Dyskusja o ósmej generacji konsol

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Dyskusja o ósmej generacji konsol

Post autor: chrno » 2015-10-28, 22:11

Widzę Axi Zielony krąg wciągnął Cie bez reszty ;-) Czyżby miłość do nawet starego Big N zupełnie wyparowała? ;-P Swoją drogą dalej dziwi mnie że MS trzyma się zasady "1 gra dostępna do pobrania co 2 tygodnie".

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: Axi0maT » 2015-10-29, 05:05

Nic nie musialo mnie wciagac, sam wybralem kierujac sie zdrowym rozsadkiem. Xbox 360 to w tej chwili najlepsze wyjscie jak dla mnie. Nintendo poplynelo (Wii U oraz 3DS kompletnie mnie nie interesuja) a exclusivy sony nigdy mnie nie pociagaly. Majac combo Wii + xbox360 moge ograc w zasadzie 95% tego co dla mnie wazne w poprzedniej generacji (pozostale 5% to buzz + uncharted na ps3).

Odnosnie zasady 1 gra co 2 tygodnie to wg mnie przyjmuje to taka a nie inna postac z powodu tego ze kupujac abonament na miesiac gracz lapie sie na 3 gry a nie na 4 w przypadku jakby dawali obie juz od poczatku miesiaca. Wiadomo, sony inaczej to zorganizowalo ale roznica jest taka ze m$ daje gry, a sony dostep do gry. Ja nie kupujac abonamentu przez ostatnie 3 miechy (bo nie bylo gier ktore mnie interesuja, a w zasadzie to byly takie ktore mam na plytkach) wciaz moge ogrywac na spokojnie to co dostalem do tej pory.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: chrno » 2015-11-08, 19:36

Podobno MS zrezygnował z tego w przypadku XOne i tam mamy już użyczanie gier aniżeli pełny dostęp do tytułów niezależnie czy posiadamy Golda czy nie. A pisząc wciągnął miałem na myśli to iż i system i gry przypadły Ci do gustu. Sam jak dobrze wiesz większość poprzedniej generacji spędziłem przy X360 mając za sobą blisko 200-250 tytułów, więc wiem o czym mowa :-) I fakt faktem combo 360 + Wii swoje robi. Obecnie mam Wii U, New 3DS'a i PS4 ale platforma Sony idzie na odstrzał bo preferuje jednak obóz zielonych (bloodborne jest super i w ogóle ale Halo 5, Quantum Break czy ReCore bardziej mnie kręcą). Na swój sposób potrafię zrozumieć zrażenie się do Wii U ale z 3DS'em nie kumam zwłaszcza że kontynuuje powstałe serie z DS'a, więc mamy w sumie to samo tyle że w lepszej oprawie i lepszym sterowaniu + trochę świeżynki. Ale co kto lubi. Swoją drogą zamierzasz przesiąść się na XOne?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: Axi0maT » 2015-11-09, 00:17

chrno pisze:Podobno MS zrezygnował z tego w przypadku XOne i tam mamy już użyczanie gier aniżeli pełny dostęp do tytułów niezależnie czy posiadamy Golda czy nie.
To akurat mnie nie interesuje poniewaz:
chrno pisze: Ale co kto lubi. Swoją drogą zamierzasz przesiąść się na XOne?
XOne to chyba ostatnia konsola jaka zamierzam kupic... Jak zejdzie do 150-20pln to bede sie zastanawial. Ogolnie M$ jest u mnie skreslony za swoja polityke. Jakies udziwnienia z systemem, sprzeganie z PC.. i cala masa funkcji ktore mnie kompletnie nie interesuja. Dodatkowo mam dobra pamiec, wiec nie mam w zwyczaju wystawiac dupy w kierunku kogos kto juz raz chcial wydymac mnie i innych graczy i to na bezczelnego - bez nawilzania, bo jeszcze przed zakupem konsoli. Jesli mowimy wiec o konsolach nowej generacji to nastawiam sie zdecydowanie n aPS4... nic innego w zasadzie dla mnie sie nie liczy. Nawet nie ma miedzy czym wybierac, bo wspomniany przez ciebie xone jest bardzo, ale to bardzo daleko za Wii U, do ktorego jestem nastawiony negatywnie :)
chrno pisze: z 3DS'em nie kumam zwłaszcza że kontynuuje powstałe serie z DS'a, więc mamy w sumie to samo tyle że w lepszej oprawie i lepszym sterowaniu + trochę świeżynki.
W duzej mierze chodzi chyba o to ze mam DSa i gralem na nim moze z godzine w ciagu ostatnich 5 lat... handheldy to kompletnie nie moja bajka. Wystarcza mi w zasadzie GBA ktorego zabieram na plaze 5 czy 10 razy do roku :)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: mentor93 » 2015-11-09, 00:40

