Metroid Prime Trilogy

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Metroid Prime Trilogy

Post autor: ramzes64 » 2009-08-14, 01:38

4 września 2009r w Europie będzie miała premiera Metroid Prime Trilogy

Nintendo przygotowało "bonus" dla pierwszych 5000 klubowiczów (Nintendo Club), którzy zarejestruja grę i mają wcześniej zarejestrowaną którąś z wcześniejszych gier z serii Prime. Szczęśliwcy dostaną specjalny kod na sciagniecie za darmo Metroid (NES) z Virtual Console.

http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/new ... 14368.html

* ktoś jest w ogóle zainteresowany Trylogią? Ja się zastanawiam - grałem tylko w pierwszą część, więc w sumie miałbym w co grać (z sterowaniem w Wii). Cenowo chyba najlepiej wychodzi to narazie na game.net 34,99+2,95funta z wysyłką. (nadal drogo, ale w przeliczeniu na 3gry - to jakoś po 63zł).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: Axi0maT » 2009-08-14, 06:15

Nie narzekaj ramzesku bo wychodzi tanio jak barszcz. Wiekszosc gier startuje z przedzialu cenowego 30-40 funtow wiec sie oplaca. Ja Metroida Prime Trilogy mam juz na swoim wishlist, ale na ten bonus sie nie pisze. Nie jestem jakims ogromnym maniakiem serii wiec kupie kiedys jak cena mocno spadnie.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: ramzes64 » 2009-08-14, 07:55

no też chciałbym Metroid Prime Trilogy i nawet ten bonus mnie rozpalił ... obejrzałem filmik jak wygląda ta wersja z NESa i średnio mi sie podoba (myślałem, że to ten Metroid, który na GBA nazywa się "Fusion").

odpuszczę i poczekam, aż będzie przynajmniej troszke taniej... narazie mój plan na zakup - to New Super Mario Bros. Wii, później Super Mario Galaxy 2 - te gry mają priorytet największy, a ich wydanie też wychodzi właśnie jakoś co kilka miesięcy.

Wracając do Metroid Prime Trulogy - obawiam się jak będą wyglądały te gry z GC na Wii. ... niestety pozycje z serii New Play Controll, oraz te przenoszone z GameCube nie wyglądają rewelacyjnie - widać różnicę, że to gry z poprzedniej generacji. Graficznie gry prezentują jakąś ziarnistość/pixele (no nie wiem jak to nazwać, ale graficznie widać różnicę). Mario Power Tennis tak wygląda niestety, Resident Evil 4 Wii Edition ... a Mario Party 8 też nie jest pod tym względem piękne - ktoś mi nawet powiedział, że ta część miała być pirwotnie na GC - no i w sumie cos w tym jest.

tego właśnie obawiam sie na Wii w przypadku dwóch pierwszych części Metroid Prime :undecided: - że graficznie będa odstawały (a pamiętam przecież, że Metroid Prime jest piękny).

* samo dopasowanie rozdziałki pod "szerokie telewizory" oraz sterowanie mi nie wystarczą, jeśli będzie widać to co mnie razi w wyżej wymienionych gracz mających coś wspólnego z GC, a tworzonych z myślą o Wii).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: kawka » 2009-08-15, 16:35

ramzes64 pisze:tego właśnie obawiam sie na Wii w przypadku dwóch pierwszych części Metroid Prime :undecided: - że graficznie będa odstawały (a pamiętam przecież, że Metroid Prime jest piękny).
Dwie pierwsze części w edycji MP: Trilogy mają mieć skrócone czasy ładowania, mają mieć poprawione efekty i najważniejsze - mają śmigać w rozdzielczości 480p i standardzie 16:9. Podsumowując wszystko będzie w jakości, jakiej nie było na GC. No i dochodzi do tego zupełnie nowe sterowanie, a za wszystkie trzy gry płaci się tylko jeden raz! Myślę Ramzes, że nie ma się czego obawiać :grin:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: ramzes64 » 2009-08-15, 17:59

no niby tak - ale taki Mario Power Tennis - New play Control! jest niby dopasowany do 16:9, sterowanie jest pod Wii zrobione - ale róźnica jest i gra nie prezentuje sie tak ładnie jak inne gry na Wii, mało tego - wygląda niestety gorej niż pierwotna wersja na GC.

moze ja widze roznice - bo w gry te gram na 15CRT, a nowe na Wii na 26LCD - i obawiam sie tego właśnie. ... może jak ktoś nie miał/niema możliwości porównanai takich gier - to nie zobaczy różnicy - ja widziałem i troszki mnie to martwi.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: Axi0maT » 2009-08-15, 19:09

Nie porownuj CRT do LCD... Na tym drugim zawsze pikseloza uderzy cie po oczach. Jak chcesz sie bawic na LCD to wez sobie sprzet ktory to wykorzysuje, a nie narzekasz na technologie sprzed 10 lat na nowym TV :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: ramzes64 » 2009-08-15, 23:54

no dobra - to nie mowmy o starych TV

ale widac roznice gier ponownie wydanych na Wii (z polepszona rozdzialką i innymi duperelami, ktore wczesniej ukazaly sie na GC), a tymi ktore powstaja odrazu pierwonie na Wii. Jest roznica...

