Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Storms » 2015-05-21, 19:10

Gdy debiutowaliśmy z wystawą elektronicznej rozrywki w 2008 roku w Opolu, któż mógł przewidzieć że takie wystawy będą nie tylko częściej, nie tylko czasowe ale i będą posiadały stałą siedzibę.

Oprócz MHKI (Katowice) już szykują się kolejne inicjatywy:

Wrocław:
https://www.facebook.com/MuzeumGierWideo?fref=ts

Ta inicjatywa jest już większości znana, bo jej autor pracuje nad tym od 2011? 2012? Już nie pamiętam. Zaliczyła po drodze chyba kilka upadków, kilka razy powracała. Nie mniej teraz brzmi to trochę bardziej poważnie, bo za nim/nimi stoją jacyś partnerzy m.in. Techland. Nie widzę wrocławskiej Retrogralni którzy sami spokojnie mogli by postawić ze swoim różnorodnym asortymentem coś stacjonarnego. Ciężko mi uwierzyć że inicjatorzy od tylko lat coś kombinując nie wiedzą co się dzieje u nich na podwórku. Może to kwestia dogadania, może coś więcej. Kto to wie?

Warszawa:
http://www.muzeumgier.waw.pl/

Kolejna inicjatywa rozłożona w czasie najbliższym. Wśród inicjatorów mamy tu m. in. Roberta Łapińskiego wydawce krótko-reaktywowanego magazynu Secret Service, obecnie Pixela, oraz organizatora najhuczniejszej imprezy z retro w tle w Polsce.

Oczywiście sporadycznie trafiałem na drobniejsze inicjatywy, raczej pojedynczych kolekcjonerów.

Myślicie że dobrze/fajnie/wyśmienicie/bon apetit że takich pomysłów jest coraz więcej. Czy raczej podchodzicie do tego bardziej sceptycznie z jakiegokolwiek względu i punktu widzenia?
Obopólna współpraca czy może konkurowanie?
Może doczekamy imprez retro w Polsce w skali nie tyle krajowej co europejskiej?
Może sami planujecie coś na własnym podwórku?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Axi0maT » 2015-05-24, 07:57

Storms pisze: Wrocław:
https://www.facebook.com/MuzeumGierWideo?fref=ts

Ta inicjatywa jest już większości znana, bo jej autor pracuje nad tym od 2011? 2012? Już nie pamiętam. Zaliczyła po drodze chyba kilka upadków, kilka razy powracała.
Taaa... 2 pegazusy, game boy, rosyjskie jajeczka i + 10 najtanszych smieciuchow. Niektorym przydaloby sie odrobine samokrytyki...
Storms pisze: Warszawa:
http://www.muzeumgier.waw.pl/

Kolejna inicjatywa rozłożona w czasie najbliższym. Wśród inicjatorów mamy tu m. in. Roberta Łapińskiego wydawce krótko-reaktywowanego magazynu Secret Service, obecnie Pixela, oraz organizatora najhuczniejszej imprezy z retro w tle w Polsce.
Jak widze co niektore nazwiska (nie mowie ze wszystkie) przy kolejnych projektach to odnosze wrazenie ze pewne osoby zasmakowaly wrecz w dymaniu graczy. Nie bede chyba jasnowidzem jak powiem ze kilka miesiecy po zbiorce okaze sie ze jednak to nie bylo na muzeum, tylko na cos calkiem innego... tyle ze wy nie do konca zrozumieliscie a nam klody pod nogi rzucali, wiec teraz musimy sie przeobrazic w komerche (a za zrzutke po prostu dziekujemy, dostaniecie w nagrode darmowy numer Pixela... o ile jeszcze bedzie wychodzil).

Nie przemawia przeze mnie ani zazdrosc ani zlosliwosc, ale mysle ze jest kilka nazwisk na scenie retro ktore juz powinny sobie darowac te dzialke i odpuscic kombinowanie (zeby nie bylo watpliwosci - nie mowie tu akurat o mac'u - ktory w mojej opinii po prostu ma najzwyczajniej w swiecie pecha ze wpada w szambo z niewlasciwymi ludzmi).

