"Nobody cares now" - czyli kto komu pluje w twarz

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

"Nobody cares now" - czyli kto komu pluje w twarz

Post autor: mac » 2015-05-30, 13:20

Axi0maT pisze:
Kaspar84 pisze:Mac sorry, ale sam zostałem zbanowany na FP Pixela, kiedy napisali kiedy premiera pierwszego numeru a ja skomentowałem to "Nobody cares now". Boli podwójnie, bo dołożyłem swoją cegiełkę do zbierania kasy.
Nie ty jeden Kasparku. Nie ma co sie licytowac z mac'iem. Widzi przecie ze to zaslepione i wpatrzone w Lapusza jak w bozyszcze tlumu. Zadna argumentacja nie trafia.

To nie zaślepienie, ale doceniania ciężkiej i realnej pracy, która stoi w kontorze z jałowym życiem sieciowych trolli z którego nic pozytywnego nie wynika.

@Kaspar84 - sorry, ale sam bym cie zbanował, nie wiem dlaczego niektórzy uważają, że mają święte prawo napisać co tylko chcą, gdzie tylko chcą. Jak by ktoś przyszedł do mnie do domu i zaczął pluć na podłogę dostał by w pysk i wyleciał za drzwi. Strona FB dowolnej marki to strona promocyjna (a z racji pracy zawodowej widziałem już ostre akcje na stronach FB marek tak emocjonujących produktów jak ketchupy, czy lakiery do paznokci), zachowania trollingowe się zwalcza i banuje - nigdy nie podejmuje dyskusji. Akurat Pixel ma jeszcze forum - gdzie się poskarżyłeś, że czujesz się skrzywdzony i nikt Ci przez to konta nie zablokował, jak i grupę dyskusyjną na FB gdzie też panuje duża tolerancja, do zachowań podchodzących pod trolling.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Axi0maT » 2015-05-30, 18:20

mac pisze: To nie zaślepienie, ale doceniania ciężkiej i realnej pracy, która stoi w kontorze z jałowym życiem sieciowych trolli z którego nic pozytywnego nie wynika.
Tak, tak, tak oczywiscie. Absolutnie masz racje. Przepraszam cie ze marnuje swoje zycie i cie tym irytuje.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Kiriki-kun » 2015-05-30, 18:30

Chyba pierwszy raz widzę żeby napisanie "nobody cares now" było szczytem chamstwa wymagającym bana :P Serio, gdyby za coś takiego miały lecieć bany to trzeba by cały internet zbanować.

badPixel
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 196
Rejestracja: 2013-08-04, 10:23

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: badPixel » 2015-05-30, 19:17

Kiriki-kun pisze:Chyba pierwszy raz widzę żeby napisanie "nobody cares now" było szczytem chamstwa wymagającym bana :P Serio, gdyby za coś takiego miały lecieć bany to trzeba by cały internet zbanować.
Stary, to proste - to taka sama polityka jak rządu - "kto nie jest z nami ten jest z PiS".
Kolega mac najwyraźniej jest zwolennikiem paranoicznej cenzury - ma do tego prawo :)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Kaspar84 » 2015-05-30, 19:50

@mac za to Wy napluliście w twarz wszystkim, którzy was wsparli na polakpotrafi (tylko nie pisz, że to nie tak miało wyjść, bo nie mamy po 5 lat). Jeśli uważasz, że to co napisałem było szczytem chamstwa to masz wrażliwość 15 letniej dziewczyny… Pisałem gorsze rzeczy na FP marek (często światowych) które coś sobie przeskrobały u mnie i nikt mnie nigdzie nie zbanował ;]
Sprawdź na wikipedii słowo profesjonalizm i roześlij do swoich kumpli od Pixela.
Na moim biurku leży najnowszy Wasz numer, ale przez Twoje zachowanie będzie to mój ostatni.

ps. Na koniec dodam, że pracuję w stosunkowo dużym portalu internetowym (ponad milion unikalnych użytkowników miesięcznie) i ludzie piszą różne rzeczy o mnie, o mojej matce i o poziomie mojej pracy, ale NIGDY przez myśl mi nie przeszło, żeby pójść do działu moderacji i kazać kogoś zbanować, bo ktoś mnie przezwał :D
Obrazek

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: mac » 2015-05-30, 20:30

O ja, serio widzę straszna niezłą potrzebę dopieszczania.