Axi0maT pisze:Jesli mowimy wiec o konsolach nowej generacji to nastawiam sie zdecydowanie n aPS4...
Kolejny nawrócony na właściwą drogę :D Tak bardziej poważnie, myślisz o PS4, ale tylko dlatego, że XOne to według Ciebie złom czy "czwórka" ma jakieś swoje plusy, które do Ciebie przemawiają?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: Axi0maT » 2015-11-09, 08:15

mentor93 pisze: Kolejny nawrócony na właściwą drogę :D Tak bardziej poważnie, myślisz o PS4, ale tylko dlatego, że XOne to według Ciebie złom czy "czwórka" ma jakieś swoje plusy, które do Ciebie przemawiają?
To nie kwestia nawrocenia, tylko po prostu po raz pierwszy w historii nie ma zadnej sensownej alternatywy. Sony nie musi w zasadzie nic robic bo M$ sam sobie rzuca klody pod nogi i daje dupy na kazdym kroku. Inna sprawa ze takie gry jak Bloodborne, Daylight, The Order: 1886, Uncharted 4 czy nadchodzacy wielkimi krokami Deep Down o wiele bardziej do mnie przemawiaja niz pozycje konkurencji gdzie w zasadzie tylko Gears of War 4 ciezko bedzie odzalowac (bo druga z gier ktora mnie interesuje - Ori and the Blind Forest, wiadomo juz ze wyjdzie na x360). Tak wiec gry jak dla mnie tez swiadcza na korzysc PS4.

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: yrkill » 2015-11-09, 09:18

Yyy, naprawdę wierzysz w to co piszesz?

Sony, póki co, sprzedaje marzenia. Konferencja E3 jest tego idealnym dowodem. Ziściły się tam wszystkie mokre sny — było Shenmue III, Remake FF7, The Last Guardian, Kingdom Hearts III. Myk jednak polega na tym, że żadna z tych gier NIE ISTNIEJE. I długo istnieć nie będzie. Ah, ja wciąż czekam na Rime i remake SotB który pokazali na Gamescomie kilkadziesiąt już miesięcy temu. Sony, obecnie, nie ma NIC w rękawie poza Uncharted 4.

Natomiast Microsoft zawsze będzie miał gorszy line-up dla ludzi, którzy jarają się japońskimi grami. Ale Ori and the Blind Forest, czasowy ex na Tomb Raidera, wspaniałe Forzy. Do tego Scalebound który będzie fantastyczny, Raiden czy ReCore sprawiają, że BARDZO pragnę X1. I nie jest to już kwestia "czy" kupię tę konsolę, a "kiedy". Bo, tak, mam PS4, a X1 wymarzył mi się amerykański, bym miał na czym odtworzyć amerykańskie filmy na BD ;).
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: Axi0maT » 2015-11-09, 11:01

yrkill, zdecydowanie wierze w to co pisze :) Zaden z wymienionych przez ciebie tytulow kompletnie mnie nie interesuje... Nie jaram sie japonskimi grami, zdecydowanie bardziej kreca mnie tytuly zachodnie, a i tak X1 nie jest w stanie zaoferowac mi niczego ciekawego. Czasowe ex'y na x1 nie maja dla mnie znaczenia, bo PS4 i tak kupie dopiero jak bedzie kosztowala 1/3 tego co teraz, wiec do tego czasu napewno dotra juz na konsole Sony :)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: mentor93 » 2015-11-09, 14:03