Schizo
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 15
Rejestracja: 2015-03-19, 23:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Schizo » 2015-05-24, 21:02

Być może odnoszę złe wrażenie, ale wydaje mi się, że taki szał na retro zaczął się wraz z dwudziestą rocznicą PlayStation.
Taaa... 2 pegazusy, game boy, rosyjskie jajeczka i + 10 najtanszych smieciuchow. Niektorym przydaloby sie odrobine samokrytyki...
Coś w tym jest. Niektórzy po prostu nie potrafią się postawić na miejscu zwiedzającego. Ja u siebie na stanie mam dość dużo sprzętu, jednak nie przyszłoby mi do głowy, aby otwierać muzeum. Co jak co, ale do takich inicjatyw trzeba posiadać spore zaplecze. No i wiedzę. Bo konsole itd. to może kupić każdy przysłowiowy głupi.

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: mac » 2015-05-25, 02:29

Axi0maT pisze: Nie bede chyba jasnowidzem jak powiem ze kilka miesiecy po zbiorce okaze sie ze jednak to nie bylo na muzeum, tylko na cos calkiem innego... tyle ze wy nie do konca zrozumieliscie a nam klody pod nogi rzucali, wiec teraz musimy sie przeobrazic w komerche (a za zrzutke po prostu dziekujemy, dostaniecie w nagrode darmowy numer Pixela... o ile jeszcze bedzie wychodzil).
Ale jaka zbiórka? Nie słyszałem o jakichkolwiek planach zbiórki przy tym projekcie. Osobiście delikatnie mówiąc, nie jestem fanem crowdfundingu w polskim wydaniu (bo to hurtownia wylęgania internetowych bólduperów, a poza wyjątkami, realne wsparcie z tego niewielkie), więc bym się w tego typu projekt nie angażował.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Axi0maT » 2015-05-25, 06:42

mac pisze: Ale jaka zbiórka? Nie słyszałem o jakichkolwiek planach zbiórki przy tym projekcie.
Doszly mnie wiesci ze zbieracie fundusze na to muzeum... Wiec pomyslalem ze kolejny raz wyskoczycie z crowdfundingiem. Jesli nie o zbiorce wsrod szarych obywateli mowa to w jaki sposob zbieracie te fundusze? Butelki sprzedajecie w skupie? Kopiecie rowy po godzinach? Na takie rzeczy albo sie ma kase albo sie nie ma. Zrzuta "po tysiaku od lebka" raczej niewiele tu zmieni bo wiadomo ze na takie przedsiewziecie potrzeba zdecydowanie wiecej kasy.

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: mac » 2015-05-25, 07:09

Axiomat - jeśli sądzisz że trolling jest dowodem inteligencji, to nie masz racji, nie jest. Nie podążaj więc tą drogą. Nie wiem po co ci ten hejt na Roberta, kóry ciągnie się już od bardzo dawna. Efekt jest taki że jemu udało się zrobić największą w kraju imprezę retro, mimo problemów i upadku po drodze, który kosztował go dużo osobiście i finansowo, stworzył najlepszy magazyn o grach w Polsce, którego sprzedaż wciąż rośnie. A ty w tym czasie zajmujesz się hejtowaniem. Hejt jako taki może daje chwilową ulgę że "ale się dołożyło", ale ostatecznie kończy się izolowaniem hejtującego, nie zaprasza się takich osób do jakichkolwiek inicjatyw, nie pyta o radę, nie traktuje poważnie. To hejtujący staje się prędzej czy później trędowatym, a nie ten który zapierdziela i próbuje coś budować, nawet jeśli po drodze zalicza upadki, a się nie poddaje.

Muzeum to poważny projekt i udało się wokół niego zebrać bardzo poważnych ludzi. Poważne projekty wymagają poważnego finansowania. To nie jest zabawa za 20 tysięcy. To nie jest pokaz komputerów w ośrodku kultury. Jak się realizuje takie projekty to nie jest jednak wiedza która da się przekazać na forum.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Axi0maT » 2015-05-25, 08:27