Ja nikomu na twarz nie plułem, własnie wiedzieć jaki bóldupizm panuje w polskim internecie jestem tak wielkim przeciwnikiem crowdfundingu. Szczególnie przy tak niskim poziomie zrozumienia w Polsce czym jest crowdfundingu i jak mogą kończyć tak finansowane projekty. Również dlatego że w crowdfoundingu powinno być miejsce na bardzo ryzykowane projekty. To nie sklep z preorderami. A do tego trzeba dodać, że największe problemy zazwyczaj mają z tymi projektami osoby które nie mają z nimi nic wspólnego - ani nie tworzą projekt, ani ich nie wspierają, ale złość i zawiść im głowy zalewa.

"Wy napluliście w twarz wszystkim, którzy was wsparli na polakpotrafi (tylko nie pisz, że to nie tak miało wyjść, bo nie mamy po 5 lat)."

Któryś z dyskutantów już przywołał coś o mentalności PISu. W 2 numerze na stronie 12 słychać strzały.


@Kiriki-kun - czasem liczy się też kontekst.
@badPixel - są miejsca do dyskusji gdzie można w granicach dobrego smaku pisać co się tam podoba, społeczność Pixela ma nawet 2 takie miejsca - grupę i forum, nie cały świat jest hype parkiem dla trolli
@Axi0maT - rozumiem że odbierasz, że ten cytat to o Tobie? Dużo energii wkładasz w hejtowanie Roberta w różnych miejscach, wiec chyba ci zależy.



PS
16 stycznie na forum Pixela napisałeś "za to, jakimi burakami jesteście nie kupię waszego magazynu" - nadal wisi, nikt nie ocenzurował, ale nie możesz co kawałek pisać że już nigdy nie kupisz, bo nie wygląda to poważnie.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Kaspar84 » 2015-05-30, 20:41

Nie wierzę, że takie rzeczy może pisać dorosły człowiek :)
Bóldupizm panuje na całym świecie przy każdym projekcie crowdfundingowym przy którym zbieracze wydymali wspierających, wystarczy sobie poszukać przykładów. Prezentujesz najgorszy przykład polaczkowania (bo polacy to, bo w polskim internecie o tamto, a cała reszta świata taka cywilizowana).
Nie będę wnikał w temat samego projektu SS, bo już został opisany na wszelkie możliwe sposoby, chciałem się odnieść tylko do Twojego zdania, jakoby na FP Pixela nie banujecie ludzi na podstawie swojego przykładu.

Wy nie piszecie gazetki szkolnej, gdzie za same starania trzeba was klepać po plecach. Gazeta dla mnie jest bardzo fajna i chciałbym ją czytać dalej, szkoda tylko, że nie potraficie ogarniać social mediów na przyzwoitym poziomie a Ty Mac za teksty które tutaj walisz powinieneś mieć zakaz wypowiadania się publicznie, bo nerwy Ci puszczają przy byle uwadze.

Pozdro i dla mnie koniec tematu.
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Kiriki-kun » 2015-05-30, 20:43

Crowdfunding to też nie narzędzie do wyłudzania kasy.
Jeżeli zakładasz projekt, że zrobisz coś za 1000 zł i dostaniesz te 1000 zł to to robisz.
I koniec, nie ma że nie wyszło albo brakło kasy.
Co do ważności "kontekstu". Proszę, przytocz mi jak wyglądał bo nie potrafię go sobie wyobrazić.
Jeżeli zakładacie FP na mediach społecznościowych to liczycie się z możliwością odpowiedzi tejże społeczności. Jeżeli twierdzisz że udziela się tam grupa hejterów, a wszystko jest tak naprawdę w porządku, to ludzie sami powinni "nakrzyczeć" na hejterów.
Jeżeli coś takiego nie miało miejsca, i nagle się okazuje że na FP udzielają się tylko hejterzy, to może warto się zastanowić dlaczego?

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: mac » 2015-05-30, 20:53

"Crowdfunding to też nie narzędzie do wyłudzania kasy.
Jeżeli zakładasz projekt, że zrobisz coś za 1000 zł i dostaniesz te 1000 zł to to robisz.
I koniec, nie ma że nie wyszło albo brakło kasy."

Ależ to jest TOTALNA bzdura.

Nie podam ci kontekstu bo go nie znam, nie da się go sprawdzić, sprawdziłem tylko skargę na forum bo nadal wisi. Nikt specjalnie nie żyje takimi bzdurami, i nikt już tego nie pamięta, to było z 5 miesięcy temu. Serio są ważniejsze i ciekawsze sprawy z życiu niż to że ktoś nie może trollować gdzieś. Lepiej się zająć komunikacją z pozostałymi 20 tysiącami fanów, niż przejmować się pewnie z 20 którzy coś przeskrobali. Ale biorąc po uwagę jakiego języka używa sam zainteresowany nawet tutaj i jakimi stwierdzeniami i emocjami obraca, to jestem przekonany że zasłużył.

