Monster Hunter 3 tri

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Monster Hunter 3 tri

Post autor: ZiQ » 2010-04-17, 12:49

Premiera już lada moment 23.04.2010 !
Gierka oczekiwana przez wiele fanów na całym świecie, tylko w Polsce nic o tym nie mówią, bo wszyscy mają to gdzieś.

Wiele nowości ma nam zaprezentować trójka, między innymi wodę! będzie można pływać, nurkować walczyć z morskimi stworzeniami,kolejny raz większy świat, ale przede wszystkim ma być bardzo rozbudowany tryb multiplayer, zaczynając od możliwości grania na splicie, PVP, wspólne questy i handel przedmiotami kończąc na specjalnych happeningach które raz na jakiś czas będzie organizować Capcom, gracze będą się zbierać np w celu ubicia wielgachnego smoka, dzięki czemu będzie można uzyskać np. niepowtarzalne przedmioty.

MH3 w preorderze można zakupić w trzech różnych wersjach:
-samą gierkę
-gierkę z limitowanym padziochem
- skrzyneczkę, która zawiera oprócz samej gry, limitowanego classic kontrolera, Wii speak (do gadania po necie) i co najważniejsze figurkę łba jakiegoś smoka :D

Pochwale się że osobiście zdecydowałem się na 3 opcję, zakupiłem tutaj: http://shop.gameplay.co.uk/webstore/pro ... unter_pack (bo najtaniej)

A tu trailery:
http://www.youtube.com/watch?v=8l3f3csAZn8 - według mnie najlepszy, chociaż nie pokazuje całości rozgrywki
http://www.youtube.com/watch?v=4XvxNCyUGJk - Official GamesCom Trailer

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: ramzes64 » 2010-04-17, 19:00

teoretycznie fajnie wyglada gra / z drugiej strony jak widzialem gameplay to juz mniej ciekawie, jakies stosy okinek z uzbrojeniem i ciagle napierdzielanie w jakies dinozaury/smoki/potwory.

ogolnie fajnie wyglada, ale mnie nie zacheca gameplayem ... no i nie wiem o czym w ogole jest ta gra. Trzeba pozabijac coraz to wieksze potwory i co dalej? klepie je i zdobywam jakis punkcik/trefea za kazdego monstera (i tym punkcikiem/medalem pozniej moge sie chwalic ze zatuklem jakiegos bydlaka?) ...

no bo to jak pokemony przeciez nie jest, chociaz mniej wiecej na tej zasadzie jak dla mnie ... ubijasz / levelujesz ... itd

w teorii kupilem gre (ale czy ja odfoliuje i zagram / uznam za swoją - to jeszcze sie zastanawiam) ... jakos specjalnie nie jestem przekonany / to chyba nie nasz europejski klimat
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: Axi0maT » 2010-04-18, 04:54

Gierka wyglada przepieknie i jestem ciekaw jak sie sprawdza w praniu. Na chwile obecna wyglada to na jedna wielka pak z misjami na polowanie dinozaurow. Jak wspomnial ramzes klepani dla zdobywania doswiadczenia i kasy za ktora kupimy sobie lepsza bron na wieksze i mocniejsze stwory. Mapy wygladaja na bardzo male i raczej nie zaspokajaja moich wymagan w zakresie eksploracji terenu. Poza tym to tylko slashowanie bez watkow fabularnych.

Chetnie bym gre sprawdzil, ale nie ma jak. Pozostanie wiec na tym ze nie chce kupowac kota w worku tym bardziej ze na chwile obecna juz mnie nie bawi takie slashowanie dla samego klepania. Znudzilo mi sie to jakis czas temu. Najprawdopodobniej poczekam az cena spadnie co najmniej o polowe i wtedy przetestuje gierke... i niewykluczone ze juz po chwili gierka pojdzie na allegro.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: ramzes64 » 2010-04-18, 10:19

a ja wlasnie sie zastanawiam / bo w takie gry nie gralem nigdy i bym chcial dac sie wciagnac i masterowac, zbierac i cisnąc jedna gre (ale czy to mnie wciagnie to juz inna sprawa). Fajne by bylo np umowic sie z ZiQ'iem, ewentualnie z kims innym i wyruszenie wspolnie na jakiegos stwora.

