Czy to koniec?

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Czy to koniec?

Post autor: Kurt » 2012-06-28, 16:38

Gdy w 2006 roku zadebiutowała wtenczas młoda Wii, rychło ogłoszono kres Gacka. Byłem zdziwiony, gdyż pamiętałem, iż jeszcze do niedawna był to next gen. Ale cóż pogodziłem się, że wraz z pojawieniem się następcy, firma zadecydowała o wycofaniu ze sprzedaży Gamecube.

Na rynku niepodzielnie rządziła Wii. Dopiero teraz dochodzą do niej Xbox360 i Ps3.

Jedni zarzucają Wii, że fotel lidera zajęła niesłusznie, że większość posiadaczy Wii, to ludzie, którzy dotychczas ze światem gier nie mieli dużej styczności. Ale zostawmy to.

Dziś wiemy, iż na rynku pod koniec roku pojawi się następca Wii. Ale co dalej z "klasycznym" Wii?

Patrząc na historię po pojawieniu się nowej konsoli Nintendo po prostu wycofywało ze sprzedaży poprzednika.

Gamecube premiera, wycofanie N64
Wii premiera, wycofanie Gamecube

Aż mi się przykro robi jak pomyślę, że już wkrótce na Wii nie będzie nowych gier.
Jak to możliwe, konsola która wygrywa tę generację jest bez gier?
Złota maszyna Nintendo jest pozbawiona wsparcia... To aż niemożliwe... Jak sądzicie, jaka przyszłość czeka Wii?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy to koniec?

Post autor: Axi0maT » 2012-06-28, 17:06

Kurt pisze:firma zadecydowała o wycofaniu ze sprzedaży Gamecube.
Zostala zamknieta linia produkcyjna. Sprzedawcy mogli kupic konsole z zapasow magazynowych Nintendo jeszcze przez dlugi czas. to takie male sprostowanie, ale domyslam sie ze piszac to miales na mysli zakonczenie wspierania platformy przez Nintendo.
Kurt pisze:Jak sądzicie, jaka przyszłość czeka Wii?
Do konca roku cos jeszcze bedzie wychodzic. Doczekamy sie kolejengo PESa, FIFY, NBA i WWE. Tego mozna byc pewnym. Cos tam jeszcze skapnie ale hitow juz raczej nie bedzie (moze poza remakem Fatal Frame 2). Jakims tam cieniem szansy jest pelna kompatybilnosc wsteczna Wii U z Wii w dystrubucji cyfrowej. Jest szansa ze bedzie cos sie jeszcze w ten sposob pojawialo dla Wii. ale dalej niz do konca 2012 roku to bym raczej nie siegal. Jesli cos w pudelkach bedzie sie pojawiac to raczej male tytuly - nic od wielkich wydawcow. Koniec... i tyle... a szkoda, bo jeszcze sporo niewykorzystanego potencjalu jest moim zdaniem (m.in. head tracking).
Ostatnio zmieniony 2012-06-29, 07:53 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Czy to koniec?

Post autor: Kurt » 2012-06-28, 17:18

Ja nie mogę w to uwierzyć. Jeszcze rok temu o tej porze Wii było numerem 1, a tu nagle porzucają ten sprzęt. Wiem, że next gen to rzecz dla nich ważniejsza od Wii, ale np Sony wspierało PSX do 2006 roku, a Ps2 po dzisiejszy dzień.

To będzie KOMEDIA jeżeli PS2 przeżyje Wii... że ten 2 z rynku zniknie, brak nowych konsol, brak gier, a Ps2 nadal będzie jak i gry na nią dostępna w sprzedaży.

Chociaż podobna sytuacja miała miejsce z Dreamcastem :P gdzie PSX przeżył tę konsolę

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy to koniec?

Post autor: ramzes64 » 2012-06-28, 17:40

na 100% pojawi sie Just Dance 4 ... na WiiU też, ale na Wii zakupie pewnie - bo to świetna seria ;D ... a co mi po obsudze tabeta w Wii U, ze jedna osoba bedzie w czasie rzeczywistym cos tam zmieniac tanczaym - blee...

ja tam jestem za starym motywem ... wybieramy utwor i dancujemy. Na Wii sprzeda sie jeszcze sporo egzemplarzy tego tytulu pewnie.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
after
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 339
Rejestracja: 2012-04-12, 15:24

Re: Czy to koniec?

Post autor: after » 2012-06-28, 19:31

No a czego się spodziewałeś? Czas płynie, trzeba ruszać dalej :wink:

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Czy to koniec?

Post autor: Kurt » 2012-06-28, 19:33

Chodzi o to, że 4 lata temu Wii było rozwijającym się Next Genem. 3,2 lata temu również. To samo w zeszłym roku. A teraz ... ma nie być gier na ten sprzęt.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Czy to koniec?

Post autor: frodo666 » 2012-06-28, 19:37

Kurt pisze:Wii było rozwijającym się Next Genem
Wii nigdy nie było next genem :???:

Wii to zabawka, która się dorobiła kilkudziesięciu bdb tytułów na miarę next genów.
Obrazek

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Czy to koniec?

Post autor: Kurt » 2012-06-28, 19:40

Zależy co kto rozumie pod słowem "next gen". Dla mnie to kolejna konsola X firmy wydana w X czasie.
Inaczej mówiąc gdyby po Gamecube sprzedawali Wii o mocy psx, ta konsola byłaby next genem.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Czy to koniec?

