Kable do monitorów PVM/BVM

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: Melvin.FoX » 2017-08-10, 20:32

w4siu mam dokładnie to samo :/ robisz 2 kable czy mostek?

---
Skonczylem robic kabel. Zrobilem mostek miedzy pinami 19 i 20 wiec zakladam, ze zrobilem uniwersalnie. Jednakze gdybym robil go ponownie a zaczynalem od kabla 5 bnc -
VGA ktory moze przeciez niesc 5 sygnalow to wykorzystalbym zolty przewod na pin 19 a bialy na 20, ground natomiast dla obu polaczylbym razem podobnie jak w przypadku audio.
xo - that was for the players

w4siu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 84
Rejestracja: 2014-06-21, 15:29
Lokalizacja: Gdynia/Kosakowo

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: w4siu » 2017-08-11, 08:31

17 pin to GND i może służyć dla 19 (video out) jak i 20 (video in), ale widzę że czasem jako uziemienie dla 20 jest wykorzystywany 18 pin. Raczej nie robiłbym mostku między tymi pinami (19 i 20).

Powinno być tak że jak podpinasz kabel RGB do adaptera SCART-BNC to wykorzystujesz potem kable RGBS. Jak natomiast weźmiesz kabel composite, podepniesz do przejściówki z composite na SCART i potem do adaptera BNC to na linii SYNC będziesz miał composite video i możesz tą wtyczkę podpiąć do wejścia monitora które obsługuje composite. Będzie to obraz gorszej jakości niż RGB ale zawsze będzie obraz :) (np dla niezmodowanego N64 lub NESa)

Tak mi się wydaje, może mnie ktoś sprostować jeżeli się mylę.

Ja swój kabel robię dzisiaj wieczorem albo w weekend dopiero. Wszystko czeka już gotowe :)
Exception in thread "main" java.lang.StackOverflowError

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: Melvin.FoX » 2017-08-11, 10:47

w4siu do composite'a kupiłem po prostu przejściówkę BNC - RCA więc jeżeli będę chciał podpiąć czysty composite to po prostu użyję kabla RCA prosto do wtyku bez dodatkowego adaptera, która na pewno jeszcze zakłóci słaby już sygnał.

Muszę potestować bo wczoraj udało mi się tylko sprawdzić kabel z PS1. Ciekaw jestem co będzie z konsolami Segi i Nintendo (SNES czy Saturn). Pytanie też o np. Amigę czy C64.
Podejrzewam, że będę powoli robił testy i jeżeli faktycznie okaże się, że dałem d... z tym mostkiem to po prostu wezmę kupię jeszcze raz nowy kabel i gniazdo scart, poświęcę 2 godziny czasu i zrobię po Bożemu czyli żołty na 18+19 a biały 18+20 (czyli GND od zółtego i białego przewodu w wiązce połączone na jednym pinie).

Dodam, że kabel VGA<->BNC kupiłem na Alledrogo za ok 10 zł + wysyłka. Kabel spoko (tylko żyła sygnału jest mega cienka, raptem 5-6 nitek) ale jak dołożyłem do tego kabel audio i całość próbowałem spiąć w złącze Scart to musiałem się nieco nagimnastykować i ostatecznie nakrętką plastikową zabezpieczająca zaczęła się łamać podczas skręcania. Trochę superglue, taśma izolacyjna i uważam, że jest to całkiem solidne i wbrew temu co przed chwilą napisałem wygląda nienajgorzej :)

w4siu przygotuj sobie koszulki termokurczliwe i nakładaj przynajmniej na co 2 przewód. Myślę, że masz to już przygotowane ale wolę doradzić niż jak byś miał się męczyć :) zawsze dodatkowe zabezpieczenie/ekranowanie przewodu a druga sprawa, że mniejsza szansa na uszkodzenie/oderwanie przylutowanego przewodu.
Nałóż sobie nakrętkę od Scarta na przewód z BNC i audio na samym początku. Kabel BNC dodatkowo warto ściąć pod kątem ok. 45 stopni aby łatwiej było to nałożyć. Uważaj też bo plastik na nich jest bardzo kruchy i na pewno pęknie jak ściśniesz go palcami. Mile widziany też jakiś pisaczek, żeby zaznaczyć gdzie dokładniej poucinać przewody, aby zmieściły się w złączce.
Tyle ode mnie :)
xo - that was for the players

w4siu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 84
Rejestracja: 2014-06-21, 15:29
Lokalizacja: Gdynia/Kosakowo

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: w4siu » 2017-08-11, 11:22

Dzięki :)

Koszulki w różnych kolorach czekają, nakrętkę od SCART delikatnie musiałem zeszlifować (skróciłem ją od strony gdzie nie ma gwintowania), by dołożyć jeszcze przewody RCA od audio. Bez tego ciężko było zakręcić jak wszystko razem przechodziło przez nakrętkę.

Kabel kupiliśmy chyba ten sam, mam uciętą końcówkę VGA i szybko rzuciłem okiem na te przewody. Tyle dobrze że oplotu jest sporo, ale widać że linia sygnałowa jest dosyć cienka. No nic będę walczył :D Dobrze że mam chociaż chwytak z obciążeniem to będzie łatwiej lutować. Bez tego byłby koszmar...

