"Gry, użytki - co dla Ciebie ?" - film dokumentalny o giełdach komputerowych

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: "Gry, użytki - co dla Ciebie ?" - film dokumentalny o giełdach komputerowych

Post autor: alf » 2018-10-05, 11:31

Axi0 : 1, Kiender: 0. ^_^

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: "Gry, użytki - co dla Ciebie ?" - film dokumentalny o giełdach komputerowych

Post autor: Axi0maT » 2018-10-05, 15:07

alf, doceniam poczucie humoru ale nie trafiles tym razem. Z Kienderem najzwyczajniej w swiecie doszlismy do porozumienia. Zeby nieco wyklarowac i oczyscic atmosfere to moze wyjasnie ze mam nie tylko negatywne odczucia co do powstajacego filmu. Przede wszystkim tak jak juz wzpomnialem wczesniej podoba mi sie ze cos chlopaki tworza a kreatywnosc sobie bardzo cenie. Nasz grajdolek potrzebuje materialow filmowych w ktorym bedzie przedstawiony nasz retroswiatek. Doceniam sklad i dobre naglosnienie. Dobor ludzi do wywiadow tez wydaje sie byc ok. Mozna cos tam poprawic i mysle ze warto sie wzorowac na "sztuka przekraczania", czyli fenomenalnym materiale o polskiej demoscenie. To ze mi temat nie pasuje, nie oznacza ze zbojkotuje. Obejrze oczywiscie, bo kazda tego typu produkcja jest mile widziana w srodowisku. Serio widze ze fajnie to wyglada dlatego tak jak napisalem predzej - mam nadzieje ze w przyszlosci jeszcze cos innego nagracie :)

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: "Gry, użytki - co dla Ciebie ?" - film dokumentalny o giełdach komputerowych

Post autor: alf » 2018-10-05, 15:46

Axi0: 1, Kiender: 1 (*_*)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: "Gry, użytki - co dla Ciebie ?" - film dokumentalny o giełdach komputerowych

Post autor: cissic » 2018-10-16, 21:52

Miałem "przyjemność" pracować przed maturą na warszawskiej giełdzie na Grzybowskiej (95-97 rok), zaraz przy wejściu do szkoły. Mam dobrą gadkę do takiej roboty, to biznes się kręcił, ale nie mój. Po jakimś roku rzuciłem to cholerę. Forsa marna a klient często był marudny. Dodatkowo zrobiło się nieciekawie, zwłaszcza gdy mówimy o dzikich latach 90-tych.

Odnośnie Waszej dyskusji na temat piractwa, to rozróżniłbym czasy sprzed transformacji, od tych współczesnych. Za "komuny" byliśmy głęboko w życi i tutaj bym specjalnie nie beształ ludzi kupujących pirackie gry na Atari czy Commodore. Raz, że bida była, a dwa, że pojęcie piractwa w tamtym czasie to był istny kosmos. Jasne, że Ci co sprzedawali robili to dla forsy, ale przecież tak działa rynek. Inna sprawa, to lata 90-te i początek wieku.

Dzisiaj, to już nie ma znaczenia. Było minęło, ale to były paskudne czasy. Nic w nich "romantycznego" jak kiedyś, gdy w nocy się zgrywało gry z radia. I do takiego piractwa nic nie mam. Film oczywiście zobaczę, ale jeśli ktoś (osoba nie znająca realiów) myśli, że można było sobie w okolicach 95 roku sprzedawać swoje piraty "pod bramą", to jest w głębokim błędzie ;)
Ostatnio zmieniony 2019-10-29, 19:47 przez cissic, łącznie zmieniany 2 razy.

Monet24
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2019-10-10, 13:20

Re: "Gry, użytki - co dla Ciebie ?" - film dokumentalny o giełdach komputerowych

Post autor: Monet24 » 2019-10-10, 13:27

Nie wiedziałem jeszcze tego , pasuje nadrobić zaległości ;D

Chana
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-23, 12:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Gry, użytki - co dla Ciebie ?" - film dokumentalny o giełdach komputerowych

Post autor: Chana » 2020-10-23, 12:40

Jak wiele nie wiedziałam przed tymi uwagami :o

ODPOWIEDZ