Organizacja imprezy retro

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Organizacja imprezy retro

Post autor: ramzes64 » 2017-06-17, 21:25

coby6 pisze:Siema . Od dwóch tygodni chodzi mi po głowie zorganizowanie małej imprezy retro w mojej miejscowości. Jak na razie największym wyzwaniem jest dla mnie zorganizowanie telewizorów i monitorów CRT. Nie mam za bardzo pomysłu gdzie po imprezie magazynowac 10-15 sztuk.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
10-15 sztuk to popytaj znajomych, rodziców, dziadków... ktoś będzie miał i taką ilość spokojnie wypożyczysz.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Organizacja imprezy retro

Post autor: Axi0maT » 2017-06-18, 15:25

Ramzes, jemu chodzi nie o zdobycie tv a o magazynowanie - gdzie to trzymac.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Organizacja imprezy retro

Post autor: DizzyX » 2017-06-19, 21:13

Zmagazynowanie 10 czy 15 kineskopów to pikuś :D ale dlatego warto nastawiać się na telewizory max 14 cali, na evencie i tak wszyscy siedzą blisko wyświetlacza i po prostu nie ma sensu targać i magazynować większych telewizorów. Duże telewizory i monitory to problem nawet przy samym przewożeniu, pamiętam jak organizowałem taką małą imprezę w Pińczowie i jeden kurs to były same telewizory, bo miałem "krowy" typu 20" :D

Co do wcześniejszych tematów - przed kradzieżą się nie zabezpieczysz. Najważniejsze to pilnować, pilnować i jeszcze raz pilnować. Oczy trzeba mieć dookoła głowy, bo lepkie ręce są wszędzie. Zginęło mi trochę dyskietek do Amigi (część później to już po prostu rozdałem jak i tak kradli :P ), raz mi zginął cartridge 32 in 1 do Atari 2600. Sprzęt raczej nie ginie, bo to od razu się rzuca w oczy, jedyne ryzyko to handheldy, ale ja ich nigdy nie wystawiałem inaczej niż w gablocie.
Na zniszczenia sprzętu też nic nie poradzisz, u mnie na jednej imprezie miałem latającego Dreamcasta, na szczęście przeżył. Padniętych padów i joyów nie liczę, bo to jest "norma" i trzeba brać poprawkę na to - np. do famiklonów warto kupić po prostu "badziewne" pady i wyrzucić po imprezie niż ryzykować uszkodzenie np. oryginalnego pada od IQ-502.
Dobrze jest też "skatalogować" i "oznaczyć" sobie sprzęt. Ja np na poprzednich PH miałem oklejone numerkami nawet kable + miałem do tego rozpiskę - wiedziałem co mam, co jest moje i od razu wiedziałem co zginęło :P

Co do gier - IMO nie ma sensu wywalać od razu na stół iluśtam gier, bo raz że istnieje duże ryzyko że po prostu cartridge czy płyta znikną, dwa - że ludzie często nie szanują, "rzucają" płyty jak popadnie itp. Ja zwykle włączam jakąś jedną grę, a po jakimś czasie jak nikt nie korzysta ze sprzętu - zmieniam ją na inną. Te gry "na podmianę" mam zwykle schowane w jakimś pudle obok.

Aha - dobrą opcją są kopie zapasowe gier. I nie mówię tu o piratach, a po prostu kopiach gier, które mamy oryginalne - tyczy się to gier np na PC, Amigę, C64 (i inne komputery w sumie), a także w miarę możliwości na konsole. Wiadomo, nie wszędzie się da (np. przy cartridge'ach), nie każdy ma też przerobioną konsolę, ale np. mam zmodowanego pierwszego XboXa i po prostu przez imprezą zgrałem gry na dysk a płyty miałem spakowane w pudłach ;) nie ma wtedy po prostu ryzyka, że cenny oryginał zniknie :) po jednej imprezie DKiG słyszałem nieprzychylne komentarze, że "wszyscy jadą na piratach", ale prawda jest taka, że każdy rzuca w miarę możliwości jak najmniej oryginałów, bo niefajnie jak coś ginie.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Organizacja imprezy retro

Post autor: Axi0maT » 2017-06-20, 07:09

Co do wywalenia ilus tam egzemplarzy na stol to potwierdzam ze to kiepski pomysl - zwiekszone ryzyko ze cos nagle zniknie. Z kopiami to tez uzywamy - bo jak tu np. wystawic oryginalnego Sonica CD czy jakas Ikaruge. No niestety, niektore gry chce sie pokazac ale zdrowy rozsadek podpowiada zeby jednak nie zostawiac takich drogich rzeczy luzem na samopas.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Organizacja imprezy retro

Post autor: ramzes64 » 2017-06-26, 07:30

ramzes64 pisze:
coby6 pisze:...Jak na razie największym wyzwaniem jest dla mnie zorganizowanie telewizorów i monitorów CRT. Nie mam za bardzo pomysłu gdzie po imprezie magazynowac 10-15 sztuk.
10-15 sztuk to popytaj znajomych, rodziców, dziadków... ktoś będzie miał i taką ilość spokojnie wypożyczysz.
Axi0maT pisze:Ramzes, jemu chodzi nie o zdobycie tv a o magazynowanie - gdzie to trzymac.
Ja wiem i tu mam na myśli, że tych 10-15 nie musi magazynować. 10-15 może pożyczyć i oddać. Odchodzi problem posiadania tych TV na stałe i przechowywania.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