Dyskusja o ósmej generacji konsol

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: mentor93 » 2015-11-09, 21:22

yrkill pisze:Knack to syf jakich mało[...]
Wymieniając te tytuły nie chodziło mi o ich jakość, ale o to, że te ex-y są. Zrozumiałem tę część Twojego poprzedni wpis tak, jakby Sony nie wypuściło tych gier, które zapowiedziało.

Trochę śmieszne wydaje mi się mówić o "słabych zagrywkach" Sony, kiedy M$ odwalił o wiele większe wtopy...
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: yrkill » 2015-11-10, 08:48

mentor93 pisze:Trochę śmieszne wydaje mi się mówić o "słabych zagrywkach" Sony, kiedy M$ odwalił o wiele większe wtopy...
Jakie? Bo poza zmianą wszystkiego w swojej konsoli jeszcze na E3, tuż po zapowiedzi PS4, inne nie przychodzą mi do głowy. Wiesz, ich usługi sieciowe działają, gry można pobrać z normalną prędkością, wypuścili nowy pad który jest wszędzie bardzo wysoko oceniany. Dbają o swój line-up jak nigdy, pokusili się nawet o czasową wyłączność Lary. I gdyby nie to, że zależy mi na amerykańskiej wersji konsoli, to by mnie mieli — na pewno na premierę nowego TR siedziałbym z X1. To było świetne zagranie z ich strony i bardzo bawi mnie rozgoryczenie wszystkich posiadaczy PS4 mówiących, że tak się nie robi ;).
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: Axi0maT » 2015-11-10, 10:26

Niech jakis mod to wydzieli do innego tematu bo nie ma to zwiazku z xbox 360 a juz napewno nie z Games with Gold na te konsole. (A TEN POST DO USUNIECIA WTEDY)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: mentor93 » 2015-11-13, 00:07

yrkill pisze:Wiesz, ich usługi sieciowe działają, gry można pobrać z normalną prędkością, wypuścili nowy pad który jest wszędzie bardzo wysoko oceniany.
No wiesz, usługi sieciowe PS4 też działają, gry też pobierają się z normalną prędkością, a pad do PS4 również jest wysoko oceniany, niekoniecznie aż tak jak pad XOne, ale raczej nie ma się czego wstydzić (zresztą, jak dla mnie nigdy większej różnicy w użytkowaniu między padami PS a Xbox-a nie było).
yrkill pisze:Dbają o swój line-up jak nigdy, pokusili się nawet o czasową wyłączność Lary.
Różne rzeczy mogę powiedzieć o M$ i ich XOne, ale raczej nie to, że dbają o line-up konsoli. A już na pewno nie dbają o niego tak jak Sony o line-up PS4. Czasową wyłączność na nowego TR to sobie mogą mieć, ale to tylko czasowa wyłączność, więc... Liczy się tak jak popołudniowa mżawka - trochę coś tam popada koło nosa i tyle w temacie.
yrkill pisze:To było świetne zagranie z ich strony i bardzo bawi mnie rozgoryczenie wszystkich posiadaczy PS4 mówiących, że tak się nie robi ;).
Nie wszystkich, bo chociażby mnie TR nie bawi. Zresztą, No Man's Sky też nie, żeby nie było, że się źle wypowiadam tylko o czasowych ex-ach XOne. Z tego, co pamiętam, to gracze pecetowi też swoje trzy grosze w to "rozgoryczenie" wtrącali, bo TR to seria multiplatformowa. Nie chodziło tylko i wyłącznie o PS4, ale i o inne platformy, głównie PC, stąd to mówienie, że "tak się nie robi". Trudno mi też nazwać czasową wyłączność świetnym zagraniem. Podobnie było z Alanem Wakiem - koniec końców wyszedł na PC i to może być cały komentarz na temat ex-ów Microsoftu.
yrkill pisze:Jakie? Bo poza zmianą wszystkiego w swojej konsoli jeszcze na E3, tuż po zapowiedzi PS4, inne nie przychodzą mi do głowy.
Pomyśl, bo na pewno coś się znajdzie. Chociażby (nie)sławne 900p. Dla mnie to, że M$ dopuścił się takiego faila na E3 i późniejsze zapowiedzi XOne też nie szły mu najlepiej (żeby nie powiedzieć dosadniej), a Sony potrafiło wyciągnąć i wyciągnęło wnioski z komentarzy odnośnie negatywnych cech PS3, skreśla XOne, natomiast PS4 dużo zyskuje.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dyskusja o ósmej generacji konsol

Post autor: Ukukuki » 2015-11-13, 17:38

Mnie strasznie drażni płacenie za online, Sony zamiast dać dobry przykład to wprowadziło abonament. Super, fajna sprawa, dostaje się gry na wypożyczenie ale płacenie za możliwość gry online nigdy nie będzie leżało w kręgu moich zainteresowań. Mając kilka lat X360 tylko raz zakupiłem abonament aby pograć w Halo Wars, a tak to jechałem na zdrapkach lub kodach dodawanych do gier.

