Wii

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: Axi0maT » 2006-11-22, 11:43

Jest to faktycznie jakis sposob na to aby utrzymac nowa konsole na ustach przyszlych uzytkownikow... ale ja osobiscie nie zmienilem zdania - Revolution wciaz dla mnie brzmi o wiele lepiej.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: Gimiak » 2006-11-24, 19:51

Pojawia sie pytanie, po co Nintendo sie tak oglasza z mozliwosciami grania w stare gry na Wii ? Nowosc? Wcale nie, wszystko majacy Xbox oferuje to od dluzszego czasu.
Roznica jest taka, ze niby bedziemy miec gry w sposob legalny. Czy warto wydac 10 $ na jedna sciagnieta gre? Czy nie lepiej kupic oryginalny kartridz?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Wii

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-24, 20:20

Gry na Wii sa 100% zgodne z oryginalami. Rozdzielczosc itp. sprawy oddaja dokladnie to, co mialo miejsce kilka(nascie) lat temu. Z tego, co czytalem, to wersje na XBoxie sa pozmieniane ("uaktualnione"). Jak dla mnie plus dla Nintendo, bo albo reedycja jest totalnie nowa, pozmieniana i wychodzi jako pelnoprawna gra, albo zostajemy wierni oryginalowi. Rozwiazania posrednie to lipa, bo nikt nie bedzie znich w pelni zadowolony.

A jak widac np. po serii NES na GBA, zapotrzebowanie na gry retro jest. A gry te byly w 99% zgodne z oryginalami (ten 1% to dostosowanie ich rozdzielczosci do rozdzielczosci GBA). Na pewno nie w Polsce, ale potrzeba na takie gry jest. Wystarczy zobaczyc ile retro serii w Japonii pojawilo sie na GBA po sukcesie w tym kraju serii reedycji NES. Np. Hudson tez wydal praktycznie cale swoje zaplecze retro na GBA. I tez sie sprzedalo, czyli bylo ludziom potrzebne.

Ostatnio ktos smial sie - chyba na Kotaku - ze najbardziej to umoczyli ci, ktorzy kupili wszystkomajacy i wypasiony TV i uzywaja go do Wii. Dlaczego? Nie dosc, ze nie obsluguje HD (przeplacili), to gry z Virtual Console wygladaja duzo gorzej, bo nie ma w nich efektu rozmycia (scanlines) jak na tych starych, dziadowych i wykletych przez wszystkich TV. Wniosek jasny: do Wii tylko zwykly, ale za to duzy TV.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: mog123 » 2006-11-24, 21:52

a ja tylko chce dodac do tego 1% o ktorym mowisz Ingladzie. Gdyz nintendo najzywczajniej przerobilo zrodlo pocketNESa(emulator NESa na GBA na swoje potrzeby, i wydalo jaka swoje dzielo, nawet nic nie wspomnialo o tym ,ze uzyli tego i tamtego, bo po co? ;x

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Wii

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-25, 00:12

mog123 pisze:nintendo najzywczajniej przerobilo zrodlo pocketNESa(emulator NESa na GBA na swoje potrzeby, i wydalo jaka swoje dzielo, nawet nic nie wspomnialo o tym ,ze uzyli tego i tamtego, bo po co? ;x
Nie wykluczam, jednak poprosze o fakty i linki, ktorymi moznaby to poprzec.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: mog123 » 2006-11-25, 00:46


Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Wii

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-25, 00:57

To prawda: daje to do myslenia. Ale mimo wszystko nie daje to jednoznacznej i pewnej odpowiedzi czy faktycznie "Nintendo najzywczajniej przerobilo zrodlo pocketNESa". Sprawa jest wg. mnie nie do rozstrzygniecia, ale faktycznie ciekawa.

Jak wreszcie zdecyduje sie na jakis tytul z japonskiej edycji serii NES na GBA (czytaj: kiedy zaczna taniec na plej-azji), to nie omieszkam sam porownac do wersji na pocketNESa.

***

Z drugiej strony skoro to temat o Wii, to ciezko (mam nadzieje) zarzucic wykorzystanie emulatorow PC do Virtual Console.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: mog123 » 2006-11-25, 02:06

gdzies byl jeszcze wywiad z loopym, autorem PocketNESa i bylo pytanie czy jest oburzony ze Nintendo wykorzystalo jego prace dla celow komercyjnych, odpowiedzial ze nie, wazne ze sie oswaja ze scena homebrew, ale tam byl ten dowod ze nintendo wykorzystalo PocketNESa

Hudson i Atlus na pewno go wykorzystaly, bo widac nawet nieznaczne zmiany w kodzie

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: froger3 » 2006-11-26, 19:09

Po pierwszych partyjkach na Wii:

Minusy: szybko nudzace sie gry(naprawde, okres euforii kiedys przemija), malo konkretnych pozycji poza Zelda(troche mnie rozwalilo jak nam koles wlaczyl PONGA!), niedokladny kursor w Duck Hunt(ale byc moze byla to wina standu, byc moze..), nie widze gier typu Wiiplay i Wii Sports jako cos co chcialabym pograc po 12 godzinnym dniu pracy, pilot jest troszke ciezszy niz myslalam.

Plusy: Wiimot naprawde fajnie sprawia sie jako kontroler do Zeldy, mozna sobie wycwiczyc lapki(bo naprawde bola:)), male wymiary konsoli, latwosc obslugi(w Zeldzie mozna sie zagubic ale po parunastu minutahc gry powinno byc wsio ok:).

Reasumujac DLA MNIE na chwile obecna lepszym zakupem jest PS2 + Eye Toy + klasyczne strzelanki z PS2. Fajnie ze Nintendo nie idzie w strone grafy(te tytuly spokojnie by mogly wyjsc na klocka), ale chyba dobre checi to za malo. Mam nadzieje ze Nintendo i inne firmy dobrze wyeksploatuja wiimota bo nie wroze konsoli nic dobrego: boks, baseball i kregle kiedys sie ludziom znudza. Na marginesie: Lukas Toys naprawde zadbalo Wii na targach: reklam moze nie bylo ale 5 standow, mili panowie tlumaczacy co i jak oraz dosc duze kolejki do pogrania daja do myslenia.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: Mejs » 2006-11-26, 19:56

Froger a gralas w Red Steel'a ?

Widzialem filmiki z gameplayu i wygladalo naprawde fajnie, nie chcialbym sie zawiesc. A do czego moglabys porownac ciezkosc pilota?

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: froger3 » 2006-11-26, 20:09

Red Steel'a niestety nie wystawili. Bylo czasowe demo Zeldy, Wii Sports i Wii Play. RS bylam bardzo ciekawa bo gra dostala...srednie recenzje.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: Gimiak » 2006-11-26, 20:48

Ja z zakupem Wii sie nie spiesze. :evil: Podczas wizyty u Y2K mialem mozliwosc zobaczenia jak funkcjonuje Eye Toy. Bardzo fajne urzadzenie, gierki tez niezle.
Przed Wii na 100% zakupie PS2 wraz z dostepnymi udziwnieniami do niego. :evil:

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: froger3 » 2006-11-26, 22:46

Gimiak: ja robie dokladnie tak samo.

Ponizej dla zainteresowanych: paczka fotek ze stoiska Wii na PGA. Wszystkie fotki autorstwa mojego + mojego chlopaka. Milego ogladania!

Zdjecia
Ostatnio zmieniony 2006-11-26, 23:06 przez froger3, łącznie zmieniany 1 raz.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Wii

Post autor: soberpl » 2006-11-27, 15:00

Dzieki za zdjecia ,ale troche malo widac :?

ODPOWIEDZ