Po pierwsze - to nie hejt... to obiektywizm. Po drugie - jakbys mac nie zauwazyl to nie jestem osamotniony w tych opiniach o Panu Robercie (i nie tylko o nim)... Jesli te tysiace znikajacych wpisow na wiadomym fanpejdzu to hejt to moze warto przemyslec wlasne postepowanie i zastanowic sie co sie robi nie tak? A po trzecie w koncu - jak Pan Robert robil "najwieksza" impreze retro w Polsce po ktorej jechano jak po mokrej szmacie, oraz robil magazyn dymajac graczy bez nawilzania jadac na ich sentymencie to ja nie zajmowalem sie hejtowaniem, a wspoltworzylem przez ostatnie 10 lat NAJWIEKSZY serwis retro w polskiej czesci internetu, czego ty chyba nie raczyles zauwazyc.. I jest to serwis ktory wciaz istnieje, a nie zawija sie po roku funkcjonowania... Sorry za ostre slowa, ale sam wlozyles kij w mrowisko.

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: mac » 2015-05-25, 09:14

Jakie tysiące znikających wpisów na jakim fanpagu? Cóż to znów za kolejna legenda miejska?
Dla ciebie obiektywizm, bo większość tak myśli do siebie i swoich poglądach, z boku wygląda jak słabej jakości hejt.

Nie widzę też aby ktoś gdzieś kogokolwiek dymał, wielkiej jazdy po PH (poza Twoimi wpisami które faktycznie pamiętam), to absolutnie nigdzie nie zauważyłem. Niestety, ale wygląda to "prowadzę największy serwis retro od lat i czuje się niedoceniony". Pewnie i nie czujesz się osamotniony, (choć powoływanie się na tajemniczą grupę anonimowych, tak bardzo słabe, choć wierze że są, bo bólduperów którym w życiu nie idzie w sieci pełno), no ale wszyscy którzy coś robią i faktycznie coś osiągają, natychmiast zdobywają grupę "fanów", których strasznie wkurza że im coś wychodzi. I ponoć wcale nie jest to taka nasza wyjątkowa narodowo cecha. Robert przechodzi weryfikację rynkową - i na PH i na Pixelu - na dziś pozytywną. Prowadzenie magazynu, organizowanie wielkich imprez - to nie są zajęcia koncesjonowane - zrób coś najpierw proszę, zaryzykuj, udowodnij wartość i że wyprodukujesz coś wartościowego, za co ludzie będą gotowi cokolwiek zapłacić. Zajmując swoje życie wyszukiwaniem tego co komuś innemu się nie udało, tej wartości nie udowodnisz. Cho to mądrość jak z demotywatorów, to do sukcesów i jakości dochodzi się drogą pełną porażek.

O mnie możesz myśleć co chcesz, generalnie nie spędza mi snu z powiek co kto o mnie myśli. W żadnych wyborach startować nie będę, kasy za pomocą crowdfundingu nigdy nie zbierałem i zbierać nie będę. Robię co uważam że wartościowe i słuszne. A innych osób z tej grupy poza mną i Robertem raczej nie znasz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Axi0maT » 2015-05-25, 10:15

