HYDRA by lotharek, znacie? używacie?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

HYDRA by lotharek, znacie? używacie?

Post autor: /dev/null » 2018-12-10, 12:03

Dawno już temu przeglądałem różne rozwiązania RGB i dużym problem było zarządzanie pewną ilością kabli, przełączników. W tamtych czasach ludzie jarali się rodzimą zabawką HYDRA zrobioną przez lotharek-a. Wtedy cena takiego przełącznika SCART była obrzydliwie duża... wiele lat upłyneło, ceny wcale nie poszły w dół. Rozumiem, że jest to 'custom made' aka produkt na zamówienie. Ale nie umiałbym przemóc się do wydania 500-1000zł na przełącznik SCART, ale może faktycznie jest to święty gral, a nie 'monster cabel', a ja po prostu na to źle patrzę.

Dlatego przy okazji, zapytam: Macie? Korzystacie? Mieliście styczność? Polecicie ?

shenlong
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2018-12-10, 11:46

Re: HYDRA by lotharek, znacie? używacie?

Post autor: shenlong » 2018-12-10, 13:11

Aktywny selektor za 100PLN
Na rodzimym allegro też pewnie znajdziesz aktywne, jak nie to ali express. Ewentualnie wejdz na elektordę i zapytaj w jakiej cenie ktoś zrobi coś takiego dla Ciebie. IMO to jest placebo jak kable audio za 10k pln/metr. SCART ma swoje ograniczenia i żadne magiczne Firmware tego nie zmieni. Jedynie co może coś polepszyć to dobrej jakości kable, z ekranowaniem, filtrem. Miałem kiedyś kable composit od firmy Belkin i na odtwarzaczu DVD była różnica między tymi zwykłymi cienkimi jak włos, a tymi od belkina z ekranowaniem i pozłacanymi wtyczkami.

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: HYDRA by lotharek, znacie? używacie?

Post autor: /dev/null » 2018-12-10, 13:15

Osobiście wydaje mi się, że hydra ma super rozwiązania - łączenie kaskadowo dodatkowych wtyków na osobnych płytach, jakieś led-owe efekty itd, ale wydaje mi się, że może być tak jak piszesz, że to już takie wybajerowane "koneserskie" rozwiązanie - design. Chociaż może zaraz się okaże, że jakiś forumowicz się połasił i coś nam jeszcze powie ;)

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: HYDRA by lotharek, znacie? używacie?

Post autor: fixxxer1 » 2018-12-10, 13:34

Ja korzystam z takiego rozwiązania:
https://www.amazon.co.uk/Bandridge-Perf ... B0015YYN2Q
też mam podłączone kaskadowo i przełącza się automatycznie.
Zapłaciłem jakieś 200zł za 2 sztuki.
Sprzęt Lotharka jest fajny, ale nie na nasze warunki.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: HYDRA by lotharek, znacie? używacie?

Post autor: Axi0maT » 2018-12-11, 11:03

To moze odpowiem ja jako osoba ktora miala do czynienia z Hydra. Wygralismy ja z ekipa w konkursie Retro Game Dev Competition w Gdansku i przez chwile mialem okazje z tym cudem obcowac. Widzialem rozne rozwiazania ale przyznaje szczerze ze Hydra bije je wszystkie na glowe... i to TOTALNIE. Jakosc obrazu jest mega wypasiona - tak jakbysmy mieli podlaczone jedno urzadzenie bezposrednio do TV. Wszystkie te rzeczy ktore linkujecie maja na 95% ten sam problem z ktorym ja sie bujalem kiedys - przebicia. Ekran jest zaklocony, w szczegolnosci jak podlaczy sie wiecej urzadzen przez taka przejsciowke. Nie mialem do czynienia konkretnie z tymi modelami ktore zalinkowaliscie ale uzywalem takich za 20 zyka, za 50 i za 200... i jeden ch*j za przeproszeniem. Moze zaklocenia mniejsze, moze lepsze wykonanie samego urzadzenia, moze wiecej bajerow, ale startowac to do Lotharkowej Hydry nie ma najmniejszych szans. Dla mnie jest tylko jeden jedyny argument przeciwko hydrze - cena, ktora jest po prostu zabojcza jak za takie gowienko ktore ma "jedynie" przelaczac obraz pomiedzy urzadzeniami. Ja doszedlem do wniosku ze az tak czesto sprzetu nie przepinam wiec darowalem sobie kazde z powyzszych rozwiazan. Jesli ktos jest jednak sultanem retro i z kasa sie nie liczy to opcja jest tylko jedna. Cala reszte mozna spuscic w kiblu. Wiem... zaraz sie zaczna pieklic przedmowcy ze to co oni uzywaja to jest super rozwiazanie... ale dopoki nie podlaczycie tego obok siebie i nie porownacie na zywo to nie zrozumiecie w czym rzecz.

Podsumowujac - tak, Hydra to jest swiety graal jak napisal /dev/null, ale dla mnie cena dyskwalifikuje to urzadzenie dla zwyklych smiertelnikow. Lepiej juz kupic jakis fajny sprzet retro w tej cenie, bo zamiast tego gadzetu to juz mozna sobie jakis w miare rzadszy sprzet z japonii w full boxie sprowadzic. Ale co kto lubi...

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: HYDRA by lotharek, znacie? używacie?

Post autor: alf » 2018-12-11, 11:30

Axi0maT pisze:
2018-12-11, 11:03
Ja doszedlem do wniosku ze az tak czesto sprzetu nie przepinam wiec darowalem sobie kazde z powyzszych rozwiazan.
Ja tez doszedlem do tego wniosku. Jak podlaczam stara konsole by rozpocząć jakiś tytuł, to z reguły ta konsola już pozostaje podłączona przez najbliższych kilka tygodni czy nawet miesięcy i nie ma potrzeby jej przepinać.

Osobiście próbowałem przełączników z półki cenowej poniżej 100 PLN i zrezygnowałem z nich bardzo prędko :lol:

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: HYDRA by lotharek, znacie? używacie?

Post autor: /dev/null » 2018-12-11, 19:00

Axi0maT, no i o to mi chodzilo. Ktos z pierwszej reki sie tym bawil, no wlasnie... cena. Kosmiczna, ale kto mu zabroni.

Po latach zacznyam dochodzic do tego samego wniosku, o ktorym tutaj piszecie. Zawsze chcialem miec wszystko podlaczone tak, ze wystarczylo podlaczyc wtyczke od pradu i mozna bylo grac, nie wazne czy to snes, czy wii, czy inna konsola.. Nie wazne czy po RCA, SCART, czy hdmi.... Zebralo sie tych przelacznikow od choinki, walczylem dlugo z upscalerami, badziewami itd... A na koniec po tych kilku latach, zaczynam dochodzic do wniosku ze i tak na choinke mi to wszystko polaczone, I tak i tak nie ogram wszystkiego naraz, a zycie coraz bardziej wchodzi buciorami wiec nawet gdybym chcial nie bede grac codziennie na innej konsoli, a zasadnosc takiej Hydry powoli zanika gdzies z tylu glowy przytloczona mysla, co kurde kupic w tej Biedronce na obiad....

Ale dzieki bardzo za opinie.

ODPOWIEDZ