Monitor LCD do retro konsol i retro komputerow

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Monitor LCD do retro konsol i retro komputerow

Post autor: cissic » 2020-03-03, 10:44

Jestem chory jak mam wysyłkę pocztą. Żadna inna "firma" mnie tak nie osłabia. Czekamy więc na spokojnie na jakąś recenzję :)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Monitor LCD do retro konsol i retro komputerow

Post autor: kolo » 2020-05-22, 21:16

Dobra, jednak ten pierwszy zamówiony adapter dojechał, tylko nie miałem za bardzo czasu się nim za bardzo zająć.
Jakość obrazu jest nazwijmy to znośna, w każdym razie uwzględniając kabel z jakiego otrzymuje sygnał. Niestety:
1. Rozciąga obraz do 16:9, trzeba korygować aspect ratio w menu telewizora - tak na nagraniu również był to widescreen, więc w przeciwieństwie do konwertera VGA->HDMI nie była to wina domyślnych ustawień dla tego typu gniazda w moim telewizorze.
2. Mam wrażenie że wszystkie efekty półprzezroczystości, szybkich rozbłysków i bardzo szybkiego ruchu / mrugania są zepsute.
3. Rolly z Sega Sky (dawniej Sega Support Site i kilka innych nazw) który kupił konwerter z tej serii u innego sprzedawcy miał problemy z odebraniem sygnału NTSC z swojego japońskiego Saturna, ja na swoim jeszcze nie sprawdzałem.

Tak więc ten - ma się to za co się zapłaciło, brać raczej tylko jeśli naprawdę nie macie innego wyjścia, albo raczej wejścia w swoim TV.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Monitor LCD do retro konsol i retro komputerow

Post autor: tbxx » 2020-05-26, 21:53

@kolo - a co za adapter ci przyszedł? Daj fotkę ;)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Monitor LCD do retro konsol i retro komputerow

Post autor: kolo » 2020-05-26, 22:03

Wszystkie wyglądają tak samo, różnice są w śordku, jest to seria 2HDMI, w tym przypadku AV2HDMI, zdjęcie stockowe bo nie ma sensu marnować pikseli i cykać fotki samemu. Widziałem też wersje które zamiast przełącznika 720 / 1080 miały przełącznik PAL / NTSC, albo nie miały przełącznika w ogóle. Cena takiego "wynalazku" to jakieś 20-30zł prosto od chińczyków.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Zdecydowałem się na zakup tylko ze względu na to że moja stara karta do przechwytywania obrazu nie chciała współpracować z konsolami PAL wyświetlającymi obraz w 60Hz, dzięki temu mogę nagrywać gry z PS1 na mojej nowej nagrywarce i programowo zmniejszyć je do właściwych proporcji.
Sega, Sega über alles
Obrazek

KaiQ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2020-07-08, 20:26

Re: Monitor LCD do retro konsol i retro komputerow

Post autor: KaiQ » 2020-07-08, 20:38

Hejka. Ja szanowni Panowie (a może i Panie) polecam jeśli macie miejsce to jakiś telewizor z końca produkcji TV CRT, a dokładnie telewizor o przekątnej 32" od Philipsa. Mam na myśli model który sam posiadam i jest myślę że jednym z najlepszych rozwiązań dla retro tematów.
PHILIPS 32PW9551 oferuje ponadto wejście HDMI i pozwala na wyświetlanie obrazu w FullHD, a dzięki temu możemy podpiąć nowsze konsole. Mnie skusiła opcja podpinania starszych konsol za pośrednictwem lepszych kabli (adapterów do HDMI) czomponent, dzięki czemu obraz zyskiwał na jakości raz od sygnału, a dwa od technologii CRT.
Fakt że ta "krowa" to 32" w CRT i waga ciężka bo 50kg XD

ODPOWIEDZ