Sprowadzanie gier w kartonowych boxach z zagranicy

ODPOWIEDZ
Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Sprowadzanie gier w kartonowych boxach z zagranicy

Post autor: Tanker » 2017-08-27, 22:46

Witam, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie kolekcjonowanie gier na Game Boye w Boxach. Jak wiadomo są one zrobione z dość cienkiego kartonu stąd moje pytanie do Was, a w zasadzie o wasze doświadczenia, w jakim stanie przychodziły do was takie gry?
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Sprowadzanie gier w kartonowych boxach z zagranicy

Post autor: szczupi26 » 2017-08-28, 04:06

Nie wiem jak cienkie są boxy z GB w porównaniu do SNES-owych ale jeszcze nie zdarzyło mi się aby opakowanie jakiejkolwiek gry kupionej za granicą (ok 20 szt) zostało w jakikolwiek sposób uszkodzone. Zawsze były pakowane w dodatkowe kartonowe pudełka, owijane folią bąbelkową a często jeszcze same ścianki opakowania carta bywały obłożone tekturą dociętą na wymiar. Generalnie zasada jest taka sama jak wszędzie indziej. Szukaj sprzedających z możliwie jak najlepszymi ocenami a jeśli trafisz jakieś negatywy przeczytaj je bo czasem zdarza się że nie dotyczą one bezpośrednio sprzedawanych przedmiotów a jakiś spraw pośrednich. Oczywiście nie zapominaj w wiadomości do sprzedającego strzelić formułkę że prosisz o bardzo dokładne zabezpieczenie i zapakowanie swojego nabytku.
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

MicromaX
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 22
Rejestracja: 2017-06-23, 21:18
Lokalizacja: .: Jaworzno City :.
Kontakt:

Re: Sprowadzanie gier w kartonowych boxach z zagranicy

Post autor: MicromaX » 2017-08-28, 19:00

Ja mam inne doswiadczenie, sprowadzalem przez ebay z wloch, francji, niemiec itd, przewaznie wrzucaja w koperte babelkowa i sla jako list polecony. pisze przewaznie bo wiekszosc to handlarzyny ktorych nie interesuje w jakim stanie to trafi do kupca, jak kupujesz od kolekcjonera to tak moze byc ze zapakuje jak jajko.

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Sprowadzanie gier w kartonowych boxach z zagranicy

Post autor: szczupi26 » 2017-08-28, 21:00

I tutaj byś się zdziwił. Ok połowa moich zakupów to właśnie sklepy wszelkiego rodzaju które wcale najtańsze nie są. Pewnie, chcąc odbić sobie cześć kosztów takiego zakupu można wziąć przesyłkę za 5,99 ojro ale wtedy nie dziw się że wrzucą to w kopertę. Dołoż kolejne 10 € a zobaczysz jak się postarają a Ty masz 90% problemów mniej.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Sprowadzanie gier w kartonowych boxach z zagranicy

Post autor: Tanker » 2017-08-29, 14:47

Mhm, czyli zdania podzielone. Jedno pewne- nie żydzić na przesyłkę, rozumiem :D Tak właśnie myślałem, bo jak w Polsce można "dostać" wyjęte jak psu z gardła to jak jeszcze w samolocie wytrzęsie to pewnie ładne kwiatki przyjdą. Dziękujęza informację i zapraszam do dalszej dyskusji.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Sprowadzanie gier w kartonowych boxach z zagranicy

Post autor: adrek_zxc » 2017-11-11, 11:25

Czasami kupuję na angielskim ebayu i nie zdarzyło mi się aby pudło (kartonowe) z grą doleciało uszkodzone czy zmasakrowane. Wysoki koszt wysyłki nie daje gwarancji a tylko ją zwiększa, że gra zostanie zapakowana tak jak powinna być na czas wysyłki. Zazwyczaj wystarczy zwykła wysyła za 5-6 funtów, czasami sprzedający chce koniecznie wysyłkę za 10 funtów tzw. Signed For (można śledzić) bo chce mieć pewność że zakupiony przedmiot do nas dotarł.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, warto zwrócić uwagę na komentarze, ja często zapoznaję się z tymi negatywnymi, jeśli w komentarzach jest mowa o kiepskim pakowaniu to odpuszczam.

Czytać opis, czasami w opisie jest informacja w jaki sposób zostanie zapakowany przedmiot. Ostatnio kupiłem Dark Chambers i sprzedawca pisze wprost w jaki sposób zostanie zapakowana gra, w dodatkowy karton. Przykład: http://www.ebay.co.uk/itm/DARK-CHAMBERS ... 3099377514?

Zazwyczaj w opisie brak informacji na temat pakowania, więc warto po zakończonej transakcji poprosić o dobre zapakowanie. Np. link do ostatniego zakupu gry Zork Nemesis gdzie poprosiłem o dobre zapakowanie: http://www.ebay.co.uk/itm/Zork-Nemesis- ... 2867471975 Gra dotarła zapakowana w pudełeczko po chrupkach + gazetka jako wyściółka, można, można:)
Obrazek

Ale żeby nie było tak pięknie, poniżej przykład ze starego postu, mrożący krew w żyłach, o ile pamiętam to chyba był kurier z Siódemki. Na szczęście, cokolwiek to było, nie uderzyło w samą konsolę tylko przestrzeń gdzie były kable i pad, a PS4 śmiga po dzień dzisiejszy
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