Ju-On: The Grudge

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Ju-On: The Grudge

Post autor: Axi0maT » 2009-08-19, 05:51

Wlasnie jestem swiezo po obejrzeniu ostatniego z trailerow gry Ju-On: The Grudge.
http://www.youtube.com/watch?v=0l3v9qxtiqU

O ile filmu nie ogladalem bo horrorow nie lubie to gra na jego podstawie Ju-On: The Grudge wgniata mnie w ziemie. Po prostu musze to miec. Graficznie prezentuje sie przyzwoicie ale najwiekszym plusem sa z pewnoscia te momenty przyprawiajace o dreszczyk. Czekam na premiere z niecierpilowscia.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: Storms » 2009-08-19, 06:01

A są plany że zostanie to wydane poza Japonią? Żeby nie zrobili takiego psikusa jak z Fatal Frame 4 (Project Zero 4), który krainy kwitnącej wiśni nie opuścił. A szkoda bo też rewelacyjny tytuł.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: Axi0maT » 2009-08-19, 07:06

JP July 30, 2009
NA October 27, 2009
EU October 2009

Czyli w Japonii juz jest, a w pazdzierniku nakarmia reszte swiata. Niestety poki co nie znalazlem zadnych opinii ani recenzji... A szkoda bo jestem niezwykle ciekaw jak im ta gierka wyszla.

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: Snake » 2009-08-19, 15:04

Gra pod względem rozgrywki najbardziej przypomina mi pecetowy tytył "Penumbra" co wcale źle jej nie wróży (oczywiście każdy może mieć inne skojarzenia).
Co do motywów straszących - jest główna "mącicielka" z filmów, a mianowicie duch niejakiej Kayako oraz jej synek Toshio, a ta parka potrafiła dostarczyć mocnych wrażeń. Póki co nie widze jakiś konkretnych momentów żywcem wyjętych z filmu, co raczej powinno się zaliczyć na plus - Shimizu-san ma szansę pokazać że nadal potrafi przerazić publikę.
Jeśli grze uda się zbliżyć choć trochę poziomem do Fatal Frame'a to będzie świetnie (bo FF, nie ma się co oszukiwać, to najlepszy survival horror jaki ukazał się na konsolach).
Filmy spod znaku Ju on (choć niestety nie wszystkie) oglądałem setki razy (dosłownie) i mam nadzieję że po przeniesieniu w świat elektronicznej rozrywki marka nie straci nic a nic ze swojego, jakże unikatowego, charakteru.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: M-Chan » 2012-11-21, 13:38

Odświeżając temat - czy ktoś z forumowiczów grał w tą grę? Osobiście lubię japońskie horrory i choć wszystkich części Ju On-a nie widziałem (co oczywiście nadrobię) to jestem niezmiernie ciekawy tej gry po obejrzeniu kilku gameplay-ów. Po przeszperaniu internetu wiem tylko, że gra jest ponoć bardzo krótka, niemniej jednak chce ją przetestować osobiście z tym, że nie widzę jej nigdzie do kupienia i zastanawiam się czy jest warta zachodu ściągania jej np. z UK :undecided:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: Axi0maT » 2012-11-21, 22:33

Mialo byc pieknie, a wyszlo jak zawsze. Ogolnie zwykly sredniak. Lepiej kase zainwestowac w cos innego, tym bardziej ze Ju-On slabo sie sprzedal i teraz chodzi w dosc nieprzyzwoitych cenach.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: M-Chan » 2012-11-22, 08:25

Ciężko znaleźć pochlebną opinię o tym tytule - niemniej jednak ciekawość nie daje mi spokoju... Na ulubionym wyznaczniku komisowych sprzedawców - allegro - swojego czasu chodziły po około 50 zł więc bez tragizmu i chyba zaryzykuję :undecided:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: Axi0maT » 2012-11-22, 15:03

Na allegro to co najwyzej wersja PAL z fantastyczna okladka ktorej bym sie wstydzil nawet za zlotowke :o

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

PS: Ode mnie nominacja do najgorszej okladki swiata 8)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: Storms » 2012-11-23, 09:11

Nic dziwnego że ciężko znaleźć pozytywną opinię, mnie też nie przekonała. Lepsze napięcie buduje już Obscure II które ostatnio dostałem w prezencie.
Kto zresztą wpadł na pomysł z umieszczaniem tytułu "Symulator nawiedzonego domu"? :/

Jeżeli chodzi o okładkę to Japończycy znowu mają najlepszą. Podoba mi się też ich okładka z Fatal Frame 2 (Wii)

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: M-Chan » 2012-12-19, 10:24

Odświeżając temat czy ktoś zna stronę z której mogę pobrać japońską okładkę tego cuda w poczciwej rozdzielczości? (coś nie mam szczęścia z googlami :sarcasm: )
Storms pisze:Nic dziwnego że ciężko znaleźć pozytywną opinię, mnie też nie przekonała. Lepsze napięcie buduje już Obscure II które ostatnio dostałem w prezencie.
Jeżeli chodzi o horrory w wersji konsolowej to uparcie muszę "sprawdzić samemu" - podobnie ma się sprawa do "The Calling" (jak uda mi się kiedyś dostać :wink: ). Choć nie ukrywam, że najbardziej ciekawi mnie Fatal Frame II w wersji na Wii bo pierwsza część na PS2 podobała mi się BARDZO :D

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: Storms » 2012-12-20, 16:50

M-Chan pisze:Odświeżając temat czy ktoś zna stronę z której mogę pobrać japońską okładkę tego cuda w poczciwej rozdzielczości? (coś nie mam szczęścia z googlami :sarcasm: )
Nie wiem na ile to podchodzi pod "poczciwą rozdzielczość", ale masz --> Okładka

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Ju-On: The Grudge

Post autor: M-Chan » 2012-12-21, 09:32

Dzięki Storms - "zjawiskowa" europejska okładka nie dawała mi spać po nocach :D

ODPOWIEDZ