WII U

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: ramzes64 » 2011-06-10, 20:00

można też w jakimś "nowoczesnym" szuterze - aka Modern Warfare - zrobić że grasz na TV żołnieżem, a na kontrolerze sterujesz jakimś łazikiem do rozbrajania bomb ;) ... sterować jakś tym i drugim - można pokombinować - mogłoby być świetnie. trzeba czekać na pomysły - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ekran od PSP jest fajny / więc jakby dało radę robić więcej na tym kontrolerze/z tym dużym wyświetlaczem - to też bym był zadowolony. No ale znając Nintendo - będzie to głównie do gier.

Prezentacja przegladarki na TV i przyblizanie na malym kontrolerze troche dziwne... co innego, gdyby odzielnie dalo się przeglądać internet za jego pomocą.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: ramzes64 » 2011-06-10, 21:58

Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: BigBoss » 2011-06-11, 12:48

Ja bym jednak wolał inne gry niż FPS, którymi już rzygam na obecnej generacji :)
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: Axi0maT » 2011-06-11, 18:08

BigBoss pisze:Ja bym jednak wolał inne gry niż FPS, którymi już rzygam na obecnej generacji :)
Ja tam nie bede narzekal bo te gierki FPS z ostatnich 3-4 lat to w 95% kompletna wtornosc. Moze akurat cos sie ruszy w tym gatunku za sprawa Wii U.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: ramzes64 » 2011-06-11, 22:52

jak ktoś tylko w takie gry popierdziela - to se potem moze rzygać ;).

ja w sumie ostatnie FPSy jakie pamietam to

CoD: MW (X360)
Medal of Honor: Heroes 2 (Wii)
Red Steel 2 (Wii) - ale to coś całkiem innego
Red Steel (Wii) - zaciąłem sie w tym i przestakem chwilowo grac
Killzone 2 (PS3)
Killzone 3 (PS3) - tu jestem w trakci z kolegą w Co-Opie na jednym TV, jeszcze jedno posiedzenie i skończymy, ostatnio graliśmy ponad miesiąc temu

wiec duzo tego nie bylo

Medal of Honor Frontline jakos chyba w 2008/2009 gralem, Half Life z Orange Box tez z dwa lata temu sprawdzilem gdzies do polowy gry
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: BigBoss » 2011-06-12, 14:39

No w przypadku X360, którego mam jako jedyną konsole z current genów, strzelanek jest dużo. Wkurza mnie to ale mimo to ciągle w nie gram :D. Ostatnio Duke Nukem Forever, Crysis 2, Battlefielf Bad Company 2, wszystkie COD, MOH itd. Taka niestety prawda, że FS są teraz najmodniejszym gatunkiem.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: BigBoss » 2011-06-14, 18:39

Sega EVP of marketing Alan Pritchard has dropped a super strong hint as to when we’ll see Wii U, saying it’s due to launch next spring or summer.

The slip came in an E3 interview with GameSpot when asked if Sonic Generations was coming to the platform. By the by, chances on that are slim.

“The timing just doesn’t work,” Pritchard said.

“Generations releases this November, and the Wii U is coming out next spring/summer. I think one of the things we don’t have to do, or reduce where possible, is we don’t want to port games. I think if there’s going to be a Sonic game for the Wii U, it needs to be built from the ground up.

“It’s more likely that it would be a separate stand-alone installment or in conjunction with a multiplatform release in the future. But to bring out Generations on a platform six or eight months after we release PS3, 360, and 3DS probably won’t be the best strategy.”

Nintendo has only confirmed a 2012 launch so far to date for Wii U, which was long announced before its first showing at E3 last week.

Sega also announced last week that Aliens: Colonial Marines from Gearbox would be on Wii U.
Jak widać zainteresowanie jest już spore.
Developers claim Wii U has roughly 50% more power than 360/PS3
June 13, 2011 by The News Team Filed Under: Nintendo in general, Wii U

"Some of the developers we spoke to indicated to us that the console will have 50% more processing power compared to the PlayStation 3 or Xbox 360. This is yet to be confirmed by Nintendo." - Sterne Agee analyst Arvind Bhatia

Don't expect Nintendo to ever confirm this. We'll have to wait for the system to actually hit store shelves to get that info, and it'll come from someone tearing it apart!
Developerzy plotkują o mocy obliczeniowej Wii U. 50% mocy więcej jest wystarczające, jeśli chodzi o moje zdanie :)
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: ramzes64 » 2011-06-14, 19:07

cos mi sie wydaje ze teraz sprawa ucihcnie o kosolece, na najblizszych targach nawet jej nie pokaza moze (podobnie chyba bylo z 3DSem, ze tylko na E3 pokazali), a pozniej juz przy premierze szaleli znow z informacjami.

czekam na gry - narazie nie jestem napalony. na 3DSa byłem, ale nikt mi tej konsoli w moim miescie niechce pokazac, a w sklepie chwilke ogladac menu to mi sie nie chce (w sumie widzialem), ale na jakiejs grze, do testow powinno byc chociaz w MM.