Nie mam WiiSpeak - ale skype. Zobaczymy, moze jezcze sproboje sprzedac, a jak nikt nie kupi, to przetestuje (choc w tej chwili mam inne priorytety -> Ratchet na PS3)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: ZiQ » 2010-04-18, 22:37

W pełnie rozumiem wasze kontrargumenty co do zajebistości tej gry,
- nie ma fabuły - no nie ma, to niezaprzeczalny fakt, wszystkie części różnią się tylko wstępnym filmikiem, raz koleś idzie atakuje go wiwerna potem budzi się w wiosce a raz jest już w wiosce i atakują potwory...
-małe lokacje - jak pykałem ostatnio na PSP to wcale takie małe nie są, http://i246.photobucket.com/albums/gg11 ... ntains.png - tak jak widać na przykładowej mapce jakieś 8 lub więcej lokacji pomiędzy którymi się przechodzi jest co zwiedzać, jest co zbierać, jest co zabijać
- jak poki - to całkiem ciekawe porównanie, sam bym na to nie wpadł! Coś w tym jest, cały sens gry i jej kultowość oparta jest właśnie na levelowaniu i zdobywaniu nowych lepszych itemów, (teraz w sumie ma to nawet większy sens bo można wykorzystać ekwipunek na PVP), gierka na bank nie podejdzie każdemu, jest dość trudna, wymaga odkrywania techów na bossów, chamskiego expienia - bo chociaż robi się wszystkie misje to i tak nagle dany potwór okazuje się za trudny.
Ale właśnie te wszystkie elementy sprawiają że można grać bez końca, odpalić sobie na godzinkę i wyrżnąć parę potworów, zebrać jakiś stuff do nowej zbroi.
To co Ramzes napisał to w ogóle zajebista sprawa ustawiać się z ludźmi na jakichś grubszych przeciwników, w tym momencie zdobywanie przedmiotów i doświadczenia nabiera kolejnego wymiaru bo obczaja się towarzysza broni i myśli "ooooo co fajny mieczyk, gdzie go dorwałeś, może dasz albo sprzedasz?"
Jeszcze co do trudnego meni i tabel, nie jest źle te wszystkie obrazki to przedmioty o konkretnym, opisanym działaniu naprawdę da się ogarnąć po godzinie grani nie ma tam trudnego drzewka rozwojowego.
Warto też zwrócić uwagę na ocenę np IGN : http://uk.wii.ign.com/objects/142/14209897.html
Może też tak być że przesadzam, zachęcam w ciemno ale trochę grałem, trochę czytałem i domniemuje że gierką będzie w pytę!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: Axi0maT » 2010-04-19, 05:23

Wlasnie takie gry maja dla mnie sens wtedy kiedy gra sie ze znajomymi. Swego czasu gralem nawet w Lineage na PC ktory kompletnie mi sie nie podobal, a jednak fakt ze gra sie ze swoja paczka sprawial ze nabieralo to calkiem innego wymiaru. Dlatego jesli kogos jeszcze znajdziecie do ekipy do Monster Huntera (trzecia osobe) to i ja sie na czwartego dolacze... Moze sober by sie skusil?
ZiQ pisze:To co Ramzes napisał to w ogóle zajebista sprawa ustawiać się z ludźmi na jakichś grubszych przeciwników, w tym momencie zdobywanie przedmiotów i doświadczenia nabiera kolejnego wymiaru bo obczaja się towarzysza broni i myśli "ooooo co fajny mieczyk, gdzie go dorwałeś, może dasz albo sprzedasz?"
To mnie akurat srednio rusza. Gra ze znajomymi bardziej mnie przekonuje niz granie z anonimowymi ludzikami z netu z tego wzgledu ze mozna liczyc na swoich ludzi. Grajac z przypadkowymi ludzmi nie raz zostalem wystawiony do wiatru wiec jak grac druzynowo w takiego online to tylko ze znajomymi.
ZiQ pisze:Warto też zwrócić uwagę na ocenę np IGN : http://uk.wii.ign.com/objects/142/14209897.html
Jestem pod wrazeniem... Zreszta srednia ocen na metacritic tez jest bardzo wysoka i wyglada na to ze gierka jest hiciorem:
http://www.metacritic.com/games/platfor ... r%20hunter

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: Ukukuki » 2010-04-19, 15:56

Seria świetna ale gdyby była robiona przez cywilizacje zachodnie to bym się zakochał a tak nie pogram ;p. A szkoda bo sama koncepcja jest boska, jeśli kogoś kręcą polowania na potwory z dosyć mocno zarysowaną taktyką to nie ma takiej drugiej produkcji. Choć sam bym wolał mroczne fantasy czerpiące ze średniowiecza ile się da. Trzeba czekać na klony tej serii :P.
Famicom!

