Konsola Wirtualna

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Konsola Wirtualna

Post autor: ashka » 2007-12-09, 14:48

1. Co byscie polecili do zassania z Virtual Console? Interesuja mnie zwlaszcza tytuly rzadsze np. "Sin & Punishment", ktore podobno jest krotkie, a poza tym drogie....
Nie wiecie, jak jest z zapisywaniem gier na NES'a i inne antyki?

2. Podobno sa jazdy z grami na SNESa - macie jakies zle doswiadczenia?

3. I jeszcze kwestia pada - jest sens polowac na pada do Gacka czy Classic Controller spelnia swe zadanie? Bezprzewodowe Wavebirdy sa potwornie drogie... x_X

Rozumiem, ze niewiele osob tu ma Wiiiii, pewnie jeszcze mniej korzysta z VC, ale opiszcie swoje doswiadczenia.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: Morden » 2007-12-09, 15:28

Po pierwsze, dla samej wygody najlepiej jest zaopatrzyc sie w Classic Controller'a. Mozna smialo powiedziec ze sie sprawdza. Mozna czasem ponarzekac w grach na N64 uzywajacych wszystkich przyciskow, ale lepiej nie bedzie. Po drugie, polecac mozna, gdy wiemy co dana osoba lubi. Tytulow jest sporo a dla VC wybiera sie raczej te lepsze, wiec jesli mialbym napisac "Jesli lubisz shootery to: ... ", musialbym wymienic praktycznie wszystko w tej kategorii.

No ale jesli chcesz naprawde dobrego grania wartego twoich pieniedzy, polecam bezstresowe Bomberman '93, Donkey Kong Country wraz z sequel'em, wspomniane S&P, Sonic 3, Dynamite Headdy i Gunstar Heroes. Zaraz ktos spyta czemu nie wymienilem Alien Soldier. Bo nie. Hehe.

Problemy VC to glownie wolniejszy wzgledem wersji NTSC gameplay. Nie tyczy sie to wszystkich gier, ale wiele cierpi z tego powodu. Byly tez problemy z wyswietlaniem obrazu na HDTV ale z tego co wiem, wiekszosc bugow naprawiono. Nintendo stara sie usprawniac emulacje wiec jesli cos dziala srednio dzis, za tydzien moze dzialac lepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: ashka » 2007-12-09, 21:35

Morden pisze:Po pierwsze, dla samej wygody najlepiej jest zaopatrzyc sie w Classic Controller'a. Mozna smialo powiedziec ze sie sprawdza. Mozna czasem ponarzekac w grach na N64 uzywajacych wszystkich przyciskow, ale lepiej nie bedzie.
Z gier na N64 interesuja mnie tylko Zelda i S&P -- czyli moge sobie darowac pada do GC?
Classic Controller jest tanszy i latwiejszy do kupienia niz nowe pady do GC....
Morden pisze:Po drugie, polecac mozna, gdy wiemy co dana osoba lubi. Tytulow jest sporo a dla VC wybiera sie raczej te lepsze, wiec jesli mialbym napisac "Jesli lubisz shootery to: ... ", musialbym wymienic praktycznie wszystko w tej kategorii.
No to polec cos z platformowek, strategii (sa tam takie?) i RPGow. Z automatu odrzucajac gry na poziomie hardocore (np. Salomon's Key ;-) ) i inne frustrujace przypadki.

Lubie shootery, ale takie, gdzie jets opcja continue :)

Ja sie nie lubie frustrowac przy grach, wiec "Dynamite Headdy" raczej odpada ;P

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: soberpl » 2007-12-09, 21:52


Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: Morden » 2007-12-09, 22:48

ashka pisze:czyli moge sobie darowac pada do GC?
Kupuj Classic'a. Dziala i na dodatek bedzie pasowal do reszty.
No to polec cos z platformowek
Wymienilem juz DK Country i dwojeczke. Gry sa dodatkowo zoptymalizowane dla PAL, wiec smigaja jak nalezy. Jesli nie chcesz sie bawic w stare i przemielone po sto razy Mario, moge tez polecic Ristar [mega kolorowy wypas] i Bonk's Adventure [razem z trojeczka]. Blue's Journey tez nie jest zle. Ghouls 'n Ghosts tez dobre. Na szczescie wersje MegaDrive dali.
(...)odrzucajac gry na poziomie hardocore (np. Salomon's Key ;-) ) i inne frustrujace przypadki.
Solomon's Key dla VC to wersja NES. Wersja NES byla od samego poczatku dosc mocno zabugowana [co pozwalalo na skakanie po pionowych scianach a to juz tanie oszustwo] a na VC jest jeszcze gorzej. Sam uznaje tylko i wylacznie wersje arcade.

Na porzadne shootery trzeba jeszcze poczekac. R Type III ewentualnie moglby zainteresowac niektorych. Irem wydawal swego czasu naprawde zaje***te gry ale jakos ciezko im wydac jakakolwiek skladanke. Wiekszosc z ich starych klasykow musialem nabyc w postaci arcade'owych PCB a taki Hammerin' Harry, Hook czy R Type Leo swietnie by sie nadawaly na tytuly dla VC. Sa super, sa malutkie, sa latwe do emulowania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: Axi0maT » 2007-12-10, 07:32

Morden pisze: Irem wydawal swego czasu naprawde zaje***te gry ale jakos ciezko im wydac jakakolwiek skladanke.
No wlasnie, tez sie zastanawialem dlaczego Irem tak milczy. Praktycznie kazda gierka tej firmy jest po prostu rewelacyjna. Ja bym chetnie zobaczyl na VC "In the Hunt" :grin:
ashka pisze: No to polec cos z platformowek,
Ja bym polecil jeszcze Yoshi's Story i Sonic 2... aha... Jesli lubisz ladne cukierkowe gierki to odradzam Splatterhouse :twisted:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: Gimiak » 2007-12-10, 20:24

http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/new ... _6535.html
Swap your Stars for Wii Points
Swap your Stars for Wii Points

It’s the news that our most loyal members have been waiting for, and today we are happy to announce that we can finally unveil the eagerly awaited Wii Points Card Shop!

The Wii Points Card Shop is the place where Club Nintendo members can swap Stars for Wii Points Cards. These cards contain a code that you can enter in the Wii Shop Channel on your Wii. This will add Wii Points to your Wii Shop Channel account, which you can spend on such items as games for Virtual Console or Wii Software.

In order to make use of the Wii Points Card Shop you need to link your Club Nintendo account to your Wii Shop Channel account. You can read instructions on how to do this below, as well as in the Wii Points Card Shop FAQ.

Once you have made this connection, all you have to do is login, select the Wii Points Card denomination of your choice and press the ‘Purchase’ button to receive your Wii Points Card code. Please note that we currently allow a maximum of two Wii Points Cards to be purchased per day by any individual. If you reached the daily limit, please come back tomorrow.

We would like to thank our members for their patience, and hope you will enjoy this Club Nintendo benefit! If you’re not a Club Nintendo member yet, click here for more information on becoming a member.

How do I link my Club Nintendo account to my Wii Shop Channel account?

* When you have a Club Nintendo account and your Wii console is connected to the Internet, go to the Wii Shop Channel from the Wii Menu.
* Once you are connected to the Wii Shop Channel, select ‘Start Shopping.’
* On the next screen, select ‘Settings’.
* On the Settings Screen, point your Wii Remote at the Club Nintendo logo and press the A Button in order to link your Club Nintendo account.
* You will then be asked to enter the email address and password that you normally use to log into your Club Nintendo account.
* Once you entered your details, select ‘Link.’
* When the link has been established you will get a confirmation message. Select ‘OK’.

