RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: ramzes64 » 2011-12-31, 10:47

pomyslalem ze musicie miec gre, a pozniej nie bedzie zadnych terminów. Jesli ktos nie zagra w tygodniu, to zagra w drugim. Wszyscy siedzimy tu na forum i sie jakos dogadamy. Nie bedzie to mialo terminu zakonczenia. Po prostu każdy rozegra z każdym i bedzie ranking. Proponuje tym niezdecydowanym, albo nie mającym gry zakupić ją - jeśli chcą.

7 stycznia ustalimy czy zaczynamy, czy jeszcze ktoś czeka na paczke z grą i sie wstrzymamy.

więc obecnie czekam jeszcze na chętnych, w pierwsyzm poscie będą wpisywani. Jeśli macie jakieś uwagi co do terminu rozpoczęcia to piszcie
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: Axi0maT » 2011-12-31, 13:47

Prawde powiedziawszy to mysle ze lepiej sie gra wszyscy naraz niz 1 vs 1. Tyle ze pewnie zebranie wszystkich chetnych w tym samym czasie graniczyloby z cudem.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: ramzes64 » 2011-12-31, 15:23

z większym cudem niż ci sie wydaje :) - 3osoby można spróbować, ale w więcej to MEGA TRUDNE. Zawsze ktoś ma coś, w szkole, na studiach, w pracy, z rodziną, zajęty TV o danej godzinie, jakaś imprezka itd.

zagrać razem też możemy w większym gronie w jakiś termin. Ale turniej 1vs1 proponuje, każdy z każdym
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: Y2K » 2011-12-31, 17:19

Axi0maT pisze:Prawde powiedziawszy to mysle ze lepiej sie gra wszyscy naraz niz 1 vs 1. Tyle ze pewnie zebranie wszystkich chetnych w tym samym czasie graniczyloby z cudem.
Też wydaje mi się, że wszyscy na raz wydaje się lepszą formą. Zresztą nie jest to oficjalny turniej, bardziej na zasadzie - kto może ten gra. Myślę, że można by zaryzykować dziennie jeden puchar (chyba są cztery retro) i kto np. w tych 4 dniach zdobędzie największą liczbę punktów - wygrywa całość. I nie przejmować się, że ktoś nie może, komuś nie pasuje itd. Zresztą w jakichkolwiek zawodach sportowych - czy to wyścigi, skoki, mecze - nikt się nie pyta czy WSZYSTKIM uczestnikom pasuje termin. Kto chce bierze udział i tyle.

Ewentualnie można się umówić co do dnia. Wydaje mi się, że piątek, sobota lub niedziela to jedyne sensowne dni by zebrać jak największą grupę ludzi na raz. Aczkolwiek mi najbardziej pasuje piątek, ale spróbuję się dostosować jeżeli będzie to inny dzień.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: ramzes64 » 2012-01-02, 01:40

Y2K pisze:
Axi0maT pisze:Prawde powiedziawszy to mysle ze lepiej sie gra wszyscy naraz niz 1 vs 1. Tyle ze pewnie zebranie wszystkich chetnych w tym samym czasie graniczyloby z cudem.
Też wydaje mi się, że wszyscy na raz wydaje się lepszą formą. Zresztą nie jest to oficjalny turniej, bardziej na zasadzie - kto może ten gra. Myślę, że można by zaryzykować dziennie jeden puchar (chyba są cztery retro) i kto np. w tych 4 dniach zdobędzie największą liczbę punktów - wygrywa całość. I nie przejmować się, że ktoś nie może, komuś nie pasuje itd. Zresztą w jakichkolwiek zawodach sportowych - czy to wyścigi, skoki, mecze - nikt się nie pyta czy WSZYSTKIM uczestnikom pasuje termin. Kto chce bierze udział i tyle.

Ewentualnie można się umówić co do dnia. Wydaje mi się, że piątek, sobota lub niedziela to jedyne sensowne dni by zebrać jak największą grupę ludzi na raz. Aczkolwiek mi najbardziej pasuje piątek, ale spróbuję się dostosować jeżeli będzie to inny dzień.
napiszcie kiedy kto może grać, moglibysmy zaczac w ten weekend, bo nie widze tu wiecej chetnych. Ja najlepiej wieczorami piatek, sob, niedziela 22:30-w zwyż, ale to też zależy od dnia konkretnie - to najpewniejsze godziny. W tygodniu też w tych godzinach moge grac. A jak u Was?

gra na zasadzie 1vs1 to tylko 15minut i mozna je wygospodarować w każdym możliwym momencie. Umawiam sie z przeciwnikiem na jakiś dzien i moge rozegrac to na szybko (z obowiązku) o 18, zagrac swoje, aby byl jakis wynik i tyle. przestajemy grać.... albo jesli jest czas - można sobie pograć dla przyjemnosci.

