Pęknięta płyta DVD

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Pęknięta płyta DVD

Post autor: M-Chan » 2018-02-23, 11:17

Panowie mam pękniętą płytę z filmem DVD, pęknięcie idzie od środka i nie dochodzi do warstwy z danymi i film udało mi się wczoraj odczytać, ale jak powszechnie wiadomo płyta ta może w każdej chwili rozpaść się w napędzie pod wpływem temperatury i obrotów, czego wolałbym oczywiście uniknąć.

Szukam jakiegoś działającego rozwiązania i jedyne na co trafiłem to polewanie pęknięć klejem typu super glue, co w moim odczuciu wpływa negatywnie na wyważenie płyty, co w efekcie może prowadzić do uszkodzenia napędu. Drugim rozwiązaniem na jakie udało mi się trafić są białe okrągłe naklejki na środek płyty, które w założeniu mają powstrzymywać dalsze pękanie. Poniżej przykłady:

https://www.amazon.co.uk/2x-packs-Save- ... B005VOFJBU

https://www.ebay.com/p/20-Cracked-Disc- ... /815007827

Czy komuś z Forumowiczów zdarzyło się z takiego wynalazku skorzystać? I gdzie ewentualnie w naszym kraju można coś takiego dostać za rozsądne pieniądze?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Pęknięta płyta DVD

Post autor: Axi0maT » 2018-02-23, 11:40

Pomysl z Super Glue wydaje mi sie troche slaby, nie tyle jesli chodzi o wywazenie co o sam fakt ze superglue wplywa tez na strukture samego plastiku. Zastanawiam sie czy czasem nie zniszczy sie w ten sposob bardziej plyty, ale nie probowalem wiec sie nie wypowiadam

W kwestii naklejek - uratowalem nimi dwie rozpadajace sie plytki. Mam je tak sklejone juz ze 3-4 lata mniej wiecej. Oczywiscie nie katuje ich jakos ekstremalnie wiec nie moge potwierdzic czy jest to sposob na odratowanie ostateczne. Jednak same gry udalo sie ukonczyc wiec parenascie godzin w czytniku spedzily i sie nie rozsypaly, a pekniecie nie poszlo dalej. Sprawdza sie wiec moim zdaniem. Cena jak kupowalem nie byla jakas za fajna -8 zyka za 2 sztuki? czy jakos tak? Ale kupilem 4 i dla bezpieczenstwa obkleilem kazda z plyt z obu stron... Wyszlo wiec drogo ale plyta uratowana wg mnie. Teraz na allegro nie widze takich naklejek ale mysle ze to kwestia poszukania. Nie sa to w kazdym badz razie jakies papierowe naklejki a takie bardzo twarde, jakis rodzaj plastiku z niesamowicie klejaca powierzchnia (jak nawet kawaleczek krzywo przykleisz to raczej bez szans juz na odklejenie).

Awatar użytkownika
Quake96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 229
Rejestracja: 2012-08-19, 15:19
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Re: Pęknięta płyta DVD

Post autor: Quake96 » 2018-02-25, 22:51

A ja niejedną płytę z grą kleiłem super glue i wszystkie działają bez problemu :) Pamiętać tylko trzeba, aby warstwa kleju nie była gruba, coby płyta leżała równo na "kółku". U mnie ewentualny nadmiar kleju wystarczyło ściąć na równo z płytką przy pomocy żyletki.
PSX>PS2>PS3>PS4>PSP>PSV

XBOX>X360>XONE

SFC>NGC>GB>GBA

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Pęknięta płyta DVD

Post autor: M-Chan » 2018-02-26, 08:36

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Skłaniałbym się raczej ku rozwiązaniu z naklejkami, ale nie widzę ich nigdzie na polskim alledrogo :/

ODPOWIEDZ