Co do composite przez BNC to też mam kilka sztuk przejściówek, więc nie będę się bawił w adaptery RCA-SCART bo to bez sensu :P
Exception in thread "main" java.lang.StackOverflowError

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: fixxxer1 » 2017-08-11, 13:17

W moich kablach BNC<=>VGA też linie sygnałowe są strasznie cienkie, a koszulka odwrotnie. Kable mają już ze 20 lat, więc nie są z tych nowomodnych :)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: Kaspar84 » 2017-08-11, 13:59

Melvin / piszę tutaj bowiem że przeczytasz. Masz chyba zapchaną skrzynkę bo wiadomość ode mnie nie chce wyjść.
Obrazek

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: Melvin.FoX » 2017-08-11, 15:33

Ja mam do wyslania do Ciebie 1 a skrzynke mam w miare pusta :) napisz mi swoj nr tel szybciej bedzie smsowo ;)
xo - that was for the players

w4siu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 84
Rejestracja: 2014-06-21, 15:29
Lokalizacja: Gdynia/Kosakowo

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: w4siu » 2017-08-12, 08:46

Robiłem wczoraj kabel, co za gówniany, jeżeli chodzi o upchniecie go we wtyczce, jest ten kabel VGA BNC...

Ostatecznie mialem dziwny problem z wtyczką bo robi przebicie na inne piny. Prawie każdy z każdym ma połączenie. Od strony lutowania wyglądało to dobrze. Rozlutowalem i nadal to samo... Jakiś dowcip i felerne gniazdo... Tylko jakim cudem?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Exception in thread "main" java.lang.StackOverflowError

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: Melvin.FoX » 2017-08-12, 20:03

No ja z mojm tez sie meczylem ale koniec koncow nie bylo problemow z wlozeniem go do gniazda. Sugerowalem, zebys wzial sobie marker, ulozyl wszystkie zyly juz odkryte na wtyczce, pozaznaczal gdzie trzeba poucinac i do dziela. Kazdy przewod w moim przypadku mial inna dlugosc. Pozabezpieczales koszulkami termokurczliwymi? No i jeszcze pytanie jak zdjales izolacje. Wrzuc jakas fote.
xo - that was for the players

w4siu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 84
Rejestracja: 2014-06-21, 15:29
Lokalizacja: Gdynia/Kosakowo

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: w4siu » 2017-08-12, 21:31

Upakowalem go i też kombinowałem na długość, wszystko weszło i działa. Sprawdzałem miernikiem przed i było ok. Tv muszę ustawić pod SNES'a bo lekko żółte kolory ma. Martwi mnie tylko lekkie drganie obrazu na boki nieregularnie co jakiś czas :/ ale to nie wina kabla a samego monitora :/

Edit: Drganie zniknęło, kolory też ok, okazało się że wystarczy docisnąć lekko SCARTa do przejściówki. Kocham te złącze :D niby siedzi ale można jeszcze docisnąć :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Exception in thread "main" java.lang.StackOverflowError

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: Kaspar84 » 2017-08-13, 11:36

W4siu / ale się spociłem :)
Obrazek

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: Melvin.FoX » 2017-08-13, 16:33

Trochę offtop ale liczę, żę Ci co mierzą się z kablami za chwilę zmierzą się i z tym :) poszukuję manuala do 14m4de. W necie znajduję tylko jakiś supplement-1, który zawiera schemat płyty ale nie mam żadnego info gdzie np. ustawić położenie obrazu w pionie i w poziomie :/
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
Fila
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-24, 11:40

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: Fila » 2017-12-27, 14:52

Witam, odkopuję ten temat bo poszukuję pomocy. Mianowicie kupiłem sporo kabli do różnych systemów, ale mam problem z podłączeniem RGB. Poniżej przedstawiam schemat w jaki podłączam sprzęt.

Obrazek

Jak na obrazku, Sony PVM 2054QM >>> http://allegro.pl/przylacze-scart-euro- ... 95589.html >>> http://allegro.pl/thomson-rozdzielacz-r ... ZDkzMzI%3D >>> http://allegro.pl/kabel-rgb-scart-pal-d ... 38400.html >>> SNES

Efekt jest taki Obrazek
w czym tkwi problem? przypuszczam, że brak CSYNC, macie pomysł jak to rozwikłać? czy da się zrobić coś z moim aktualnym wyposażeniem?
Na PS2 ta sama sytuacja (jak zmienię w opcjach na RGB), na Super Famicomie to samo (na zdjęciu wyżej jest PAL SNES)
PS1 (5x), PSone (2x), PS2 (2x), PS2 slim (2x), PS4, PSP 1004 (2x), C64, NES , SNES, N64 (2x), GB Classic, GBC (3x), GBA SP, SMSII (2x), SMDI (2x), SMDII, XBOX (2x), XBOX360, ATARI2600, ATARI2600JR.
Sony BVM 14M4DE; Sony PVM 14M2E; Sony PVM 2054QM.
Obrazek

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: fixxxer1 » 2017-12-27, 16:32

Spróbuj zmienić w tv sync z external na internal.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Fila
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-24, 11:40

Re: Kable do monitorów PVM/BVM

Post autor: Fila » 2017-12-27, 20:15

fixxxer1 pisze:Spróbuj zmienić w tv sync z external na internal.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Jakieś sugestie jak tego dokonać? w Menu nie ma nic o Sync zaś w serwisowym jedyna opcja jaką znalazłem to ...
Obrazek

Wartość ustawienia to 0 lub 1, więc można domyślić się, że chodzi o ON i OFF Jednakże nic nie zmienia, nawet po zapisaniu opcji.
PS1 (5x), PSone (2x), PS2 (2x), PS2 slim (2x), PS4, PSP 1004 (2x), C64, NES , SNES, N64 (2x), GB Classic, GBC (3x), GBA SP, SMSII (2x), SMDI (2x), SMDII, XBOX (2x), XBOX360, ATARI2600, ATARI2600JR.
Sony BVM 14M4DE; Sony PVM 14M2E; Sony PVM 2054QM.
Obrazek

ODPOWIEDZ