Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: kolo » 2011-06-19, 18:51

Ummmm...
Trochę się wstydzę, bo nie mam WII i pewnie wyjdę na wariata, ale...
Jak ktoś lubi "inne" RPG to polecam Baroque (grałem w wersję PS2), o ile wersja na PS2 wyglądała przyzwoicie, to na WII musi wyglądać nie najlepiej, ale to nie o grafę chodzi.
Gra jest skierowana do nerdów i szaleńców, więc dla dzieci na pewno nie jest, ale większości z was pewnie się nie spodoba :undecided:

PS
Trochę jej klimatem brakuje do pikseli z oryginału, ale jak na obecne plastikowe standardy i tak nie jest źle.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-06-20, 08:09

Zerknalem na gameplay tego Baroque.... tragedia. Kompletnie nie trawie tego typu gier. Strzelanie do latajacych w powietrzu ryb po korytarzach w podziemiach? Litosci... Ale pewnie komus sie spodoba.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: kolo » 2011-06-20, 09:12

Nie siedzisz w RPG a szczególnie w dungeon crawlerach.
Wytknę ci pierwszy błąd - nie strzelasz. Dlaczego? Masz 5 pocisków na cały swój żywot, z czego (jeśli chcesz wykonać zadanie które powierzył ci Archanioł) jeden musisz zostawić sobie na najniższy (ostatni) poziom. Nie ma szans zdobyć nowych pocisków, ani innego gnata, możesz co najwyżej znaleźć jakiś miecz albo rzucać w przeciwnika przedmiotami z ekwipunku.
Gameplay jest przestarzały, a z tego co słyszałem także zubożony w stosunku do oryginału (przynajmniej element walki, podobno w wersji na Saturna można było robić uniki).
Cały urok tej gry polega na wyrywaniu z niej fragmentów historii świata przedstawionego :wink: A to jest już trudne i pracochłonne. Do tego praktycznie całą grę błądzimy jak przez mgłę, bo w zasadzie nic nie wiemy. Trochę to zaleta, trochę wada.
Ogólnie mi się podoba, choć troszkę ją skopali (głównie nie podobają mi się plastikowe postacie).

A... Wspominałem że główny bohater umiera? :twisted:
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-06-20, 09:23

Oj mylisz sie i to bardzo. Siedze w RPG bo to jeden z moich ulubionych gatunkow. Problem w tym ze japonskie produkcje kompletnie mi nie podpasowuja w tym wzgledzie. Jak widze tych pedalow biegajacych z mieczami wiekszymi niz oni sami i do tego strzelajacych do ryb no to wymiekam. Nie wiem czy mozna strzelac czy nie - nie interesuje mnie to - wlaczylem gameplay - jak widze ze koles sadzi z jakiejs giwery do sledzi czy moze dorsz,y to mnie utwierdzilo w przekonaniu ze to nie dla mnie.

Jesli kiedys pojawi sie jakis normalny japonski RPG z grafika taka jak w Gothicu czy Oblivionie i z rozsadna fabula, w ktorej nie trzeba bedzie jezdzic na idiotycznych kurczakach czy strzelac do ryb to moze sie skusze. Na chwile obecna nie istnieje dla mnie cos takeigo jak japonskie RPG... jest tylko japonska parodia zachodnich RPG.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Dred » 2011-06-20, 11:12

@Aksiu, NieR może Ci się spodoba: http://www.youtube.com/watch?v=9MZ8UU_9dG8 ch-ch-ch-ch-check it out! Rozweselę Cię jednocześnie, istnieje port na X360:]

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-06-20, 11:44

@Dred - ten Nier tp ciut lepiej wyglada niz cala reszta, ale nadal zalosne - wciaz jakis pedal biega. Moze wiekszosc uzna to za czepialstwo, ale jak dla mnie koles zakupty w zbroje biega sztywno jakby mial kolek w dupie i porusza sie do tego tak jakby ta zbroja wazyla tyle co dres to mnie oslabia. Dla konfrontacji prosty Blade of Darkness - chyba nie musze nic wiecej dodawac.

Nie chce mi sie wypisywac calej listy zarzutow pod adresem japonskich produkcji bo temat niestosowny, ale produkcje te maja swoj specyficzny styl ktory rozpoznam na kilometr i nie moge na nie patrzec.

