Wii + kabel z d-sub

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Wii + kabel z d-sub

Post autor: artemis » 2010-10-25, 15:14

Witam. Dawno nie miałem czasu pograć, a teraz w końcu dosyć okazyjnie kupiłem Wii (5 stowek z dwoma kontrolerami i grami). Zastanawiam się czy będe musiał podłączać konsolę do mojego monitora tak jak to robie z n64 (przez tuner tv) czy takikabelek dałby lepszą jakość (i czy on wogóle działa bo po przejrzeniu google już sam nie wiem)? ALbo może coś takiego - tańszy troche kabel

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: ramzes64 » 2010-10-25, 19:58

nie wiem jak to bedzie wygladac.

ale ja sie upieram, ze najlepiej wyglada Wii podpiete do LCD przez component. Cala reszta bedzie gorsza. a mowie tak, bo sie zdarzaly osoby, ktore przez dlugi czas graly na kablu dostarczanym z konsola (masakra). Moze na TV kineskopowym, ale do LCD nie robcie tego - bo pozniej glupoty bedziecie wygadywac, ze Wii jest brzydkie, ze grafa do bani, itd....
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: artemis » 2010-10-25, 20:32

No, ale ten kabel to component z wyjściem na d-sub (czyli vga). To wogóle możliwe żeby taki kabel miał wyjście na vga? Jak szukałem czegoś takiego do n64 albo gacka to owszem było, ale to było VGA-BOX czyli kabel z pudłem, które przetworzy obraz żeby mógł być wyświetlany na ekranie monitora. A jeżeli mój monitor nie ma tunera tv w sobie to czy taki kabel wogóle może u mnie działać? I ciekawe jak z jakością...
Ostatnio zmieniony 2010-10-25, 20:44 przez artemis, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: Rafi » 2010-10-25, 20:44

Jak miałem Xboxa 360 to grałem na kablu VGA i obraz był bardzo dobry. Wszystko wyglądało niemal jak na TV HD. W przypadku Wii nie wiem jak to będzie wyglądać. Jak mam wolny TV CRT w pokoju to na nim odpalam Wii, bo obraz jest najlepszy. Niestety nie zawsze mogę na nim grać i ratuję się takim czymś podłączonym do monitora LCD 22": Klik . Obraz jest bardzo zły. Mógłbym powiedzieć nawet, że beznadziejny, ale lepszy rydz niż nic.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: artemis » 2010-10-25, 20:56

NO właśnie to mnie denerwuje, że takie Ps3 albo X360 to mógłbym bez problemu podpiąć pod hdmi w monitorze a tutaj problem mam :sarcasm: . Konsole odbiore jutro. Karte TV mam, ale chciałbym coś lepszego... W końcu monitor full hd mam więc myśle, że coś da sie z tego jeszcze wycisnąć. Ma ktoś może taki kabelek?

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: quit » 2010-10-25, 21:24

mam, mogę opylić komponenta

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: artemis » 2010-10-25, 21:43

Ale co masz dokładnie? :wink: Taki kabel o który mi chodzi ( jeżeli tak to jaka jakość jest na nim) czy zwykły komponent pod tv...

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: quit » 2010-10-25, 21:57

Napisałem, komponenta mam ;)
Wyście AV z Wii - 5 chinczowy komponent.
Nie podłączałem, czekam na TV, o jakości nie powiem, ale na necie porównania widziałem, to....nie wyobrażam sobie używanie na telewizorze innego kabla, na komputerze/monitorze tym bardziej.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: artemis » 2010-10-25, 22:04

quit pisze:Napisałem, komponenta mam ;)
Wyście AV z Wii - 5 chinczowy komponent.
Nie podłączałem, czekam na TV, o jakości nie powiem, ale na necie porównania widziałem, to....nie wyobrażam sobie używanie na telewizorze innego kabla, na komputerze/monitorze tym bardziej.
lol :sarcasm: . Quit czytaj co ludzie piszą zanim sam błędnie coś walniesz. Ja sie pytałem czy ktoś ma kabel do połączenia wii z monitorem lcd bez tunera. Gdybym szukał zwykłego komponenta to wziąłbym pierwszy lepszy z allegro już dawno... :wink:

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: quit » 2010-10-25, 22:25

A nie masz może DVI ?
Bo jak chcesz zmieć jakość to tak naprawdę component i ta przejściówka:
http://allegro.pl/adapter-dvi-m-3x-rca- ... 17204.html

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: artemis » 2010-10-26, 07:33

