Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: tbxx » 2015-05-05, 14:42

Tam chyba Wronek z "Dawne Komputery i Gry (DKiG)" się wystawił...

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: Storms » 2015-05-05, 20:15

Dokładnie, szef Wronek prowadzi tam retrostrefę. Po Pyrkonie gdzie wspólnie tworzyliśmy retro-grajdołek postanowił zabawić trochę dłużej u Pyr. ;) Hasło wyborcze - "Mario Kart 64 dla każdego Poznaniaka".

Kiender
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 79
Rejestracja: 2014-09-05, 15:08

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: Kiender » 2015-05-18, 15:07

16 maja odbyła się druga edycja "Krakowskich Retrospekcji". Na party zebrało się około 30 osób i mieliśmy łacznie 10 stanowisk komputerowych. Była ekipa z Retrogralni i chłopaki z Riverwash. Impreza miała luźny i chilloutowy charakter - skupiała się na graniu, były też demka i przede wszystkim długie dyskusje na tematy retro i moddingu sprzętu. Uczestnicy wychodzili z bananem na gębach czyli party z pewnością można uznać za udane. Mamy już plany na kolejną edycję, zapewne na jesień tego roku.
Zapraszam do przejrzenia fotek:

http://imgur.com/a/2XUSS
RETROSPEKCJA - wapniacki blog o epoce retro
http://retrospekcja.net.pl

badPixel
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 196
Rejestracja: 2013-08-04, 10:23

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: badPixel » 2015-05-18, 22:53

klawisze "czarnej" A600 - transplantacja z CDTV ?

borg
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 59
Rejestracja: 2013-04-09, 13:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: borg » 2015-05-19, 16:10

I jeszcze wideo z Retrospekcji https://www.youtube.com/watch?v=whgIP48V0SA
http://RetroGralnia.pl

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: ramzes64 » 2015-05-19, 23:07

Noc Muzeów / 16.05.2015 mini relacja
W tym roku, w sumie pierwszy raz wybraliśmy się na Noc Muzeów. Zwiedziliśmy fabrykę pluszaków w Koszalinie (mini muzeum) - z tej fabryki pochodzi Miś Uszatek i kilka postaci z bajek . Jak się okazało od 5-6 lat fabryka produkuje także Głodki do reklam Danone i ma obszerną kolekcje tej postaci od malusieńkich po ogromne głody....

Machnęliśmy się w kierunku wojska wleźć na czołg ;) i ruszyliśmy też na koszalińską wąskotorówkę. Tam poza przejażdżka do pierwszej stacji, przy zainicjowanym ognisku całkiem przypadkiem zauważyliśmy informację o wystawie starych komputerów, doklejona kartka A4 niewinnie informowała o wydarzeniu.

Dzień po imprezie sprawdziłem i informacja nawet była zawarta na stronie Towarzystwa Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki
"Koszalińskie Muzeum Elektroniki Komputerowej ElKon - wystawa dawnych komputerów i gier lat 80-tych i 90-tych", jako jedna z atrakcji w tym właśnie miejscu. Trzeba przyznać, że miejsce jest dość obskurne, no ale na głowę nie kapało - więc teoretycznie było dobrze. Na około 12-13 stanowiskach można było na chwilę zatrzymać się w retro klimatach. Były Amigi, Commodore, Ameprod podłączony do fajnego telewizorka.

Ot taka ciekawostka niezaplanowana... co lepsze - podobno od czterech lat w tym właśnie miejscu (tzn na terenach wąskotorówki) odbywają się te wystawy.

... później wybraliśmy się do koszalińskiego Muzeum i tam już nie podobało mi się tak, jak we wcześniejszych punktach naszej wycieczki. Stare meble, piece i obrazy, w innej sali stare monety i sztuka nowoczesna na innym piętrze - nie zapewniały tej radości z obcowania - jakby się wydawało punktami przeznaczonymi dla dzieci. Fabryka pluszaków, koszalińska wąskotorówka i przejażdżka wagonikiem, mini-ognisko z kiełbaskami i niezaplanowana wystawa retro komputerów jednak bardziej cieszą i interesują - także chyba nadal jestem jeszcze dzieckiem. ... Wracając do domu jeszcze trafiliśmy do Koszalińskiego Radia, które również w swoich korytarzach posiada zbiory starych radioodbiorników - tu również było ciekawie. Walkman'y które kojarzymy z lat młodości świadczą o czasie który przemija, a jednak dzisiejsza młodzież pewnie nie wiedziałaby już co to za sprzęt (zresztą mp3 to już podobno dawno historia).