Po za tym w tym NieR to nie widzialem za grosz RPG. Z podobnych gier w tym stylu to spodobal mi sie ostatnio Rygar: The Legendary Adventure (a to od Tecmo, wiec japonszczyzna) - ten mnie akurat przekonuje i prawdopodobnie zainwestuje w niego w najblizszym czasie - sa wiec jakies wyjatki od reguly.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: hat » 2011-06-20, 12:48

Axi0maT pisze: Jesli kiedys pojawi sie jakis normalny japonski RPG z grafika taka jak w Gothicu czy Oblivionie i z rozsadna fabula, w ktorej nie trzeba bedzie jezdzic na idiotycznych kurczakach czy strzelac do ryb to moze sie skusze. Na chwile obecna nie istnieje dla mnie cos takeigo jak japonskie RPG... jest tylko japonska parodia zachodnich RPG.
Proszę bardzo http://www.youtube.com/watch?v=xJAQtascI7o :smile: , sam zamierzam sprawdzić bo zbiera świetne oceny. Tylko platforma raczej nie dla Ciebie :P
Obrazek

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: bono » 2011-06-20, 12:57

Axi0maT pisze:@Dred - ten Nier tp ciut lepiej wyglada niz cala reszta, ale nadal zalosne - wciaz jakis pedal biega. Moze wiekszosc uzna to za czepialstwo, ale jak dla mnie koles zakupty w zbroje biega sztywno jakby mial kolek w dupie i porusza sie do tego tak jakby ta zbroja wazyla tyle co dres to mnie oslabia. Dla konfrontacji prosty Blade of Darkness - chyba nie musze nic wiecej dodawac.

Nie chce mi sie wypisywac calej listy zarzutow pod adresem japonskich produkcji bo temat niestosowny, ale produkcje te maja swoj specyficzny styl ktory rozpoznam na kilometr i nie moge na nie patrzec.

Po za tym w tym NieR to nie widzialem za grosz RPG. Z podobnych gier w tym stylu to spodobal mi sie ostatnio Rygar: The Legendary Adventure (a to od Tecmo, wiec japonszczyzna) - ten mnie akurat przekonuje i prawdopodobnie zainwestuje w niego w najblizszym czasie - sa wiec jakies wyjatki od reguly.
Ja jakis czas temu gralem w Magna Carta 2 na xa360 jak dla mnie jedne z lepszych Krpg poza tym jest wspanialem The last story i Xenoblade na wii mimo iz japonskie ale gry bardzo wysokich lotow

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-06-20, 13:29

hattori pisze:Prosz� bardzo http://www.youtube.com/watch?v=xJAQtascI7o :smile: , sam zamierzam sprawdzi� bo zbiera �wietne oceny.
Ten gameplay co dalej wyglada sensownie. Ale zarzucam sobie drugi:
http://www.youtube.com/watch?v=tT90Egc9 ... re=related
i pytam sie... WTF? Co on nosi w rekach? kawalek sciany? Dach? Czy moze plot? Niemniej juz nie jest az tak strasznie zle. Moze nawet daloby sie w to grac od biedy.

@bono - sorry, ale zadna z trzech przez ciebie wymienionych gier nie jest do strawienia dla mnie chocby w 1%. hattori poki co najblizej jeszcze byl ze swoja propozycja, mimo ze wciaz zalatuje zolcia...

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: bono » 2011-06-20, 13:51

Troche przesadzasz z ocena rpg czy jrpg co prawda ten gatunek obecnie wymiera i ja chwytam prawie kazdy tytul ale sam ciekw jestem jaka ty bys gre stworzyl i jaki story line bys napisal. Bo mimo tego ze wiekszosc obecnych Rpg czy jrpg to gnioty to sa gry w ktore warto pograc. A przynajmniej sprobowac bo co innego ogladanie w necie gameplayu czy czytanie recenzji a co innego grac.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-06-20, 14:06

Dobra, moze inaczej. Wypisze tu jednak elementy ktore jak dla mnie deklasuja gre (bo juz na PW i tak napisalem to kolo'wi):

