Chcę kupić Wii

ODPOWIEDZ
fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Chcę kupić Wii

Post autor: fixxxer1 » 2011-12-03, 13:07

Zastanawiam się nad zakupem Wii. Interesuje mnie nowy egzemplarz (nie ufam używkom z napędem optycznym) i znalazłem ofertę w sklepie:
http://www.euro.com.pl/konsole-nintendo ... pack.bhtml
Czy to jest ta nowa wersja Wii bez kompatybilności wstecznej z Gackiem? Czy kontroler jest z Wii Motion (na zdjęciu pudełka to widać, a na samym kontrolerze nie). Czy nunchaku i silikon na kontroler jest w zestawie? I czy w ogóle warto teraz brać taki zestaw?
:smile:

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: BigBoss » 2011-12-03, 14:19

Tak, jest to nowa wersja Wii, okrojona z kompatybilności wstecznej. Kontroler jest z Motion Plus, to pewne i całkiem logiczne :). Nunchak też zawsze jest w zestawie, tak samo silikonowa osłonka na Wiimota.

Poleciłbym ci jednak kupić np. w ultimie taki pakiet z Mario Kart, ale i ze starszą, pełniejszą wersją konsoli :)
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: fixxxer1 » 2011-12-03, 14:54

Po czym poznać że to okrojona wersja? Wg opisu "obsługiwany sygnał video 480p, 576i (4:3, 16:9), dwuwarstwowe dyski optyczne w standardowym formacie 12 cm oraz dyski Nintendo GameCube o średnicy 8 cm, odtwarzanie zdjęć w formacie JPG " i "kompatybilność wsteczna z grami Nintendo GameCube "
Skopiowali opis i nie wiedzą co sprzedają?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-12-03, 17:32

fixxxer1 pisze:Zastanawiam się nad zakupem Wii. Interesuje mnie nowy egzemplarz (nie ufam używkom z napędem optycznym)
I tu blad. wydasz sporo wiecej kasy, a awaryjnosc tych konsol jest na prawde bliska zeru. W zasadzie ciezko byloby znalezc jakas uszkodzona (a jesli juz taka by sie trafila to na 99% ktos kombinowal i zrobil bricka, natomiast hardware pewnie i tak jak najbardziej sprawny).
fixxxer1 pisze:Po czym poznać że to okrojona wersja?
Z tego co zamiescili na zdjeciach to pierwsza i druga fotka przedstawia dwie rozne konsole. Ktory model sprzedaja - ciezko powiedziec. Jesli jednak chcesz wiedziec po czym poznac jak juz fizycznie zobaczysz konsole na wlasne oczy to widac to na pierwszy rzut oka po ulozeniu napisow Wii, Power, Reset i Eject. Jako ze starsze modele mialy byc w zalozeniu stojace to napisy beda jak na tym zdjeciu:
Obrazek

Natomiast w nowych modelach, ktore z zalozenia maja lezec, wyglada to tak:
Obrazek

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: fixxxer1 » 2011-12-03, 22:02

Przy używanej konsoli będę bał się że ktoś coś przy niej kombinował i coś może być z nią nie tak.
Przejadę się do tego Euro Agd i obejrzę co to za wersja. Najbardziej pasowałaby mi oczywiście w kolorze Mario, później w czarnym, a biały to ostateczność. Ta wersja z Mario Kart mi pasuje bardziej niż ze sportówkami.
Z kompatybilności z GC nie chciałbym rezygnować, bo mam i pady i gry.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-12-03, 22:29

fixxxer1 pisze:Przy używanej konsoli będę bał się że ktoś coś przy niej kombinował i coś może być z nią nie tak.
Co mogl kombinowac? Ze wrzucil np. softmoda do konsoli? Robisz format i po sprawie. Myslisz ze wszyscy biegaja z lutownica i eksperymentuja? To nie PSX czy PS2... Popytaj sie moze, czy ktokolwiek widzial kiedys uszkodzone Wii. Ale nie bede uszczesliwial cie na sile - chcesz nowe to kupuj. Moim zdaniem szkoda tylko na to kasy, bo za te 300 stowki ktore bys zaoszczedzil to bys obkupil sie w kilka bardzo mocnych tytulow na start.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: ramzes64 » 2011-12-03, 23:40

kup uzywane - bedzie taniej i bedzie dzialac... nie widzialem zadnego niesprawnego Wii - ewentualnie przysyfione, upaprane, porysowane, ze obtartą obudową, albo bez klapek zaślepiających porty padów GC i memorki. Każda była sprawna - około 10sztuk miałem w przelocie.

Patrz na stan wizualny i czy nie jest przerabiana - reszta bedzie super. - Kasa na gry ci zostanie.

jedynym problemem z uzywakmi moze byc jakis kontroler z chin - jesli bedzie wiecej niz jeden w zetsawie - choc sam na taki sie nie natknalem z konsolą. Sprzedawane same kontrolery na Allegro czesto bywają (jesli tanie) z DealExtreme lub z innych zrodel z chin.

jesli chcesz ze sklepu, miec paragon, gwarancje - kup w sklepie.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: Storms » 2011-12-04, 08:58

Szczerze to ja bym nówki nie brał, tym bardziej TAKIEJ okrojonej. Zdarza się że niektórzy dostają nowe Wii i po chwili sprzedają je na allegro. Za cenę okrojonej nówki można poszukać spokojnie całkiem dobrego zestawu tej konsoli.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-12-04, 09:59

fixxxer1 - posluchaj ludzi. Ciezko bedzie znalezc kogos kto odradzi ci kupowanie uzywanego Wii. To na prawe solidny i wytrzymaly sprzet. Spojrz na to inaczej. Zawsze bedziesz mogl go sprzedac za niewiele mniej jak cos ci nie podpasuje i kupic nowke. Biorac jednak pod uwage ze ogolna tendencja a wnasyzm kraju jest taka ze ludzie znaja na Wii 4-5 tytulow na krzyz to kupuja konsole, ogrywaja tytuly od Nintendo po czym sprzedaja. 99% konsol Wii na Allegro jest w stanie bardzo dobrym i dobrym.