Jak dla mnie ta generacja daje ciała po całej linii. O ile urozmaicenie gatunkowe było chyba najlepsze w historii na poprzedniej generacji tak w tej mamy festiwal gier AAA z gatunku akcji. Jest to prawdopodobnie spowodowane indykami jednak trend ten mi się nie podoba.

Mamy niby trzech producentów ale nie widzę aby jakoś szczególnie konkurowali miedzy sobą. Powiedziałbym fajnie jakby jeden odpadł z wyścigu i wskoczył ktoś na jego miejsce ale będzie to prawdopodobnie Apple, a z tego nic dobrego by nie było. Chociaż Sony w latach 90 zaskoczyła świeżym podejściem tak może i nowy gracz na rynku by zrobił?

Wystarczy sobie przypomnieć jak zażarte boje były toczone na początku 6 i 7 generacji tak teraz mamy zastój. Każdy tam ma swój kawałek tortu i z niego czerpie zyski.

A największym grzechem obecnej generacji są remastery! Jak ja tego nie cierpię, zamiast przeznaczyć siły i środki na nowe tytuły to idzie się po łatwą kasę. To nie jest nic innego jak odpalenie jakiegoś tytułu na PC kiedy technika poszła do przodu na ustawieniach ultra lub zainstalowanie moda HD. Tyle ,że w tym wypadku mamy to za darmo a nie po cenie pełnoprawnej gry.
Famicom!

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Dyskusja o ósmej generacji konsol

Post autor: mentor93 » 2015-11-13, 19:45

Ukukuki pisze:może i nowy gracz na rynku by zrobił?
Może doczekamy się konsoli z kickstartera. Ale takiej porządniej, robionej z głową i od rzetelnej firmy. Może Dreamcast 2? Albo w ogóle nowa konsola Segi? Wiadomo, że to marzenia, ale nie powiem, fajnie byłoby coś takiego zobaczyć.
Ukukuki pisze:A największym grzechem obecnej generacji są remastery!
Jako 6-letniemu posiadaczowi PS3 również nie podobają mi się remastery na PS4. Ale widzę w tym sens - podobno bardzo duża część osób, która kupiła PS4, nie miała wcześniej styczności z konsolami Sony, więc te remastery to dobra i sensowna okazja, żeby ci ludzie zaznajomili się z pewnymi hitami z PS3 na nowej konsoli, dając też coś zarobić.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dyskusja o ósmej generacji konsol

Post autor: Ukukuki » 2015-11-13, 20:27

Wypuszczenie konsoli to ogromne zaplecze finansowe, zapomnij o fundowaniu tego. Dreamcast był unikatowy i nie ma miejsca na rynku dla konsoli z grami arcade, a szkoda. Ogólnie gry automatowe od lat wymierają.
mentor93 pisze:Jako 6-letniemu posiadaczowi PS3 również nie podobają mi się remastery na PS4. Ale widzę w tym sens - podobno bardzo duża część osób, która kupiła PS4, nie miała wcześniej styczności z konsolami Sony, więc te remastery to dobra i sensowna okazja, żeby ci ludzie zaznajomili się z pewnymi hitami z PS3 na nowej konsoli, dając też coś zarobić.
Głupota powtarzana przez włodarzy Sony. Powtarza się to co generację, rotacja ludzi jest chyba normalna, do mnie ten argument nie przemawia. Microsoft ładnie z tego wyszedł oferując wsparcie dla niektórych gier z poprzedniej generacji, lista tytułów będzie powiększana. Tak samo było na X360. Co ciekawe Rockstar nie zgodził się aby ich gry z X360 działały na Xbox One. Cóż widzimy jak fajne niegdyś studia zmieniają się w pazernych buców. O WiiU już nie wspominam bo tak powinno wyglądać wsparcie wsteczne.



Bardzo ciekawie z perspektywy lat będą wspominane początki Xboxa One. Jak jeden człowiek - Don Mattrick zaprzepaścił dorobek X360 która była naprawdę przyjazna graczowi. Obrali kurs na konsola zawsze podpięta do sieci, brak obrotu używkami (ma to tylko sens na PC, gdzie gry są śmiesznie tanie po latach), podpięcie dekodera pod konsolę (po co to komu? kto dopuścił do tak poronionego pomysłu?). Do tego ostatnią funkcję reklamowano jako jedną z większych zalet konsoli :lol: Fajnie ,że dopuścili za stery gościa który chyba nie wiedział do czego służy konsola. I jeszcze Kinect w zestawie.... przecież zamiast tego mogli dać lepszą pamięć i procesor graficzny, następnie zainwestować w grę która pokaże pazur konsoli (w poprzedniej generacji GoW na X360). Do tego Microsoft przestaje się liczyć na rynku PC. Jeśli Steam utrzyma dynamikę z jaką się rozwija za 5 lat będziemy go traktować na równi z wielką trójką jeśli chodzi o gry.

Plusem jest to ,że wyciągnęli wnioski jednak żeby odrobić straty będą musieli pójść chyba drogą Nintendo.
Famicom!

ODPOWIEDZ