Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: kolo » 2011-06-20, 16:39

Wiesz, problem w tym, że Bethesda otwarcie dała znać że każda ich kolejna gra będzie coraz bardziej uproszczona (co zresztą można zauważyć już od dłuższego czasu).
Prawdziwe gry z naprawdę otwartym światem się zdarzają, są fajne, ale zazwyczaj z tego powodu kuleją inne elementy... Zresztą twórcy wolą zainwestować kasę i czas potrzebne w tworzeniu otwartego świata w polepszenie jeszcze troszkę grafiki... Bo to się lepiej sprzeda.
Z gier co wymieniłeś w większość nie grałem (Gothic 4 sobie odpuściłem po żałosnym 3, z opinii kumplów wynika że to nie był błąd, Risen grałem w demko, całkiem fajne, ale to trochę nie to, Dragon Age nawet na oczy nie widziałem, kiedyś będę musiał to nadrobić, oblivion grałem, fajny był... dopóki nie zaczynałeś bawić się w główny wątek).
Ogółem: takie gry to niestety w większości przeszłość. Dlaczego? Bo dzieciaków i ludzi którzy pograją chwilkę jest coraz więcej a zapaleńców coraz mniej.
Natomiast dość popularne są teraz motywy z drzewem wyborów, ale to zazwyczaj kpina nie wybory (wybory do niczego nie prowadzą, bo ostateczny wybór i tak będzie 1-3 godziny przed końcem gry).
Poza tym takie gry są raczej dla PCtowców, albo PCtowców z konsolami, szczyle i tak będą tłuc w Final Fantasy.

A żeby jeszcze nie było, uwielbiam walki w trybie turowym - dla mnie to ekstaza, poza tym lubię garść dziwnych japońskich żartów, natomiast nienawidzę tych wszystkich pseudo-łzawych momentów którymi przeciętny JRPG jest wypchany prawie tak gęsto jak losowymi walkami... Summonów też nie lubię, no chyba że prawdziwych, czyli summon walczy u boku bohaterów (prawie wszystkie SMT), w postaci oczojebnych światełek itp. uznaję jako żart. Stylistykę M/A też lubię, choć jeszcze zależy od kreski.
I precz z pedalstwem w RPG, główny powód dla którego wolę 2D... Wtedy jeszcze nie było tak źle.

Sugeruję wyłączyć część postów z tą dyskusją z tego wątku... Będziemy się mogli spokojniej obrzucać mięsem :angel:

PS
Żadne PW do mnie nie doszło, więc nie mam odwołania :P
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: michu40i4 » 2011-06-20, 17:24

kolo pisze:Sugeruję wyłączyć część postów z tą dyskusją z tego wątku... Będziemy się mogli spokojniej obrzucać mięsem :angel:
I nazwać ten temat "zachodnie rpg vs jrpg". Oblivion jest super zgodzę się, ale pod względem klimatu nie przebije Morrowinda

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Ukukuki » 2011-06-20, 19:46

kolo pisze:Ogółem: takie gry to niestety w większości przeszłość. Dlaczego? Bo dzieciaków i ludzi którzy pograją chwilkę jest coraz więcej a zapaleńców coraz mniej.

No ale mi obecnie teraz trudno znaleźć czas na RPG który trwa te 50h. Szczerze 25h to jest obecnie dla mnie maks dla takiej gry. Producenci dostosowują się do rynku i chwała im za to bo sam wole intensywną kampanię na 8h niż fusy na 20h jeśli chodzi o FPS:P.

Z ostatnich lat to najmilej wspominam Mass Effect, Fallout 3. Jak dla mnie dwa cuda jeśli chodzi o te najnowsze RPG. W F3 polecam poziom trudności na maksa i zaczyna się prawdziwa szkoła przetrwania, unikanie walk, skradanie się i liczenie każdego wystrzelonego pocisku. Jest trudno ale za to jaka satysfakcja.
Famicom!

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: ramzes64 » 2011-06-20, 23:33

Wii
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Kurt » 2011-06-26, 19:51

Hause of Death gra wspaniała. Bardzo dobra grywalność, na luzie zabawa. To jedna z najlepszych gier na Wii. Czy Dead Rising też jest dobry?

Jakie gry są podobne do Hause?

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Ukukuki » 2011-06-26, 20:00

Jak nie widziałeś wersji na kloca może Ci się spodobać. Ja tam wole pierwsze wydanie, więcej zombie i jakoś soczyściej się ich zabija;p
Famicom!

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Bijman » 2011-06-26, 20:09

Kurt pisze:Hause of Death gra wspaniała. Bardzo dobra grywalność, na luzie zabawa. To jedna z najlepszych gier na Wii. Czy Dead Rising też jest dobry?

