Strony o grach

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Strony o grach

Post autor: setezer » 2007-01-23, 10:15

Wpadlem na pomysl by wypisac kilka znanych mi stron o konsolach, ktore poruszaja tez tematyke retro. Jednak sam spis bylby raczej bezuzyteczny, zatem poza linkami wrzucam krotki komentarz. Prosze Was o uzupelnienie spisu i swoje subiektywne opinie.
Ostatnio zmieniony 2014-07-25, 08:44 przez setezer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Axi0maT » 2007-01-23, 12:56

Dorzuce sie z zagranicznymi serwisami:
Sega Genesis Gamepics
bardzo fajna stronka z masa screenshotow z przeroznych gier na Sege Mega Drive /Genesis. Z przyczyn oczywistych juz bez aktualizacji.

Nintendo 64 Resource Page
Masa informacji na temat Nintendo 64, szczegolnie na temat tych mniej znanych akcesoriow (rowniez developerskich). Obszerna lista Release, zawierajaca chyba komplet gier ktore ukazaly sie na N64 - szkoda tylko ze czesc tytulow nie posiada wpisanych informacji na temat wydania gry w Europie... po prostu na tej stronie jest wszystko to czego nie ma na innych. Z przyczyn oczywistych od prawie 3 lat juz bez aktualizacji.

Z wymienionych przez setezera stronek wpadlem na X-Generation ale jak zobaczylem info ze SNESa wyprodukowal Microsoft, to sobie odpuscilem... Poza tym stronka moim zdaniem bez przyszlosci... bo co tam moze sie jeszcze pojawic? Chyba ze opis jakichs mniej znanych systemow... tylko sadzac po opisach tego co jest na chwile obecna to co to za opis... prawie zaden.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: setezer » 2007-01-23, 15:52

No to juz nie za dobrze jesli takie bledy sa. Przyszlosc strona moze miec, dodane zostaly juz pierwsze recenzje, w tym moja, ktora udostepnilem. Troche niepokoi mnie to:
Gra zajmuje okolo 510 KB, wiec nawet posiadacze modemu beda mieli latwe zadanie z sciagnieciem gry.
A i intuicyjnosc stoi pod znakiem zapytania, musialby wszsytko przemodelowac, najlepiej layout zaprojektowac od nowa. Zobaczymy, ale z podejsciem "Gra jest super, podaje link do roma", dla mnie sie taki serwis nie liczy.

Ten pierwszy link Axiomata to czesc znanej strony www.vgmuseum.com - polecam. Z zagranicznych to bez watpienia zamiata wszystko www.mobygames.com .

NieJeden
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 8
Rejestracja: 2007-01-21, 21:54

Re: Strony o grach

Post autor: NieJeden » 2007-01-24, 01:19

Mi X-Generacja przypadla do gustu. Fajnie w obecnym naplywie gotowcow PHP tworzonych przez chcacych zaistniec malolatow, zobaczyc strone kogos, komu bardziej na niej zalezy. Mloda strona i wiadomo, bledy kazdemu sie zdarzaja, poprawic zawsze mozna, a i wyglad z czasem pewnie sie zmieni na lepsze.
Szkoda, ze tak malo tych polskich stron, przydalo by sie wiecej pasjonatow retro.

http://www.guardiana.net/ - ciekawa witryna dotyczaca Segi Mega Drive, duza baza gier, skanow, artykulow i recenzji (niestety wiekszosc po francusku; menu, itp. dostepne po angielsku).

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: setezer » 2007-01-24, 09:38

To znaczy nie chcialbym aby wszyscy - przez dzialalnosc roznych opartych o gotowiec stron - skreslali serwisy korzystajace z systemu PHP Fusion czy jPortal. Przede wszystkim liczy sie wartosc merytoryczna i wklad autorow w rozwoj owego serwisu. Z drugiej strony zgadzam sie, ze we wiekszosci takie strony sa do kitu, pamietam kolesia ktory na jPortal co tydzien zmienial nazwe swojej strony i jej tematyke, skonczylo sie na stronie poswieconej Need For Speed Underground II z PC... Jeszcze cos - http://wiejskie.fora.pl/ , to ja juz wole strony w PHP Fusion.