Nie mowie NIE - dla większego grona, ale pomóżcie to jakos zorganizować, napiszcie kiedy kto może, ustalmy jakiś termin. Wyraźcie pozostali swoje zdanie na 1vs1 i "więcej graczy".




TRASY spisałem

I - SNES & GBA CUP
SNES Ghost Valley 2 (Shell Cup)
SNES Mario Circuit 3 (Lightning Cup)
GBA Shy Guy Beach (Banana Cup)
GBA Bowser Castle 3 (Leaf Cup)

II - N64 CUP
N64 Mario Raceway (Shell Cup)
N64 Sherbet Land (Banana Cup)
N64 DK's Jungle Parkway (Leaf Cup)
N64 Bowser's Castle (Lightning Cup)

-------------------------------------------

III - GCN CUP
GCN Peach Beach (Shell Cup)
GCN Waluigi Stadium (Banana Cup)
GCN Mario Circuit (Leaf Cup)
GCN DK Mountain (Lightning Cup)

IV - DS CUP
DS Yoshi Falls (Shell Cup)
DS Delfino Square (Banana Cup)
DS Desert Hills (Leaf Cup)
DS Peach Gardens (Lightning Cup)

myślę że jeśli 1vs1 - to rozegralibyśmy tylko jeden pierwszy SNES & GBA CUP - jako najbardziej retro.

Jeśli mielibyśmy grać w więcej osób -to można jednego dnia pierwszy CUP SNES & GBA, drugiego N64, trzeciego GCN i czwartego DS (albo DS całkowicie usunac - bo teoretycznie ni to retro jeszcze).

Więc jesli trzy CUPy - to można Weekend Piaątek, sob.niedz. i KONIEC... tylko że w więcej osób grać można TYLKO w 4osoby, a jesli jest nas więcej - to będzie trudno punkty rozdzielić.

1vs1 jest najsprawiedliwsze - bo każdy gra z każdym i ma równe szanse na tą samą ilośc punktów. 1vs1 dłużej by trwało - dlatego tylko jeden CUP... ewentualnie jak sie go kiedyś skonczy - to wtedy kolejny CUP za miesiac(czy za kilka tyg - zalezy jak to pojdzie i jak z czasem).

ZASADY 1vs1.
grasz z jednym przeciwnikiem cztery trasy ustalone i po wyścigu czterech tras podajecie razem wynik jaki uzyskaliście w grze
wygrana 4-0 = 60pkt / 3-1 = 52pkt
remis 2-2 = 44pkt
przegrana 0-4 = 28pkt / 1-3 = 36pkt

to są punkty za wyniki z poszczególnymi graczami i na koniec gdy już każdy rozegra z każdym wyniki będą sumowane i ukaże się RANKING w SNES & GBA CUP

jesli bedziemy chcieli zrobić kolejny N64 CUP - to w N64 punkty znow takie same.

z rankingu na zakonczenie każdego CUP możemy zrobić (jesli bedzie powiedzmy 6osob).
I miejsce w rankingu = 6pkt
II miejsce = 5pkt
III miejsce = 4pkt
IV miejsce = 3pkt
V miejsce = 2pkt
VI miejsce = 1pkt

z kolejnego CUP też będą punkty do KLASYFIKACJI GENERALNEJ i po tych trzech turniejach
SNES & GBA CUP, N64 CUP, GCN CUP w klasyfikacji generalnej wyłoniony ostanie mistrz RETROAGE

* ewentualnie robimy jeden SNES & GBA CUP i koniec na tym.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: Axi0maT » 2012-01-02, 07:10

Jako ze gram o dziwnych porach to wyglada na to ze ciezko bedzie mi sie dostosowac do waszych wieczornych terminow. Niemniej postaram sie cos wygospodarowac. Ode mnie lista dyspozycyjnosci:
dni powszednie: 16-18 (sporadycznie dam sie nagiac tez na 20-21)
sobota, niedziela: 5-8

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: Baieros » 2012-01-02, 10:52

Ja się postaram jakoś dostosować, mam nienormowane godziny pracy częściowo przynajmniej i zależy od dnia. Weekendy najlepiej od 10 do po południa i późnymi wieczorami. Piątki po 12 przeważnie i późnymi wieczorami. W jakiś dzień dam więcej luzu żeby pograć ;)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: ramzes64 » 2012-01-02, 11:55