mac pisze: Jakie tysiące znikających wpisów na jakim fanpagu? Cóż to znów za kolejna legenda miejska?
Moze nie jestes swiadom tego co sie dzieje wokol ciebie, ale kazdy negatywny wpis bywa jakims cudem usuwany. Do tego stopnia ze na forum Pixel (zdychajacym do tego... przynajmniej ostatnio, bo teraz to nie wiem czy jeszcze w ogole to istnieje) to moga tylko "wybrancy" dolaczyc, zeby nikt jadu nie saczyl... jak widac tlum tam taki ze cos niebardzo to zycie forumowe wyglada.
mac pisze: Dla ciebie obiektywizm, bo większość tak myśli do siebie i swoich poglądach, z boku wygląda jak słabej jakości hejt.
Czy to hejt czy obiektywizm - to pozostawmy juz moze ocenie innych.
mac pisze: Nie widzę też aby ktoś gdzieś kogokolwiek dymał
Jedno haslo w odpowiedzi - SS. Dziekuje za uwage.
mac pisze: wielkiej jazdy po PH (poza Twoimi wpisami które faktycznie pamiętam), to absolutnie nigdzie nie zauważyłem.
wybacz mi ze surfujesz nie tam gdzie trzeba... wybacz mi ze rozmawiasz z ludzmi ktorzy tylko potrafia lizac dupe... Tak, to zdecydowanie moja wina ze nie spotkales sie z tymi opiniami.
mac pisze: Niestety, ale wygląda to "prowadzę największy serwis retro od lat i czuje się niedoceniony".
Po pierwsze - nigdy nie prowadzilem tego serwisu, a jedynie go wspoltworzylem - jako jeden z wielu. Ba, powiem wiecej, nigdy nawet nie mialem propozycji zeby za tymi zacnymi sterami stanac. Po drugie nie wiem na ile jestes na biezaco ale nie dzialam juz na retroage od dluzszego czasu - dlatego pisalem do ciebie w formie przeszlej - wspoltworzylem.
mac pisze: Pewnie i nie czujesz się osamotniony, (choć powoływanie się na tajemniczą grupę anonimowych, tak bardzo słabe, choć wierze że są, bo bólduperów którym w życiu nie idzie w sieci pełno), no ale wszyscy którzy coś robią i faktycznie coś osiągają, natychmiast zdobywają grupę "fanów", których strasznie wkurza że im coś wychodzi. I ponoć wcale nie jest to taka nasza wyjątkowa narodowo cecha.
Z tego nic nie zrozumialem... wiec to chyba nie do mnie bylo.
mac pisze: Robert przechodzi weryfikację rynkową - i na PH i na Pixelu - na dziś pozytywną.
Tak? Nie zauwazylem :) Odnosze wlasnie calkiem odwrotne wrazenie.
mac pisze: Prowadzenie magazynu, organizowanie wielkich imprez - to nie są zajęcia koncesjonowane - zrób coś najpierw proszę, zaryzykuj, udowodnij wartość i że wyprodukujesz coś wartościowego, za co ludzie będą gotowi cokolwiek zapłacić.
I tu dochodzimy do meritum sprawy - komercha :) Ktos chce po prostu ordynarnie na tym zarobic. Nie mam wiecej pytan.
mac pisze: A innych osób z tej grupy [...] raczej nie znasz.
I to jest najlepsza reklama dla ekipy bioracej sie za tworzenie muzeum :) Tadaaaaaaa...

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: mac » 2015-05-25, 12:22

Axi0maT pisze:
mac pisze: Jakie tysiące znikających wpisów na jakim fanpagu? Cóż to znów za kolejna legenda miejska?
Moze nie jestes swiadom tego co sie dzieje wokol ciebie, ale kazdy negatywny wpis bywa jakims cudem usuwany. Do tego stopnia ze na forum Pixel (zdychajacym do tego... przynajmniej ostatnio, bo teraz to nie wiem czy jeszcze w ogole to istnieje) to moga tylko "wybrancy" dolaczyc, zeby nikt jadu nie saczyl... jak widac tlum tam taki ze cos niebardzo to zycie forumowe wyglada.
Bzdura. Forum działa, zarejestrować może się każdy, a moderacja została w pełni oddana społeczności.
Axi0maT pisze:
mac pisze: wielkiej jazdy po PH (poza Twoimi wpisami które faktycznie pamiętam), to absolutnie nigdzie nie zauważyłem.
wybacz mi ze surfujesz nie tam gdzie trzeba... wybacz mi ze rozmawiasz z ludzmi ktorzy tylko potrafia lizac dupe... Tak, to zdecydowanie moja wina ze nie spotkales sie z tymi opiniami.
Kolejny niedopieszczony?