yrkill, zdecydowanie przesadzasz. Wiadomo, że gry to kwestia gustu, ale to przesada pisać, że Sony nie ma nic w rękawie. Ostrożnie też podchodziłbym do pisania, że nie ma żadnego Shenmue 3, KH3 czy The Last Guardian.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: yrkill » 2015-11-09, 16:57

mentor93 pisze:yrkill, zdecydowanie przesadzasz. Wiadomo, że gry to kwestia gustu, ale to przesada pisać, że Sony nie ma nic w rękawie. Ostrożnie też podchodziłbym do pisania, że nie ma żadnego Shenmue 3, KH3 czy The Last Guardian.
O, nie wymieniłeś FF7, celowo? : ]]]

O ile pewnie honor im nie pozwoli totalnie ubić tych marek, o tyle w momencie gdy ogłosili je na E3 wiadomo było, że te gry jeszcze NAPRAWDĘ nie istnieją i długo istnieć nie będą. To wiele lat pracy, kilka lat odwlekania, w sumie nie wykluczałbym też przeniesienia części na PS5. Problem polega na tym, że MS mówi że będzie gra wtedy i wtedy — ona jest. Scalebound istnieje i wygląda ładnie. TR już na rynku. Inna sprawa to taka, że KH3 wizualnie prezentowało się koszmarnie ; ].

Smutne że tak bardzo bronicie Sony. Nikt ich nie rozlicza z szumnych zapowiedzi. I że wszyscy mają gdzieś tytuły takie jak Rime czy SotB, którymi byli podekscytowani gdy zobaczyli zapowiedzi na Gamescomie dwa lata temu, a teraz słuch po nich zaginął. No ale hej, jest Order i Until Dawn! ; )

Nah, chciałem poprosić kogoś z modów o wydzielenie tematu, ale chyba trzeba byłoby go nazwać wojenką współczesnej generacji, co delikatnie mija się z celem. Dlatego chyba wypadałoby po prostu zakończyć tę dyskusję i czekać... ;)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: Ukukuki » 2015-11-09, 17:18

Prawda jest taka, obecna generacja nie ma nic nowego do zaoferowania. Odgrzewanie sprawdzonych pomysłów i nic więcej. To o czym wy mówicie to albo tego nie ma albo jest nieciekawym kotletem.

Dla mnie obecnie na nowej generacji liczy się tylko Wiedźmin 3 i Super Mario Maker (tak wiem ,że gra się szybko znudzi ale idea jest świetna) reszta to nic odkrywczego.

W poprzedniej generacji były solidne kopy jak Gears of War (fenomenalny debiut!!!!), Uncharted, Dark Souls/ Demon's Souls (niesamowity tytuł!), Mario Galaxy (wow!) a teraz? Nie przypominam sobie debiutu z tej generacji który by mnie zachęcił do zakupu konsoli. Póki co nie kupię żadnej, może jak stanieją do 400 złotych to kupię aby ograć te parę tytułów.

Wszyscy producenci ssą obecnie, Microsoft to mnie zniechęcił syfem przy zapowiedzi konsoli chociaż to chce naprostować, Nintendo to już ze swoją konsolą stacjonarną odwala samo chyba nie wie co, chociaż chcą naprawić błąd, zobaczymy co to zapowiedzą w przyszłym roku. Natomiast Sony jako jedyne stawia na produkcję gier nietuzinkowych AAA jednak nic jeszcze nie wyszło co by przeszło do historii jako niesamowita gra.

Jednak jest jeszcze kilka studiów które robi dobre gry. Póki co tytułem generacji jest dla mnie Wiedźmin 3 który dużo czerpie z mocno słowiańskiej jedynki, dwójka była zbyt mocno zachodnia jeśli chodzi o klimat. Co lepsze nie mogę wskazać drugiego tytułu, liczę na Fallout 4. Jednak są to kontynuacje i RPGi na kilkadziesiąt godzin, nie każdy to lubi.