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: mca64 » 2011-12-04, 10:06


mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: mushroom » 2011-12-04, 10:26

A tak z ciekawości zapytam.
- Jak z trwałością wii-lotów w przypadku używek?
- Czy trzeba bezwzględnie szukać wersji z wbudowanym motion+? Czy można spokojnie odpuścić?
- Przeczytałem gdzieś na necie, że wszystkie czarne wiiloty mają już motion+. Czy to prawda?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: ramzes64 » 2011-12-04, 10:59

mushroom pisze:A tak z ciekawości zapytam.
- Jak z trwałością wii-lotów w przypadku używek?
Nie słyszałem o padniętym kontrolerze do Wii - oryginalnym. Tak jak mowie, jest dużo tanich podrobek z HongKongu i te sie psuja, przestają działać, albo nie działa wychylanie kontrolerem, a reszta działa, albo głośniczek brzeczy.... ale jesli kupisz z kosnolą kontrolery to będzie prawdopodobnie oryginal. Same pady tanie, albo tanie w komplecie z Nunchakiem i jeszcze Wii Motiopn Plus za 40zl to jakas kpina - wiadomo wtedy ze pirat. Przez takie zabiegi ciezko jest tez sprzedac oryginal za 40zl (sam Wiilot), gdy pelno jest aukcji kompletow w tej cenie - tylko ze to wtedy podrobki. Odroznic tego nie idzie - chyba ze rozkrecisz - a przeciez nie bedziesz rozkrecal jak kupujesz - wiec trzeba uwazac, albo kupowac w sklepie o sprawdzonym zrodle.
mushroom pisze:- Czy trzeba bezwzględnie szukać wersji z wbudowanym motion+? Czy można spokojnie odpuścić?
Wii MotionPlus, lub WiiRemote Plus(z wbudowanym już WMP) nie jest obowiązkowy. Tu widać różnice
http://www.nintendo.com/consumer/system ... entify.png
ogólnie WMP wykorzystywany jest w kilku konkretnych i fajnych grach - reszta mnienie interesuje, albo sa kiepski.
Red Steel 2 - wymaga - recka jest na stronie
Wii Sports Resort - wymaga i jest fajna na party - polecam, jesli juz ktos lubi Wii Sports to i ta czesc sie spodoba
Zelda Skyward Sword - ukazala sie 18 listopada 2011 - wymaga, nowość i trzevba zagrać.
Wii Play Motion - wymaga chyba, nie grałem - ale średnio jestem tym zainteresowany - może kiedyś kupie.
Tiger Woord 10 - polubiłem golf po Wii Sports:Golf - więc jestem zainteresowany, ale nie wiem czy wymaga, czy mozna grac tez bez
... do tego są jeszcze jakies gry dwie z tenisem Ziemnym - mnie osobiscie nie interesują... i to wszystko co pamiętam - jeszcze jakies popierdolki sie pewnie ukazaly - ale to już nie jest istotne. Duzo tego nie ma.

Mozesz kupic wiec zestaw z Wii Motion Plus, lub Wii RemotePlus i kiedys jak ograsz juz gry, ktore tego nie wykorzystuja - wtedy sprawdzic jak sie gra z tym dodatkiem.
mushroom pisze:- Przeczytałem gdzieś na necie, że wszystkie czarne wiiloty mają już motion+. Czy to prawda?
NIE. Musisz patrzec na opakowania lub na pady/zdjecia czy mają Wii RemotePlus, lub dodatkowego Wii Motion Plus. Bo nie wszystkie komplety go mają - tak mi sie wydaje
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-12-04, 11:20

Wii motion plus to w wiekszosci opcjonalna przystawka. Lista gier ktore go wykorzystuja:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ga ... MotionPlus
Jak widac jest tam z max 5 sensownych tytulow, bez ktorych mozna przezyc. Na wii jest zatrzesienie gierek, wiec na poczatku proponuje w ogole o tym nie myslec i ograc cala reszte. No chyba ze ktos ma mega parcie na nowa Zelde...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: ramzes64 » 2011-12-04, 12:36

tam widać 5 tytułów które wymagają WMP - w reszte da się grać bez WMP - dlatego nie ma parcia. Do tego gier z wykorzystaniem dwóch WMP jest jeszcze mniej. W takim Wii Sports Resort częściej gra się na zmiane, niż jednocześnie - sam mam dwa i nie używam, tylko jeden. Drugi sobie po prostu trzymam - bo może przyda się do WiiU w przyszłości :)

lubie rać w Łucznictwo w Wii Sports resort - ale tam gra sie na zmiane. Tylko walki na miecze i tenis stolowy można grać równocześnie... inne gierki takie jak kajakarstwo - nie dla mnie. Więc koniecznie tej zabawki mieć nie musisz - ale możesz mieć.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Chcę kupić Wii

Post autor: BigBoss » 2011-12-04, 13:11

Ja odradzam kupowania używanych konsol, nie lubię gdy ktoś przede mną macał sprzęt. Używki mogę kupić tylko w przypadku konsolek retro, których nówek już nie można kupić.

Na allegro często są sprzedawane nowe, nieużywane Wii a cena jest dużo niższa niż w sklepie więc radziłbym ci tam szukać i być cierpliwym. Nowej wersji Wii nie kupuj bo to jest rozbój w biały dzień.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

ODPOWIEDZ