Zas X-generacja ogolnie jest ok, ale takie bledy trzeba szybko poprawic i wiecej wlozyc od siebie, bo zrobienie takiego layouta w tabelkach to nie jest AZ taki duzy wysilek, juz trudniej napisac porzadna recenzje. Przy tworzeniu prostych html'owych stron robi sie to wszystko mechanicznie, powtarzajac wciaz podobne sobie czynnosci, zas przy pisaniu recenzji trzeba wiecej ruszyc glowa. Dlatego czekam na to co autor bedzie robil dalej, czy dodawal zdjecia znalezione w google, czy moze wysili sie i zacznie pisac recenzje (niekoniecznie dobre czy ciekawe, jesli nie ma wprawy, to ona nadejdzie z czasem). Za moment podesle mu maila, by poprawil te bledy.

Wszystkie te zagraniczne strony sa swietne, chetnie sprawdze nieznane mi linki (Guardiana jeszcze znalem), ale duzo fajniej gdybyscie wrzucali adresy polskich serwisow, o ile jescze jakies sa...
Ostatnio zmieniony 2014-07-25, 08:45 przez setezer, łącznie zmieniany 1 raz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Strony o grach

Post autor: Inlagd sill » 2007-01-24, 14:00

setezer pisze:To znaczy nie chcialbym aby wszyscy - przez dzialalnosc roznych opartych o gotowiec stron - skreslali serwisy korzystajace z systemu PHP Fusion czy jPortal. Przede wszystkim liczy sie wartosc merytoryczna i wklad autorow w rozwoj owego serwisu.
To prawda, a Panthergames to faktycznie potwierdza, tylko prawda jest tez, ze nawet Panthergames zyskaloby duzo, gdyby zamiast darmowego gotowca mialo swoj wlasny kod.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: setezer » 2007-01-24, 14:16

Moze masz racje, kilka tygodni temu nawet chcialem sie wziac za robienie strony od zera w PHP. Mam kilka ksiazek o tym jezyku, o HTML tez sporo sie znajdzie. Zrobilem w PAINT calkiem ladny projekt wygladu, ale gdy oszacowalem swoje sily, to zapal mi troche opadl. Stworzenie prostej strony to bylby z pewnoscia krok wstecz, zatem musialbym stworzyc jakis porzadny system. Wrzucanie screenow z poziomu strony, automatyczne dodawanie artykulow do dzialow i indexu textow, rejestracja uzytkownikow z malymi avatarkami przy komentarzach, ustalenie odpowiedniej szerokosci sceen shots w danych konsolach, dodawanie screenow przez uzytkownikow, system punktow za dodawanie komentarzy i screenow i wiele innych. Slowem: takie male polskie mobygames, w innym wypadku nie ma co sie trudzic, bo teraz jest w porzadku. Z nowym schematem recenzji moge z powodzeniem zmieniac layouty (wczesniej rypal sie ich uklad i "<hr>").

Oczywiscie byloby inaczej niz na Moby, bo tam liczy sie sam fakt dodania gry, a ja chcialbym by przede wszystkim byla recenzja, a dodatki dopiero na drugim miejscu (w MobyGames recenzje sa potraktowane w bardzo marginalny sposob).

Moze kiedys...

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Damjen » 2007-04-21, 08:03

Satakore

Serwis poswiecony konsoli Sega Saturn. Ogromna baza recenzji, poradnikow, okladek gier, tapet i czego tylko dusza zapragnie. Niezwykle szczegolowa czesc dotyczaca roznic regionowych w wydaniach poszczegolnych gier. Elegancko i schludnie wykonana strona, raj dla Saturn-maniakow :)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: setezer » 2007-08-19, 08:48

Dreamcast.pl
Jak sie okazuje z ankiety dwie osoby w Polsce maja ponad 500 gier na Dreamcasta. Imponujace kolekcje, alez esperanzorow musialo pojsc...

Chyba wszystkie materialy z DCFans, takze jest co czytac.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Morden » 2007-08-19, 10:27

Widze ze serwisem DreamCast zajmuje sie niejaki Pavlik. Nigdy nie zapomne mojego pierwszego kontaktu z jegomosciem, gdy to krotko po mojej rejestracji na DCFans forum zaczepil mnie zaczynajac PMke od tekstu "To ja jestem numerem jeden polskiej sceny DC. Wszystko co tu wiedza, wiedza ode mnie". Po czym pytal sie czy mam ISO takich to a takich gier na PlayStation i DreamCast bo mu w kolekcji ich brakuje. Hehe.

Zawsze bawil mnie sposob w jaki podkresla swoje zaslugi. Listy jego release'ow [posrod ktorych mozna dorwac tak smakowite kaski jak np. zebrane pliki NFO z wszystkich wypuszczonych piratow na DC jakie udalo mu sie zdobyc] to rzeczy typu repack spiraconego Explodera, z ktorego wycial niepotrzebne jego zdaniem dummy i takie tam. Ogolnie sporo dobrego humoru w tym wszystkim kiedy sie to czyta.