Your Club Nintendo Membership is now linked to your Wii Shop Channel account.
I to jest k#$!a dobra wiadomosc! Wreszcie bede mogl w normalny sposob wydac punkty.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: Inlagd sill » 2007-12-10, 21:09

Ja mam uzbieranych pare tysiecy zbednych punktow, wiec jesli reflektujesz na przejecie mojego konta, to daj znac na maila.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: ashka » 2007-12-10, 23:09

Gimiak pisze:Swap your Stars for Wii Points
Wlasnie dlatego tak podpytuje o gry na VC - tez mam troche punktow, nie jakos kosmicznie duzo, ale na 1-2 mi starczy ^_^
Axi0maT pisze:Ja bym polecil jeszcze Yoshi's Story i Sonic 2... aha... Jesli lubisz ladne cukierkowe gierki to odradzam Splatterhouse :twisted:
Tak sie sklada, ze ja uwielbiam kino gore, wiec 16-bitowe bryzgi tez przetrwam ;)
Na dodatek poczytalam o tym Splatterhouse - na VC wypuszczono wersje cenzurowana ;P
Ostatnio zmieniony 2007-12-11, 10:25 przez ashka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: Axi0maT » 2007-12-11, 07:33

ashka pisze: Tak sie sklada, ze ja uwielbiam kino gore, wiec 8-bitowe bryzki tez przetrwam ;)
Na dodatek poczytalam o tym Splatterhouse - na VC wypuszczono wersje cenzurowana ;P
Gierka jest z 16-to bitowcow. Szkoda tylko ze zostala ocenzurowana - pewnie stracila 90% swego klimatu i uroku (jesli o jakimkolwiek uroku mozna mowic w przypadku tej gry :wink: )

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: Damjen » 2007-12-11, 16:39

Ja polecilbym Alien Soldier'a (oryginalnie wydany na MD) - nie ma to jak shooter od Treasure :grin:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: Morden » 2007-12-11, 20:06

AdamGilmore pisze:Ja polecilbym Alien Soldier'a (oryginalnie wydany na MD) - nie ma to jak shooter od Treasure
Ashka podziekowala za Headdy'ego uznajac tytul za frustrujacy, wiec nie wydaje mi sie by chciala sie rzucac na AS. Hehe. Wiedzialem ze ktos sie odezwie. Adam nie czytal mojej pierwszej wypowiedzi chyba.
Obrazek

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: ashka » 2007-12-11, 20:34

Morden pisze:
AdamGilmore pisze:Ja polecilbym Alien Soldier'a (oryginalnie wydany na MD) - nie ma to jak shooter od Treasure
Ashka podziekowala za Headdy'ego uznajac tytul za frustrujacy, wiec nie wydaje mi sie by chciala sie rzucac na AS. Hehe.
Zawsze ktos inny moze skorzystac z rekomendacji. Ale jak polecacie takie cuda, to piszcie ze to hardcore :)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: Morden » 2007-12-11, 21:24

Alien Soldier to jeden z tych tytulow ktore wychwala sie pod niebiosa, choc wiekszosc po zagraniu nie wie, czym gra sobie na to zasluzyla. Po pierwsze, za gre odpowiedzialne jest Treasure [zrobili pare naprawde mocnych i doskonalych technicznie tytulow na MD], po drugie, jest to solidny i trudny tytul, po trzecie, oryginal jest cholernie drogi. To wystarczy by ludzie uwazali Alien Soldier za objawienie, ale dla tych ktorzy za Run and Gun srednio przepadaja gra bedzie po prostu przecietna lub nawet mocno przecietna.

Gunstar Heroes ma naprawde przyjemny design i jakos nim przyciaga, nawet jesli ten gatunek gier nie stoi u nas na pierwszym miejscu. Podobnie z Dynamite Headdy. Gra jest bajecznie kolorowa i ma sporo ciekawych rozwiazan, choc trzeba sie do nich przyzwyczaic.

Alien Soldier jest gra dobra, ale nie az tak dobra bym sam mogl polecic ja komus, kto nie zna na pamiec Gunforce czy Front Mission: GH.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Konsola Wirtualna

Post autor: Senshu » 2007-12-11, 21:33

VISUALSHOCK! SPEEDSHOCK! SOUNDSHOCK!
NOW IS TIME TO THE 68000 HEART ON FIRE!

:lol:

ODPOWIEDZ