Ot taki mini opis (na główną chyba ranga imprezy i jakość fotek za słaba, więc daje tu).

FOTO:
https://www.dropbox.com/sh/68ltxhwapmf4 ... nmVya?dl=0
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Jedah
Redaktor
Redaktor
Posty: 138
Rejestracja: 2012-11-01, 00:09
Lokalizacja: Kraków, małopolskie

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: Jedah » 2015-08-11, 12:17

https://www.facebook.com/events/1222104 ... 881203360/

Taka impreza jutro w Krakowie. Ktoś się wybiera?

borg
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 59
Rejestracja: 2013-04-09, 13:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: borg » 2015-09-16, 09:19

Dawno nie jeździliśmy z RetroGralnią, ale mamy 3 imprezy na jesieni co będziemy:

1. Copernicon, 18-12 IX 2015, Toruń
My robimy prelekcję, ale jest też niewielka salka z retro sprzętem :)
Ma być: Atari 2600, Pegasus, PS1, PS2, Comodore C64, Atari 65 XE, Amiga 500, Amiga 600, ZX Spectrum

2. Pixel Heaven, 25-27 IX 2015, Warszawa
Tym razem wystawiamy kilkanaście stanowisk - wzmocnieni bardzo zacnymi osobami :)

3. Opolcon, 20-22 XI 2015, Opole
Typowa konwentowa salka na koło 8 stanowisk.
http://RetroGralnia.pl

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: Rafi » 2015-09-16, 12:49

Nareszcie wiem kto jest odpowiedzialny za kącik retro w Toruniu. Pisałem posta na stronie Coperniconu, ale nikt nie raczył mi odpowiedzieć : p Z pewnością się pojawię borg. Może też pojawię się na Twoim panelu o retrograniu, ale zobaczę, bo niczego nowego się raczej nie dowiem.

borg
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 59
Rejestracja: 2013-04-09, 13:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: borg » 2015-09-21, 16:04

No i nie było kącika retro :P

Miał człek niestety wypadek wioząc konsole na kon i nie zdołał dojechać...
http://RetroGralnia.pl

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: Rafi » 2015-09-21, 19:32

Niestety. Dzień później dowiedziałem się, że jednak jakiś console room istnieje, ale wyszedłem z niego tak szybko jak do niego wszedłem. Stały sam PS4ki, PS3ki i nic poza tym. Bieda z nędzą, ale nie ma się czemu dziwić. W końcu za wszystko był odpowiedzialny Pro-Play.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: fixxxer1 » 2015-09-22, 06:18

Pixel Heaven - będzie ktoś z forum w tym roku?

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: Storms » 2015-09-22, 09:07

Rafi pisze:Stały sam PS4ki, PS3ki i nic poza tym.
Hmm, pewnie gdyby zeszłoroczna współpraca naszej toruńskiej odnogi serwisu, była zadowolona z organizacji to pewnie jakiś kącik RA by się tam znalazł i w tym roku. :)
fixxxer1 pisze:Pixel Heaven - będzie ktoś z forum w tym roku?
borg, wronek, frabi jako organizacja stoisk to na pewno, przynajmniej takie słuchy mnie doszły.

Ja sobie daruje, raz że dla mnie inwestycja nieopłacalna bo za daleko, dwa po dwóch poprzednich edycjach zaczynam stwierdzać że to raczej impreza nie dla mnie, trzy nie prowadzę żadnej prelekcji ani stanowiska więc moja obecność raczej zbędna. :)

Żałuje tylko że nie spotkam się z ludźmi który tam jadą, a z którymi miałem okazję współpracować przy okazji różnych retroinicjatyw na terenie kraju, od morza aż po góry :).

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: fixxxer1 » 2015-09-22, 09:14

Szkoda, że nie jedziesz. Młody pytał mnie czy będą Ci koledzy, którzy tak długo pozwalali nam grać na swoich konsolach ;)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Retro na Konwentach/Festiwalach/Targach

Post autor: Storms » 2015-09-22, 19:44

Nie ma się co martwić, ekipa która się tam pojawi to starzy znajomi i oni też chętnie udostępniają sprzęt z uśmiechem na twarzy. Pozdrów latorośl. :)

ODPOWIEDZ