Wii Fit plus

ODPOWIEDZ
Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Wii Fit plus

Post autor: Kurt » 2011-03-01, 15:01

Postanowiłem kupić sobie matę i tę grę. Zanim jednak to zrobię, chcę upewnić się w paru rzeczach.

1. Czy na pewno Wii Fit plus to ta sama wersja co zwykłe Wii Fit, ale wzbogacona o nowe ćwiczenia?

2. Na jakimś forum z grami przeczytałem, że Wii Fit posiada yoge z ćwiczeniami na kręgosłup(korekcja postawy). Czy to prawda?

3. Czy bardziej opłaca się kupić Wii Fit plus z matą czy EA sports activ 2?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii Fit plus

Post autor: Axi0maT » 2011-03-01, 15:09

Kurt pisze:Postanowiłem kupić sobie matę i tę grę.
To nie jest mata tylko specjalna, bardzo dokladna waga elektroniczna.
Kurt pisze:3. Czy bardziej opłaca się kupić Wii Fit plus z matą czy EA sports activ 2?
Z tego co widzialem i testowalem to zdecydowanie Wii Fit plus. EA Sports Active to wg mnie gowno. Wiekszosc cwiczen co prawda skupia sie na szybkosci wykonywanych cwiczen i sa w miare dokladne, ale zastosowane rozwiazania, jak np opaska na noge czy ta guma do rozciagania to szajs. Pierwsze co chwile zjezdza z nogi drugie to chyba dla kobiet jest, bo ja ta gume to moglem rozciagnac z 50 razy i nic nie czulem - jakbym machal lapami w powietrzu i tyle.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii Fit plus

Post autor: ramzes64 » 2011-03-01, 21:37

ja bym brał Wii Fit Plus

Wii Fit Plus to to samo co w Wii Fit, plus dodatkowe (gry, cwiczenia... i coś jeszcze), po prostu wzbogacona pierwsza wersja o nowe rzeczy.

Wii Fit/WiiFit Plus posiada jogę, cwiczenia i kilka gierek wykorzystujących BalanceBoard ... czy poprawia to korekcje postawy nie wiem, ale pomachać kończynami, poskakać, pogibać się można i nawet zmęczyć.

Grałem w EA Sports Active w pierwszą część i są to TYLKO ćwiczenia... po prostu odpalasz program aby poćwiczyć i tyle. Wii Fit ma cwiczenia, gierki i yoge. pograłem jeden wieczór w WiiFit i jestem zdecydowanie bardziej nastawiony na WiiFit (oczywiscie o wzbogaconą wersje, tzn z plus w nazwie). Gry sa fajne, szczególnie skoki narciarskie, slalom na nartach, na snowboard'zie i można fajnie sie pobawić. Jak ktoś chce, to i pocwiczyć tez mozna. ... to co zauwazylem jak gralem w Wii Fit to to, ze majac ustawiony kraj w konsoli na UK, waga i wzrost jest w ich jednostce miary, co troche drazni przy ustalaniu swojego wzrostu, swojej wagi - trzeba by to przeliczac na Kilogramy. Mozliwe ze tez da sie to przelaczyc jakos / bo jak mowie, ogolnie testowalem zabawke i gralismy w dyscypliny narciarskie i troche coś tam ustalalismy i byla ta jednostka miary - co mi dalo do myslenia
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wii Fit plus

Post autor: Kurt » 2011-03-18, 10:30

Mam już Balance Board i Wii fit plus i mogę powiedzieć, że gra świetnie bawi jak również sprawia, że mięśnie pracują. Ciekawe, że jak w nocy sobie włączyłem to zostałem przywitany słowami "dobry wieczór", zaś po jakimś czasie gra naciskała na mnie, abym już poszedł spać :P

Biegi też przyczyniły się do sensacji. Mój sąsiad z dołu gdy zacząłem biegać po domu, zaczął walić w swój sufit, a ciekawe jest to, że jest on głuchy i często nie słyszy co się do niego mówi.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Wii Fit plus

Post autor: Spyro1993 » 2011-03-18, 14:39

Kurt pisze:Biegi też przyczyniły się do sensacji. Mój sąsiad z dołu gdy zacząłem biegać po domu, zaczął walić w swój sufit, a ciekawe jest to, że jest on głuchy i często nie słyszy co się do niego mówi.
Zapewne odczuwał wibracje i chciał uspokoić ich twórcę. :P
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii Fit plus