Jakie gry są podobne do Hause?
Horror rail shootery
- The House of the Dead: 2&3 Return,
- Resident Evil: The Umbrella Chronicles,
- Resident Evil: The Darkside Chronicles,
- Dead Space: Extraction

Inne rail shootery
- Ghost Squad
- Medal of Honour : Heroes 2 (tryb arcade jest rail shooterem)
Ostatnio zmieniony 2011-06-26, 20:26 przez Bijman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: BigBoss » 2011-06-26, 20:23

Jeszcze można dodać Cursed Mountain. Co prawda nie grałem ale gdybym miał Wii to łykał bym odrazu. Fatal Frame 4, niestety nie wyszło poza Japonią ale jest angielskie tłumaczenie tylko dla posiadaczy przerobionych konsol. Co ciekawe Wii posiada najwięcej horrorów z wszystkich current genów :D
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Bijman » 2011-06-26, 20:37

Cursed Mountain to naprawdę dobra gra. Bardzo podobało mi się w tej grze widoki z gór i wchodzenie na wyższe szczyty, choc nie spodziewajcie się symulatora wspinaczki z prawdziwego zdarzenia. Bardzo klimatyczna i przedstawiąca świeżą tematykę w survival horror o buddyjskim i tybetańskim folklorze.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: chrno » 2011-07-02, 20:58

BigBoss pisze:Jeszcze można dodać Cursed Mountain. Co prawda nie grałem ale gdybym miał Wii to łykał bym odrazu. Fatal Frame 4, niestety nie wyszło poza Japonią ale jest angielskie tłumaczenie tylko dla posiadaczy przerobionych konsol. Co ciekawe Wii posiada najwięcej horrorów z wszystkich current genów :D

Nie jest tylko dla tych z przeróbką, przecież normalnie patcha się instaluje na karte SD i można bez problemu oryginał japoński wrzucić i mamy wszystko napisy po angielsku(choć czytałem że konsolki z updatem w ver. 4.3 nie obsługują tego patcha, jeżeli to prawda to ch w d fajansom z Nintendo). Ja po dorwaniu Umbrella Chronicles się szczerze trochę zawiodłem, niektóre elementy są nazbyt na siłę, fakt plus dla dopowiedzenia fabuły i notatek które wszystko tłumaczą(dla fana jak znalazł) ale też, wolałem ciupać w House of Deada pomimo tego że zmęczyłem to i na DC i na X'a bo jakoś nie dość że bardziej beztrosko to jak człowiek chce się namęczyć to ustawia sobie hard i wtedy próbuje np. w ogóle dojśc do Curiena, RE jest dobry ale jednak samemu wieje strasznie nudą i to bardzo szybko(wziąłbym Darkside Chronicles ale pewnie będzie to samo). Ja w końcu muszę położyć łapki na Fragile(to jedna z tych gier dla których kupiłem WII) Muramase i Metroid Other M, ale przez mój wspaniały pre order na Xenoblade'a w bundle'u, ciut mam ograniczony fundusz. Btw jak ktoś chce hardcorowego ala rail shootera to polecam Sin & Punishment 2(chyba że ktoś już tutaj polecał) od twórców Ikarugi(jedynka jest na VC).


P.S. również mogę polecić Sky Crawlers: Innocent Aces od Project Aces czyli twórców Ace Combat(ogólnie jak ktoś siedzi przy japońskich animacjach to pewnie pełno metrażową wersje od Production I.G. widział), dla mnie to kolejny rarytas który rzadko się na allegro pojawia a jak jest to zazwyczaj francuskie wydanie.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Kurt » 2011-07-03, 02:48

House of Death przeszedłem i odblokowałem bronie i przeszedłem tryb cute. Gra bdb, lecz krotka, zastanawiam sie nad Zelda, nie mialem okazji w nia zagrac, mimo ze mialem gamecube, DS. W ogole co jest w tej grze, iz bije rekordy popularnosci. Przemierza sie swiat i to fajne?

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: chrno » 2011-07-03, 10:59

To już zależy od gracza, ale chyba przede wszystkim chodzi o to że to nie jedna rzecz czyni tą serie popularną i świetną, tylko bardzo wiele małych z pozoru rzeczy, dla mnie osobiście każda Zelda(zwłaszcza Wind Waker - najlepsza dla mnie Zelda ever) jest jak czytanie baśniowej książki, a im dalej tym ciekawiej, prawie każda część różni się od siebie(choć z pozoru może się wydawać że są takie same). Musisz wybrać jakąś i sam sprawdzić, jedna może ci podejść inna kompletnie odrzucić, kwestia gustu. Tylko musisz pamiętać, że to jest tytuł od Nintendo, nawet jak się walki wydają brutalne(vide: Twilight Princess) to jednak jucha lać się nie będzie ;p

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Kurt » 2011-07-11, 18:51

Jakie gry polecicie strzelaniny typu COD, MOH? Ile takich gier wyszło na tę konsolę i które z nich są dobre?

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Bijman » 2011-07-11, 20:14

Z First Person Shooter'ów, to mogę Ci tylko polecic Call of Duty: Modern Warfare Reflex, Call of Duty: Black Ops, Medal of Honor Heroes 2, Medal of Honor: Vanguard, Conduit'y, Red Steel'e, Goldeneye 007, Water Warfare, Onslaught... i Metroid Prime 3: Corruption, który jest właściwie First Person Adventure.

Resztę znajdziesz na: http://www.gamefaqs.com/wii/list-79

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry dla dojrzałych graczy na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-07-11, 21:16

Moznaby dorzucic jeszcze Call of Duty 3, ktory ma kilka niedociagniec, ale i tak jest calkiem mila i gierka, oraz Call of Duty World at War (czyli wojna na pacyfiku) - ta czesc akurat jest bardzo dobra i z cala pewnoscia warta ogrania. Do tego na Wii mozesz uruchomic gierki z GameCube, a tam tez kazdy CoD i MoH sa co najmniej bardzo dobre (pod warunkiem ze lubisz takie klimaty II wojny swiatowej).

Wiele osob nie wie ale na Wii wyszly tez dwie czesci Brothers in Arms... niestety ponoc bardzo skaszanione, wiec nie moge polecic - sam nie probowalem - dopiero przymierzam sie do zakupu zeby sprawdzic na wlasnej skorze :)

ODPOWIEDZ