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: mac » 2015-05-30, 21:09

Kaspar84 pisze: Nie będę wnikał w temat samego projektu SS, bo już został opisany na wszelkie możliwe sposoby, chciałem się odnieść tylko do Twojego zdania, jakoby na FP Pixela nie banujecie ludzi na podstawie swojego przykładu.
A to widzisz, to się nie zrozumieliśmy. Odnosiłem się do jakiejś masowej cenzury, która była zasugerowana przez Axiomata. Nic takiego nie ma, co nie oznacz, że kilka osób nie dostało bana na FB, ale nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jak teraz spojrzałem na kilka stron gdzie mam admina, to średnio na stronę która ma w okolicach 100 tysięcy fanów, uzbierało się po 50 do 100 osób z banami.
Kaspar84 pisze: Wy nie piszecie gazetki szkolnej, gdzie za same starania trzeba was klepać po plecach. Gazeta dla mnie jest bardzo fajna i chciałbym ją czytać dalej, szkoda tylko, że nie potraficie ogarniać social mediów na przyzwoitym poziomie a Ty Mac za teksty które tutaj walisz powinieneś mieć zakaz wypowiadania się publicznie, bo nerwy Ci puszczają przy byle uwadze.
Jestem oazą spokoju, ale nie mam zwyczaju klepać po plecach i profilaktycznie przepraszać za wszystko. Nie mam tez zwyczaju przechodzić nad stwierdzeniami typu "Wy napluliście w twarz wszystkim", "za to, jakimi burakami jesteście" jeśli uważam je za krzywdzące. Jeśli uważasz, że profesjonalizmem jest używanie takich stwierdzeń, a brakiem profesjonalizmu jest reagowanie na nie, no to się nie dogadamy. Tym się różnią fora od stron marek na FB, że na forum jest miejsce na dyskusję i reakcje.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Kiriki-kun » 2015-05-30, 21:22

mac pisze:"Crowdfunding to też nie narzędzie do wyłudzania kasy.
Jeżeli zakładasz projekt, że zrobisz coś za 1000 zł i dostaniesz te 1000 zł to to robisz.
I koniec, nie ma że nie wyszło albo brakło kasy."

Ależ to jest TOTALNA bzdura.
Mógłbyś w takim razie rozwinąć myśl? Totalną bzdurą jest nieokradanie ludzi?
Twierdzisz że nie masz nic przeciwko zapłacić mi 150 zł za stwierdzenie "jednak mi się nie udało"?

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: mac » 2015-05-30, 22:01

Wolałbym nie płacić Ci 150 zł za stwierdzenie "jednak ci się nie udało", ale jeśli płacę na kasę w ramach crowdfunding, to wiem że tak może się i skończyć. Dlatego kalkuluję sens i ryzyko wsparcia idei zrobienia TEGO CZEGOŚ. Wsparłem na przykład OUYA i choć nic z tego projektu sensownego nie powstało, a zebrano perę ładnych milionów, to nie żałuje, że wierzę że sama kwota przyczyniła się do zmiany polityki wydawniczej Sony i MS. Wsparłem kilka innych projektów z których nic do dziś nie wynikło. Crowdfunding to nie preorder. Są projekty maksymalnie bezpieczne, bliskie temu preorderowi, jak "mamy komiks, chcemy go wydrukować - tutaj pdf i zobaczcie czy wam się podoba" - wtedy ryzyko jest minimalne. Jednak gdy ktoś powie: będziemy projektować nowego łazika marsjańskiego i jak się uda to przywieziemy tone skał z Marsa dla wspierających, to cóż ryzyko jest spore że skały nie dotrą, ale może warto wesprzeć w ten sposób badanie budowy łazików.

Crowdfunding z założenia na początku miał być sposobem finansowania projektów które marzą się społeczności, a nie ma na niego kapitału prywatnego bo albo pomysłodawca nie ma, a inwestorzy nie chcą bo nie zgadza im się w excelu. Później niestety ewoluował do metody promocji i sprzedaży, z założeniem: zbierzmy cokolwiek, byle na gadżety dla wspierających wystarczyło i promocja z tego była, projekt i tak robimy za swoje, ale hype musimy budować.