Dziwie sie ze kolesiowi sie jeszcze chce jakies serwisy stawiac. Ale wiadomo. Jesli nie na tych seriwsach, to gdzie puszczal by swoje release'y bedace rzeczami ktory kazdy moze zrobic przy pomocy stworzonych przez innych programistow narzedzi. Swego czasu na DCFans puscil ISO Crazy Taxi z muzyka podmieniona na T Love czy cos w tym stylu. Nie ma to jak podmienic mase oryginalnych ADX'ow na inne. Scena, panie.
Obrazek

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Strony o grach

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2007-08-19, 12:46

Ja jak sie pojawilem na DCFans to kazdy mial cos do Pavlika. Wbil mi sie post M@jka pod jego postem, mniej wiecej "juz dawno nikogo nie banowalem. o, Pavlik :twisted: ".

DCFans mialo klimat masakryczny. Pamieta ktos procz mnie i Mordena blake? Temat ordynarny, ale ubaw nieziemski. Najbardziej gdy Kozer zaczal bruzdzic w postach Playmouth'a, ze niby sam siebie zjezdzal :grin: . Stare czasy.


POZDROO FOR EVERYONY [ 8) ]

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: froger3 » 2007-08-20, 14:53

http://sealedgameheaven.forumieren.com/index.htm -> forum dla kolekcjonerow gier..zafoliowanych. Troche szczena mi opadla jak przejrzalam..

Awatar użytkownika
Abyssal
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 43
Rejestracja: 2007-02-19, 21:58

Re: Strony o grach

Post autor: Abyssal » 2007-08-20, 20:28

A myslalem, ze jestem dziwny bo zbieram gry z ksiazeczkami :P
Jak widac nie wszyscy maja rowno pod sufitem.
Chociaz zeby cos zbierac, trzeba miec jakies zalozenia.
Ich sa co najmniej dziwne :lol:

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: froger3 » 2007-08-21, 08:00

Abyssal pisze:A myslalem, ze jestem dziwny bo zbieram gry z ksiazeczkami :P
Jak widac nie wszyscy maja rowno pod sufitem.
Chociaz zeby cos zbierac, trzeba miec jakies zalozenia.
Ich sa co najmniej dziwne :lol:
rozwalil mnie post w ktorym kolo pisze ze zdobyl Castlevanie SOTN w folii za 500$. Spoko:))
Tez myslalam ze jestem dziwna bo zbieram tylko gry 3XA ale oni przebijaja wszystkich. Inna sprawa ze taka kolekcja to ladna inwestycja, co nie zmienia fakty ze zbierania gier w folli i ich nieotwierania nigdy nie zrozumiem:)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Strony o grach

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-21, 09:45

Idea zbieractwa NNWP* jest bardzo, ale to bardzo ciekawa. Przemawia do mnie jako rodzaj pewnego ekstremalnego fetyszyzmu wobec rzadkich przedmiotow. Fetyszyzmu powodowanego w tym przypadku odmawianiem sobie przyjemnosci z otwierania takich gier.

Na mysl przychodzi mi scena ze swietnego Nigdziebadz (Neverwhere) Neila Gaimana, w ktorej makabryczny morderca nie zabija jednego z bohaterow ksiazki tylko dlatego, ze ten szantazuje go rozbiciem na jego oczach bezcennej figurki. Chwile potem, kiedy udaje mu sie (tymczasowo) ujsc z zyciem wymieniajac te figurke za informacje, morderca-kolekcjoner miazdzy ja w zebach na proch z perwersyjna satysfakcja i lzami w oczach.

Tak samo ta bezcenna figurka, jak i gry NNWP posiadaja pewien cenny, ale latwy i - co chyba najwazniejsze - kuszacy do zaprzepaszczenia potencjal, czyli mozliwosc otwarcia rownoznaczna ze zniszczeniem (gra sama w sobie nie posiada w tym przypadku zadnej wartosci, taka sama niezafoliowana jest bezwartosciowa).

Forum jest swietne (zdjecia!), dzieki za link.

Ja moglbym sie pochwalic co najwyzej moimi NNWP Mini Cooperami. :grin:

*NNWP zapozyczylem ze swietnego - bo ironicznego wobec podejmowanego tematu - odcinka Laboratorium Dextera, w ktorym glownym tematem byly "Nigdy Nie Wyciagane z Pudelka" zabawki. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ODPOWIEDZ