Post autor: Axi0maT » 2011-03-18, 15:18

Spyro1993 pisze: Zapewne odczuwał wibracje i chciał uspokoić ich twórcę. :P
Okazalo sie ze to zbieg okolicznosci, bo to trzesienie ziemi w Japonii bylo :P

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wii Fit plus

Post autor: Kurt » 2011-03-28, 13:42

Dzisiaj gdy biegałem nagle poczułem ból w prawej nodze i nie mogłem stanąć.
W stawie kolanowym czułem silny ból. Potem przestał, lecz dalej mam dziwne uczucie i
odnoszę wrażenie, że ta "kulka" mi się przesunęła.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wii Fit plus

Post autor: Baieros » 2011-03-28, 15:00

Staw kolanowy jest prawie najbardziej obciążonym stawem człowieka więc działają tam niesamowite siły i łatwo o naciągnięcie/zerwanie więzadła. Jak do 5/6 dni nie przejdzie proponuje zgłosić się do lekarza, a do tego czasu nie przeciążać stawu.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Wii Fit plus

Post autor: Ukukuki » 2011-03-28, 18:25

A pisałem ,że bieganie w miejscu jest niezdrowe tylko już nie pamiętam w którym temacie :P
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii Fit plus

Post autor: Axi0maT » 2011-03-29, 06:17

Rownie dobrze mogl sobie cos spaprac biegajac po boisku za pilka. Ukukuki... wez juz przestan z tym potepianiem biegania w miejscu. Tam sie biegnie ze 2 minuty - to ma niewielki wplyw na stawy tak naprawde. Owszem jakby tak zasuwal przez pol godziny to mialoby to jakies przelozenie a tak, to obciaz stawy mniej niz stojac godzine w kosciele raz w tygodniu w niedziele :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii Fit plus

Post autor: ramzes64 » 2011-03-29, 17:23

Axi0maT pisze:a tak, to obciaz stawy mniej niz stojac godzine w kosciele raz w tygodniu w niedziele :P
dobrze gada, dlatego staram sie nie chodzić do kosciola - dla zdrowia :)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Wii Fit plus

Post autor: Ukukuki » 2011-03-29, 19:12

Axi0maT pisze: Rownie dobrze mogl sobie cos spaprac biegajac po boisku za pilka. Ukukuki... wez juz przestan z tym potepianiem biegania w miejscu. Tam sie biegnie ze 2 minuty - to ma niewielki wplyw na stawy tak naprawde. Owszem jakby tak zasuwal przez pol godziny to mialoby to jakies przelozenie a tak, to obciaz stawy mniej niz stojac godzine w kosciele raz w tygodniu w niedziele :P

A może biegał 30 minut :P A tak serio haters gonna hate, po prostu nie lubię tego typu gier ale może kiedyś docenię ich urok i ogromne pokłady grywalności ;p
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii Fit plus

Post autor: Axi0maT » 2011-03-30, 05:50

Ukukuki pisze: po prostu nie lubie tego typu gier ale moze kiedys docenie ich urok i ogromne poklady grywalnosci ;p
No i wlasnie w tym tkwi problem - traktujesz to jak gre, a to juz gra raczej nie jest. To zestaw wspomagajacy cwiczenia fizyczne. To tak jakbys plyte DVD z instruktarzem fitnessu nazwal filmem.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii Fit plus

Post autor: ramzes64 » 2011-03-30, 23:25

a ja w piątek bede grał w skoki narciarskie i slalom na nartach ;p - na Wii Fit. Znajomy przyniesie BalanceBoard i bedziemy grać!

zademonstruje publice BoomBlox, no i pewnie machniemy troche w BOX (Wii Sports), i Just Dance 2.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wii Fit plus

Post autor: Kurt » 2011-04-03, 21:59

Gdy chciałem robić wyzwanie pompki to trenerka stwierdziła, że idzie się przewietrzyć.
I gra dodała mi minutę ćwiczeń. Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Dodam, że nagle
zmienił mi się też trener gdy chciałem poćwiczyć to sam się zmienił, po czym gra powróciła do starego trenera. :P

ODPOWIEDZ