Post autor: frodo666 » 2012-06-28, 19:42

Jak dla mnie next gen to głównie hardware, który ma na celu pokazać high endowym PCtom gdzie raki zimują.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy to koniec?

Post autor: ramzes64 » 2012-06-28, 20:22

nowa generacja - konsoli, czytaj zupelnie nowy produkt ... a nie HD, procesory lepsze i wentylatory szybsze. Gdy moga byc jak na kalkulator - oby zrywały beret.

Nie rozumiem gadania, że Wii nie jest Next Genem - bo nie ma podłaczenia HDMI? i tych samych gier co na PC, X360, PS3?
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czy to koniec?

Post autor: Spikain » 2012-06-28, 20:54

A to nie jest po prostu tak, że coś jest next genem dopóki nie wyjdzie i nie będzie current genem? ;p

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy to koniec?

Post autor: ramzes64 » 2012-06-28, 21:11

Spikain pisze:A to nie jest po prostu tak, że coś jest next genem dopóki nie wyjdzie i nie będzie current genem? ;p
niektórzy tego nie rozumieją ... bo HD jest najlepsze, bo Move i Kinkiet skopiowały ruchowe kontrolery od tego nie gena nextowego... ale to one są NEXT. Po prostu drazni mnie, jak ludzie staraja sie wmowic innym, że Wii to wogole nie jest kosnola, nie jest next, nie jest fajna, nie jest - o - nie jest
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy to koniec?

Post autor: Axi0maT » 2012-06-28, 22:43

frodo666 pisze:Jak dla mnie next gen to głównie hardware, który ma na celu pokazać high endowym PCtom gdzie raki zimują.
frodo, chyba nie o tym ma tu byc dyskusja. Wez sobie zaloz jakis inny temat do tego typu polemiki i tam sie bedziemy przekrzykiwac ze to Wii jest next genem wlasnie bo jako jedyne wprowadzilo cos nowego w tej generacji (kontrolery ruchowe), w przeciwienstwie do hd genow ktore nie posunely sie z rozwiazaniami ani o krok... itd, itp, etc...
Kurt pisze:Chociaż podobna sytuacja miała miejsce z Dreamcastem :P gdzie PSX przeżył tę konsolę
No nie do konca tak... przeciez na DC wciaz wychodza gry.. NOWE... wiec troche na wyrost to twoje stwierdzenie. Nie zdziwie sie jak DC przezyje tez Wii oraz PS2, bo z tym nie powinno byc wiekszych problemow.
Kurt pisze:Wiem, że next gen to rzecz dla nich ważniejsza od Wii, ale np Sony wspierało PSX do 2006 roku, a Ps2 po dzisiejszy dzień.
Sony jako jedyne ma taka polityke wspierania tak dlugo jak sie da (Za co naleza im sie brawa, bo takie podejscie bardzo mi sie podoba). M$ po wypuszczeniu xboxa360 tez niemal od razu usmiercil pierwszego kloca.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Czy to koniec?

Post autor: frodo666 » 2012-06-28, 23:13

Axio, wiem o czym jest temat, ale jak słyszę o tej nexgenowości Wii to nie mogę się oprzeć, aby nie skomentować :)

Nawiązując do tematu to moim skromnym zdaniem sprzedaż Wii przeszła najśmielsze oczekiwania włodarzy z nintendo i nie będą mieli żadnych skrupułów przed uśmierceniem tej platformy zaraz po tym jak wyjdzie U. Spójrzmy prawdzie w oczy - ten sprzęcik został już wyeksploatowany do granic możliwości, a developerzy third party odetchną z ulgą, że nie będą musieli się już więcej mierzyć z wąskim gardłem Wii czyli niedorozwojem hardware'owym.

Nie ma co tutaj porównywać innych konsol z DC lives forever :smile:
DC żyje nadal i powstają nań nowe duże produkcje ze względu na przyjazność programowania na WinCE oraz z sentymentu do Segi :)
Pierwszy Xbox też miał ogromną scenę, ale duże gry które na niego nieoficjalnie wyszły to jedynie porty gier z PC. Pewnie byłoby inaczej gdyby M$ zaniechał rynek konsol, wówczas programiści scenowi dali by czadu ze względu na directx'a na którym działały klockowe gry. No ale wyszedł X360 i scena zaczęła przesiadać się na nową platformę, która nie była już taka łatwa do okiełznania - architektura x86 w Xboxie kontra PPC w 360.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy to koniec?

Post autor: Axi0maT » 2012-06-29, 07:52

frodo666 pisze:developerzy third party odetchną z ulgą, że nie będą musieli się już więcej mierzyć z wąskim gardłem Wii czyli niedorozwojem hardware'owym
Moze i procek jest slaby.. moze i ramu niewiele, ale uwierz mi ze ta platforma ma jeszcze niespozyte mozliwosci. Po pierwsze nadaje sie idealnie do gier 2D, ma prosta architekture co daje mozliwosc programowania nawet dla poczatkujacych, a dodatkowo ma kontrolery ktore wciaz potrafia zaskakiwac... tak, bede az do zasranej smierci wypominal ze nikt z developerow nie wykorzystal w grze head trackingu.

ODPOWIEDZ