The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pegasus)

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Kaplitov » 2015-10-19, 19:13

Jeśli będzie można kupić grę na cardzie, to biore w ciemno. Wygląda to wszystko fantastycznie, gratuluje zajęcia pierwszego miejsca i trzymam kciuki za przyszłe powodzenia. Sam z chęcią zobaczyłbym co to dokładnie jest na własnej skórze.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Axi0maT » 2015-10-19, 21:14

Ukukuki pisze:W grze będzie kilka utworów?
Jest taka mozliwosc ale prawdopodobnie zostaniemy przy jednym z tego wzgledu ze rom jest juz zapchany niemal do granic i niewiele juz sie na niego zmiesci. Mozna przejsc na wiekszy ale w takim wypadku trzeba bedzie sie liczyc z konsekwencjami takiego rozwiazania (raz ze cena, dwa ze niestandardowe mappery moga sprawic ze na niektorych klonach gra nie bedzie dzialac w pelni poprawnie). Ogolnie jestem zdania ze lepiej pozostac przy tej mniejszej formie.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Ukukuki » 2015-10-21, 18:54

Axi0maT pisze:
Ukukuki pisze:W grze będzie kilka utworów?
Jest taka mozliwosc ale prawdopodobnie zostaniemy przy jednym z tego wzgledu ze rom jest juz zapchany niemal do granic i niewiele juz sie na niego zmiesci. Mozna przejsc na wiekszy ale w takim wypadku trzeba bedzie sie liczyc z konsekwencjami takiego rozwiazania (raz ze cena, dwa ze niestandardowe mappery moga sprawic ze na niektorych klonach gra nie bedzie dzialac w pelni poprawnie). Ogolnie jestem zdania ze lepiej pozostac przy tej mniejszej formie.
Trochę szkoda no ale argumenty za tym są. Ile gra zajmuje i na jakim maperze pracuje?

Możesz podać orientacyjną cenę, nie chodzi mi o dokładną tylko tak plus minus 50 zł:P Planujecie wydać sam kartridż czy z jakimiś bonusami? I kiedy premiera na kartridżu w tym roku się wyrobicie?
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Axi0maT » 2015-10-21, 20:00

Ukukuki pisze: Trochę szkoda no ale argumenty za tym są.
Gra jest niewielka... a szansa na rozbudowe raczej nikla.
Ukukuki pisze:Ile gra zajmuje i na jakim maperze pracuje?
mapper jest standardowy NESowy 3x16kb
Ukukuki pisze: Możesz podać orientacyjną cenę, nie chodzi mi o dokładną tylko tak plus minus 50 zł:P Planujecie wydać sam kartridż czy z jakimiś bonusami? I kiedy premiera na kartridżu w tym roku się wyrobicie?
Tu na kazde z pytan powinienem odpowiedziec "nie wiem". To po prostu wszystko bedzie przedmiotem ustalen w najblizszym czasie. Moge jednak powiedziec jakie sa moje wymagania i zyczenia. Na grze nie chce zarobic absolutnie nic - sam wlozylem w to trzy miechy zycia i skoro nic za to nie oczekuje to chcialbym znalezc kogos kto bedzie mial takie samo podejscie jak ja - koszt wydanej gry powinien pokryc koszt materialow... bez liczenia czasu i pracy (wiem ze z tym moze byc ciezko, dlatego pewnie bedziemy szukac zeby bylo mozliwie jak najtaniej). Chcialbym celowac w ok 20-30pln za cala gre (co wydaje sie kwota wrecz niedorzeczna, ale jak pisalem - zalezy mi na tym zeby zrobil to ktos z pasja tak jak ja). Jak wspomnialem gra jest bardzo mala (ale z racji tego ze trudna to na chwile obecna starcza jednak na te 2-3 godziny zabawy). Co do wersji - chcialbym kartridz, pudelko i instrukcje w ktorej bedzie historia gry (obecnie w romie zabraklo miejsca na intro). Mysle ze ten rok jest kompletnie nierealny... ale kto wie - duzo zalezy od tego czy znajdzie sie ktos z rownie duzym zapalem co ja.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Ukukuki » 2015-10-21, 20:42

20-30 zł to jest niestety kompletnie nierealna cena do tego za sam kartridż. Chociaż to wszystko pewnie zależy od nakładu. Z mojego punktu widzenia nie oszczędzałbym na jakości kartridża czyli sama obudowa i label w możliwie wysokiej jakości. Pudełko i instrukcja było by ciekawie ale nie wiem czy to realne, dużo zależy od nakładu.