Ja póki co zostaję przy klawiaturstwie, jestem bardzo zadowolony ze Steama.

Do tego jedna z moich ulubionych serii się stacza, Halo 4 trochę dziwne ale dałem kredyt zaufania, natomiast 5.... kurczę szkoda. Seria traci swój klimat, a wszystko to przez ludzi którzy narzekali, zbyt kolorowo, śmieszni kosmici, gość w kasku motocrossowym itp. A teraz mamy troszkę mroczniejsze gówno z robotami. Super kolejny niczym nie wyróżniający się FPS.


Także obecnie jeśli musiałbym coś kupić to byłby to plejak 4 a ,że nie muszę to nic nie kupuję póki co :lol:
Famicom!

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: yrkill » 2015-11-09, 17:33

No to jeżeli o mnie chodzi, to w ostatnich latach moimi ulubionymi twórcami są Platinum Games. Mają boski silnik, wspaniałe podejście do tematu slasherów i każda z ich gier daje mi nieprawdopodobnie dużo frajdy. Korra, choć bardzo budżetowa, przyssała mnie do siebie jak szalona. Podobnie Transoformersy. O Bayonettcie 2 nawet nie wspomnę.

Teraz cały czas powstają i są wydawane dziwadła, ale to stało się już domeną sceny niezależnej. Żaden duży gracz nie może sobie pozwolić na wtopieniu kilkuset milionów na eksperyment. Dlatego lepiej rzucić hajsem w kolejną odsłonę Assasyna, który przecież i tak się sprzeda ;)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: mentor93 » 2015-11-09, 17:59

yrkill pisze:O, nie wymieniłeś FF7, celowo? : ]]]
O, nie, po prostu remake FF7 mnie nie interesuje, a tamte trzy gry - tak.
yrkill pisze:MS mówi że będzie gra wtedy i wtedy — ona jest.
Proszę Cię... M$ wcale taki świetny nie jest.
yrkill pisze:Scalebound istnieje i wygląda ładnie. TR już na rynku.
Tak, no bo The Order nie ma, Bloodborne nie istnieje (a może istnieje, tylko teoretycznie?), podobnie Killzone, Knack, inFamous SS i First Light, Driveclub, Until Dawn, Everybody's Gone to the Rapture i jeszcze parę innych...

Nie wydaje mi się, żeby nikt tak Sony nie rozliczał z ich zapowiedzi. Myślę też, że ani Shadow of the Beast, ani Rime nie zaginęły, ale są wciąż obecne. Ten pierwszy choćby na tegorocznym E3... Faktem jest, że poziom wydanych ex-ów PS4 jest taki sobie - jedne gry są dobre, drugie średnie (choćby przeciętny Killzone Shadow Fall, na temat którego parę razy już na forum pisałem), ale zapowiedzianych jest kilka ciekawych, dobrze rokujących produkcji, a w przygotowaniu na pewno jest jeszcze "coś", więc nie można Sony zarzucić, że olało swoje ex-y albo że się nie stara. Przeciwnie - Sony zawsze wspierało różnorakie projekty, od wysokobudżetowych gier AAA po małe, nietypowe gry indie i wychodzi im to dobrze. Po konferencji na Paris Games Week wierzę, że PS4 będzie tylko zyskiwać dobre ex-y, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Na pewno sytuacja ex-ów PS4 jest bardziej interesująca niż w przypadku XOne i warto się jej przyglądać.
yrkill pisze:No ale hej, jest Order i Until Dawn! ; )
Ty tak na serio?