Niezmiennie jednak u podstaw crowdfunding to nie preorder gotowego produktu, ale wsparcie idei zrobienia czegoś co ma się dopiero wydarzyć. A nawet w starających się o bezpieczeństwo biznesowe poukładanych do bólu korporacjach, na jeden udany projekt przypada pięć nieudanych, tyle że mało kto się tym ekscytuje. Skoro jednak ktoś używa w kontekście crowdfundingu słowa "wyłudzanie" czy "nieokradania" i nie ma na myśli sytuacji (no chyba że ma) - zebrali kasę i zniknęli - to coś poszło nie tak. Ale crowdfunding jest młody, wszystko przed nim, wielkie porażki za grube miliony, które nauczą ludzi kalkulować ryzyko też. Gdy kupuję akcje na giełdzie firmy X wierzyć że ich nowy kontrakt na produkcję Y przyniesie im kupę kasy, co spowoduje wzrost akcji spółki, a tymczasem okaże się że projekt Y nie wypalił i ceny akcji spadły, to nie oznacza, że firma X mnie okradła, ale że ja źle skalkulowałem ryzyko zakupu akcji. Crowdfunding jest bliższy graniu na giełdzie niż robieniu zakupów w sklepie.

Jedna znana mi osoba która zebrała kilkaset tysięcy dolarów na Kickstarterze stwierdziła ostatnio, że od czasu zbiórki przestali tworzyć produkt jaki chcieli i w jaki wierzyli, ale cała energia przeniosła się na zarządzania oczekiwaniami.

I jeszcze uściślę: jestem zwolennikiem wspierania w ramach crowdfundingu idei nam bliskich, jestem na stan obecny przeciwnikiem tworzenia kampanii crowdfundingowych, bo lepiej spać spokojnie w nocy. Robienie czegokolwiek produktywnego i tak nam przyniesie wrogów i bez crowdfundingu.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Axi0maT » 2015-05-30, 22:09

Mac, piszesz o hejterach, trollach, bolu dupy itd, itp... a ja sie pytam wprost - czy nie przyszlo ci do glowy ze ci wszysgy ludzi sa obiektywni wlasnie? Ze moze maja powod do tego zeby obrzucac was gownem? Serio myslisz ze 95% ludzi ktorzy wchodza i pisza cos na fanpejdzu pixela to hejterzy? Zmowa jakas? To zakrawa juz o jakies teorie spiskowe. Serio spojrz na to na chlodno. Zobacz chocby na ten temat badz analogiczny o ss/pixelu - nie widzisz ze sie kompromitujesz? Bronisz czegos co kazdy od gory do dolu objezdza... zgodnie z twoja teoria to wszyscy userzy tutaj to trolle... serio jestes az taki niereformowalny?

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Muzea gier, muzea gier wszędzie.

Post autor: Kiriki-kun » 2015-05-30, 23:15

mac pisze:Jedna znana mi osoba która zebrała kilkaset tysięcy dolarów na Kickstarterze stwierdziła ostatnio, że od czasu zbiórki przestali tworzyć produkt jaki chcieli i w jaki wierzyli, ale cała energia przeniosła się na zarządzania oczekiwaniami.
Jakie zarządzanie oczekiwaniami? Mówisz ludziom co chcesz zrobić, a oni dają Ci kasę. Skoro już zebrali kasę to dlaczego nie mogą po prostu zrobić dokłądnie tego co zamieścili w projekcie?
Nie jesteś przypadkiem członkiem jakiejś partii politycznej? Bo masz tendencje do rzucania zwrotami które wymagają dodatkowego wyjaśnienia.
Po sprawdzeniu w internecie dowiedziałem się że "zarządzanie oczekiwaniami" to precyzyjne ustalenie oczekiwań klienta przed zabraniem się do pracy.
Ale w crowdfundingu jest to całkowicie opcjonalne. Więcej. Dokładnie potrzebę czegoś takiego crowdfunding eliminuje. Nie musisz w kółko zmieniać projektu żeby się tylko przypodobać szefowi.
Robisz projekt i chwyci albo nie. Jeśli nie, to znaczy że jest na niego za małe zainteresowanie, i wtedy można myśleć o jakichś zmianiach. Crowdfunding w żaden sposób nie wymaga "zarządzania oczekiwaniami".
Oczywiście wymaga zrobienia tego co się obiecało w ramach projetku, ale to co innego i jest logiczne.

Awatar użytkownika
166MMX
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 187
Rejestracja: 2010-08-19, 14:37
Lokalizacja: Okolica Krakowa

Re: "Nobody cares now" - czyli kto komu pluje w twarz

Post autor: 166MMX » 2015-05-31, 00:09

Pamietam jak jednego gościa zbanowali po 10 minutach jak napisał swoje zdanie na temat numeru trzeciego Hahaha [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] widocznie jego zdanie było nie wygodne [emoji23][emoji23][emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
PSN: RetroGracz
PSX/PS2/PS3/NES/SNES/SEGA

ODPOWIEDZ