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: Storms » 2010-04-19, 20:38

Sama gra jakoś mnie nie rusza ale jestem jej ciekaw. Niby ma wydusić soki z Wii. Gratuluje zakupu kolekcjonerskiej wersji. Jak otrzymasz paczuszkę i zaczniesz z nią obcować możesz skrobnąć jakąś recenzje dla glorii retroage ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: Axi0maT » 2010-04-20, 05:21

Ukukuki pisze:Choć sam bym wolał mroczne fantasy czerpiące ze średniowiecza ile się da
To zupelnie jak ja, dlatego zdecydowanie bardziej czekam na konwersje Enclave, ktora ma sie pojawic jeszcze w tym roku. Blade of Darkness to to nie jest ale i tak mocna pozycja jak dla mnie :grin:

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: ZiQ » 2010-04-21, 14:53

Enclave - ?!? przecież to jakaś bieda, oglądając np to:
http://www.youtube.com/watch?v=q3Uv4TOrGqM
wygląda na jakąś tępą rąbaninę gdzie wciska się do przodu, skok i jeszcze jeden klawisz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: Axi0maT » 2010-04-21, 15:49

ZiQ pisze:Enclave - ?!? przecież to jakaś bieda, oglądając np to:
http://www.youtube.com/watch?v=q3Uv4TOrGqM
wygląda na jakąś tępą rąbaninę gdzie wciska się do przodu, skok i jeszcze jeden klawisz.
Biedny to jest ten gameplay co wyszukales w czelusciach internetu ;) Widac ze ktos na chama cisnal do przodu bez polotu. Poza tym na zaden z gameplayow jakie widzialem nie oddaje tego klimatu jaki tak naprawde czuje sie grajac w ta gierke. To podobnie jak z Morrowind czy Oblivion - na filmikach z ekranu zazwyczaj wieje nuda. Enclave co prawda zbieral raczej przecietne opinie ale dla mnie to tytul na ktory najbardziej czekam w tym roku zaraz obok Sin & Punishment 2. Jedyni zapowiedz Call of Duty: Modern Warfare 2 moze to zmienic, a szanse na to spore bo z nieoficjalnych zrodel wiadomo ze gierka jest juz ponoc w produkcji :D

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: Ukukuki » 2010-04-22, 11:21

Enclave na PC już się mocno zestarzało ale kiedyś to była całkiem niezła gra. Co prawda jest dużo lepszych ale jeśli chodzi o ten gatunek na komputerach to pustynia kiedyś była, dzisiaj pewnie też.

Co do tego mrocznego fantasy to chodziło mi o klona MH właśnie w takich klimatach. Takiego tytułu nie ma a z chęcią bym zagrał.
Famicom!

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: ramzes64 » 2010-05-03, 10:20

rozczaruje kolegów, gdyż udało mi się sprzedać MH3, tak więc nie zagram z Wami - ale jak ktoś już ma i grał to niech się podzieli wrażeniami / szczególnie kolega, który chwalił się wersją kolekcjonerską
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: ZiQ » 2010-05-03, 12:42

nie przyszedł jeszcze... &"/

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Monster Hunter 3 tri

Post autor: ZiQ » 2010-05-20, 22:27

Kupujcie panowie, kupujcie ja stałem się nolivem, od tygodnia mam już nagrane 65 godzin, z czego około 10 na multi, dzisiaj specjalnie kupiłem klawiaturę na USB żeby oprócz Wii speak móc sobie spokojnie gadać z ludźmi! Gierka kozak ja daje 9,5 na 10. Kupujcie i robimy wspólny team może być max 4 osobowy, jak ktoś z forum będzie chciał to niech da znać na bank pomogę w każdym queście &"]

ODPOWIEDZ