moze nie powinienem sie czepiac - wkoncu Metroid był z 2002/2003roku - mamy koncowke 2009 :angel:

w sumie dlatego nie gram na GC podpietym do LCD, a te konwersje choc obsluguja 16:9 - to i tak troszke odstają (choć nie wszystkie) ... bo jak pomyslec taki Bully: Scholarship Edition z PS2 pierwotnie jest fajny :angel:
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: kawka » 2009-08-16, 00:25

ramzes64 pisze:ale widac roznice gier ponownie wydanych na Wii (z polepszona rozdzialką i innymi duperelami, ktore wczesniej ukazaly sie na GC), a tymi ktore powstaja odrazu pierwonie na Wii. Jest roznica...
Jest różnica. Ale różnica będzie też na pewno widoczna przy porównaniu na Wii oryginalnego Metroida z GC i tego samego, ale z pakietu Metroid Prime Trilogy - na korzyść tego drugiego oczywiście :smile:
ramzes64 pisze:w sumie dlatego nie gram na GC podpietym do LCD, a te konwersje choc obsluguja 16:9 - to i tak troszke odstają (choć nie wszystkie) ... bo jak pomyslec taki Bully: Scholarship Edition z PS2 pierwotnie jest fajny :angel:
Ja gram na GC podpiętym RGB SCART'em do 32-calowego LCD. Wcześniej używałem zwykłego kabelka composite i było gorzej. Teraz wygląda to naprawdę pięknie, szczególnie nocą kiedy widać wszystkie szczegóły. Mimo tego, że jest to rozciągnięte 4:3 :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: ramzes64 » 2009-08-16, 08:04

dobra - robie tak ... wystawiam Metroid 2 na aukcjach - (no chyba ze ktos jest zainteresowany jakos 45-50zl) ... i jak sprzedam, to kupuje Trylogie :angel:
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: soberpl » 2009-08-16, 10:44

Tak szybko kupujesz? poczekaj jak ceny odrobinę spadną ;p to i ja się podepnę. Co do Mario Tennis. Ostatnio graliśmy z Stormsem w obie wersje i jakoś dużej różnicy nie zauważyłem, żeby nie powiedzieć, że żadnej... chyba, że moja pamięć szwankuje...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: ramzes64 » 2009-08-22, 09:41

no nie wiem - zastanawiam się - takie gry raczej nie tanieją

Metroid Prime Trilogy - Video Review - IGN
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: ramzes64 » 2009-08-30, 17:41

znalazłem inny angielski sklep i całość wyniesie mnie 32,94f x 4,65zł (obecny kurs funta) = coś około 155zł ... zamówienie już złożyłem ... jeśli dojdzie - to sprzedaje Metroid 2 na GC, no chyba, że mi nie podejdzie ta trylogia - po sprawdzeniu - to ją pchne na Allegro

* ale liczę, że sprzedam jednak dwójkę na GC - jeśli pięknie będzie prezentować się ta Trylogia :angel:
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: Axi0maT » 2009-09-09, 07:05

No i juz wiemy ze Metroidy w Trilogy na Wii sa okrojone z efektow:
http://www.youtube.com/watch?v=zGjgfSwOPw0

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: ramzes64 » 2009-09-09, 16:42

a ja od wczoraj mam tego MPTrilogy ... hmm - ten Bookart taki sobie (lepszy juz byl w Alone in the Dark Limited Edition... wszystko na jednym CD - ale mialobyc jakies metalowe pudelko? ... a tu zwykle pudelko, a na nie naklada sie jeszcze kartonik - tak troche albo niedoczytalem do konca, albo to pudelko mialo byc nie dla naszego regionu, no alebo nie wiem co ;/

ale odpalilem sobie wczoraj na 5min dla sprawdzenia Metroid Prime i jest fajnie ... oczywiscie rażą mnie te pixele (zdazaja sie - moze to wina mojego LCD, ale i tak jest lepiej, niz odpalac pierwowzor z GC - bo wtedy bym mial rozciagniety ekran

da sie przezyc

sterowanie jest fajne ... cos mi sie wydaje, że przejde ponownie Metroid Prime ... dopiero pozniej juz Echoes i Coruption

* na NESowego Metroida pewnie sie nie zalapalem - gre szybko zarejestrowalem



a co do tych zubożeń efektów - hmm, wczoraj przyszła gra i wczoraj przeczytałęm o tym na stronach ... pogram i sie dowiem.

ogolnie i tak jestem zadowolony - fajnie to wyglada, choc spodziewalem sie troche wiecej (przynajmniej metalowe pudelko itd...)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Metroid Prime Trilogy

Post autor: soberpl » 2009-09-09, 19:06

A ja tam i tak kupię :P Przekładam świetne sterowanie nad kilkoma efektami. BTW gry sa na płycie DVD9 prawda? Ciekawe czy jest ten sam błąd na starszych konsolach co w Super Smash Bros. Brawl.

ODPOWIEDZ