na 3DS emocje mi opadly, eentualnie wyjdą zblizajace sie gry, to sie zobaczy. Zelda fajnie sie zapowiada, ale ja planuje zagrac w OoT na N64 ;)

co do Wii U - przez to, ze pokazywali kontroler, w mojej swiadomosci nie wbilo sie to jako COŚ NOWEGO, tylko jako lekkie rozwinięcie Wii (a naprawde to nowa konsola). Nazwa też jest Wii-podobna ;). Nie wiem jak kiedyś reagowali ludzie na temat SNESa, gdy grali na NESie. Pamietam ze o GC czytzalem posiadajac N64 i bylo to coś zupełnie INNEGO. ... zapowiedi i premiere Wii przeoczyłem (miałem okres w życiu z 5lat, gdzie konsole wyleciały mi z głowy całkowicie). No i kurde też nie wiem jakie byłyby moje reakcje na Wii przesiadajac sie z GC.

No ale tu to całe Wii U, narazie mnie jako posiadacza Wii nie powaliło. Wiadomo - bede chciał zagrac w gry - więc może to będzie przyciągało. Bo ogólnie jako sama maszynka, kontroler obecnie nie powala. Nie ma tego CZEGOŚ - abym już zamawiał. ... a skromnie powiem, że po cichu liczyłem na coś fajnego, coś co kupie na premiere. A tu jednak odczucia mam podobne jak do Nintendo 3DS - że to taki lepszy DS (lepsze Wii).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: BigBoss » 2011-06-14, 23:18

Premiera za rok a przez ten czas i więcej info się pojawi no i mam nadzieję zapowiedzi ciekawych gier :)
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: WII U

Post autor: chrno » 2011-07-02, 21:21

Ja szczerze jak oglądałem tegoroczną konfe Nintendo z resztą świata(tak lubie oglądać live konfy z E3, od przeszło 7 lat nie opuściłem żadnej konfy MS'a i Ninny, Sony w tym roku olałem bo musiałem wybierać, siedzieć całą noc dla konfy którą i tak mogę olać i obejrzeć później albo nie jechać na uczelnie). To powiem że dość szybko jak pokazali sam kontroler to nerwica mi się włączyła, ale tuż po tym jak zobaczyłem na trailerku konsolkę łudząco podobną do Wii ale Wii to nie było(co jak się okazało bardzo mało ludzi zauważyło z którymi pisałem wtedy), choć potem jak usłyszałem jakie firmy i tytuły wyjdą na Wii U(Metro Last Light hell yeah!) to się nawet uspokoiłem, ogólnie mam gdzieś czy WiiU będzie mocniejsze od PS3(z zamkniętej konfy Ubisoftu na której prezentowali gry na nową stacjonarkę Big N, koleś od Assassina jasno stwierdził że ich silnik na którym śmiga Revelations bez problemu działa na najwyższych detalach na Wii U, a jeżeli tak ma wyglądać każda gra od samego początku to ja jestem zdecydowanie happy - a nie zawsze tak było, wystarczyło zobaczyć premierowe gry na X360, PS3 czy Wii, nie wyglądały wcale lepiej niż to co pokazywano na poprzedniej generacji).

Nie podobają mi się circle pady, wzięte z 3DS'a, wolałbym normalne gałki(najlepiej od pada do 360 bo są najlepsze xd), choć reszta jest ok, ludzie narzekają na wagę kontrolera, ja jakoś nie narzekam, nigdy pada w powietrzu nie trzymam więc czemu miałbym narzekać.
Podoba mi się że dorzucono ekranik i mikrofon z głośniczkami bo w Ghost Recon Online(dla mnie to must have, mam bzika na punkcie gier sygnowanych logiem Toma Clancy'ego, zresztą na Wii U wygląda naprawdę dobrze) pokazano parę świetnych patentów z tym związanych(z miejsca urozmaica zabawę i ogólny realizm ukazując aktualne i prototypowe zabawki dla żołnierzy) czy marzy mi się aby w Alien Colonial Marines ekranik służył za radar dla Pulse Rifle(moc!), choć i tak najważniejszym aspektem będzie to aby w końcu Nintendo poprawiło usługę sieciową bo szczerze do tej pory dla mnie to ssie pałę(na szczęście mają wprowadzić gamertagi), choć 3DS przybędzie mi bodajże we wtorek to już się wtedy sprawdzi na poważnie co i jak oferuję mi ich nowy handheld(trzeba zakupić DoA Dimensions), ale chce w końcu mieć normalną friend listę, chce bez problemu rozmawiać z graczami podczas grania lub nie grania(vide: crossgame party chat jak w 360 - cud miód i orzeszki). Nie ma co gdybać, do premiery nowej stacjonarki jeszcze pewnie rok czasu, ja osobiście po prostu liczę że więcej zachodnich developerów będzie tworzyć gry na Wii u i nie będą to odgrzewane kotlety lub spóźnione pozycje i żeby nie było jak z Wii że jest pełno japońskich ex'ów które nie opuściły Japonii(Pandora's Tower, Zangeki no Reginleiv, Fatal Frame 4, nadchodzący remake Fatal Frame 2, Tales of Graces itd. itd.)

ODPOWIEDZ