Axi0maT pisze:
mac pisze: Robert przechodzi weryfikację rynkową - i na PH i na Pixelu - na dziś pozytywną.
Tak? Nie zauwazylem :) Odnosze wlasnie calkiem odwrotne wrazenie.
Wrażenie jak widać bywa błędne, ostatecznie decyduje masowy klient, który kupuje towar lub nie. Ale żyj w swoich przekonaniach, że o weryfikacji decydujesz Ty z kolegą, jak Ci z tym dobrze.
Axi0maT pisze:
mac pisze: Prowadzenie magazynu, organizowanie wielkich imprez - to nie są zajęcia koncesjonowane - zrób coś najpierw proszę, zaryzykuj, udowodnij wartość i że wyprodukujesz coś wartościowego, za co ludzie będą gotowi cokolwiek zapłacić.
I tu dochodzimy do meritum sprawy - komercha :) Ktos chce po prostu ordynarnie na tym zarobic. Nie mam wiecej pytan.
Oj to straszne, a przecież pisaliśmy się do klasztoru franciszkanów.
Axi0maT pisze:
mac pisze: A innych osób z tej grupy [...] raczej nie znasz.
I to jest najlepsza reklama dla ekipy bioracej sie za tworzenie muzeum :) Tadaaaaaaa...
Najdoskonalsze na koniec. I jak by to wytłumaczyć nie obrażając Ciebie. Wiedziałem, że nie znasz, bo skąd masz znać nazwiska organizatorów najważniejszych imprez gamingowych w kraju, skoro żyjesz zamknięty w świecie swoich wyobrażeń. Ale jak użyjesz wujka Googla to się dowiesz kim są. Ale w sumie nie musisz się dowiadywać.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Axi0maT » 2015-05-25, 12:59

Dobra, spoko... przekonales mnie. Robcie to muzeum. Bedzie zajebiscie :)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Kaspar84 » 2015-05-27, 08:25

Mac sorry, ale sam zostałem zbanowany na FP Pixela, kiedy napisali kiedy premiera pierwszego numeru a ja skomentowałem to "Nobody cares now". Boli podwójnie, bo dołożyłem swoją cegiełkę do zbierania kasy.
Obrazek

borg
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 59
Rejestracja: 2013-04-09, 13:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: borg » 2015-05-27, 12:18

Storms pisze:Wrocław:
https://www.facebook.com/MuzeumGierWideo?fref=ts

Ta inicjatywa jest już większości znana, bo jej autor pracuje nad tym od 2011? 2012? Już nie pamiętam. Zaliczyła po drodze chyba kilka upadków, kilka razy powracała. Nie mniej teraz brzmi to trochę bardziej poważnie, bo za nim/nimi stoją jacyś partnerzy m.in. Techland. Nie widzę wrocławskiej Retrogralni którzy sami spokojnie mogli by postawić ze swoim różnorodnym asortymentem coś stacjonarnego. Ciężko mi uwierzyć że inicjatorzy od tylko lat coś kombinując nie wiedzą co się dzieje u nich na podwórku. Może to kwestia dogadania, może coś więcej. Kto to wie?
Ta inicjatywa działa na zasadzie - nie mamy ani sprzętu ani pieniędzy, oddajcie nam swój sprzęt i dajcie pieniądze, to zrobimy Wam muzeum. Jest bardzo rozdmuchana medialnie. Może w końcu im ktoś ten sprzęt da (może nawet dał - robili zbiórkę z 2 lata temu i ludzie sprzęt wysyłali) i kasę da.
http://RetroGralnia.pl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Axi0maT » 2015-05-27, 13:07

Kaspar84 pisze:Mac sorry, ale sam zostałem zbanowany na FP Pixela, kiedy napisali kiedy premiera pierwszego numeru a ja skomentowałem to "Nobody cares now". Boli podwójnie, bo dołożyłem swoją cegiełkę do zbierania kasy.
Nie ty jeden Kasparku. Nie ma co sie licytowac z mac'iem. Widzi przecie ze to zaslepione i wpatrzone w Lapusza jak w bozyszcze tlumu. Zadna argumentacja nie trafia.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Storms » 2015-05-27, 20:34

borg pisze:Ta inicjatywa działa na zasadzie - nie mamy ani sprzętu ani pieniędzy, oddajcie nam swój sprzęt i dajcie pieniądze, to zrobimy Wam muzeum. Jest bardzo rozdmuchana medialnie. Może w końcu im ktoś ten sprzęt da (może nawet dał - robili zbiórkę z 2 lata temu i ludzie sprzęt wysyłali) i kasę da.
Kiedyś chwalili się na fb jakimiś devkitami i dreamcastem w odcieniu serowym. Eh, socjaliści wszędzie, w głowach ino brać. :) Nie wiem czy to aż tak rozdmuchane medialnie, organizator chyba tylko raz pojechał do Krakowa na Pogradajmy. :) Chyba że w samym Wrocławiu coś się więcej dzieje.

ODPOWIEDZ