Strony o grach

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Axi0maT » 2014-05-26, 15:07

myheadisretro pisze:Zapraszam serdecznie do czytania i oczywiście dzielenia się wiedzą i uwagami:

http://myheadisretro.wordpress.com/
No wiec dziele sie uwagami. Cytuje ze stronki:
Wróciłem do domu, odpaliłem MAME
Przy takich tekstach nie wroze zbyt wielu chetnych z retroage do odwiedzenia proponowanej strony...

myheadisretro
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2014-05-25, 17:25

Re: Strony o grach

Post autor: myheadisretro » 2014-05-26, 15:30

Przy takich tekstach nie wroze zbyt wielu chetnych z retroage do odwiedzenia proponowanej strony...
Cóż, nie robię tego pod gusta, tylko z potrzeby serca. Kto uzna za wartościowe, ten przeczyta, reszta pewnie zignoruje. Normalna rzecz;)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Storms » 2014-05-26, 19:47

Mimo wszystko językowo lipy nie widzę, da się to czytać. :)

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strony o grach

Post autor: frabi » 2014-05-31, 16:40

myheadisretro pisze:Witam wszystkich!
Od jakiegoś czasu prowadzę blog o retro-grach. Regularne, bywa że dość subiektywne wpisy. Zapraszam serdecznie do czytania i oczywiście dzielenia się wiedzą i uwagami:
http://myheadisretro.wordpress.com/
Bardzo fajny blog, dobrze że postanowiłeś go rozreklamować bo pierwszy raz usłyszałem od nim dopiero od Ciebie na DKiG. Na razie dokładniej wczytałem się we dwa wpisy, obszerne, ciekawe i niestandardowe. Będzie co czytać :)
Axi0maT pisze: No wiec dziele sie uwagami. Cytuje ze stronki:
Wróciłem do domu, odpaliłem MAME
Przy takich tekstach nie wroze zbyt wielu chetnych z retroage do odwiedzenia proponowanej strony...
No ale musiało Ciebie solidnie wciągnąć w lekturę, skoro już na tą wzmiankę o emu trafiłeś, bo ja musiałem użyć wyszukiwania żeby zobaczyć gdzie MAME jest wspomniane :D
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Axi0maT » 2014-05-31, 21:04

frabi pisze: No ale musiało Ciebie solidnie wciągnąć w lekturę, skoro już na tą wzmiankę o emu trafiłeś, bo ja musiałem użyć wyszukiwania żeby zobaczyć gdzie MAME jest wspomniane :D
Akurat tak mam ze jak wchodze na jakas nowa strone o grach to pierwsze co robie to wyszukuje wlasnie slow: "emulator", "rom", "MAME". Jak znajde to patrze w jakim kontekscie i juz wiem czy strona jest godna uwagi. W ten sposob odfiltrowuje badziewie, zlodziei i piratow. Niestety ta poleciala od razu na odstrzal... Moze i zbyt pochopnie, ale nie dociekam - zdanie ktore znalazlem utwierdza mnie w przekonaniu ze zdecydowanie szkoda tracic tam czas.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Bodzio » 2014-05-31, 21:26

A mi się tam podoba i to bardzo. Dawno nie natrafiłem na tak ciekawy blog. Przede wszystkim wartość merytoryczną należy pochwalić. Podoba mi się też dojrzały styl pisania. Na pewno zyskałeś wiernego czytelnika. Jedyna rzecz której bym się doczepił to fakt, że wszystkie wpisy są w jednym ciągu i się zjeżdża, i zjeżdża i zjeżdża i końca nie widać. Z jeden strony dobrze, ale z drugiej wolałbym jakiś fragment i ewentualne rozwinięcie. Łatwiej by się tym operowało. Co do emulacji to nie jest ona głównym źródłem doznań dla autora, a jej wykorzystanie z tego co ogarnąłem ogranicza się do minimum i mi to wystarczy.

myheadisretro
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2014-05-25, 17:25

Re: Strony o grach

Post autor: myheadisretro » 2014-06-01, 07:12

To prawda z ta struktura strony. Niestety nie znalazłem w tym co oferuje wordpress w standardzie lepszego template a na pro jeszcze się nie przesiadam.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Bodzio » 2014-06-01, 10:15

Przy dodawaniu wpisu powinno wystarczyć w edytorze dodać <!--more--> żeby ukryć część wpisu. U mnie działało na blogu, nie wiem jak na wordpress.com, ale też powinno.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Axi0maT » 2018-03-23, 16:55

Ostatnio LukegaX zalozyl zdublowany temat. Widze ze administracja skasowala go z tego powodu, dlatego odkopuje ten stary temat zeby bylo wiadomo o ktory temat chodzilo.

Zeby nie bylo ze to takie tylko suche odkopywanie - dorzucam stronke:
https://www.pikointeractive.com/
Moze nie ma tam opisow o retro grach ale jest to stronka wydawcy gier na platformy retro. Mozna tam znalezc troche gier calkiem nowych na stare sprzety jak rowniez gry ktore zostaly zarzucone w latach 90tych i nie doczekaly sie publikacji a teraz w koncu sa wydawane.

ODPOWIEDZ