Zakup nowego TV, a wejście component

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Zakup nowego TV, a wejście component

Post autor: M-Chan » 2017-10-04, 11:50

Może ktoś z forumowiczów podpowie mi jakieś rozwiązanie.
Pad mi telewizor (plazma panasonic) i zmuszony jestem zakupić coś nowego, co odwlekałem z uwagi na brak jakichkolwiek wejść w nowych TV poza hdmi. I tu jeżeli chodzi o konsole z wejściami euro/scart to można kupić jeden konwerter "scart to hdmi" i podpiąć go pod rozgałęźnik scart więc da się z tego wybrnąć, gorzej jest w przypadku wejścia component (PS2, Wii) bo w nowszych TV albo go nie ma, albo jest w kilku modelach ale w formie dziwnej hybrydy (do TV dodają przejściówke z jacka 3,5 mm na żeński component...), nie mogę znaleźć konwertera component to hdmi, a jeżeli już na coś trafiam to w horrendalnych kwotach :(

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zakup nowego TV, a wejście component

Post autor: kolo » 2017-10-04, 12:14

Te przejściówki z jacka na component działają poprawnie, tylko nie spodziewaj się obrazu ostrego jak żyletka, bo niestety do nowszych TV walą głównie bardzo kiepskiej jakości elementy odpowiedzialne za obraz z sygnałów analogowych.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup nowego TV, a wejście component

Post autor: M-Chan » 2017-10-04, 12:57

kolo pisze:Te przejściówki z jacka na component działają poprawnie, tylko nie spodziewaj się obrazu ostrego jak żyletka, bo niestety do nowszych TV walą głównie bardzo kiepskiej jakości elementy odpowiedzialne za obraz z sygnałów analogowych.
Tego się właśnie obawiam, sama przejściówka już wygląda na mizerną chińszczyznę w zestawie z TV za kilka tysięcy. Poza tym jest to zbędne tłumienie sygnału, a w przypadku sygnały analogowego akurat ma to znaczenie.
Naszukałem się swojego czasu by mieć oryginalne kable component zarówno do Wii jak i PS2 (tu już widać jakość wykonania od razu) i teraz mam je wpiąć w taką chińską przejściówkę :/

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup nowego TV, a wejście component

Post autor: Kiriki-kun » 2017-10-04, 16:37

też je testowałem i działają. U rodziców ta przejściówka komponent jest też do composite.
Ale oni mają też scarta, więc u Ciebie może tego nie być.
Generalnie siedząc kilka metrów od telewizora różnica nie powinna być znaczna.

ODPOWIEDZ