- grafika manga/anime
- turowy system walki
- pedalski wyglad postaci
- summony
- zbyt duzo zbednej tresci ktora nic nie wnosi do gry (czyt. po wypierdoleniu tekstu nic by sie nie stalo).
- niedorzeczne bronie, czesto wieksze niz sama postac
- losowe walki - ide sobie sciezka i nie widze wroga az tu nagle ni stad ni z owad musze walczyc z jakims bydlem
- kretynscy przeciwnicy - kotki, pieski, myszki z duzymi oczami itd. - niech to bedzie cos co ma podstawy logiczne do tego zeby egzystowac na tym nedznym padole.
- LINIOWOSC (patrz Final Fantasy i chodzenie po korytkach). Chce od samego poczatku miec mozliwosc chodzenia gdzie mi sie tylko podoba, nawet jesli beda tam potwory ktore mnie zapierdola jednym ciosem)
bono pisze:sam ciekwa jest jaka ty bys gre stworzyl i jaki story line bys napisal
Przede wszystkim - RPG - role playing games - czyli odgrywanie rol (a nie jak jakis debil przetlumaczyl to na jezyk polski - gry fabularne). Gra RPG nie musi miec wcale fabuly wbrew pozorom. Siedze w RPG od 26 lat i z doswiadczenia wiem ze najlepsze rozgryki przydazaly sie wtedy kiedy nie bylo zadnej fabuly i gracze mieli totalna dowolnosc - to oni sami znajdywali przygode, a nie przygoda ich. Postawilbym na otwarty swiat i wiekszy realizm. Moc wpakowal w logike swiata a nie grafike. Taka grafa jak byla na poziomie poprzedniej generacji jest w sam raz (a moglaby byc nawet ciut gorsza jak dla mnie). Za to niech swiat zyje. Niech ludzie podrozuja miedzy miastami, niech dorastaja, niech przetaczaja sie przez swiat konflikty zbrojne - nie zaplanowane scislo przez tworcow, a niech beda wynikiem kopnkretnych zdarzen i wypadkowych majacych miejsce w grze. Jesli chce spalic swiety gaik druidow to niech mam taka mozliwosc. Jesli idac przez las mam ochote sciac drzewo i wybudowac domek - niech mam taka mozliwosc. Oczywiscie liczba wariantow jest w pewien sposob ograniczona baza pomyslow tworcow gry, ale wbrew pozorom to jest jak najbardziej mozliwe na sprzecie ktory mamy obecnie. Problem w tym ze moc idzie w bajery wizualne.

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: bono » 2011-06-20, 14:37

Wyczuwam jakbys jeszcze zyl w czasach Fallouta niestety gry Rpg czy jrpg nie sa obecnie kierowane do doroslych graczy wszystko idzie w przeciwnym kierunku niz powinno. I gry o ktorych piszesz ze bys chcail obecnie nie ma szans uswiadczyc przynjamniej na konsole

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-06-20, 14:56

Gothic 4, Risen, Oblivion, Dragons Age jakos wychodza...

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: bono » 2011-06-20, 15:32

Dragons Age zgodze sie ale reszta do mnie nie przemowila

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-06-20, 16:14

bono pisze:Dragons Age zgodze sie ale reszta do mnie nie przemowila
No widzisz. A dla mnie wyznacznikiem przyszlosci RPG jest Oblivion. Nie przecze - ma mnostwo irytujacych wad, ale otwartosc swiata jest fenomenalna - to jest idealny kierunek. Mam z gra ponad 80h na liczniku, a z watku glownego nie zrobilem absolutnie nic poza wyjsciem z poczatkowego wiezienia - wlocze sie i podrozuje zwiedzajac swiat - i to mi sie podoba. Wad jak wspomnialem ma cale mnostwo, ale najbardziej wkurzajaca dla mnie bylo levelowanie potworow adekwatnie do poziomu gracza, ludnosc - wszyscy sa tacy sami, brak dzieci itp, oraz uproszczenia w pancerzach - w stosunku do pierwszych 3 czesci Elder Scrolls ktore dopuszczaly pelne zbroje kombinowane, ze nie wspomne nawet o czyms tak naturalnym jak kolczuga pod zbroja (Daggerfall - jedyna gra ktora to uwzgledniala z tego co pamietam). Mozna by dlugo jeszcze wymieniac, ale i tak w stosunku do 95% gier RPG Oblivion jest doskonalym przykladam w jakim kierunku powinny isc te gry.... Trzeba go tylko jeszcze odpowiednio dopracowac.

ODPOWIEDZ