Quit niby fajne , ale na tej aukcji pisze, że jest to tylko przejściówka i, że złącze DVI w monitorze musi obsługiwać sygnał Component, a skoro mój monitor nie ma wbudowanego tuneru tv to pewnie tego sygnału nie obsługuje:/ chociaż na 100% pewny nie jestem bo żaden ekspert tutaj ze mnie ale tak dedukuje. Moje LCD ma D-sub, DVI i nawet hdmi... Dziwne czemu nie ma kabla wii -> hdmi:/
Ostatnio zmieniony 2010-10-26, 07:37 przez artemis, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: Rafi » 2010-10-26, 07:36

quit pisze:A nie masz może DVI ?
Bo jak chcesz zmieć jakość to tak naprawdę component i ta przejściówka:
http://allegro.pl/adapter-dvi-m-3x-rca- ... 17204.html
Cytat z aukcji, którą podałeś:

"Złącze DVI musi obsługiwać sygnał Component

(to nie jest konwerter sygnału, tylko przejściówka !!) !

Trochę teorii ....

(źródkło wikipedia ..)

DVI:

DVI (ang. Digital Visual Interface) - standard złącza pomiędzy kartą graficzną, a monitorem komputera.""

Wątpię czy u artemisa zda to egzamin, ale lepiej skończyć już z tym offtopem. Po prostu można podjąć ryzyko i kupić ten kabelek. Podobno człowiek uczy się na błędach :wink: Możesz też pomyśleć o zakupie jakiegoś TV CRT i będziesz zadowolony.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: artemis » 2010-10-26, 07:44

Wątpię czy u artemisa zda to egzamin, ale lepiej skończyć już z tym offtopem. Po prostu można podjąć ryzyko i kupić ten kabelek. Podobno człowiek uczy się na błędach Możesz też pomyśleć o zakupie jakiegoś TV CRT i będziesz zadowolony.
No właśnie tylko nie wiem który (z tych co wyżej podałem) i czy wogóle to działa.... Prawie stowe za kabel to niemało. Myślałem, że może już ktoś tutaj próbował takiego rozwiązania. A zakupu TV CRT wolałbym sobie oszczędzieć bo w przeciągu roku planuje zakup jakiegoś porządnego TV 32-40 cali lcd.


Edit: Zakupiłem ten . Zobaczymy co z tego będzie. Dam znać.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Wii + kabel z d-sub

Post autor: artemis » 2010-10-29, 10:12

Krótka autorecenzja kabla Wii => VGA.

Kabel umożliwia podpięcie Wii do prawie dowolnego monitora z wyjściem VGA(d-sub). Pisze prawie, ponieważ sprzedawcy na allegro nie informują o tym, że kabel źle współpracuje z niektórymi monitorami (głównie Samsunga i LG). Kupno tego kabla jest więc loterią. Co dziwne problem ten dotyczy prawdopodobnie tylko konsol w wersji PAL. Kabel umożliwia podłączenie Wii albo PS3 i jest to kabel komponentowy. Ekspertem tutaj nie jestem posiada 3 wyjścia typu chinch ( biały(czy tam lekkawo niebieski, czerwony i zielony) oraz D-Sub. Z czego nie wiem do czego potrzebny ten zielony (lezy odlogiem, ale wszystko działa) Jak ktoś coś wie to chętnie bym się dowiedział czy np. nie trzeba go jakos zabezpieczyć.

Ja mam monitor firmy DELL i u mnie jedyną wadą jest to, iż po włączeniu konsoli za każdym razem obraz jest przesunięty kawałek w lewo i trzeba ustawić monitorem na środku... Ktoś wie jaki może być powód?

Jakość: Od razu zaznaczam nie mam przełożenia bo nie widziałem u innych na 'prawdziwym' TV, ale jak dla mnie jakość bardzo dobra. Nie ma efektów smużenia ( tak jak to miałem przy połączeniu na karcie TV) i generalnie ostrość itp . wydają mi sie dobre.

Z takich uwag: 1 kabel posiada w sobie konwerter (i to bardzo dobry)
2. na allegro są one w różnych przedziałach cenowych (nawet do 200 zł), ja kupiłem najtanszy za 70 zł i jestem zadowolony ( myśle, że to wszystko to samo)
3. Jak ktoś kupi to napierw niech podłączy konsole do tv w rozdzielczości 480p podobno lepszy efekt, ja kupiłem używaną więc nie podłączałem
4. Niektóre gry z GC i Wii mogą nie działać ( ale to nieliczne przypadki, w tym chyba niestety mario party 8 )

ODPOWIEDZ