Axi0maT pisze: dni powszednie: 16-18 (sporadycznie dam sie nagiac tez na 20-21)
sobota, niedziela: 5-8
ja 17 dopiero koncze prace, wiec w dzien odpada, a 20-21 zależy jak TV mam wolny, ale da rade na chwilke, nie dlzuej

sobota niedziela, zwykle wstaje 9 dopiero
Baieros pisze:Weekendy najlepiej od 10 do po południa i późnymi wieczorami. Piątki po 12 przeważnie i późnymi wieczorami. W jakiś dzień dam więcej luzu żeby pograć
no weekend od 10 tez z 30-40min mozna pograc, albo jakos pozno wieczorem i wekend.

nie wiem jak inni

dlatego ja jestem zawsze za 1vs1... mozna wygospodarowac 15min na jedno Grand Prix z jedną osobą i koniec... ewentualnie pozniej jeszcze drugie 15min zagrac dla przyjemnosci. Krótkie strzaly o okreslonej porze, kiedy pasuje dwójce graczy. W więcej osob to cięzko będzie.

narazie widać, że weekend od 10 by pasował. Tylko czy Axi0maT może te dwie godziny w góre (5-8) przesunac swoje terminy?

i jak wtedy bysmy grali w wiecej osob (tzn w cztery osoby max). Jeden CUP (grand prix: cztery trasy) i jak to punktować?. Czy gramy sobie po prostu, aby sobie pograć?
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: Axi0maT » 2012-01-02, 12:03

Ja weekendy praktycznie mam wylaczone z grania. Zazwyczaj robie cos innego, prowadze zycie prorodzinne i takie tam. A w weekendy wieczorami to na 99,99% jestem poza domem.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: fixxxer1 » 2012-01-02, 13:38

A ja bym pograł tylko ktoś musi mi odsprzedać grę ;) Ma ktoś?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: Axi0maT » 2012-01-02, 13:43

Allegro ma bogata oferte. Mario Kart tez tam maja, chociaz przyznam ze ceny nie za fajne.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: ramzes64 » 2012-01-02, 19:21

no to proponuje 1vs1 i mozemy zaczac w te 6osob od zblizajacego sie weekendu. mysle ze nikt nowy juz sie nie pojawi ... a ci co gry nie maja, to zamiast kupic i napisac 'poczekajcie', to tylko pisza ze gry nie maja, ze konsoli nie maja itd... wiec mysle ze praktycznie mamy juz komplet.
osoby ktore na 99% beda grac niech i reszta niech potwierdzi czy w ten weekend mam podac kto z kim gra, w jakich parach... i pary beda sie na spokojnie dogadywaly co do terminu.
------ pisane z Nintendo 3DS ------
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: BigBoss » 2012-01-02, 19:37

No ja się pisze, czekam na rywala :D
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: Y2K » 2012-01-02, 23:09

Me2. Może niech każdy napiszę kiedy mu najbardziej w ten weekend pasuje i - może się powtarzam - spróbujmy rozegrać to wspólnie w miarę możliwości.

Więc mi najbardziej pasuje PIĄTEK WIECZOREM i potem jak się wyśpię czyli SOBOTA OD POŁUDNIA.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: RETROAGE Mario Kart Wii Tournament

Post autor: ramzes64 » 2012-01-03, 00:39

Y2K pisze:Me2. Może niech każdy napiszę kiedy mu najbardziej w ten weekend pasuje i - może się powtarzam - spróbujmy rozegrać to wspólnie w miarę możliwości.

Więc mi najbardziej pasuje PIĄTEK WIECZOREM i potem jak się wyśpię czyli SOBOTA OD POŁUDNIA.
gramy 1vs1 - wspolny termin mozna ustalic w innym temacie / zaloz temat do wspolnej gry na ustawce, podaj termin i niech sie chętni zgloszą, ze beda - podając swoje Friend Code gry.

tu juz nie robmy smietnika - gramy 1vs1 kazdy z kazdym

podajcie swój friend Code gry i kontakt GG lub przez PW / najlepiej GG, bo w razie jakichkolwiek problemow z polaczeniem mozna sobie wytlumaczyć "słuchaj ziom, konsola mi sie zawiesila, robie reset - poczekaj"..
fajnie też jak podacie nazwę swojego Mii (bo na forum jestes Xawierr74, a będziesz grał jako Bartek). I ja nie bede wiedział z kim gram.
W pierwszym poście wyedytuje niezbędne dane (nazwa Mii, FC, GG)

w najbliższy czwartek podam PARY do gry. Czekam na dane (FC, nazwa Mii), jak ktoś jeszcze chce się zgłosić to niech sie zgłasza!.

* w międzyczasie robie inna lige, dlatego narazie tu ejst taki chaos - ale w wolnuym czasie zrobie ładną i czytelną prezentacje par, tabeli, ranking - chwilowo taka partyzantka
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