Zawsze znajdą się osoby narzekające na wszystko... Jak dla mnie ten dwuletni okres istnienia nowej generacji i plany na przyszłość budzą zdecydowanie więcej emocji pozytywnych niż negatywnych. Zapewne gdyby teraz wyszły takie pierwsze Gearsy, to każdy powiedziałby, że może i system osłon to fajny dodatek, ale to tylko dodatek, a nie żadna innowacja i nowatorskość. Pamiętam dobrze, że i na początku poprzedniej generacji było sporo takich narzekaczy, którym się nic lub mało co podobało i w ogóle mieli jakieś wygórowane nadzieje i wymysły na temat nadchodzących premier. Mi wydaje się, że producenci jednak się starają, czego przykładami mogą być wymieniony przez yrkilla Scalebound, Dreams od Media Molecule, takie eksperymenty jak Dear Esther, Gone Home albo Everybody's Gone to the Rapture, The Witness, Rime, Detroit... Nawet Horizon ma znamiona nowatorskości, ale zawsze będą osoby, którym będzie mało i chciałyby nie wiadomo czego. Dla mnie liczy się po prostu to, czy się dobrze bawię przy danej grze, bo w końcu kupując jakiś tytuł liczę na frajdę z rozgrywki, jakakolwiek by charakterystyka tej gry nie była. Inaczej tylko oczekiwałbym czegoś niewiarygodnego i właściwie nie wiadomo czego i w ogóle bym się dobrze nie bawił... Rozumiem, można oczekiwać, że nowa generacja przyniesie pewne nowości, no ale bez przesady. Najważniejszy jest przecież czynnik frajdy. Bez niego to chociażby Postal 2 dawno by zagrzebano.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: Axi0maT » 2015-11-09, 20:29

Niech kazdy kupuje co mu pasuje. yrkill wyraznie ma inne podejscie do sprawy, bo go kreca gry calkiem innego typu. Ja popieram jednak zdanie Ukukukiego - na chwile obecna nie dalbym wiecej niz 400pln za te konsole "nowej generacji", tak wiec pozyjemy, zobaczymy. Do czasu jak ceny spadna to sie sytuacja wyklaruje i bedzie wiadomo w co warto inwestowac :)

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: yrkill » 2015-11-09, 20:59

mentor93 pisze:
yrkill pisze:MS mówi że będzie gra wtedy i wtedy — ona jest.
Proszę Cię... M$ wcale taki świetny nie jest.
Oczywiście że nie. Ale jak już coś pokazuje, to jest bliżej niż dalej tej premiery. Chodzi mi raczej o słabe zagrywki Sony, które nie mają odwzorowania w rzeczywistości. Pozapowiadali tyle rzeczy, które przez ogromny okres nie działały. Teraz jest nieco lepiej, ale wciąż daleko do ideału. No i naprawdę, zeszłoroczne E3 to taki mokry sen dla wielu, który niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, bo jeszcze długo tych produktów nie zobaczymy na rynku. To mnie drażni niesamowicie.
mentor93 pisze:
Tak, no bo The Order nie ma, Bloodborne nie istnieje (a może istnieje, tylko teoretycznie?), podobnie Killzone, Knack, inFamous SS i First Light, Driveclub, Until Dawn, Everybody's Gone to the Rapture i jeszcze parę innych...
Knack to syf jakich mało. Killzone — bardzo nieudany. Infamousy są po prostu w porządku, Driveclub — co się drama przelała, ile naprzekładali, jak naobiecywali na starcie w plusie — nie dali rady spełnić obietnic. Order jest w porządku (IMO szkoda, ze tak go zjechali za długość; gra nie jest wybitna, ale też nie uważam by odejmowanie punktów za jej długość była w porządku), Bloodborne to nie moja bajka — acz szanuję. I to nie jest tak, że nie ma dobrych exów na PS4 — u mnie na dysku leży od kilku tygodni Disgaea 5, która jest grą świetną. :) Aha, a dlaczego ludzie dobrze oceniają Until Dawn nigdy nie zrozumiem ;). Ani to gra, ani historia, ani nic.


^hej, niech ktoś z modów wydzieli temat dyskusje o nowej generacji konsol, czy coś w ten deseń ;)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

ODPOWIEDZ