Ja bym mimo wszystko dorzucił sobie symboliczny narzut na zwrot poświęconego czasu. Kupujący tego nie odczuje bo lwią część ceny to będzie właśnie kartridż.

Mówisz ,że gra jest mała ale 2-3 godziny gry to jest górna półka jeśli chodzi o gry na Famicoma/NESa niewiele gier zabiera tyle czasu nie licząc oczywiście jRPG. Chyba ,że płynne przejście to jest standardowe 15-30 minut?
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Axi0maT » 2015-10-21, 21:10

Kosci EPROM sa raczej tanie, kawalek plastiku... naklejka.... najwiecej kosztuje niestety robocizna w takim przypadku.
Gre przy perfekcyjnym wyczuciu da sie przejsc w 10 minut... ale jak mowilem - jest stosunkowo trudna. Ta gra to swoisty hold dla starych gier zrecznosciowych - co prawda nie ma limitu czasowego na planszach ale zadnych continue, zadnego odnawiania zycia w stylu Call of Duty, zadnego wybaczania bledow... Jedno zycie na cala gre! Miejsce do skoku odliczane w pixelach i takie tam... ma byc trudno jak w latach 80tych! I jest... ale z takim wywazeniem aby nie bylo frustrujaco. Da sie przejsc ale trzeba masterowac - udaje sie kazdemu kto ma tyle samozaparcia zeby podejsc n-ty raz do gierki :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Ukukuki » 2015-10-21, 21:23

Byle nie był to poziom Gradiusa:P
Famicom!

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Kaplitov » 2015-10-21, 22:00

Ale Gradius jest dość łatwy przy odrobinie wprawy.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: ufix » 2015-10-22, 08:29

Axi0maT, nie zastanawiałeś się nad zamówieniem kartridży z chin? Część sprzedawców pirackich gier na famicoma/nesa na aliexpress podaje w opisach produktów możliwość wysłania im własnego ROMa i projektu naklejki, cena zazwyczaj nie przekracza 10 dolarów za sztukę z darmową wysyłką.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Axi0maT » 2015-10-22, 09:28

ufix pisze:Axi0maT, nie zastanawiałeś się nad zamówieniem kartridży z chin? Część sprzedawców pirackich gier na famicoma/nesa na aliexpress podaje w opisach produktów możliwość wysłania im własnego ROMa i projektu naklejki, cena zazwyczaj nie przekracza 10 dolarów za sztukę z darmową wysyłką.
Przyznaje ze jest to dosc ciekawa alternatywa. Male zwinne chinskie raczki moga to zrobic i tanio i szybko... no i technologie znaja :)

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: DizzyX » 2015-10-22, 10:20

Axi0maT pisze:Przyznaje ze jest to dosc ciekawa alternatywa. Male zwinne chinskie raczki moga to zrobic i tanio i szybko... no i technologie znaja :)
A całą makulaturę na spokojnie zrobi się u nas we własnym zakresie ;)
Nawet jak Chińczycy spaprają naklejki - to się ogarnie drugie ;)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: ramzes64 » 2015-10-22, 18:46

Axi0maT pisze:
ufix pisze:Axi0maT, nie zastanawiałeś się nad zamówieniem kartridży z chin? Część sprzedawców pirackich gier na famicoma/nesa na aliexpress podaje w opisach produktów możliwość wysłania im własnego ROMa i projektu naklejki, cena zazwyczaj nie przekracza 10 dolarów za sztukę z darmową wysyłką.
Przyznaje ze jest to dosc ciekawa alternatywa. Male zwinne chinskie raczki moga to zrobic i tanio i szybko... no i technologie znaja :)
jeszcze ci gre spiraca i bedzie chodzila gdzies w chinach pod innym tytulem :)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Axi0maT » 2015-10-22, 19:04

Ramzesku - gra i tak bedzie dostepna za free w postaci romu. Na kartridzu tylko wersja kolekcjonerska bedzie :) ... jak ktos bedzie chcial chinczykom zaplacic za samego carta to prosze bardzo... I tak na tym nic nie bede zarabial.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Axi0maT » 2015-10-22, 21:18

Z racji tego ze jest duze zainteresowanie gra i naciski z kazdej strony zeby udostepnic gre, to mimo ze jest ona jeszcze nie skonczona i zawiera troche bugow to udostepniam wersje konkursowa:

www.retroage.net/pliki/The_Wizard_1.00.zip

PS: Prace nad gra oczywiscie wciaz trwaja.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: fixxxer1 » 2015-10-23, 10:41

Odpaliłem na emu - całkiem fajna :D Gratuluję wiedzy i umiejętności.
Żaby będą skakać?

ODPOWIEDZ