samochod... to jest po prostu dla mnie niezrozumiale... Zbytek...


Jak zarabiasz kupę kasy to nie będziesz się woził autem za 10 tysięcy. Wraz z zarobkami człowiekowi rosną wymagania co do jakości życia. Akurat rozwijanie prędkości na autostradzie jest całkiem bezpieczne, po lewym pasie i tak mało kto jedzie wolniej niż 160 km/h jedynie prawym ciągną się fiesty, corsy i tiry. Mimo ,że prawko mam ponad 3 lata to zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i się trochę naoglądałem, wniosek jeden autostrada to najbezpieczniejsza droga:)
Famicom!

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Furmanki

Post autor: kanarekkk » 2012-07-27, 22:14

O ile ta autostrada jest, i nie robiono jej w Polsce, gdzie sprawdza się ile jest asfaltu w asfalcie.

Frodo, z tego co piszesz, to żaden z Ciebie pasjonat motoryzacji, a szybkości. Bo pamietam Subaru Impreze w avatarze. Jak lubisz jeździć z duża szybkością, Twoja sprawa, jednak chwalenie sie na publicznym forum do mądrych nie należy ;)
Co z tego, że autostrada pusta, jak nagle wyskoczy Ci na lewy pas taka fiesta, która wyprzedza ciężarówke?
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Furmanki

Post autor: hat » 2012-07-27, 22:27

Nie no bez przesady, ze sie człowiek czasem przejedzie 160 po autobahnie nie znaczy że jest potencjalnym mordercą. No chyba że pędzi Fiestą albo Pandą :D
Obrazek

Awatar użytkownika
stillo
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 455
Rejestracja: 2011-01-02, 21:51
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Furmanki

Post autor: stillo » 2012-07-27, 22:45

Mowcie co chcecie, ale dla mnie przyjemność z jazdy samochodem jest niczym w porównaniu z przyjemnością z jazdy motocyklem :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Furmanki

Post autor: Axi0maT » 2012-07-27, 23:35

Pokaż Uwagi moderatora

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Furmanki

Post autor: frodo666 » 2012-07-27, 23:41

Axi0maT pisze:To ze za toba nie przepadam to jedno... ale po tym co napisales to jestes jak dla mnie debilem i tyle....
Axiomat Ty to zawsze musisz być najmądrzejszy w całej wsi, nie ważne czy masz pojęcie na jakiś temat czy też nie. Najpierw nabierz doświadczenia w jeździe, a potem się wypowiadaj na tematy związane z prędkością i bezpieczeństwem na autostradzie. A co do ubliżania mi to już się chyba wszędzie gdzie to możliwe popisałeś tym co o mnie myślisz, więc już wszyscy wiedzą. I radze Ci nabrać tochę kultury bo jesteś tutaj takim forumowym chamem.

kanarekkk pisze:O ile ta autostrada jest, i nie robiono jej w Polsce, gdzie sprawdza się ile jest asfaltu w asfalcie.

Frodo, z tego co piszesz, to żaden z Ciebie pasjonat motoryzacji, a szybkości. Bo pamietam Subaru Impreze w avatarze. Jak lubisz jeździć z duża szybkością, Twoja sprawa, jednak chwalenie sie na publicznym forum do mądrych nie należy ;)
Co z tego, że autostrada pusta, jak nagle wyskoczy Ci na lewy pas taka fiesta, która wyprzedza ciężarówke?
Tak Kanarku, bo akurat Ty najlepiej wiesz czym ja się pasjonuje a czym nie :) Otóż motoryzacją i mechaniką samochodową pasjonuę się od maleńkości, odkąd pamiętam jeżdżę na różnego typu imprezy motoryzacyjne, rajdy i rallycross, muzea motoryzacyjne w kraju i na zachodzie, kolekcjonuję modele i plakaty i dużo dużo więcej... więc czuję się trochę urażony tym, że Twoim zdaniem żaden ze mnie pasjonat :(

Jeżdżę Imprezą GT sprowadzoną osobiście ze Szwajcarii. Niestety to nie ta z dawnego awatara :( Tamta to Impreza 22B, która mam nadzieję sobie kiedyś sprawić jak już się dorobię (wyprodukowano 401 egz.). Co do jazdy z dużą prędkością to chyba jej nie znasz tak samo jak Twój wielki mistrz skoro uważasz, że jazda sportowym samochodem po pustej autostradzie 160 na godzinę podchodzi pod chwalenie się :D Chwalę to się innymi dokonaniami na innym forum i o innej tematyce.

Gdybym był ślepy to może bym się i bał szalonej Fiesty wyskakującej nagle na lewy pas :D Ale po to przecież mamy rozsądek, refleks i sprawny samochód, żeby dobrać prędkość do warunków na drodze, a w razie czego pocisnąć po hamulcach.

Akurat A4 o ile jej nie remontują jest bardzo przyjemna do jazdy. Dobre nachylenia nawierzchni, woda bardzo ładnie się z niej odprowadza poza jednym miejscem w Katowicach, super zabezpieczona przed zwierzyną. Jak nie ma ruchu to tylko pruć niczym w Niemczech w miejscach bez ograniczeń ;)

stillo pisze:Mowcie co chcecie, ale dla mnie przyjemność z jazdy samochodem jest niczym w porównaniu z przyjemnością z jazdy motocyklem :)
Zawsze można to połączyć chociaż nie ukrywam, że od 3 lat mnie to kręci coraz bardziej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Furmanki

Post autor: Axi0maT » 2012-07-28, 05:47

frodo666 pisze:W tym poście Axiomat nie wniósł nic ciekawego do dyskusji poza obrażaniem mnie (uwierzcie na słowo), póki co ma szczęście, że trafił na naprawdę cierpliwą osobę :) frodo666
Nieprawda - lzesz padalcu. Zamiast kasowac zawartosc moich postow to zastanow sie nad tym co robisz i jakie stwarzasz zagrozenie imbecylu... wlasnie przez takich jak ty gina ludzie na drodze.... Jesli nie masz tej swiadomosci to idz do lekarza - pomoze ci to zrozumiec.
frodo666 pisze: Axiomat Ty to zawsze musisz być najmądrzejszy w całej wsi, nie ważne czy masz pojęcie na jakiś temat czy też nie. Najpierw nabierz doświadczenia w jeździe, a potem się wypowiadaj na tematy związane z prędkością i bezpieczeństwem na autostradzie. A co do ubliżania mi to już się chyba wszędzie gdzie to możliwe popisałeś tym co o mnie myślisz, więc już wszyscy wiedzą. I radze Ci nabrać tochę kultury bo jesteś tutaj takim forumowym chamem.
Wiesz, normalnie bym prowadzil dyskusje po ludzku i argumentowal... gdyby byl sens jakikolwiek. Niestety jak widze ludzka glupote to nazywam ja po imieniu. Tu nawet nie ma co argumentowac, bo poza TWOJA przyjemnoscia z jazdy drogi egoistyczny frodo nie ma tu ani jednego argumentu na korzysc tego co robisz. Cala reszta argumentow jest przeciwko tobie i dziwi mnie ze tego nie pojmujesz.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Furmanki

Post autor: kanarekkk » 2012-07-28, 06:04

Frodo, chwalenie sie na forum publicznym wykroczeniem jest glupota ;) Oczy i uszy sa wszedzie ;) Zle to odebrales po prostu ;) Zwracam honor, nigdy nie chwaliles sie ta pasja, wspomniales tylko jakim autem jezdzisz, plus ten tekst o autostradzie, wiec tak to mozna odebrac ;)
Co do predkosci, moj W202 ma 2,2l, i 170km, z chipem, bo tak chcial 1 wlasciciel(tak przynajmniej pokazuje komputer), takze mam czym poszalec ;). Jade sam, jade dosc szybko, jade z dzieckiem, to trzymam sie przepisow ;) I nie lubie zbyt duzych predkosci, tak jak i jazdy samochodem jako kierowca;)
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Furmanki

Post autor: hat » 2012-07-28, 06:17

kanarekkk pisze:Frodo, chwalenie sie na forum publicznym wykroczeniem jest glupota ;) Oczy i uszy sa wszedzie ;) Zle to odebrales po prostu
Myślisz ze forum czytają agenci CBŚ?
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Furmanki

Post autor: kanarekkk » 2012-07-28, 06:33

Bardziej to obstawiam nizszych ranga ;) Na youtube jest filmik jak koles lamie wszystkie mozliwe przepisy Subaru Impreza GT o ile dobrze pamietam. Miasto na dolnym Slasku i jedyne takie auto w miescie. Jak to sie skonczylo, chyba mowic nie musze?
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Furmanki

Post autor: Ukukuki » 2012-07-28, 09:29

Ręce opadają, czy wy w ogóle jeździliście po autostradach? 160 km/h jest w pełni bezpieczne na autostradzie i jestem pewny ,że w ciągu najbliższych lat prędkość zostanie zwiększona ze 140. Sam osobiście przekraczając granice autostradami nie czułem różnicy między naszymi a niemieckimi (oczywiście różnica ilości pasów ale jakość jak dla mnie ta sama, super asfalt, zabezpieczenia i kąty nachylenia). Jako przedstawiciel w ciągu 2 lat zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów po naszych autostradach i 140 jadą tylko auta które zwyczajnie więcej nie pociągną albo przy większych prędkościach komfort jest beznadziejny (w środku jak na wojnie). Nowe auta i trochę starsze jadą jak marzenie. W dalsze trasy dostawałem Forda Mondeo III lub Chrysler Pacifica i jazda nimi po autostradzie to bajka. Lewym pasem nikt nie jeździ 140 km/h a największe zagrożenie stanowią auta które nawet tiry mijają, jak dla mnie niektórych auta na autostrady się nawet nie powinno wpuszczać. Oczywiście są moementy gdzie trzeba zwolnić do 100km/h ale wiadomo dużo się jeszcze buduje i odpowiednio wcześniej mamy znaki.


Ciekawe jest to ,że najwięcej krzyczą osoby z najmniejszym doświadczeniem. Spokojnie chłopaki wyrobicie się jeszcze. Najważniejsze to dostosowanie prędkości do warunków ale skoro twierdzicie ,że 160 km/h jest to prędkość niebezpieczna na autostradzie to nie mamy o czym gadać :) Auta rządowe pędzą szybciej po drogach ekspresowych:D (często można je spotkać na drodze Kraków-Tarnów gdzie nawet nie ma ekspersówki).
Famicom!

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Furmanki

Post autor: kanarekkk » 2012-07-28, 09:47

Ja nie twierdze, ze to niebezpieczne. Ja twierdze, ze niebezpiecznie jest sie tym chwalic ;D, badz pisac, jak kto woli ;)
Ale teksty o zabranianiu juz do fajnych nie naleza ;) Drogi sa dla wszystkich ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
stillo
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 455
Rejestracja: 2011-01-02, 21:51
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Furmanki

Post autor: stillo » 2012-07-28, 11:08

Tak, drogi są dla wszystkich, tylko że tych wolniej jądacych jest zdecydowana mniejszość, a najczęściej to oni sprawiają większe niebezpieczeństwo niż ci jadący szybciej. To samo tyczy się starszych ludzi za kółkiem.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Furmanki

Post autor: frodo666 » 2012-07-28, 11:10

Ukukuki ja tez już nie wierzę własnym oczom co te chłopaki z inkwizycji wypisują, niech se lepiej wrócą do mario kart i tam trochę pocisną.

Axiomat, Ty to już chyba w ogóle zapomniałeś o co Ci chodzi bo piszesz jak naćpany w kółko to samo, a poszło o to, że w innym temacie napisałem, że nie ma nic złego w jeździe 160km/h po pustej autostradzie. Idź do apteki po walerianę, może się uspokoisz bo nie chcę, żeby Ci się coś stało od tego denerwowania się na mnie :) A co do skasowanego postu to nie kłamię i wiesz o tym dobrze. Wszystkie te Twoje bezsensowne posty w których nic nie napiszesz wartościowego oprócz obrzucania mnie mięchem będę kasował bo łamią regulamin i sam o tym wiesz.

Kanarek, co Ty za przeproszeniem za bzdury pleciesz? Gadanie o przekroczeniu prędkości o 20km niebezpieczne? Buaaahahahaa. Co ja morderstwo planuję na forum? HAhahahahah. To już prędzej Axiomat zacznie mi grozić bo widzę, że nie może wytrzymać temperatury dyskusji :) I wtedy ta publiczna rozmowa przerodzi się w niebezpieczną, Hahahahaha.

Jak napisałem już wcześniej - po to mamy sprawną makówkę, żeby wiedzieć gdzie można jechać szybciej a gdzie wolniej.
Obrazek

ODPOWIEDZ